Dzisiaj świętujemy 30 lat od podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. UNICEF zaprosił mnie, żebym o tym opowiedziała. To się może wydawać dzisiaj takie oczywiste, że dzieci mają prawa, ale nad ich ustaleniem przywódcy państw debatowali całą dekadę! To dzięki temu dzisiaj żadne dziecko nie może być skazane na dożywocie (bez możliwości zwolnienia wcześniej) ani na karę śmierci. Wcześniej mogło.
Jestem pedagożką, terapeutką, tą od „dzieci z trudnościami”. Jednak najbardziej trudni są w tym wszyscy dorośli. 
Zapominający, że dzieci nie są ich własnością, tylko ludźmi.
Dlatego założyłam kanał, na którym opowiadam uczniom o ich prawach. Jestem przerażona jak często są łamane i z jaką lekkością dorosłym to przychodzi. Chciałabym żyć w świecie, w którym prawa dzieci są oczywistością i nie mam o czym nagrywać, bo nikt z tym nie dyskutuje.
Zostawiam Wam Korczaka pod rozwagę 👍🏻 „Bo dorosłemu nikt nie powie: ‘Wynoś się’, a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli,
a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc, malec, rak – nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie.” Trudne pytanie - masz poczucie, że twoje prawa w dzieciństwie były szanowane? Mi dobierano notorycznie prawo do odpoczynku - od „dzwonek jest dla nauczyciela” po zadania na ferie. #world'schildren'sday #dlakażdegodziecka #dzieńprawdziecka #unicefpolska

Dzisiaj świętujemy 30 lat od...

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie odpuściłaś? Sama sobie.

Zastanawiałam się czemu podróż do Odessy była najfajniejszą tego roku. Odpaliłam macbooka raz, by nas odprawić. Nie zrobiłam zdjęć z myślą o blogu, nawet nie miałam jakiegoś tam poczucia, że coś muszę zobaczyć. Jednego dnia wykupiliśmy sobie takie wielkie łóżko z baldachimem i dogorywaliśmy na kacu na plaży, bez poczucia, że szkoda jednego z ledwie czterech dni. Nie szkoda!

Nie jestem wielką fanką alkoholu, ale rzadko mam poczucie, że mogę. Ostatni raz jak byłam na shotach w pijalni wódki z rok temu, to podeszła do mnie czytelniczka, powiedzieć że lubi mojego bloga. Cały następny dzień zastanawiałam się o czym ja wcześniej pijana rozmawiałam. Nie jestem jakąś rozpoznawalną osobą, ale miałam kilka takich sytuacji i nie do końca potrafię przez nie wyluzować🙈
Odessa była cudowna, bo wyluzowałam. bo nie było spiny w związku z niczym. Mieliśmy korzystać z ekscytującego życia nocnego, ale chyba zaszkodziły nam rapany? Spoko, pijąc gorący rumianek śpiewaliśmy utwory Cher huśtając się na hamaku i huśtawce w mieszkaniu.
Zero spiny!

Teraz zrobiłam wielki krok, bo ograniczyłam instagrama i pozbyłam się poczucia, że muszę odpowiadać na komentarze i wiadomości. Ogromnie dziękuję Wam za zaufanie jakim mnie obdarzacie, ale z problemami osobistymi i rodzinnymi i życiowymi zapraszam na grupę na fejsie albo (to lepiej!) na terapię. Ja po pierwsze nie jestem właściwą osobą, po drugie - nie czuję się spoko będąc obciążana waszymi przykrymi historiami. 
Wcześniej miałam poczucie winy, że powinnam być bardziej empatyczna, ale kurczę - jestem! Chcę zostawić tę część siebie dla przyjaciół i bliskich, bo każda taka wiadomość wysysa energię ze mnie.
Poczułam ulgę, odpuściłam sobie samej, bo jeszcze nikt na moje „nie” się nie obraził. Szanujecie moje granice, jesteście super ♥️
Jestem niemal pewna, że też robisz coś, czego wcale nie musisz i świat się nie zawali jak przestaniesz i sama sobie odpuścisz. Tak, sama sobie!
Padłaś? Poleż, nie poprawiaj korony i nie zasuwaj dalej.
#szczerze_pisząc #aniamaluje #wakacje #odessa #podróże #podróżemałeiduże #throwback

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie...

