Dlaczego rodzice posłuchali znachora i zagłodzili dziecko?

Zasmuciła mnie ostatnio wieść o tym, że rodzice stosowali na swoim maleńkim dziecku “alternatywe sposoby żywienia” które doradził im znachor. Dziecko umarło. Zapewne znacie tę historię – ja poznałam dopiero teraz,bo nie oglądam wiadomości ani ich nie słucham… Dlaczego tak się stało?Nie ulega wątpliwości – to, co podobno zalecił znachor było bardzo, bardzo głupie i nieodpowiedzialne. Ale dlaczego ktoś go posłuchał i dlaczego ślepo podążył za jego słowami?

Analogiczna historia mogłaby się zdarzyć u mnie, pewien lekarz w dzieciństwie zapisał mi zastrzyki z bardzo silnego antybiotyku który zaczął uszkadzać mi słuch. Rodzice to zauważyli, zapytali lekarza – ten stwierdził, że mam zatkane uszy od kataru… na szczęście mama z tatą mieli głowy na karku i poszli do kolejnego lekarza który natychmiast zmienił lek, wysłał mnie na badania słuchu i tak dalej. Gdyby rodzice posłuchali tego pierwszego laryngologa, dzisiaj nosiłabym pewnie aparat słuchowy,


Ostatnio jakieś rodzeństwo zabiło swoją matkę podczas odprawiania egzorcyzmów. Podobno “miała diabła”, więc lali ją po twarzy, aby go wypędzić. Umarła.Znasz eksperyment Milgrama?

Jeśli nie, obejrzyj filmik. Słowami tego nie oddam. Ludzie gotowi byli zadać śmiertelne cierpienie innym tylko dlatego, że autorytet tak powiedział. To straszne, smutne, ale prawdziwe.


Co to ma do rzeczy w kontekście owego znachora, mojego słuchu czy egzorcyzmów?


Apeluję, namawiam – miejcie swój własny rozum. Pytajcie,kwestionujcie, nie bójcie się szukać. 


Czy Znachor popełnił błąd? Zakładając,że media główne wątki przedstawiły rzetelnie, znachor postąpił bardzo źle. Ale NIKT NORMALNY nie narazi życia swojego dziecka bo ktoś tak powiedział. Widząc cierpienie malucha, ból na jego twarzy… 

Dlaczego moi rodzice potrafili się zaniepokoić pogorszeniem się mojego słuchu, a inni potrafią zagłodzić dziecko? Dlaczego tak lubimy przerzucać odpowiedzialność za NASZE czyny i NASZE wybory na innych. Bo on powiedział, bo on tak kazał. Idąc tym tropem każdy szaleniec który wyciąga pistolet aby kogoś zabić, mółby mówić, że demon mu kazał. czy to go zwalnia z winy? Czy to alkohol bije? 


Nie. Błędy popełniają konkretni ludzie.


Głęboko zachęcam do słuchania własnego ciała, obserwowania go. Do zachowania własnego rozumu i postępowania w zgodzie z własnym sumieniem. Na moim blogu jest klauzula, że każde działanie podejmujesz na własną odpowiedzialność. Milion razy zaznaczam, że to, co sprawdza się u mnie, nie musi sprawdzić się u Ciebie. 


Moja koleżanka poleciła kiedyś na swoim blogu o fryzurach sposób na zaskórniki, taki plasterek z żelatyny. Jakaś dziewczna zamiast żelatyny użyła żelfixu i podrażniła sobie ostro twarz. Chciała Monikę pozwać. Oczywiście po czasie zauważyła, że nie doczytała, przeprosiła…ale zniechęciła Monię do pisania bloga i od tej pory ogranicza się do wrzucania fryzur.


Autorytet to wielka siła. Jednak to ludzie nadają człowiekowi rangę autorytetu i bez wyznawców nie ma bóstwa, bez fanów nie ma gwiazdy, tak bez uznających człowieka za autorytet nie ma autorytetu.


Bardzo smuci mnie to, co się stało. To wielka tragedia 🙁 

Chciałabym abyście pamiętali, że tak jak zawsze podkreślam, leczenie na własną rękę nie jest rozsądne, tak samo jak googlanie objawów i samodzielne eksperymentowanie. Ja byłam w pewnym sensie pod opieką lekarza (profesor z UCLA!). Mimo to, mam niewielkie zaufanie do lekarzy głównego nurtu. Wielokrotnie podkreślałam i chciałabym, aby dobrze to zapamiętać. Leczenie farmakologiczne ma swoje plusy i minusy, tak samo, jak leczenie naturalnymi metodami. Kiedy piszę o czymś, co dotyczy zdrowia, zawsze wrzucam linki do artykułów medycznych.

