Dzień Babci - nietypowe pomysły na prezenty, także te DIY

 Niebawem Dzień Babci i Dziadka. Pomyślałam, że warto podzielić się spostrzeżeniami o tym, co dla babć jest ważne, dlaczego babcię trzeba cenić i jak jej to okazać. Będą nietypowe pomysły na prezenty (również DIY) i garść spostrzeżeń. Gotowi? 
Z moją babcią są same przeboje ;-) Miała trudne dzieciństwo i przez to posiada dwie osobowości... Nie każdy to wie, ale moja babcia doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mam bloga. Czasami prosi, bym powiększyła jej bardzo mocno i wytłumaczyła słowa, których nie rozumie ;-).  "Anusia, coś ty znowu powypisywałaś w tym komputerze? Poczytaj babci" - mawia. 
Od dawna mam pospisywane różne jej historie i śmieszne wpadki - jednym z większych marzeń babci jest to, aby wszystko to spisać i wydać. Jednak dopiero, jak odejdzie z tego świata.  Myślę, że byłby materiał lepszy niż na film typu Ida...
Wyobraźcie sobie wieś, gdzie Niemcy nie robią problemów, a nawet opatrują rany czy pomagają naprawić maszyny, a wszyscy boją się partyzantów, którzy wpadają i zabierają całe jedzenie, zostawiając wieśniaków bez żadnych środków do życia, skazanych na głód... A z drugiej strony wszyscy mówią, że to Niemcy są źli. Jak żyć w popranym świecie, gdy zły jest bardziej dobry od dobrego? Najwybitniejsi filozofowie by się zagubili....
Wyobraźcie sobie, jakie dziwne rzeczy robi z postrzeganiem siebie i świata obserwacja, jak zagania się ludzi do stodoły, by spalić ich żywcem...A widzisz to, gdy masz lat sześć. Albo siedem. Sam nie wiesz, bo rodzicom nie spieszyło się z zapisaniem w urzędzie, że urodziło się kolejne dziecko...
 Babcia chociaż fizycznie jest zdrowa*,  wymaga opieki z innego powodu.

Piszę o tym wszystkim, bo czasami ktoś krytykuje mnie, za wspominanie o "wybrykach" mojej babci. 
Bo trochę ich było - ołtarzyk na meblościance, który się zapalił, łapanie wody z pralki przez wyciąganie wtyczki w trakcie prania, wbicie wielkiego gwoździa pół centymetra od przewodów elektrycznych... Przyznaję, czasami brak nam sił i cierpliwości. Po pierwsze dlatego, że babcia powoduje zagrożenie da siebie i innych, po drugie dlatego, że takie zabawy jak wymiana elektryki tanie nie są. Ale babcia o tym wie, i naprawdę naiwne byłoby myślenie, że da się pisać te anegdoty bez jej wiedzy - żyję w miasteczku małym, na osiedlu raczej starych plotkar i wszyscy wiedzą wszystko :). WSZYSTKO. Trochę tylko ironiczne jest to, że Ci, którzy wydają opinie o tym, jaką jestem niedobrą wnuczką, nie dostrzegają, że chociaż babcia ma dokładnie trójkę dzieci (jedno swoje, dwoje wychowała po śmierci ich matki), siódemkę wnucząt i dwoje prawnucząt, to tylko my utrzymujemy z babcią kontakt, u nas mieszka i to my się nią opiekujemy. Pozostałe wnuki nawet nie zaprosiły jej na własne śluby, prawnucząt nigdy nie widziała na oczy... To znaczy widziała - w drugi dzień świąt pokazałam Jej  ich zdjęcia na fejsbuku.

Trochę hipokryzją zalatuje fakt, że ludzie wyśmiewający się z różnych profili na facebooku (Typu Faszyn from Raszyn, gdzie pewnie część prezentowanych osób jest upośledzona albo bardzo uboga, na pewno niektóre są czyimiś babciami!), uważają anegdotkę za dowód, że zwykła ze mnie bladź.
Babcia ma dobre serce i szczere intencje, ale czasami wychodzi śmiesznie, czasami groźnie. Niedawno zrobiłam jej zdjęcie tabletem (chciała zobaczyć, jak to wygląda). Następnego dnia mówi, że nie spała całą noc, bo nie była na zdjęciu uczesana ;-) Takie rzeczy są dla niej ważne i zawsze ma włosy spięte w kok, nawet wtedy, gdy zakłada beret.
Babcia lubi też laurki. Myślę, że wiele Waszych babć też - laurkę można postawić w widocznym miejscu. Koniecznie na pierwszej stronie musi być napisany rok z którego pochodzi ręcznie wykonana kartka.  Wtedy goście zobaczą, że babcię ktoś kocha...