O tym, że wymyśliłam sobie zabrać @pranamat_polska do Gruzji i zrobić tam piękne zdjęcia w górach - wiecie. Że mimo przygotowania się do wyboru terminu trafiły nam się dwa dni srogiej kaukaskiej zimy i ze zdjęć nici - też wiecie. Czasami tak bywa! Zero stresu. 
Gdy muszę, to potrafię spakować się w podręczny, ale w zasadzie to opcja tych zdjęć sprawiła, że @pranamat_polska zasponsorowało mi bagaż rejestrowany😉. Mata przydała się po przemierzaniu kraju bardzo ciasnymi busikami, po których moje plecy były jeszcze bardziej spięte niż zawsze (tak, to możliwe🤪). Na fizjoterapii jestem co 2-3 tygodnie, na macie mogę leżeć codziennie i staram się to robić. Albo podkładać sobie poduszkę do akupresury pod kark. Wiecie, bo i tak często widać je gdzieś w tle moich stories, po prostu kocham to kolczaste cudo całym sercem i tak - to boli (jakby zaśpiewał Freddie - pain is so close to pleasure), ale ulga potem... nowe plecy. Staram się pamiętać o ruchu i gimnastyce ale jak mam wenę, to potrafię siedzieć przed komputerem od rana do 15-tej i dopiero po zerknięciu na zegarek zorientować się, że wypiłam tylko jedną herbatę, nic nie zjadłam, nie byłam nawet siku, co tu mówić o rozciąganiu😏🙈 Jeśli tak jak ja, nie jesteście idealni i dużo siedzicie - na hasło aniamaluje jest 30% na zestaw mata+poduszka albo 20% na pojedynczy element.
Jutro dowiem się do kiedy! Szczegółowy opis wrażeń ze stosowania tej maty jest na blogu - ja nie umiem już bez niej żyć! Serio, miłość! (Kiedyś nie dodałabym zdjęcia dokumentującego ciążę spożywczą z jaką chodziłam po Gruzji, ale to jedzenie było tego warte!) #zpoleceniaaniamaluje #pranamatpolska #pranamateco #pranamat #mójpranamat #mata #relaks #batumi #gruzja #współpraca #podróże #podróżemałeiduże

O tym, że wymyśliłam sobie...

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z @magdalena_komsta, jedną z najmądrzejszych kobiet jakie znam. Rozmawiałyśmy np. o tym, ile to razy zastanawiamy się, czy strój nie przyćmi kompetencji. Bo prowadzisz prelekcję do której się długo przygotowywałaś i jednak chcesz potem usłyszeć, że była dobra, a nie, że twój tyłek świetnie wygląda w tej sukience. Mężczyźni mają mniej seksualizowane ciała (aczkolwiek uważam, że Vladimir Putin nosi mistrzowsko skrojone garnitury🔥) i nie muszą się aż tak nad tym zastanawiać. I spoko, założysz mniej ładną sukienkę żeby „się dopasować” i „nie było gadania” ale przypadkiem utrwalisz dychotomię - ładna/sexy ALBO mądra i kompetentna.
Trudne wybory!

Miałam w życiu dwa takie przekorne momenty, gdy jednocześnie podkreślałam i talię i cycki i tyłek i nogi i jeszcze zakładałam szpilki. Wiele razy byłam oceniona powierzchownie jako niezbyt lotna laska, ale cholernie tych momentów potrzebowałam. Dzięki nim dzisiaj:
👉🏻 nikt nie jest w stanie mnie zawstydzić 👉🏻 mogę unieść brew pogardy, gdy na panelu inny panelista z niekrytym uznaniem pomieszanym ze zdziwieniem powie „ale ty jesteś mądra” po mojej wypowiedzi 👉🏻 kompletnie nie uzależniam swojego poczucia własnej wartości od tego, co mam na tyłku, bo tylko przeczołgawszy się przez etap skrajnie obcisłych sukienek mogę mieć pewność, że moje czucie się dobrze z samą sobą płynie z wewnątrz.

Bardzo często widząc kobiety oceniamy je przez pryzmat własnych wartości i poglądów. Że ubrała się tak by kogoś kusić, że na pewno jest jej niewygodnie na szpilkach i się poświęca, że to, że tamto.
Plx mniej oceniania ok? Może ta dziewczyna właśnie wyrwała się z toksycznego związku, w którym partner jej „nie pozwalał” wychodzić nigdzie w sukienkach i musi to sobie odbić? Może odeszła z jakiegoś ugrupowania oazowego albo ŚJ i ma potrzebę doświadczenia świata inaczej,by móc znaleźć swoją ulubioną wersję siebie? Nigdy nie wiesz!