Skoro obie formy leczenia są kulawe, najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z mądrości obu. W tym celu polecam udać się do lekarza (tak, normalnego, z dyplomem) który OPRÓCZ tradycyjnych uprawnień zajmuje się medycyną holistyczną lub TCM (medycyna chińska), albo innymi których nie mam czasu teraz wymieniać, ale wiadomo o co chodzi.

Decydując się na usługi lekarzy którzy odważyli się wyjść poza schemat i szukać nowych rozwiązań, mając jednocześnie wiedzę medyczną i praktykę, robimy najlepsze co możemy.


Im więcej osób będzie stawiać na lekarzy postępujących w ten sposób, tym większe szanse, że wymusimy na rynku dokształcanie się tychże.


Piszę o tym tylko dlatego, że czasami wspominam o jakiejś metodzie, np. betulinie na gronkowca i ktoś jest bardzo zdziwiony, że na zadane mi pytanie piszę “do lekarza na badania marsz”. Jak mogę postąpić inaczej kiedy ktoś mi piszę “tak sobie czytam te objawy i myślę, że mogę mieć gronkowca”. Witki opadają. Od czytania w internecie się nie dowiesz, biegnij na posiew/wymaz. Ale już! 

Podsumowując : Miej własny rozum! 

Czarne owce wśród lekarzy zdarzają się tak samo często, jak wśród spcjalistów medycyny naturalnej. Często samozwańczych. Rozwiązaniem jest korzystanie z usług tych, którzy łączą oba nurty. Profesor z którym miałam możliwość sie kontaktować, zajmował się badaniami sprawdzającymi naturalne metody leczenia. Szukał naukowych mechanizmów działania np. imbiru. “Zwyczajnym” lekarzom brakowało tego wyjścia poza schemat.


I jeszcze jedno – lekarze zawsze w mediach będą demonizować metody naturalne. czasami chce mi się śmiać, kiedy jakiś Óczony doktorzyna wyśmiewa metodę która jest dokładnie udowodniona badaniami naukowymi. ;-)) Polecm obejrzeć film Znachor.


Nie  interesuje mnie teraz stan rzeczywisty, za to bardzo interesuje mnie Twoje zdanie. Kto jest winny zagłodzeniu maleńskiego dziecka?


Znachor zalecający żywienie alternatywne, czy  rodzice, którzy wybrali tego znachora, zastosowali się do jego rad i ignorowali cierpienie swojego maluszka? A może obie strony? bardzo interesuje mnie ten temat !


PS. poprzedni tekst opowiada o tym, jak czytać nowości książkowe za darmo. Aby go przeczytać kliknij w link lub grafikę :


Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na “głównej”) –

 jeśli chcesz być na bieżąco, zostan obserwatorem w google lub na bloglovin 🙂

 

Follow on Bloglovin

Lubisz – zalajkuj 😉

0 0 vote
Article Rating
Uściski, Ania
48 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

obie strony są winne, ale nie rozumiem rodziców. Naprawde nie widzili, że dziecko umiera? To gorsze jak mama madzi z Sosnowca! cierpienie jest nieporównywalne.
Hahaha jestem jedną z osób które odesłałaś do lekarza, fak, że konkretnego ale mnie tym zbiłaś z tropu. po fakcie stwierdzam, ze masz racje.

Bardzo szkoda mi dziecka 🙁

Karalajn
6 lat temu

To że każdy powinien brać odpowiedzialność za swoje czyny to żadne odkrycie. Tylko ludzie mimo iż są "dorośli" nie są dojrzali emocjonalnie. Stąd zwalają winę czy odpowiedzialność na innych (głównie ze strachu lub nie odpowiedzialność wlaśnie).
Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałam że owy znachor działał na zasadzie sekty, rodzice najwyraźniej nie potrafili nawet samodzielnie mysleć.
Cała historia jest przerażająca, nie wiem jak można zabić dziecko.