Babcia uwielbia faworki/chruściki :) Oczywiście zawsze jak się je przyniesie, mówi : Po co, nie trzeba było ;-) Ale się cieszy. 

No właśnie - jedzenie. Sami wiecie, jak jedzą seniorzy... dlatego moim zdaniem, dobrym pomysłem w ramach prezentu jest przyniesienie babci czy dziadkowi czegoś zdrowego i wysokiej jakości. Ja robię to tak, aby nie naruszyć autonomii babci i nie urazić Jej dumy. Mieszkamy w domu jednorodzinnym, babcia ma na parterze tak jakby osobne mieszkanie z osobnym wejściem, więc gotuje sobie sama... Wojna babcię mocno zahartowała, nawet obierki ziemniaków nie mogły się zmarnować i czasem były jedynym posiłkiem. Dlatego pochłonięcie zawartości słoika z ogórkami przygotowanymi siedem lat temu, czy zjadanie olszówek, to dla babci norma. (Trujące? Jakie trujące, ja jem i nic mi nie jest! - wykrzykuje :)).

Jednak zahartowanie nie sprawia, że magicznym sposobem babcia staje się zwolniona z dostarczania sobie niezbędnych składników. Dlatego serdecznie polecam dokarmianie babć i dziadków ;-).

http://www.aniamaluje.com/2014/11/zdrowe-odzywianie-jest-tanie-konkretne.html

Pomysły na prezenty :

LINK do gazetki


Gazetka : LINK

Wybrałam nietypowe prezenty. Kliknięcie na obrazek przenosi do gazetki w serwisie okazjum, widać też ceny ;-).
Po akcji z postawieniem świeczki pod obrazkiem z Matką Boską, która doprowadziła do małego pożaru parteru, w domu znajduje się czujnik dymu - kupiony kiedyś babci na prezent bez okazji. Myślę, że babcia czy dziadek docenią, że dbacie o ich bezpieczeństwo...

Dobrze na osobowość seniora wpływa obecność kota. Felinoterapia jest dość skuteczna, pod warunkiem, że starsza osoba jest w stanie kotem się zaopiekować. Kot mojej babci "chodzi" do weterynarza na nasz koszt. Zwierzak sprawia, że człowiek czuje się potrzebny i bezwarunkowo kochany cały czas.... Ale to tylko wtedy, kiedy dana osoba chciałaby mieć zwierzę i podoła opiece (lub jesteś w stanie jej w tym pomóc). 

Myślę, że przeróżne masażery też są bardzo fajnym pomysłem. Moja babcia jest aktywna, dużo jeździ na rowerze, ale rozgrzewająca masująca poduszka przynosi ulgę...

Jest też kilka fajnych pomysłów na DIY, które zebrała Kasia. Odsyłam do Jej tekstu : 30 DIY pomysłów na prezent dla babci i dziadka

Ulubioną książką mojej babci jest "Chłopiec z nad Bzury" (Anusia, sama prawda w tej książce, sama prawda. Wszystko tak było jak w tej książce). Ja myślałam o kupieniu babci książki "Dziarski Dziadek", ale obejrzała filmiki pana Antoniego na moim laptopie i powiedziała, że starczy.

Książka Dziarski Dziadek : KLIK

Dobrym pomysłem jest też nagranie babci jakiegoś pozytywnego serialu. Babcie nierzadko oglądają przekrzykujących się polityków, seriale pełne intryg, zdrad i karmią takimi smutnymi obrazami swoje umysły. Może by tak...Nagrać babci Ranczo? To serial o całkiem pozytywnej zmianie, gdzie grają aktorzy o typowo polskiej urodzie i problemy są bardzo...prawdziwe.

Albo kupić telefon z dużymi cyframi? Zrzucić się z innymi bliskimi na nowe okulary albo protezę?

Zachęcam też do przeczytania ciekawego artykułu o tym, jak dzisiaj zmieniła się rola babci (po więcej kliknij na obrazek lub w link pod nim)

więcej tutaj  : Ciekawy artykuł w Skarbie (bonus)   