Skłamię mówiąc, że nie mam z automatu założeń odnośnie nowo poznanych ludzi, bo jak każdy - mam, ale unikam tych amatorskich psychoanaliz i was też do tego namawiam. Jeśli coś nikogo nie krzywdzi - who cares!
#aniamaluje #szczerze_pisząc

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z...

Jak możesz być zadbana, będąc niezbadana?! Rzuciłam dzisiaj w żywej dyskusji z @kasia_coztymseksem. Kasia oczywiście jest mądra i się bada ale powiedziała, że mam to zapisać🙃
Rozmawiałyśmy o wielu rzeczach, np. o tym, że żyjemy w dziwnym kraju, w którym seks można uprawiać (nie lubię tego słowa, to nie pole) od 15-tego roku życia, a do ginekologa można iść od 18-ego. I tak sobie rozmawiamy o tym, co ja uważam, że Kasia fajnego robi dla kobiet ucząc je o tym, że seks może być fajny i przyjemny (a nie dla każdego niestety jest😥), i co Kasia uważa, że ja robię fajnego ucząc kobiety, że powinny mieć własne pieniądze a w relacje z innymi wchodzić bo chcą, a nie z ekonomicznej konieczności🙅🏻‍♀️💸
Gdzieś tam zawędrowałyśmy w odmęty relatywnie drogiego, szczególnie dla młodych ludzi dostępu do specjalistów.
I z jednej strony tak, totalnie się zgadzam. 15 minut wizyty bez żadnych badań to 150 zł (ja tyle płacę) a jak robisz przy okazji badania to kwota się zwiększa. To rzeczywiście może to boleć. Sama byłam w miejscu, w którym oglądałam każdą złotówkę 5x
✅ALE! Priorytety, dziewczyno, priorytety! Nigdy nie miałam problemu by określić, że są rzeczy ważne i ważniejsze.
Nie wiem i nie rozumiem, jak można co 3 tygodnie chodzić na rzęsy i hybrydy, a 3 lata nie być u ginekologa. Na tej samej zasadzie nie rozumiałam Gruzinów z nowymi telefonami, ale bez zębów🤯
Na studiach miałam stary model telefonu a mój pierwszy tablet, dzięki któremu mniej kserowałam i moglam czytać książki na legimi, nagrzewał się tak mocno, że musiałam go wkładać do lodówki by odpoczął. 
Ale zawsze mam zrobione badania i nie unikam lekarzy, bo to ważne❗️
Nie mówię zresztą tylko o finansach. Łatwiej jest „zadbać o siebie” idąc na te hybrydy niż pobiegać, prawda?
Don’t get me wrong, sama lubię mieć pomalowane paznokcie, lubię, a nawet uwielbiam Julię z @mayeye_warsaw , do której chodzę na rzęsy i chciałabym, aby jej biznes się rozkręcał.
Ale! First things first. Nie możesz być zadbana i niezbadana jednocześnie. Badaj się dziewczyno, ok? Gdy następnym razem gdy powiesz sobie „ale psycholog/ginekolog/terapeuta/fizjoterapeuta” jest drogi, zastanów się czy dobrze ustalasz priorytety. Nr 1 to Ty!

Jak możesz być zadbana, będąc...

Mój detoks od social mediów nadal trwa i dzielnie trzymam się narzuconej sobie maksymalnie godziny dziennie. Streszczając się powiem tylko, że wykorzystuję moment siedzenia na tyłku w Warszawie na spotkania z tymi wszystkimi cudownymi ludźmi, których przez ciągle bycie w rozjazdach nieco zaniedbałam. Podoba mi się to, chociaż dzisiaj naszło mnie na szybkie sklecenie „tygodnika”, więc macie coś do poczytania na blogu.
Zdjęcie w Tunezji zrobiła @ewaszabatin nie mam pojęcia kiedy, ale dobrze pokazuje mój mały problem z telefonem, który stał się przedłużeniem ręki. Kolory podkręciłam presetem Madryt, od @krzysztof_adamek i @instafiltry.pl, tylko zostawiłam po swojemu niebieski.

Pytanie za sto punktów: zerknij w zakładkę „twoja aktywność” na instagramie i napisz ile czasu dziennie spędzasz w tej aplikacji. Jestem ciekawa!
#aniamaluje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #wakacje ##tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia @discover_tunisia @sunfunholidays #lato #afryka #tunisia

Mój detoks od social mediów...