Ania Abakercja
6 lat temu

uważam, że obie strony są winne, aczkolwiek jakoś łatwiej jest mi zrozumieć że nawiedzony znachor poleca dziwaczne metody, niż że rodzice stosują coś takiego na własnym dziecku.

moja mama zawsze chodziła do wielu lekarzy. potrafiła od jednego iść prosto do drugiego, żeby się upewnić albo kiedy coś jej się w diagnozie poprzedniego nie podobało. a później do trzeciego, żeby się dowiedzieć, co ten sądzi.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu
Reply to  Ania Abakercja

dokładnie! Tym bardziej wtedy, kiedy z dzieckiem jest wyraźnie gorzej, nie mówiąc o tym, że umiera! Rodzice powinni ponieść konsekwencje za zabicie malca i zostać wysterylizowani :/

Hi-feszyn
6 lat temu

Brak słów co do rodziców :/

aGwer
6 lat temu

Masz oczywiście racje, niestety ślepe wierzenie lekarzowi to nie jednorazowa sprawa i nie raz już się coś działo :/ niestety ludzie są po prostu głupi.

Justinee
Justinee
6 lat temu

Moim zdaniem obie strony są winne. Jednego tutaj nie rozumiem: skoro rodzice widzieli, że z dzieckiem pomimo 'porad' znachora się źle dzieje, dlaczego pomimo to, nie
zgłosili się do lekarza, tylko patrzyli jak umiera? Dziecko, małe, bezbronne, niewinne, zabite przez głupotę dorosłych.. Brak słów i smutek jednocześnie..

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Znachor znachorem, ale swój rozum trzeba mieć. Moja córeczka też ma AZS i również jako maluszka pielęgnowałam ją "alternatywnie" – brak wełenki, naturalne tkaniny, olej sojowy dodawany do kąpieli i brak mleka krowiego. Maleńka ma śliczną, gładką skórę. Nie wiem jakim potworem trzeba być, aby obserwować jak dziecko gaśnie w oczach, jak płacze za jedzeniem, cierpi. Rodzice byli zamożni, to dorośli ludzie, dziecko w podstawówce wie, że nie podawanie jedzenia oznacza śmierć! Z tego co czytałam, zarzut dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci. to nie jest tak, to jest znęcanie się ze szczeólnym okrucieństwem. Zdarzyła mi się sytuacja kiedy zabrakło mi pokarmu,… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Jeśli nie widziałaś, to polecam film 'das Experiment'. Jego tematyka nie nawiązuje bezpośrednio do tego o czym pisałaś, ale pokazuje jak ludzkie zachowanie potrafi się zmienić pod wpływem zyskania trochę władzy.

Marta Syczewska
6 lat temu

Jeśli mam być szczera to ja w ogóle nie rozumiem jak można szukać pomocy u takich ludzi jak znachorzy – dla mnie to jest naprawdę niepoważne. O ile wśród normalnych lekarzy znajdą się czasem hieny i czarne owce, to znachorowi bym w ogóle nie zaufała – szczególnie mając pod opieką NIEMOWLĘ!!!Wina znachora nie ulega wątpliwości – jak dla mnie ten człowiek to morderca bez sumienia… Ale i rodzice… Nie jestem w stanie zrozumieć jak można przez pół roku nie pójść z niemowlęciem do normalnego lekarza i nie zrobić badań… Zamiast tego chodzić do jakiegoś znachora od siedmiu boleści… Mogli oszczędzić… Czytaj więcej »

Laures Majere
6 lat temu

Obie strony są winne. Ale bardziej rodzice. Przykład ostatnio idę na szczepienie z dzieckiem, inne matki mnie pytały a co to jest za szczepienie. Nie interesowały się jaka szczepionka, czy jest lepsza alternatywa itd. A ja już od miesiąca szukałam informacji co i jak. Każdy popełnić może jakiś błąd. Ale część ludzi jest po prostu głupia, i nie chodzi tu o stan wiedzy czy inteligencje ale brak im nawet zwykłej mądrości życiowej i tyle.