Nie piszę o dziadku, bo wypadłam z obiegu i nie umiem czuć w dziadkowy umysł. Bardzo go kochałam i za nim tęsknię, więc odsyłam do tekstu : śmiałam się, gdy umarł mój dziadek. Wszystko wyjaśni.
Zdjęcia, które nie pochodzą z okazjum, wzięłam z pinterest.
Na koniec, kilka słów refleksji. Moja babcia jest okazem zdrowia i poza rzadkim bólem w krzyżu i krótkimi, acz intensywnymi epizodami, gdy nie jest moją babcią, a jest "Wiesławą" i rozsiewa złośliwe plotki, chowa różne rzeczy czy włamuje się do szafy w piwnicy, jest osobą o dobrych intencjach. Jeśli robi złe rzeczy, to zawsze pojmuje to jako coś w słusznej sprawie. I chociaż czasami niemożebnie mnie irytuje i mam jej serdecznie dość, to na swój sposób bardzo ją cenię i kocham.
Ostatnio zapisała się na rehabilitację, by pomóc sobie na krzyż, który czasami bardzo jej dokuczał. Ból zniknął. Ale kilka dni temu w pachwinie pojawiło się twarde "coś" wielkości jajka. Lekarze mówią, że albo babcia ma wyjątkowy paskudny ropień, albo ma od dawna guza, który zawsze był gdzieś w okolicy krzyża i się przemieścił.... Jutro pobierany jest wycinek.
I chociaż czasami babcia wybitnie działa mi na nerwy i zdarzało mi się rzucić w gniewie, że już "Jej czas" (kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem!...), to bardzo trzymam kciuki by to jednak był ropień... Bo wiele babci zawdzięczam.
Gdyby nie babcia, nie miałabym tak wielkiej siły do walki o swoje zdrowie. Bardzo długo trzymałam się przekonania, że "nie ma diagnozy-nie ma choroby". Być może to myślenie mnie ochroniło... pewnie mam to po babci, która wymusiła na lekarzach cesarskie cięcie bez uzasadnienia i dzień (!) po porodzie poszła pracować w pole.
Gdyby nie babcia i jej niektóre trudne zachowania, nigdy nie nauczyłabym się nieziemskiej cierpliwości, która bardzo przydaje się przy pracy z dziećmi. 
Gdyby nie babcia, być może wyżej ceniłabym dobra materialne. Babcia pochodzi ze szlacheckiej rodziny, która w momencie jej narodzin była już całkiem spłukana. Przyszło - poszło, wiem, że nic nie jest trwałe i nie ma co budować na taki kruchym fundamencie poczucia swojej wartości.
Gdyby nie babcia, być może bałabym się "co inni powiedzą". Może byłabym zależna od opinii innych, przejmowałabym się hejterami, albo nie podjęła niektórych decyzji ze strachu przed tym, jak zostaną odebrane? Dla babci jestem zawsze za chuda, albo za blada  następnego dnia za gruba i za rumiana. Nauczyłam się, że nie da się sprostać oczekiwaniom wszystkich wokół, więc warto spełniać SWOJE.
Dzięki babci nauczyłam się też nagrywać różne rzeczy i dążyć do tego, by były na piśmie ;-) Przydatne, gdy załatwiasz coś w dziekanacie!
 Babcia jednego dnia potrafi lamentować, że drzewo zasłania jej widok z okna, a po tym jak przyjedzie fachowiec do obcięcia gałęzi, wchodzi na drzewo (!) i krzyczy, że kocha przyrodę i po jej trupie. 
- Babciu, przecież sama mówiłaś?
- Ja?! jak Boga kocham, w życiu tak nie mówiłam!  W życiu!
A dzień później : czego to tego drzewa nie przytniecie? Nic z okna nie widzę... ;-)
Napisałam ten tekst, bo wiem, że babcia się o nim dowie i będzie chciała przeczytać. A wtedy się uśmieje i zapyta, czemu nie wstawiłam tego zdjęcia, gdzie nie miała fryzury, przecież tak pięknie wyszła ;-))).
Kochajcie swoje babcie! I trzymajcie kciuki za to, żeby to nie był nowotwór!

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na "głównej") -
 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin :) A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem :)
Follow on Bloglovin