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i wzorzyste rajstopy to najpopularniejsze prezenty jakie dostaję. Prezentem jaki sama chciałabym sobie podarować jest czas⏳ Właśnie zamknęłam ogromny projekt🥳. Powinnam uczcić to kieliszkiem szampana i relaksem, tymczasem pierwsza myśl brzmiała „o cudownie! wreszcie będę miała czas na pisanie własnego ebooka i tekstów na bloga”. A potem uświadomiłam sobie, że ja zawsze mam nad sobą coś, co POWINNAM napisać. Nie pamietam kiedy miałam od tego wolną głowę. I tak jak cenię sobie szalenie dywersyfikację przychodów i wolność twórczą jaką mi daje, tak potrzebuję też wolności OD tworzenia. Nie da się tego streścić wpisem na IG, ale Fromm swoją genialną „Ucieczką od wolności” poukładał mi kiedyś w głowie. Potrzebuję powiedzieć sobie, że mogę bez konsekwencji dla swojej psychiki być wolna od bloga i instagrama i nie czynić z nich ważnych filarów mojej tożsamości. Ustawiam sobie jeszcze ostrzejszy limit czasowy na instagrama (godzinę dziennie!). Mam ochotę pisać i wrzucać tutaj coś tylko wtedy, gdy będzie mnie na to cisnąć jak na sikanie po siedmiogodzinnej jeździe z Tbilisi do Batumi.Może będę milczeć całymi dniami, może naparzać treściami jak szalona, dowiem się tylko postanawiając, że nie muszę! Pssst! Ograniczyłam na profilu komentowanie tylko dla osób; które mnie obserwują. Kompletnie wyzwoliłam się myśli o tym, że konto powinno rosnąć. Dałam sobie do końca roku czas na wolność także od zarabiania. Jestem ciekawa co będę CHCIAŁA robić czując, że mam ten cudowny komfort, że nie muszę.

#przerwa #aniamaluje #szczerze_pisząc #rajstopy #nogi #książka #kropki

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i...

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej memiczne momenty mojego życia (są w przypiętych!) i bezkonkurencyjnie wygrał gołąb, który leciał na mój tyłek😅. Naszła mnie przy tej okazji pewna myśl, której nie mogę wyrzucić z głowy. Zostanę pewnie zjechana i już słyszę te komentarze pod tytułem „zdefiniuj kobiecość!!!1”, ale nie czuję, abym miała jakiś obowiązek coś tu definiować, tak samo jak nie umiem zdefiniować czym jest chemia między dwójką ludzi i czemu czasami nie ma jej z kimś, kto teoretycznie łapie się we wszystkie nasze kryteria a „to coś” ma ktoś, kto do nich nie pasuje😉
Więc myśl, która mnie dręczy to ta, że poza aktorkami czy piosenkarkami mało widzę kobiet odnoszących sukcesy czy dzierżących władzę, które nie ukrywałyby swojej - no właśnie - kobiecości.
I nie zrozumcie mnie źle, jestem na tym etapie, że czuję się świetnie gdy mam na sobie bluzę ze sponge bobem, ale co takiego sprawia, że kobiety w polityce ubierają się bardziej jak Angela Merkel czy Beata Szydło niż jak nie wiem, Angelina Jolie?
Może to, że gdy Magdalena Ogórek (nie głosowałam na nią!) kandydowała w wyborach prezydenckich, to nikt nie pytał jej o poglądy, a media opisywały wyłącznie jej sukienki i sposób układania włosów?
Co takiego sprawia, że mądra kobieta nie może podkreślić strojem swoich pośladków?
Nie, nie uważam jakoby tyłek i cycki były jedynym co mam do zaoferowania (w ogóle co za debilne określenie) więc nie czuję abym musiała to skrywać i „najlepsze zostawić na koniec”, ale drapie mnie to, gryzie i męczy. 
Jakieś spostrzeżenia?

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej...

