Co z tymi gwałtami?

Jeśli nie miałam niespodzianek po drodze – jestem teraz w Paryżu i podziwiam Francję. Ślę uściski i pozdrowienia 😉 Jest jednak coś, co nie daje mi spokoju. Sprawa gwałtów.Po przeczytaniu Waszych komentarzy pod tekstem “Jak nie dać się zgwałcić“, poczułam potrzebę zrobienia czegoś. Konkretnego, mocnego, skutecznego. Ale od kilku dni mam z tym problem, bo temat jest ciężki, a ja sama nie mam wielkiej siły przebicia! Wiem, że deklarowaliście pomoc.

Koncepcji jest kilka.

Zwracałyście dużą uwagę na to, że każdy gwałciciel ma przecież matkę, która nie wpoiła mu szacunku do kobiet.

Pisałyście też o tym, że społeczeństwo doprowadza do wtórnej wiktymizacji kobiet i, że należy iść w tym kierunku.

Było sporo słów o tym, że wszystko zaczyna się w szkole, kiedy nauczyciele na skargi obmacywanych uczennic machają ręką mówiąc ‘to tylko końskie zaloty”. Nie ma końskich zalotów! Tu też trzeba działać.

Nie chcę jednak, aby kampania dostała taką samą łatkę, jak kobiety palące staniki, bo inny jest jej cel.

Wiem też, że jeśli kampania się jakoś przebije i pomoże kobietom, odwiedzie chociaż jednego faceta od “końskich zalotów”, to czekają nas także niemiłe sytuacje. Wyobrażam to sobie jako komentarze o naszym rzekomym “niedoruchaniu”, tykaniu kijem i tym, że zasługujemy na gwałt. Takie jest społeczeństwo.

A, pisałyście też o potrzebie zebrania tych wszystkich sposobów obrony i rozpowszechnianiu ich w babskim gronie.


Nie mam innej siły przebicia, więc myślałam o internecie. Grafik robić nie umiem. Ktoś pisał o kwejkach, demotywatorach – nie znam tych klimatów, ale liczę na Twoją pomoc. Dlatego przygotowałam formularz na sugestie, wskazówki i inne luźne myśli. O, i pojawił się jeszcze temat , że facet nie zawsze wie, kiedy nie jest nie, a kiedy nie jest tak… dla mnie nie to nie, ale wystarczy doprowadzić kobietę do wrzenia i się o krok wycofać. Sama wykrzyczy czego chce. Nie wiedziałam, że to jakiś problem! 🙂 Formularz:

Liczę na Twoją pomoc!
Tekst opublikował się automatycznie.

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostan obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂

 

Follow on Bloglovin

Lubisz – zalajkuj 😉

0 0 vote
Article Rating
Uściski, Ania
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miśka Grabowska
6 lat temu

Dobrze, że ktoś porusza te tematy.

Anna Dulny-Leszczyńska

Masz mnie! Wysłałam Ci już wiadomość

Justinee
Justinee
6 lat temu

Dziękujemy, odpoczywaj Aniu! 🙂 Ankieta wypełniona i przesłana, jako mój mały, skromny głosik w ważnej sprawie.

Sour Girl
6 lat temu

Hmm, u się porusza naprawdę ważne tematy … śledzę z zainteresowaniem.

modnaania
6 lat temu

dla mnie najgorsze są stare, obleśne , spocone wapniaki którzy pchają się z łapami po pijaku. Wybiłabym to wszystko w pień!

Ela N. (mojapersfazja)
Ela N. (mojapersfazja)
6 lat temu

Ten pierwszy artykuł o gwałtach przeczytałam jednym tchem. A potem komentarze, to zastraszające, że prawie każda kobieta kiedyś w swoim krótszym czy dłuższym życiu spotkała się z jakaś formą molestowania, słownego czy fizycznego.To straszne!Dobrze Aniu, że coś w tym kierunku działasz.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Uwazasz , ze jestes piekna?