COMMENTS

BLOGGER: 78
Loading...
Nazwa

-40% drogeria natura,2,-49% rossman,5,-50% na kosmetyki,1,#Koniecznie przeczytaj,16,100 dni bez spodni,3,15 hair project,3,2015,6,2016,11,2017,12,2018,9,2019,4,2020,1,218,1,4-godzinny tydzień pracy,1,5+,1,50 list,1,abody,1,afro,1,akceptacja,7,akcesoria,1,aktualizacja włosów,7,aktywne słuchanie,1,Alberobello,1,aliexpress,8,alkohol,1,aloes,1,Amalfi,1,Andrea,2,anemia,1,Angkor wat,1,Ania poleca,8,aniamaluje,2,anime,1,ankieta,1,aplikacja,2,aplikacje,3,apple,1,Apulia,1,asertywność,2,astor,1,ateizm,1,automistyfikacja,1,Avon,2,awokado,1,Azja,7,babcia,1,baczewski,1,bakterie,1,Barcelona,3,Bari,1,bataty,1,bądź duży,2,bez pieczenia,1,bezglutenowe,1,bezpieczeństwo,1,biała czekolada,1,biały laptop,1,biblia,1,bicie,1,bieganie,1,biel,1,bingo spa,2,biust,4,biustonosz,2,Black friday,1,bliskość,1,BLOG,581,blogi,3,blogowanie,4,blond,1,błędy,1,bob,5,boczek,2,body-shaming,1,bohaterki,1,bohemian rhapsody,1,botki,1,boty,1,boże narodzenie,1,ból ucha - naturalne metody,1,bridal hairstyles,1,bronde,1,brwi,5,buty,11,by nogi wydawały się dłuższe,1,cele,4,cele życiowe,1,celia,1,ceny w Tajlandii,1,cera,3,Cetaphil,1,Chiny,3,chwalenie się,1,ciało,41,ciastka,2,ciasto bez pieczenia,2,ciasto francuskie,1,ciasto kinder country,1,ciasto snicker,1,ciąża,1,Cicha noc,1,ciekawe blogi,4,cienie,1,cieniowane,1,ciepłe ubranie zimą,1,cinema city unlimited,1,Claudia Shiffer,1,co,1,co było,1,co jest za damo,1,co kupić babci,1,co kupić dziadkowi,1,co kupić na dzień matki,1,co kupić na promocji w rossmanie,3,co kupić na wieczór panieński,1,co na prezent,1,co powiedzą inni,1,co przywieźć z Ukrainy,1,co przywieźć ze Lwowa,1,co robić jesienią,3,co robić w grudniu,1,co robić w kwietniu,1,co robić w lipcu,1,co robić w listopadzie,1,co robić w lutym,1,co robić w maju,1,co robić w marcu,1,co robić w październiku,1,co robić w sierpniu,1,co robić w styczniu,1,co robić we wrześniu,1,co warto kupić na promocji rossman,1,co warto kupić na promocji w drogerii natura,1,co warto przeczytać,2,co warto zrobić na studiach,1,co zjeść w tajlandii,1,co zobaczyć w londynie,1,Co zrobić,1,co zrobić by rude włosy nie płowiały,1,co zrobić żeby włosy szybciej rosły,1,copywriter,1,creaclip,1,cruelty-free,2,curls,1,Cypr,2,cytaty,1,czarna rzepa,1,czas,4,czasopisma,6,czcionki,1,czekolada,1,czekolada z żelkami,1,czekoladki,1,czereśnie,1,czerwiec,2,czerwona królowa,1,czkawka,1,czosnek,2,czuciowiec,1,czy książki są drogie,1,czy można narzucać wiarę,1,czy można zmuszać do chodzenia na religię,1,czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła,1,czy warto lecieć na Cypr,1,czy warto obchodzić halloween,1,czy zapłacę cło,1,czytanie,3,czytnik,1,czytnik za złotówkę,1,ćwiczenia,6,daktyle,2,darmowe e-booki,1,darmowy planer,1,death note,1,decubal,1,delia,1,demakijaż,2,depilacja,5,depilacja laserowa,1,depilacja pach,1,depresja,1,Dermedic,1,Dermedic Capilarte,1,deser,1,desery,1,design,21,detoks,1,dieta,15,dieta śródziemnomorska,1,diy,15,dla dojrzałych kobiet,1,dlaczego nie piję mleka,1,dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów,1,długie nogi,1,do 100 zł,1,Dobre Bakterie,1,dobre nawyki,11,dobro,1,dochód,1,domodi,1,domowe sposoby,3,domowy sernik,1,dowody naukowe,1,drinki,1,duplo,1,dusza,14,dzieci,17,dzień babci,1,dzień matki,1,easy hairstyle,1,edukacja,2,edukacja seksualna,1,egzamin,1,egzaminy,1,eko,1,eksperci,1,eksperymenty,1,eld,1,elfen