Kasia Ju
6 lat temu

Ciężko myśleć o tym jak bardzo to dziecko cierpiało. Nie wyobrażam sobie, że rodzice tego nie zauważyli. Półroczne dziecko głośno i dobitnie oznajmia kiedy jest głodne, jest mu źle, coś je boli. Nie można tego przeoczyć. I nie można spokojnie na to patrzeć. Nie da się. Widok chorego dziecka jest czymś czego nikomu nie życzę. I tu nie ma usprawiedliwienia dla rodziców tej małej kruszynki. A dlaczego posłuchali znachora? To już całkiem inna kwestia. Książka "Ofiarowana" pokazuje jak działa sekta. Jak ludzie potrafią zrobić pranie mózgu rodzicom, którzy stają się obojętni na cierpienie własnych dzieci. Być może tak działał ten… Czytaj więcej »

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu
Reply to  Kasia Ju

Czosnek z mlekiem jest ok, ale nie zaleca się go podawać wraz z antybiotykiem… na ulotkach nawet są takie przeciwwskazania wymienione, bo nabiał upośledza wchłanianie subst. z leku. W sumie samo mleko też dla zdrowia niewskazane, a jeśli już to z dodatkiem szczypty kurkumy, bo ta neutralizuje w jakimś stopniu jego negatywne oddziaływanie na układ trawienny. Ad.

Kasia Ju
6 lat temu
Reply to  Kasia Ju

Do Anonimowego: Mleka z czosnkiem nie podaje się z antybiotykiem syntetycznym. Nigdy. Czosnek to jest tzw. naturalny antybiotyk. Podaje się go jeśli infekcja nie jest jeszcze w stanie bakteryjnym. To bardziej antybiotyk profilaktyczny i przeciwwirusowy. Jeśli on nie podziała i infekcja bardzo mocno się rozwija, to niestety trzeba zrezygnować z czosnku i podać antybiotyk syntetyczny. Chociaż odkąd stosujemy u dzieci czosnek, syntetyki poszły w niepamięć. Podsumowując: nie podaje się tego razem. Co do mleka. Zgadzam się, jest szkodliwe. Dla nas, dorosłych. U dzieci jest to podstawa żywienia przez pierwsze pół roku. Później się je ogranicza, ale przez pierwsze lata życia… Czytaj więcej »

BEATA REDZIMSKA
6 lat temu

Mnie sama interesuje naturopatia. Ale nie jako metoda leczenia ale jako sposob na zycie. Tu masz racje z lekarzem o podwojnych kompetencjach. Tylko ze teraz ma raczej miejsce specjalizacja lekarzy do coraz wezszej dzialki. To skutek postepu i tego ze tyle posiadamy jako ludzkosc informacji o funkcjonowaniu organizmu. Trudno to wszystko jednej osobie ogarnac. Pozdrawiam

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Ja zauważam odwrotny trend (to złe słowo), raczej potrzebę rozwoju w XXI w. i coraz więcej lekarzy konwencjonalnych skłania się ku medycynie naturalnej, właściwie posiłkuje się nią w diagnozowaniu pacjentów – bo do leczenia pacjentów w systemie konwencjonalnym to jeszcze długa droga – z kolei na razie nie można też mówić o uzdrawianiu pacjentów, czyli hamowaniu chorób, zapobieganiu im, szukaniu furtek przez które ewentualnie choroba może się rozwinąć poprzez holistyczne, funkcjonalne diagnozowanie każdej osoby jako indywidualnego przypadku medycznego. Medycyna funkcjonalna zaczyna mieć znaczenie dla rozwoju ludzkości.

MyMirrorOfBeauty
6 lat temu

Aniu mam prośbę abyś częściej dzieliła się takimi filmikami. A co sądzisz o iluminatach/masonach?

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Podpinam się pod pytanie.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Z tego co pisano to oni karmili dziecko rozcieńczonym mlekiem kozim, więc może to zabijało w jakimś stopniu uczucie głodu malucha, może nie płakał z głodu. Jednocześnie wycieńczało to powoli organizm, który nie dostawał odpowiedniej ilości składników odżywczych. Moim zdaniem winni są rodzice – to na nich spoczywała odpowiedzialność za dziecko, tym bardziej, że jedno dziecko już mieli i wiedzieli jak się ma rozwijać, jaka powinna być waga malucha itd. To byli normalnie egzystujący ludzie, nie odcięci od świata, zdani tylko na opinie "znachora", o którym zresztą różne opinie krążyły. Nie byli biedni – wręcz przeciwnie – stać ich było… Czytaj więcej »

Szi
Szi
6 lat temu

Chyba jeden z bohaterów książek Terrego Pratchetta powiedział, że to nie nóż ani urwisko jest złe- zła może być tylko ręka zadająca cios nożem lub spychająca z urwiska. A za tą ręką zawsze stoi człowiek, który zdecydował się na taki uczynek. Mądry tekst, chociaż uważam, że akurat Twoich czytelników raczej nie trzeba edukować w takich sprawach, bo zgromadziłaś tu grono fajnych, rozgarniętych ludzi:)

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Ja nie wydawałbym wyroku na nikogo, zanim nie zapadnie w sądzie, a i to bywa niewiele warte. W ferowaniu wyroków celują media. A lekarze potrafią nawet sfabrykować dziecku chorobę, byle pasowało do ich niedouczonych wymysłów. Wiem, co mówię, z jednym konowałem spotykam się w sądzie.