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie, nie migam się od pracy i obowiązków. Jestem po prostu wygodna! Nie dla mnie 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, ale niestety przy wrażliwej cerze nie mogę sobie pozwolić na całkowite olanie tematu. Wrażliwa, skora do podrażnień cera szybko się na mnie zemści, jeśli nie poświęcę jej chwili uwagi wieczorem. Jeśli jesteś wrażliwcem jak ja - możesz śmiało zerknąć w drogerii na półkę z linią physio mikrobiom marki tołpa.
Moja cera nie ma ze mną lekko, bo ciągle podróżuję (zmieniam twardość wody i powietrze) a do tego nie śpię tyle ile powinnam. A z tymi kosmetykami się polubiłam, bo działają po prostu tak, jak trzeba! Na stories możecie zobaczyć jak wygląda. 
#tołpa #pielęgnacjatwarzy #physio #oczyszczanie #kosmetyki #uroda #makijaż #pielęgnacja #blogerka #zakupy #krem #blogkosmetyczny #twarz #polskiekosmetyki #kosmetyczka #blogurodowy #piękno #kosmetyk #dzieńdobry #nawilżenie #aniamaluje 
Post we współpracy z marką @tolpa_mniej_wiecej

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie,...

Czy jeśli w Gruzji podoba mi się nie tylko to, że jest pięknie, miło i pysznie, ale też tanio, to znaczy, że akceptuję wyjątkowo niefortunne geopolityczne położenie kraju?🤔🤯
Pierwszy raz ta myśl zastrzeliła mnie gdy odnotowałam w swojej głowie, że z roku na roku mój ukochany Lwów staje się wyraźnie droższy. 
A potem dałam sobie mentalnego plaska w twarz, bo w sumie fajnie, że ludzie się bogacą. Nie chciałabym, aby Polska słynęła wyłącznie z tego, że jest tanio i można się za grosze naj*bać. 
W 2000 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wynosiło 700 zł. Pamiętam jak rodzice wielkim wysiłkiem kupili mi za jednym zamachem dwa pierwsze tomy Pottera. To było super, zawsze na prezenty chciałam tylko książki, ale dopiero z perspektywy gruzińskich cen zaczynam to doceniać.

Gruzja jest niesamowita nie tylko dlatego, że jest tania. Jest niesamowita tak po prostu. Różnorodna, pyszna. Z przebogatą mitologią, kulturą, alfabetem i dumą, która nie pozwala się ugiąć przed wielkim, groźnym sąsiadem. Jasne, Gruzja jest najbliższym nam kulturowo krajem będącym w top15 pod kątem niskiego Consumer Price Index (w uproszczeniu: stosunek zarobków do kosztów życia) i rozumiem, że dla wielu ludzi to będzie kraj taniej najebki, ale dla mnie to była jedna z najciekawszych podróży w życiu. 
Przy okazji; 
Czy znacie jakąś dobrze wydaną wersję gruzińskich mitów? Może być po angielsku :). #georgia #georgia🇬🇪 #georgiatravel #gruzja #podróże #podróżemałeiduże #wakacje #aniapodróżuje

Czy jeśli w Gruzji podoba...

Jak wyretuszować selfie? Aplikacja, która zrobi to w kilka kliknięć. [FILM]

aplikacja, retusz, selfie,sekret zdjęć z instagrama
Nie, nie zrobiłam sobie operacji plastycznej 🙂  Od kilku dni co chwilę słyszałam informacja o takich aplikacjach na zasadzie “a słyszałaś, że X przerabia zdjęcia na instagramie”? itp. Ostatnio moja mała kuzynka pokazywała mi swoje ulubione gry na smartfona… ta aplikacja była wśród nich…

Pozostałe dwa paskudztwa pokazałam tutaj i tutaj 🙂 Ale uprzedzam, to dla ludzi o mocnych nerwach :)) 

Aplikacja, którą przetestowałam jest…dziwna. Początkowo całkowicie nie rozumiałam sensu jej istnienia, ale może mieć uzasadnienie w kilku przypadkach: 
– Gdy chcemy zobaczyć, czy pasuje nam dany kształt brwi albo henna
– Gdy zrobiliśmy ładne zdjęcie z gatunku niepowtarzalnych, a akurat nieszczęśliwie wyskoczył nam pryszcz
– Gdy świeci się cera
itp.
Aplikacja nazywa się YouCam Perfect i na smartfony z androidem jest bezpłatna. Pewnie jest tylko jedną z wielu tego typu.
Jak działa, pokazałam na swojej twarzy na filmiku :