lied,1,emocje,6,energia,1,essence,1,etykiety,1,eyeliner,2,fanatyzm,1,FAQ,2,farbowanie,13,FAS,1,feminizm,1,fetysz stóp,1,fetyszysta stóp,1,figa,1,figi,1,figura,1,film,13,film o freddiem mercurym,1,filmy,11,filozofia,2,finanse,9,first7jobs,1,fit,13,Fitocell,1,freddie,3,Freddie Mercury,2,freelance,1,fryzura,6,fryzura na ślub,2,fryzury,29,fryzury ślubne,3,fryzury z grzywką,2,gadżety,10,gdańsk,2,gdy dasz plamę?,1,gdzie kupić biustonsz 65e,1,gdzie pojechać w maju,1,gdzie tanio kupować meble,1,girlpower,1,gliceryna,1,golden blonde,1,golden rose,1,gotowanie,2,granica,1,granica polska ukraina,1,Grecja,3,gronkowiec złocisty,1,gry,5,grzywka,1,gule podskórne,1,gwałt,1,gwiazda dnia,1,hair trends,1,hairstyles,3,halloween a wszystkich świętych,1,haloween,1,hejt,1,hemofobia,1,henna,5,historyjka motywacyjna,14,Horchata,1,Hot,135,hotel,1,hula-hoop,3,humor,1,hybrydy,3,ifluencer,1,ile idzie przesyłka z Aliexpress,1,imbir,1,impreza,5,infinity dress,1,influencerzy,1,inne,487,inne.,1,inni,1,innne,2,inspiracje,35,inspiracje tygodnia,34,instagram,2,instagram stories,1,inteligencja,1,iOS,1,iphone,1,iphone7,1,isadora,1,italia,3,Izrael,2,jackson,1,jajko w awokado,1,jak aplikować wcierki,2,jak być lepszym chrześcijaninem,1,jak być sobą,1,jak być szczęśliwym,2,jak dorobić,1,jak dostać się na Ukrainę,1,jak efektywnie czytać,1,Jak efektywniej korzystać z sieci,1,jak jeść figi,1,jak kupić idealną ramoneskę,1,jak kupować na aliexpress,3,Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze?,1,jak mieć więcej przyjaciół,1,jak napisać pracę licencjacką,1,jak napisać pracę magisterską,1,jak naturalnie wyleczyć anemię,1,jak nauczyć się angielskiego,1,jak nie chorować,1,jak nie marnować czasu w sieci,1,jak nie przejmować się zdaniem innych,1,jak oszczędzać,1,jak oszczędzać.,1,jak ozdobić zeszyt,1,jak pobrać the sims 2 za darmo,1,jak pokonać strach przed tym,1,jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie?,1,jak poprawić koncentrację,2,jak poradzić sobie ze złym dniem,3,jak poszerzyć horyzonty,1,jak powiększyć biust,1,jak prawidłowo czyścić uszy,1,jak przyspieszyć porost włosów,5,jak radzić sobie z gniewem,2,jak radzić sobie z krytyką,1,jak radzić sobie ze stresem,1,jak realizować cele,1,jak rozładować napięcie,2,jak się nie przejmować,1,jak się skupić,1,jak się ubrać zimą,1,jak się uczyć,1,jak się wyspać,1,jak skutecznie notować,1,jak sprawić,1,jak sprawić by inni nas lubili,1,jak stać się bardziej lubianym,1,jak stać się lubianym,1,jak stać się optymistą,1,jak stosować olej kokosowy,1,jak stosować wcierki do włosów,1,jak szybko podejmować decyzje,1,jak szybko zapuścić włosy,2,jak tanio czytać książki,1,jak tanio podróżować,10,jak tanio zorganizować wakacje,4,Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu,1,Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa,1,jak uczyć się na własnych błędach,1,jak usprawnić mózg,1,jak utrzymać rudy kolor,1,jak uzyskać loki,2,jak wybrać tablet,1,Jak wykorzystać instagram w rozwoju,2,jak wypromować bloga,1,jak wzmocnić odporność,1,jak zacząć zmieniać swoje życie,1,jak zarobić,1,jak zarobić na monetach,1,jak zbudować dom z butelek,1,jak zdać maturę,1,jak zdobyć przyjaciół,1,jak zmotywować się do nauki,2,jak zmotywować się do pisania pracy,1,jak zmotywować się do sprzątania,1,jak znaleźć znajomych,1,jak znaleźć życiową pasję,1,jak