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu
Reply to  Anonimowy

A co to pytanie ma wspólnego z sprawą ? Bo jakoś nie rozumiem xd
Kate

Estimea
6 lat temu
Reply to  Anonimowy

ja mam nadzieje ze Ania uwaza ze jest piekna 🙂 nie chodzi o narcyzm a zdrowe aprobowanie i lubienie siebie

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu
Reply to  Anonimowy

No Ania nie jest jakiejś przesadnie nachalnej urody, ani tez nie potrafi jej jeszcze wyeksponować, a moze jej na tym nie zależy? Czasami te dziubki na zdjęciach mogą drażnić, bo tak się pozują gimnazjalistki im większy dziubek tym bardziej seksi tak o sobie myślą ;] drażnić mogą tez komcie "o jakaś ty piękna, jaka śliczna" bo to puste komcie bezwartościowe nic nie wnoszą do tekstu. Ale piękno to nie to co widać na zewnątrz, często zmalowane kosmetykami, to coś od wewnątrz co "maluje się" niewidzialną energią na twarzy, ciele. Gdyby każdy miał zakodowane myślenie o sobie w kategoriach piękna, nie… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu
Reply to  Anonimowy

O to mi własnie chodziło, że jesteś jedną z tych, które niespecjalnie chcą się wyrażać poprzez urodę, a raczej przez intelekt. Bywa, że nachalnie piękna kobieta robi wszystko, by zwracano uwagę na jej urodę, bo wie że tylko tym może przyciągnać, choć ma niezbyt wysoką samoocenę, a może właśnie dlatego. A bywa, że równie nachalnie urodziwa robi wszystko żeby nie traktowano jej ulgowo przez tę urodę, spycha ją na dalszy plan, nie lubi być adorowana, woli gdy widzą w niej umiejętności i wiedzę.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

WIem wiem nie zwiazane z notką poprostu mnie to ciekawi hahah

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

chętnie pomogę, ale nie wiem jak 😉
PS.Feministki nie paliły staników!!! Całe zdarzenie wymyśliła dziennikarka NY Times, połączyła marsz feministek, gdzie kobiety wrzucały staniki do kosza oraz marsz przeciw wojnie w Wietnamie, gdzie studenci palili przedmioty. Przyznała się do tego później, ale fama poszła. W celu weryfikacji odsyłam wszystkich do Agnieszki Graff, :kobiety w zyciu publicznych " strona 122 bodajże.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Na fejsie umieściłąś link i zdjęcie do akcji przeciw gwałtom. Właśnie o tym pisałam pod poprzednim wpisem …żeby to nie była kampania dosłownie mówiąca o gwałcie, wykorzystująca w tym celu negatywizmy jak tu "nie zasługuję" -_- w moim odczuciu nie zadziała. I już nie oceniam nagości na zdjęciu, czerwonej szminki, rozchylonych ust – to czysto prowokacyjna wymowa, choć w tym wypadku działa na niekorzyść kampanii… ale w połączeniu z NIE (mężczyźni inaczej odczytują przeczenie) i z "zasługiwaniem" stawia kobiety nadal na słabszej pozycji. Jako osoby, które muszą specjalnie upraszać, żeby nie traktowano je jak szmaty do podłogi, służki padające do… Czytaj więcej »

Pola Zas
6 lat temu

Napiszę w weekened moje zasady zachowania bezpieczeństwa, bo widze, że pod poprzednim wpisem nikt nic podobnego nie zamieścił; do tego inne pomysły na kampanię – temat jest ważny i trzeba cały czas o nim przypominać (zwłąszcza dziewczynom)!

Co do feministek – co osoba, to ma swoją wersję tego czym jest feminizm. Wszelkie dyskusje na ten temat są jałowe, ale też możnaby opisać pokrótce czym się charakteryzuje (równouprawnienie to równość praw, a nie że ktoś ma mniejsze).

Paulina Hurija
6 lat temu

Blogi mają dużą siłę przebicia, szczególnie te popularne. Powinna być to wspólna akcja blogersko/vlogerska.

Anonimowy
Anonimowy
5 lat temu

Aniu, czy słyszałaś o wynalazku pewnych studentów z Ameryki, którzy stworzyli lakier do paznokci zmieniający kolor po kontakcie z roztworem zawierającym pigułkę gwałtu.

Previous
Jak kupować z Chin? Instrukcja dla początkujących :)
Co z tymi gwałtami?