Nie zamierzam wskazywać palce, kto przerabia swoje zdjęcia na instagramie czy facebooku, ale widzę w tego typu aplikacjach niebezpieczeństwo. Zaczynamy kombinować z rzeczami, w których nigdy nie widzieliśmy problemu, np. zmieniamy kształt nosa czy owal twarzy, wygładzamy skórę. Tworzymy nierealny obraz siebie…od którego można się uzależnić.
No i osobna sprawa….po co? Narobisz sobie pięknych, podrasowanych selfie a na żywo będzie efekt odwrotny do WOW… 🙂

Co zrobisz z wiedzą o tej aplikacji – Twoja sprawa. 🙂 

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂

Follow on Bloglovin
Uściski, Ania

59
Dodaj komentarz

avatar
31 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AnonimowyAniamalujeJezulaBerciuchketele Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sekret zdjęć Maffashion ujawniony 😀 Odchudza twarz 😛

Carrie
Gość

Sięgnij po aplikację, wyretuszuj zdjęcie, zostaniesz modelką- niesamowite co można wymyślić i zrobić by upodobnić się do ideałów z pierwszych stron gazet czy tv. No i osobna sprawa….po co? Narobisz sobie pięknych, podrasowanych selfie a na żywo będzie efekt odwrotny do WOW… -idealne podsumowanie!

Seldirima
Gość

Moje pierwsze skojarzenie – alien xD Drugie skojarzenie – http://i1.mirror.co.uk/incoming/article3388122.ece/alternates/s2197/Human-Barbie.jpg
Właściwie co tu komentować… Wczoraj szukałam swatchy jasnych podkładów i pudrów. Trafiłam na zdjęcie jakiejś dziewczyny, gdzie na pierwszy rzut oka było widać, że podrasowała zdjęcie w programie graficznym, żeby buzia wyglądała idealnie. Zdjęcie kompletnie bez wartości w kontekście oceny działania kosmetyku 🙁 Oczywiście rozumiem, że można retuszować pryszcze, ale w takim przypadku kompletnie bez sensu.

Anita.
Gość

Haaa fajnie idę się bawić 😀

Patrycja Malinowska
Gość

Nie widzę nic złego w uzywaniu tej aplikacji kiedy jest używana dla zabawy itp. Gorzej kiedy jest narzedziem do dowartosciowania swojej osoby. Zaraz ja sprawdzę pewnie wyjdzie z tego cukierkowa patrycja haha

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W sumie jest bardzo duże parcie na ideały w mediach, dziewczyny przerabiaja zdjęcia inne widzą ze tamte dodają takie ładne i tez przerabiaja. Wszyscy się nawzajem oklamuja, taki błędne koło. A potem przychodzi właśnie do spotkania "w realu" i zdziwienie ze dziewczyna wygląda zupełnie inaczej.

Abe
Gość

A po co się malować? A po co filtry na Instagramie? A po co funkcje retuszu zdjęć, choćby poprawienie cieni/koloru/etc.? Taka sama sprawa, taki sam mechanizm. Generalnie zdjęcia mogą dużo i mogą albo ładnie, albo brzydko, albo jeszcze jakoś inaczej, ale to od nas i naszego zdrowego rozsądku zależy, co z nimi zrobimy – nie w sensie fizycznym (wyglądu), ale raczej, co sobie pomyślimy. Jeśli widzimy reklamy McDonald's albo jakiekolwiek w ogóle profesjonalne zdjęcia jedzenia, nie zakładamy chyba, że jak wejdziemy do restauracji/przyrządzimy to, to dostaniemy coś, co wygląda tak samo. To po co retuszować? Żeby było estetycznie.Po co retuszować… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jesteś głupia, czy nie obejrzałaś i nie przeczytałaś? Bo Ania mówi, że to tylko narzędzie. LOL 😀

Niedopowiedziane
Gość

Zmieniamy kształt nosa? To coś dla mnie. No,ale ja nie mam Androida,tylko Windowsa.
Mój nos jest z gatunku tych beznadziejnych,które wychodzą źle niezależnie od ustawienia 😀
Fajna aplikacja,ale bez przesady.
Wyobrażałam sobie,że masz inny głos,miło go usłyszeć 🙂

Lena Poleska
Gość

Aplikacja trochę przypomina mi kreator postaci w The Sims… wiem też, że jak moja znajoma była w Japonii, szał roiły tam budki, w których robiło się foty i przerabiało w tak odjechany sposób. Ona się zachwycała zdjęciami z automatu, ja widziałam na nich kogoś obcego… bo na pewno nie nią. Super-gładka skórka, rzęsy podrasowane jak u żaby…i don't want to live in this planet anymore