Marta
6 lat temu

Cieszę się, że poruszasz taki temat. Może to uświadomi choć część ludzi, którzy znajdując się w podobnych sytuacjach bezmyślnie podążyliby za rozkazem.
Już kiedyś widziałam ten eksperyment, szczerze mnie przeraził. Mam wrażenie, że to świadczy nie tylko o bezmyślności, ale też o okrucieństwu, które drzemie w tak wielu ludziach.
Ostatnio z przerażeniem oglądałam wiadomości, o tym dziecku, o zabitej przez "egzorcyzmy" kobiecie. Zastanawiam się, co się dzieje z ludźmi. Czy naprawdę jesteśmy już tak głupi? Boję się, co będzie za kilka czy kilkanaście lat.

Artinowy Świat
6 lat temu

Oj bardzo prawdziwe, ludzie często nie myślą. A często po prostu nie chcą myśleć. Ale przy tych wszystkich tragediach nie mogę zrozumieć jednego: Jak rodzić, może robić krzywdę własnemu dziecku. Jak?

O różnych sposobach leczenia i bezmyślności niektórych lekarzy pisałam w swoim poście "Lekarz który zabija" http://artinowyswiat.blogspot.com/2014/05/lekarz-ktory-zabija.html jakbyś chciała to możesz zerknąć.

A za książkę jeszcze raz dziękuję 😉 trochę kombinuję, bo nie chce mi się zainstalować na telefonie aplikacja, ale zobaczymy 😉 Już nie mogę się doczekać 😀

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Mam mieszane uczucia co do tytułu, wg mnie zbyt mocny i nawet nie sugestywny, a podaje na tacy, ustawia co mamy myśleć o gronie medycznym. Przeczytałam, wiem że na lekach nie wyszłabyś zwycięsko, męczyłabyś się nadal, ale tytuł miażdży, chyba nie jest współmierny do treści i emocji z tekstu, wręcz oskarżycielski.Gwoli wyjaśnienia nie stoję murem za lekarzami, jestem z tych, którzy im nie ufają, podważają, myślą samodzielnie. Jakbym słuchała lekarki do dziś nie wiedziałabym co mnie zjada od środka i nie były to problemy psychiczne jak się prawie upierała 😉 diagnozę postawiłam sobie sama po wielu próbach i błędach dotarłam… Czytaj więcej »

Lucyna M
6 lat temu

Dla mnie taka sytuacja jest nie do przyjęcia. Jak można nie zauważyć, że dziecko jest wygłodzone, źle wygląda etc. A co do lekarzy to oni też są tylko ludźmi, niby mają wiedzę, ale jak wspomniałam są tylko ludźmi i mylenie się także leży w ich naturze, jak każdego innego człowieka. Ja zawsze z takim dystansem podchodzę do przepisanych leków. Jak źle się czuję to je odstawiam, a nie biorę jak ślepa kura, bo tak lekarz kazał. Kiedyś miałam taki przypadek, że wykończyłabym organizm pewnymi lekami, jakbym ich nie odstawiła. Także nie rozumiem też tych rodziców, którzy zagłodzili dziecko i wyglądało… Czytaj więcej »

Płaszczoobrosła
6 lat temu

Widziałam niedawno program o tym eksperymencie, bodajże na discovery science.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Doświadczeni, zasobni i szczęśliwi rodzice, jak podaje prasa, nagle głodzą niemowlę. Wcześniej wypisują z przychodni, która nie przejęła się powikłaniami poszczepiennymi i szukają ratunku w paramedycynie. Zapewne, żeby z premedytacją zagłodzić?! Czy tylko ja widzę tu stek absurdalnych i sprzecznych ze sobą informacji, które wskazywałby raczej na teatrzyk medialny, na chęć pogrążenia tych rodziców za wszelką cenę i stworzenie precedensu zamykającego dyskusję zwolennikom ekologii, medycyny naturalnej, nieszczepienia, a także stawiającego na przegranej pozycji rodziców zmagających się z NOP-ami swoich dzieci. Jeśli mam choć cień racji, to współczuję tym rodzicom, bo jedno dziecko stracili, drugie mogą stracić, a Big Pharma dołoży… Czytaj więcej »

gorzkakokoszka
6 lat temu

Ten filmik mnie załamał… A jeżeli chodzi o rodziców tego dziecka to chyba nie mają mózgów.