zorganizować wypad na Maltę,1,jak zrobić frytki z batatów,1,jak zrobić loki,2,jak zrobić rosół,1,jak zrobić smoothie,1,jak zrobić tortillę,1,jak zrobić własną czekoladę,1,jak zwalczyć ból ucha,1,jak zwalczyć stres,3,jak zwiększyć poczucie własnej wartości,1,Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta,1,jaką książkę przeczytać,1,jaką lokówkę wybrać,1,jaki blender wybrać,1,jaki film obejrzeć,1,Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015,1,jakie właściwości ma figa,1,jantar,2,january to do list,1,jednodniówka londyn,1,jedzenie,11,jej kosmetyczka,5,jesień,2,języki,1,joanna,4,kalendarz,1,kalendarz adwentowy,1,kalendarze,1,Kambodża,1,kampania,1,kampanie,1,kanapki,1,kapusta kiszona,1,karta LGBT,1,kasa,1,kasza,1,kasza jaglana,1,kaszel,2,kasztany,2,Katania,1,katar,1,kąpiel,1,Khao Sok,1,Kijów,4,kinestetyk,1,kino,3,klasyczny sernik,1,kler,1,kłos,1,kobiecość,2,kobiety,3,kochamżycie,1,komedia,1,kompleksy,9,koncentracja,1,konkurs,38,konkursy,1,kontrowersje,1,korektor,1,kosmetyki,73,koszule,1,kościół,1,kot,1,kotlety,1,kotlety z kaszy jaglanej,1,koty,1,kozi ser,1,kozieradka,1,kreatywność,13,kredki,1,kremy,1,krok po kroku,3,krótka piłka,2,krótkie fryzury,2,krótkie włosy,1,krytyka,3,krzywe nogi,2,książka,15,książka do przeżycia,1,książki,32,ksometyki,1,Kuala Lumpur,1,kuchnia,66,kultura,5,kupowanie lajków,1,kurki,1,kwiecień,1,kwiecień 2016,1,kwiecień 2017,1,lakier,21,laminowane,2,Langkawi,1,laptop,2,laptop do 2000 zł,1,Larnaka,1,lato,6,leaving neverland,1,leczenie,3,led,1,legimi,2,lek na kaca,1,lekcje,2,lemoniada,1,lęk przed ludźmi,1,lęk przed pobraniem krwi,1,licencjat,2,linki,5,linki tygodnia,147,lista,5,lista życzeń,2,listopad,1,lob,1,loczki,3,lody,1,loki,6,loki bez lokówki,2,loki bez użycia ciepła,1,lokówka z biedronki,1,Londyn,2,Lublin,1,ludzie,1,luksus,2,lumpeksy,1,lunchbox,2,luz,1,luźne,17,Lviv,1,Lwów,5,macbook,1,macbook air 13,1,Magia sprzątania,1,maj,1,majówka,1,makaron,1,makijaż,41,makijaż oczu,1,Malezja,3,maliny,1,Malta,1,mały biust,2,mam problem,1,Mani,24,manicure,1,marakuja,1,Marie Kondo,1,marzec,1,masaż,2,masaż stóp,1,mascarpone,1,maska,1,masło czosnkowe,1,masło z pieczonego czosnku,1,maść ichtiolowa,1,maść z witaminą A,1,matura,1,maxi,2,meble,1,meddiet,1,medycyna,1,medyka,1,medytacja,1,MEGAFON,3,metale ciężkie,1,meteoryty,1,męskie,1,miasta,2,miesiąc,3,migrena,1,mikrokamera,1,Mionetto,1,miód,1,miya,1,mleko,1,mleko kokosowe,1,mleko owsiane,1,młodzież,2,moda,30,modne,1,modne buty 2015,1,modne fryzury,3,modne fryzury 2015,4,modne fryzury 2016,8,modne fryzury 2017,4,modne fryzury 2018,8,modne fryzury 2019,1,modnef fryzury 2019,1,moja historia,4,moje cechy,1,moje ulubione produkty spożywcze,2,moment.pl,1,monety kolekcjonerskie,1,morze,1,morze martwe,1,motywaca,1,motywacja,27,mrożona kawa,1,muffinki,1,muzeum 3d art,1,muzyka,8,my secret,1,myśli,112,myśli rozwój,1,na co żel aloesowy,1,na oparzenia słoneczne,1,na porost włosów,1,na wesele na studniówkę,1,nails,2,najlepsza dieta,1,najlepsza zupa,1,NAJNOWSZE,7,najzdrowsza dieta,1,najzdrowszy olej świata,1,naked 3,1,naked 3 podróbka,1,naprawa zniszczonych włosów,2,naturalna pielęgnacja,1,naturalne metody,1,naturalny makijaż,1,nauka,15,nauka języków obcych,1,nawyki,4,nie lubię sprzątać,1,nieśmiałość,1,nocleg,1,nogi,2,notowanie,1,nowe,1,nuda,3,nudny wykład,1,nuggetsy,1,o mnie,20,obcasy,1,obiad,3,obiad w 10 