Dzika Wózkowa
Gość

A ja nie retuszuję, dobrze mi z tym. Nie podoba mi się ten kult idealnego, mocno poprawionego graficznie , nierealnego ciała, więc po prostu nie biorę w tym udziału. Oczywiście, nie to żebym była idealna, bo bardzo mi do tego daleko 😉

Egoskupiona
Gość

O odchudzaniu twarz wiedziałam – to dość popularna opcja w większości aplikacji, ale raczej bym nie wpadła na to, że mogę się pomalować w apce na androida.
Nawet nie rozumiem tego w idei sprawdzenia, jak się wygląda w danym makijażu – ostatecznie wolę pobawić się sama, manualnie. Wygrzebać kosmetyki, sięgnąć po lusterko i poćwiczyć trochę sprawność ręki, a nie tylko kciuka 😉

AniaNaWyspach
Gość

Slicznie wygladasz bez makijazu 🙂

Sandra
Gość

A ja mam za chudą twarz i musiałabym ją sobie pogrubić 😀 da się?

emajla
Gość

Taka aplikacja do retuszu, jest też świetnym narzędziem do ukrywania swojej tożsamości 😀 Jak przebranie tajnego agenta 😀

Daisy K
Gość

A wiesz ucieszyłam się nawet. Zaraz pokombinuję i kogoś wnerwię. :)))

Olfaktoria
Gość

Hahaha – bardzo dobry pomysł! <3

Magdalena Sepczyńska
Gość

Na 100 % jej nie użyje:) jedynie co to do pobawienia się. Cenie sobie naturalność. Tak jak napisałaś, w internetach jesteśmy wow a w realu… wolę żeby ludzie widzieli mnie taką jaką jestem a te udziwnienia to dla dzieciaków;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja polecam jeszcze Xiu Xiu 🙂 Po chińsku co prawda, ale można się zorientować o co chodzi dzięki ikonkom 😀 Można tam też zmienić kolor włosów (bez rewelacji, no ale jednak).

Ania Kania
Gość

I jak zwykle na Windowsa 8 nie ma! A już się szykowałam na wieczorną zabawę!

Niedopowiedziane
Gość

Nic nie ma na Windowsa 🙁

Marta Hennig
Gość

Nie narzekajcie, i tak Windows wymiata 🙂 Przynajmniej się nie wiesza i śmiga jak strzała. I wbrew pozorom, jest dużo fajnych zastępczych aplikacji na niego 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co jak co, ale takie brwi jak ze zdjęcia bardzo Ci pasują! 🙂

ja, Kosmeonautka
Gość

Poprawka: pasują tej pani po prawej, z którą Ania niewiele ma wspólnego 😀 Wydaje mi się, że te same brwi wklejone na zdjęcie po lewej już niezbyt by pasowały, ale to oczywiście tylko strzał. I ja na pewno postaram się przydybać jaką koleżankę z androidowym smartfonem żeby właśnie poprzymierzać różne brwi 🙂

almondcake
Gość

Tragicznie.

almondcake
Gość

Tragicznie przerysowany efekt, duuuuuzp lepiej wygląda zwykły makijaż. Nie rób sobie krzywdy.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Almondcake, PRZECZYTAJ posta.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"W każdym razie" Aniu, proszę 😉 I przepraszam, że się czepiam, ale walczę z "każdym bądź razie" bo tyle osób tak mówi, a to przecież niepoprawnie…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ateistka mówi "Jezu"? 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przecież Ania nie jest ateistką , skąd idea, że miałaby nią być?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W niektórych krajach dla poprawności religijnej mówi się "OMG", my w PL możemy mówić "Jezu":-)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale przyznacie, że nagminnie używa się tych przerywników? 😀 mnie wręcz rażą podobnie jak te gimbazowe skrótowe, których znaczenia nie znam. No tendencyjne i przewidywalne te "jezusmariabozeswiętyojezusie!" jak dla mnie dramat, a wręcz katastrofa, dlatego świadomie "wyeskejpowałam się" z takiego języka kult(ur)o-religijnie-zależnego. Ludzie raz się nauczyli i powtarzają bezwiednie. Przypomina mi to lamentujące, zawodzące starowinki pod kościołem, płacz i rozpacz. Po co to tak się odwoływać do postaci świętych? Przecież one i tak nie pomagają w życiu, to złudzenie. Każdy sam może sobie pomóc, tylko o tym nie wie 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ech Ania, ktoś zarzuca interesujący wątek, a tu taka odp. zbywająca;) myślałam, że jako nauczycielka trochę interesujesz się takimi tematami socjologiczno-językowo-kulturowymi …nic w ząb? Problemu na siłę tu nie widzę, to są ciekawe rzeczy jakim językiem na co dzień potocznym ludzie się posługują, ci wszyscy ludzie tworzą społeczeństwo, żyją między nami, coś sobą wyrażają, słowami też. To już wolałabym, żebyś na taki komentarz poczuła się urażona, oburzona czy jakoś inaczej konkretnie zareagowała. Nie wiem może to moje zboczenie zawodowe 🙂 słucham ludzi w w różnym wieku od dzieci począwszy, a ich język jest taki róznoraki, barwny, ewoluuje. OK no nic.