kubekczekolady
6 lat temu

Wg mnie tylko rodzice. Trzeba mieć swój rozum i odrobinę zmysłu obserwacji – czy naprawdę nie widzieli, że dziecku nie służy ta ''dieta''? Ze jest coraz słabsze? Jest wielu ''mędrców'' na tym świecie, co nie znaczy, że każdego trzeba ślepo słuchać…
Nie wiem, jak mam tak, że każdą rzecz lubię sprawdzić z wielu stron, nie jestem podatna na autorytety.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Aniu wiemy ze nie darzysz sympatia lekarzy i nie "odwiedzasz" ich.i ciagle jedno mnie zastanawia. Jak bedziesz postepowac ze swoim dzieckiem w razie choroby ? 🙂

paranoJa
6 lat temu

Moim zdaniem winni są rodzice, absolutnie i bez dwóch zdań.

Szczypta Magii
6 lat temu

Ja uważam, że winni temu, co się stało są tak samo rodzice jak i znachor. uważam, że powinni oni być również ukarani, chociaż z drugiej strony czy kara śmierci ich dziecka nie jest już najgorszym, czym może być? Nie wiem, co ludzie mają w głowach. Znachor, który testuje sobie techniki leczenia na dzieciach?? WTF? Co to ma być. To może ja ogłoszę się takim uzdrowicielem, założę gabinet i będę przyjmować pacjentów i wymyślać im metody leczenia… Co się dzieje z ludźmi, że tak ślepo wierzą we wszystko co się im powie. Przykład moich rodziców… Tata ma nadwagę i ostatnio zaczął… Czytaj więcej »

english24na7
6 lat temu

dla mnie – obie strony są winne. Znachor, że zaproponował coś takiego, rodzice że posłuchali. Ale jeszcze mi coś innego nie daje spokoju – telewizja huczy, że dziecko umierało kilka tygodnie (jak tak można dręczyć niemowlę?!) i zmarło z głodu. rozumiem więc, że to alternatywne karmienie polegało na podawaniu czegoś oprócz koziego mleka co nie wystarczało dziecku. Mam 9 miesięczną córkę i uwierzcie, wystarczy że musi czekać 5 minut na jedzenie to robi wrzask na pół bloku. Więc się zastanawiać – jakim cudem to dziecko nie wyło? czy było na uspokajaczach, czy rodziców to nie zastanawiało? JAK?

Beata B
6 lat temu

Pytałaś mniej więcej o to, jak rodzic może zgodzić się na zadawanie bólu swojemu dziecku ze względu na autorytet. Przez kilka miesięcy rehabilitowałam moją córeczkę metodą vojty. Mówią, że to nie boli, a jedynie zmusza małe ciałko do wysiłku, tyle że pewności mieć nie mogę. Gdy Zosia przeraźliwie płakała podczas ćwiczeń, nie mówiła przy okazji – spoko matka, ja tak ryczę, bo się wysilam, a właściwi to nie boli. Wszystko wskazywało jednak na to, że te ćwiczenia bolały i to bardzo. Jaka prawda – nie dowiem się nigdy. A jednak jej to robiłam 4 razy dziennie, bo takie miałam zalecenie… Czytaj więcej »

Beata B
6 lat temu
Reply to  Beata B

🙂
Co więcej – Zoś też karmiona jest mlekiem kozim, zresztą ja też byłam (w obu przypadkach skaza białkowa) i wiem że nim można dziecko wręcz utuczyć, więc to nie ono było problemem. Zastanawiam się zatem co…media trąbią właśnie o kozim mleku głównie. Pisałam o tym zresztą u siebie http://codziennosc-malego-czlowieka.blogspot.com/2014/05/mleko-kozie-za-czy-przeciw.html (mam nadzieję, że nie uznasz tego za spam), tyle że ważnym jest, iż lekarz zabronił nam wręcz rozcieńczać go z wodą, a w tym przypadku tak właśnie robiono.

Previous
Jak czytać nowości książkowe za darmo? Legalny sposób :)
Dlaczego rodzice posłuchali znachora i zagłodzili dziecko?

48
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x