minut,2,obuwie,1,oczy,2,oczyszczanie,4,odchudzanie,2,odkładanie marzeń na później,1,odrobaczanie,1,odżywianie,17,odżywienia,1,oferty,1,okazje,1,okulary,5,olej kokosowy,1,olej rycynowy,5,olejek,2,olejek z drzewa herbacianego,2,olejowanie,1,opadająca powieka,1,opakowania,1,opalanie topless,1,opieka,1,opinia,2,opinie,3,optymalizm,1,organizacja,14,orszada,1,osobiste,1,Ostuni,1,oszczędzanie,1,oszukiwanie samego siebie,1,oszustwa,1,owoce,3,pakowanie,1,paletka,1,pamiętniki z wakacji,2,pancakes,1,panieński,1,panini,1,party,1,Paryż,3,pasje,1,pastele,1,paznokcie,31,pedagogika,1,pedofilia,2,penne all' arrabbiata,1,perfumy,1,pewność siebie,1,pędzle,1,pielęgnacja,3,pieniądze,14,pieniądze na podróże,1,pierogi,1,piersi,2,pies,1,pilomax,2,pisanie,1,pizza,1,placenta,1,planer,1,planer pdf,1,planowanie,1,pobierz organizer,1,pobranie krwi,1,pocketbook louch lux 3,1,poczucie własnej wartości,1,podkład,1,podpłomyk,1,podróże,51,podsumowanie,51,podsumownaie,1,Pogoda,1,pokój,2,POLECANE,4,polecane książki,1,południowe włochy,1,pomidorowa,2,pomoc,4,Pompeje,1,pomysły,1,poniedziałkowy motywator,15,poradnik,2,porost włosów,2,post sponsorowany,1,post we współpracy z marką,6,postanowienia,1,postanowienia noworoczne,2,pot,2,potliwość,1,Poznań,1,PR,4,praca,5,praca zdalna,1,prawa człowieka,1,presja,1,prezenty,8,profile które warto śledzić na instagramie,1,prom,1,promocja,2,promocja rossman,4,promocja super pharm,1,promocje,2,Prosecco,1,proste,1,prostownica,1,prywata,1,przedłużane rzęsy,1,przedłużanie rzęs,1,przekąska,1,przekąski,4,przekąski do wódki,2,przekąski na imprezę,2,przekąski na urodziny,3,przemoc,3,przemoc psychiczna,1,przemoc symboliczna,1,przepis,33,przepis na pomidorówkę,1,przepis na sernik,1,przepis na tartę,1,przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone,1,przepis na zupę pomidorową,1,przepisy,10,przepisy na smoothie,1,przepisy z figami,1,przygody,1,przyrost,4,przysłiugi,1,przysmaki na imprezę,2,przytulanie,1,psychologia,7,pudelek,1,Puglia,1,pull through braid,1,pułapka zaangażowania,1,PUPA,2,pycha,3,pyszne,1,pytania,7,Qatar Airways,1,queen,1,quiz,1,rabaty,1,rady,1,recenzja,7,regeneracja,2,regulamin,1,reklamy,4,relacje,2,relaks,4,religia,4,remington,1,resentyment,1,retusz,1,rimmel,2,rok szkolny,1,rosół,1,rossmann,1,rozjaśnianie,6,rozkiminki,1,rozkminki,81,rozrywka,6,rozwoj,1,rozwojowe czwartki,74,rozwojownik,41,rozwój,166,równowaga,1,rtęć,1,ruch,1,rude,1,rude włosy,1,rzesy jedwabne,1,rzęsy,3,Rzęsy 1:!,1,rzęsy 2d,1,rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz,1,rzęsy przed i po,1,Safari,4,Salerno,3,samodoskonalenie,134,samoleczenie,7,samoocena,2,San Marino,1,sandwich,1,sandwicz,1,Seboradin,1,self-love,1,sen,3,Sensique,1,sephora,1,seriale,1,serki topione,1,sernik,1,sesja,1,shake,1,shareweek,1,Siem Reap,1,się działo,16,silikonowy lunchbox,1,siwe włosy,1,skąd brać pieniądze,1,skąd brać ruch na bloga,1,skorupki,1,skupienie,1,słoik z uchem i słomką,1,słowiański blond,1,smartfon,1,smoothie,3,snap,1,snapchat,1,softsticks,1,sok z kapusty,1,soraya,2,Soumda,1,spanie,1,społeczne,4,sport,3,sposoby na odporność,1,sposoby na wypadające włosy,1,sposób na pryszcze,1,sposób na tabliczkę mnożenia,1,spotkanie,7,sprytna dziewczyna,1,sprzątanie,1,sprzęt,7,ssanie oleju,1,stopy,1,strach,3,strach przed oceną,1,strach przed pobraniem krwi,1,stres,4,studia,6,studiowanie,1,studniówka,3,styl,9,suche