BEATA REDZIMSKA
Gość

Juz jestem w trakcie instalowania. Ja osatnio zachwycilam sie Candy Camera (poprawia urode, dyskretnie) .pozdrawiam serdecznie Beata

aGwer
Gość

Ja nie używam takiej aplikacji, ale jak robię zdjęcia makijażu czy coś to zawsze lekko poprawiam twarz, w końcu jednak chodzi o to, aby pokazać jak najlepszy efekt 🙂
Ale WSZYSTKO z umiarem. Nie można się przerysować, tak jak mówisz.. po co? Potem spotkanie na żywo jest ogromnym zdziwieniem ;P

Różowa Klara
Gość

Powiem tak w ramach chwilowej zabawy i śmiechu z tego jak można wyglądadać ok. Sama ze znajomymi bawiłam się z aplikacjami postarzającymi czy pogrubiającymi, ale żeby stosować w celu podrasowania wyglądu i dowartościowania przed czytelnikami to dokładnie nie ma to senu, potem mija się taką osobę i przechodzi myśl kojarzę, ale kto to taki? Zaraz zainstaluje i przetestuję.

Barbara
Gość

Ładnie się uśmiałam 🙂 . Dobrze, że mi apka nie potrzebna, bo aparat w telefonie mam średniej jakości i sam retuszuje, co powinien 😉 . Kompletnie inaczej wyobrażałam sobie Twój głos 🙂 .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mi już powoli te całe "samojebki" działają na nerwy. Ja rozumiem zrobić jakieś oryginalne, a nie pół twarzy widać, albo te całe filtry… Kiedy patrzę na zdjęcia znajomych na fb nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.

Świnka
Gość

Moim zdaniem to lekka przesada bo chyba w instagramie chodziło o to żeby uchwycić te małe momenty…….. a nie przerabiać siebie na lepszy model. :/

ketele
Gość

Hehe. Uroczo było słuchać, jak na filmiku ze wszystkich sił starasz się podkreślić, że nie używasz tej aplikacji na poważnie, na wypadek gdyby ktoś próbował Cię o coś oskarżyć. 😉

Berciuch
Gość

Samo udoskonalanie swoich fotek mija się z celem, ale… dzięki tej apce zobaczyłam, jakie kolory do mnie pasują! 😀

Jezula
Gość
Jezula

"Większość osób naturalnie nie ma zbyt ciekawej twarzy"Serio?Aniu, po wszystkich wpisach o samoautoakceptacji mówisz coś takiego? Serio? SERIO? 🙂Nie mówię tego złośliwie, ale niestety (a moze i stety) im więcej wiem, tym bardziej wydajesz mi się odległa od tego, o czym mówisz. Wszystko kłóci się ze sobą, ale może kiedyś sama to dostrzeżesz. Powodzenia życzę i przykro mi trochę, że osoba, którą uważałam za (ciężko znaleźć słowa aby nie urazić Cię) interesującą się losem innych – także tych najmniejszych istot – tak naprawdę niewiele chce zmienić i nie chce widzieć rzeczywistości (jak z dyskusją o chińczykach szyjących te piękne sukienki).… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Języka, naprawdę to tak odbierasz?
NAPRAWDĘ?

Że poziom zrozumienia tekstu czytanego spada – przywykłam. Ale żeby mówionego? Wstyd mi za ludzi….

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jezula*, autokorekta.

Previous
Dlaczego nie życzę wam Wesołych Świąt? Jakie prezenty dostałam?
Jak wyretuszować selfie? Aplikacja, która zrobi to w kilka kliknięć. [FILM]