włosy,1,sukces,1,sukienka,4,sukienki,2,suknie ślubne,1,suplement,1,Sycylia,1,syrop z pędów sosny,1,szacunek,1,szampon,3,szczęście,8,szczotka,1,szeginia,1,szkoła,10,szminka,7,szpilki,2,szpotawe kolana,1,sztuczki,1,sztutowo,1,szybkie przekąski,2,ślimaczki,1,Śliwki w boczku,1,ślub,2,śmiech,1,śniadanie,3,śniadanie we Lwowie,1,średnie włosy,4,święta,2,tablet,1,tablet do 500 zł,1,tablet na studia,1,tag,26,Tajlandia,7,tangle teezer,3,tani obiad,1,tania lokówka,1,tanie,3,tanie buty,1,tanie czytanie,1,tanie dodatki do mieszkania,1,tanie loty,1,tanie podróżowanie,1,tanie zwiedzanie,1,tarta,2,tarta snickers,1,tartinki,1,tech,7,Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym.,1,tekst sponsorowany,3,tekst we współpracy z marką GOSH,2,Tel awiw,1,telefon,1,telewizja,1,Tesori d'oriente,1,test,20,the sims,1,todo,1,topless,1,torebka,2,torebki,1,tortilla,1,toruń,1,trendy,7,triki,31,trolling,1,troska,1,trwałe loki,1,tusz,1,twarz,2,tydzień,19,tygodnik,183,tygodniowe love,12,ubrania,2,ubranie,1,uczucia,1,udawany warkocz,1,Ukraina,4,ulubieńcy,8,upał,1,updo,1,upięcia,1,upięcie,1,urban decay,1,urlop,2,uroda,207,urodzinowe menu,1,urodziny,3,usta,10,venita,3,vipera,1,w co się ubrać,4,w szystkie,1,w11,1,wady,1,wakacje,13,wakacje jesienią,1,walentynki,1,wanna,1,Warszawa,4,warsztaty,1,wartości,1,wazelina,1,ważne,2,wcierka,2,wdzięczność,3,wegańskie,2,wegetariańskie,3,weltschemerz,1,wiara,2,wiarygodni influencerzy,1,wibo,4,wieczór panieński,1,wiedza,1,więcej,1,wigilia,2,wilno,2,wino,1,wiosna,1,wishlist,8,własne pieniądze kobiety,1,Włochy,8,włosy,133,wnętrza,2,wob,1,woda,2,woda brzozowa,1,wolontariat,2,worth following instagram profiles for better life,1,wpływ,1,wrapy,1,wrażenia,1,Wrocław,1,wsparcie,1,współpraca,38,współprace,1,wszystkich świętych,1,wszystkie,512,wtyczki,1,wybór,1,wybrzeże amalfitańskie,1,wychowanie,1,wycieczka,4,wydatki,1,wydawnictwo,1,wygodne wałki,1,wymiary,1,wyniki,1,wypadanie włosów,4,wyszukiwania,2,wyzwania,5,wyzwanie,37,wyzwanie - bycie miłym,1,wyzwanie30dni,3,xiaomi,1,youtube,5,za darmo,3,za hajs matki baluj,1,zabawy,2,zaczrwienienia,1,zagęszczanie zupy,1,zakupy,17,zakupy na Ali,2,zalecenia WHO,1,zapach,1,zapalenie oskrzeli,1,zarabianie,1,zarobki,2,zawijaski,1,zawiść,1,zdejmowanie hybryd,1,zdjęcia,1,zdrowa dieta,1,zdrowie,71,zdupy,1,zero waste zerowaste,1,zerowaste,1,zeszyt,2,zima,1,zioła,1,złoty blond,1,zły humor,2,zmiana koloru włosów,1,zmysł dotyku,1,znajomi,1,zupa,5,zupa dyniowa,1,zupa krem,3,zupy,2,zwierzęta,5,zyski,1,źródła ruchu na bloga,1,żel aloesowy,1,żel aloesowy zastosowania,1,żenada,1,żółta sukienka,1,życzenia,1,życzenia noworoczne,1,
ltr
item
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda: Dzień Babci - nietypowe pomysły na prezenty, także te DIY
Dzień Babci - nietypowe pomysły na prezenty, także te DIY
Dzień Babci - nietypowe pomysły na prezenty, także te DIY
http://1.bp.blogspot.com/-D2r_BSN_LDI/VLxXJrAAS4I/AAAAAAAAX7U/LUXif9l556s/s1600/IMG_59164783821542.jpeg
http://1.bp.blogspot.com/-D2r_BSN_LDI/VLxXJrAAS4I/AAAAAAAAX7U/LUXif9l556s/s72-c/IMG_59164783821542.jpeg
Aniamaluje - fajny blog ✅ Lifestyle ✅zdrowie ✅rozwój osobisty ✅uroda
https://www.aniamaluje.com/2015/01/dzien-babci-nietypowe-pomysy-na.html
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/
https://www.aniamaluje.com/2015/01/dzien-babci-nietypowe-pomysy-na.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy