Dzisiaj świętujemy 30 lat od podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. UNICEF zaprosił mnie, żebym o tym opowiedziała. To się może wydawać dzisiaj takie oczywiste, że dzieci mają prawa, ale nad ich ustaleniem przywódcy państw debatowali całą dekadę! To dzięki temu dzisiaj żadne dziecko nie może być skazane na dożywocie (bez możliwości zwolnienia wcześniej) ani na karę śmierci. Wcześniej mogło.
Jestem pedagożką, terapeutką, tą od „dzieci z trudnościami”. Jednak najbardziej trudni są w tym wszyscy dorośli. 
Zapominający, że dzieci nie są ich własnością, tylko ludźmi.
Dlatego założyłam kanał, na którym opowiadam uczniom o ich prawach. Jestem przerażona jak często są łamane i z jaką lekkością dorosłym to przychodzi. Chciałabym żyć w świecie, w którym prawa dzieci są oczywistością i nie mam o czym nagrywać, bo nikt z tym nie dyskutuje.
Zostawiam Wam Korczaka pod rozwagę 👍🏻 „Bo dorosłemu nikt nie powie: ‘Wynoś się’, a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli,
a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc, malec, rak – nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie.” Trudne pytanie - masz poczucie, że twoje prawa w dzieciństwie były szanowane? Mi dobierano notorycznie prawo do odpoczynku - od „dzwonek jest dla nauczyciela” po zadania na ferie. #world'schildren'sday #dlakażdegodziecka #dzieńprawdziecka #unicefpolska

Dzisiaj świętujemy 30 lat od...

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie odpuściłaś? Sama sobie.

Zastanawiałam się czemu podróż do Odessy była najfajniejszą tego roku. Odpaliłam macbooka raz, by nas odprawić. Nie zrobiłam zdjęć z myślą o blogu, nawet nie miałam jakiegoś tam poczucia, że coś muszę zobaczyć. Jednego dnia wykupiliśmy sobie takie wielkie łóżko z baldachimem i dogorywaliśmy na kacu na plaży, bez poczucia, że szkoda jednego z ledwie czterech dni. Nie szkoda!

Nie jestem wielką fanką alkoholu, ale rzadko mam poczucie, że mogę. Ostatni raz jak byłam na shotach w pijalni wódki z rok temu, to podeszła do mnie czytelniczka, powiedzieć że lubi mojego bloga. Cały następny dzień zastanawiałam się o czym ja wcześniej pijana rozmawiałam. Nie jestem jakąś rozpoznawalną osobą, ale miałam kilka takich sytuacji i nie do końca potrafię przez nie wyluzować🙈
Odessa była cudowna, bo wyluzowałam. bo nie było spiny w związku z niczym. Mieliśmy korzystać z ekscytującego życia nocnego, ale chyba zaszkodziły nam rapany? Spoko, pijąc gorący rumianek śpiewaliśmy utwory Cher huśtając się na hamaku i huśtawce w mieszkaniu.
Zero spiny!

Teraz zrobiłam wielki krok, bo ograniczyłam instagrama i pozbyłam się poczucia, że muszę odpowiadać na komentarze i wiadomości. Ogromnie dziękuję Wam za zaufanie jakim mnie obdarzacie, ale z problemami osobistymi i rodzinnymi i życiowymi zapraszam na grupę na fejsie albo (to lepiej!) na terapię. Ja po pierwsze nie jestem właściwą osobą, po drugie - nie czuję się spoko będąc obciążana waszymi przykrymi historiami. 
Wcześniej miałam poczucie winy, że powinnam być bardziej empatyczna, ale kurczę - jestem! Chcę zostawić tę część siebie dla przyjaciół i bliskich, bo każda taka wiadomość wysysa energię ze mnie.
Poczułam ulgę, odpuściłam sobie samej, bo jeszcze nikt na moje „nie” się nie obraził. Szanujecie moje granice, jesteście super ♥️
Jestem niemal pewna, że też robisz coś, czego wcale nie musisz i świat się nie zawali jak przestaniesz i sama sobie odpuścisz. Tak, sama sobie!
Padłaś? Poleż, nie poprawiaj korony i nie zasuwaj dalej.
#szczerze_pisząc #aniamaluje #wakacje #odessa #podróże #podróżemałeiduże #throwback

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie...

O tym, że wymyśliłam sobie zabrać @pranamat_polska do Gruzji i zrobić tam piękne zdjęcia w górach - wiecie. Że mimo przygotowania się do wyboru terminu trafiły nam się dwa dni srogiej kaukaskiej zimy i ze zdjęć nici - też wiecie. Czasami tak bywa! Zero stresu. 
Gdy muszę, to potrafię spakować się w podręczny, ale w zasadzie to opcja tych zdjęć sprawiła, że @pranamat_polska zasponsorowało mi bagaż rejestrowany😉. Mata przydała się po przemierzaniu kraju bardzo ciasnymi busikami, po których moje plecy były jeszcze bardziej spięte niż zawsze (tak, to możliwe🤪). Na fizjoterapii jestem co 2-3 tygodnie, na macie mogę leżeć codziennie i staram się to robić. Albo podkładać sobie poduszkę do akupresury pod kark. Wiecie, bo i tak często widać je gdzieś w tle moich stories, po prostu kocham to kolczaste cudo całym sercem i tak - to boli (jakby zaśpiewał Freddie - pain is so close to pleasure), ale ulga potem... nowe plecy. Staram się pamiętać o ruchu i gimnastyce ale jak mam wenę, to potrafię siedzieć przed komputerem od rana do 15-tej i dopiero po zerknięciu na zegarek zorientować się, że wypiłam tylko jedną herbatę, nic nie zjadłam, nie byłam nawet siku, co tu mówić o rozciąganiu😏🙈 Jeśli tak jak ja, nie jesteście idealni i dużo siedzicie - na hasło aniamaluje jest 30% na zestaw mata+poduszka albo 20% na pojedynczy element.
Jutro dowiem się do kiedy! Szczegółowy opis wrażeń ze stosowania tej maty jest na blogu - ja nie umiem już bez niej żyć! Serio, miłość! (Kiedyś nie dodałabym zdjęcia dokumentującego ciążę spożywczą z jaką chodziłam po Gruzji, ale to jedzenie było tego warte!) #zpoleceniaaniamaluje #pranamatpolska #pranamateco #pranamat #mójpranamat #mata #relaks #batumi #gruzja #współpraca #podróże #podróżemałeiduże

O tym, że wymyśliłam sobie...

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z @magdalena_komsta, jedną z najmądrzejszych kobiet jakie znam. Rozmawiałyśmy np. o tym, ile to razy zastanawiamy się, czy strój nie przyćmi kompetencji. Bo prowadzisz prelekcję do której się długo przygotowywałaś i jednak chcesz potem usłyszeć, że była dobra, a nie, że twój tyłek świetnie wygląda w tej sukience. Mężczyźni mają mniej seksualizowane ciała (aczkolwiek uważam, że Vladimir Putin nosi mistrzowsko skrojone garnitury🔥) i nie muszą się aż tak nad tym zastanawiać. I spoko, założysz mniej ładną sukienkę żeby „się dopasować” i „nie było gadania” ale przypadkiem utrwalisz dychotomię - ładna/sexy ALBO mądra i kompetentna.
Trudne wybory!

Miałam w życiu dwa takie przekorne momenty, gdy jednocześnie podkreślałam i talię i cycki i tyłek i nogi i jeszcze zakładałam szpilki. Wiele razy byłam oceniona powierzchownie jako niezbyt lotna laska, ale cholernie tych momentów potrzebowałam. Dzięki nim dzisiaj:
👉🏻 nikt nie jest w stanie mnie zawstydzić 👉🏻 mogę unieść brew pogardy, gdy na panelu inny panelista z niekrytym uznaniem pomieszanym ze zdziwieniem powie „ale ty jesteś mądra” po mojej wypowiedzi 👉🏻 kompletnie nie uzależniam swojego poczucia własnej wartości od tego, co mam na tyłku, bo tylko przeczołgawszy się przez etap skrajnie obcisłych sukienek mogę mieć pewność, że moje czucie się dobrze z samą sobą płynie z wewnątrz.

Bardzo często widząc kobiety oceniamy je przez pryzmat własnych wartości i poglądów. Że ubrała się tak by kogoś kusić, że na pewno jest jej niewygodnie na szpilkach i się poświęca, że to, że tamto.
Plx mniej oceniania ok? Może ta dziewczyna właśnie wyrwała się z toksycznego związku, w którym partner jej „nie pozwalał” wychodzić nigdzie w sukienkach i musi to sobie odbić? Może odeszła z jakiegoś ugrupowania oazowego albo ŚJ i ma potrzebę doświadczenia świata inaczej,by móc znaleźć swoją ulubioną wersję siebie? Nigdy nie wiesz!

Skłamię mówiąc, że nie mam z automatu założeń odnośnie nowo poznanych ludzi, bo jak każdy - mam, ale unikam tych amatorskich psychoanaliz i was też do tego namawiam. Jeśli coś nikogo nie krzywdzi - who cares!
#aniamaluje #szczerze_pisząc

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z...

Jak możesz być zadbana, będąc niezbadana?! Rzuciłam dzisiaj w żywej dyskusji z @kasia_coztymseksem. Kasia oczywiście jest mądra i się bada ale powiedziała, że mam to zapisać🙃
Rozmawiałyśmy o wielu rzeczach, np. o tym, że żyjemy w dziwnym kraju, w którym seks można uprawiać (nie lubię tego słowa, to nie pole) od 15-tego roku życia, a do ginekologa można iść od 18-ego. I tak sobie rozmawiamy o tym, co ja uważam, że Kasia fajnego robi dla kobiet ucząc je o tym, że seks może być fajny i przyjemny (a nie dla każdego niestety jest😥), i co Kasia uważa, że ja robię fajnego ucząc kobiety, że powinny mieć własne pieniądze a w relacje z innymi wchodzić bo chcą, a nie z ekonomicznej konieczności🙅🏻‍♀️💸
Gdzieś tam zawędrowałyśmy w odmęty relatywnie drogiego, szczególnie dla młodych ludzi dostępu do specjalistów.
I z jednej strony tak, totalnie się zgadzam. 15 minut wizyty bez żadnych badań to 150 zł (ja tyle płacę) a jak robisz przy okazji badania to kwota się zwiększa. To rzeczywiście może to boleć. Sama byłam w miejscu, w którym oglądałam każdą złotówkę 5x
✅ALE! Priorytety, dziewczyno, priorytety! Nigdy nie miałam problemu by określić, że są rzeczy ważne i ważniejsze.
Nie wiem i nie rozumiem, jak można co 3 tygodnie chodzić na rzęsy i hybrydy, a 3 lata nie być u ginekologa. Na tej samej zasadzie nie rozumiałam Gruzinów z nowymi telefonami, ale bez zębów🤯
Na studiach miałam stary model telefonu a mój pierwszy tablet, dzięki któremu mniej kserowałam i moglam czytać książki na legimi, nagrzewał się tak mocno, że musiałam go wkładać do lodówki by odpoczął. 
Ale zawsze mam zrobione badania i nie unikam lekarzy, bo to ważne❗️
Nie mówię zresztą tylko o finansach. Łatwiej jest „zadbać o siebie” idąc na te hybrydy niż pobiegać, prawda?
Don’t get me wrong, sama lubię mieć pomalowane paznokcie, lubię, a nawet uwielbiam Julię z @mayeye_warsaw , do której chodzę na rzęsy i chciałabym, aby jej biznes się rozkręcał.
Ale! First things first. Nie możesz być zadbana i niezbadana jednocześnie. Badaj się dziewczyno, ok? Gdy następnym razem gdy powiesz sobie „ale psycholog/ginekolog/terapeuta/fizjoterapeuta” jest drogi, zastanów się czy dobrze ustalasz priorytety. Nr 1 to Ty!

Jak możesz być zadbana, będąc...

Mój detoks od social mediów nadal trwa i dzielnie trzymam się narzuconej sobie maksymalnie godziny dziennie. Streszczając się powiem tylko, że wykorzystuję moment siedzenia na tyłku w Warszawie na spotkania z tymi wszystkimi cudownymi ludźmi, których przez ciągle bycie w rozjazdach nieco zaniedbałam. Podoba mi się to, chociaż dzisiaj naszło mnie na szybkie sklecenie „tygodnika”, więc macie coś do poczytania na blogu.
Zdjęcie w Tunezji zrobiła @ewaszabatin nie mam pojęcia kiedy, ale dobrze pokazuje mój mały problem z telefonem, który stał się przedłużeniem ręki. Kolory podkręciłam presetem Madryt, od @krzysztof_adamek i @instafiltry.pl, tylko zostawiłam po swojemu niebieski.

Pytanie za sto punktów: zerknij w zakładkę „twoja aktywność” na instagramie i napisz ile czasu dziennie spędzasz w tej aplikacji. Jestem ciekawa!
#aniamaluje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #wakacje ##tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia @discover_tunisia @sunfunholidays #lato #afryka #tunisia

Mój detoks od social mediów...

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i wzorzyste rajstopy to najpopularniejsze prezenty jakie dostaję. Prezentem jaki sama chciałabym sobie podarować jest czas⏳ Właśnie zamknęłam ogromny projekt🥳. Powinnam uczcić to kieliszkiem szampana i relaksem, tymczasem pierwsza myśl brzmiała „o cudownie! wreszcie będę miała czas na pisanie własnego ebooka i tekstów na bloga”. A potem uświadomiłam sobie, że ja zawsze mam nad sobą coś, co POWINNAM napisać. Nie pamietam kiedy miałam od tego wolną głowę. I tak jak cenię sobie szalenie dywersyfikację przychodów i wolność twórczą jaką mi daje, tak potrzebuję też wolności OD tworzenia. Nie da się tego streścić wpisem na IG, ale Fromm swoją genialną „Ucieczką od wolności” poukładał mi kiedyś w głowie. Potrzebuję powiedzieć sobie, że mogę bez konsekwencji dla swojej psychiki być wolna od bloga i instagrama i nie czynić z nich ważnych filarów mojej tożsamości. Ustawiam sobie jeszcze ostrzejszy limit czasowy na instagrama (godzinę dziennie!). Mam ochotę pisać i wrzucać tutaj coś tylko wtedy, gdy będzie mnie na to cisnąć jak na sikanie po siedmiogodzinnej jeździe z Tbilisi do Batumi.Może będę milczeć całymi dniami, może naparzać treściami jak szalona, dowiem się tylko postanawiając, że nie muszę! Pssst! Ograniczyłam na profilu komentowanie tylko dla osób; które mnie obserwują. Kompletnie wyzwoliłam się myśli o tym, że konto powinno rosnąć. Dałam sobie do końca roku czas na wolność także od zarabiania. Jestem ciekawa co będę CHCIAŁA robić czując, że mam ten cudowny komfort, że nie muszę.

#przerwa #aniamaluje #szczerze_pisząc #rajstopy #nogi #książka #kropki

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i...

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej memiczne momenty mojego życia (są w przypiętych!) i bezkonkurencyjnie wygrał gołąb, który leciał na mój tyłek😅. Naszła mnie przy tej okazji pewna myśl, której nie mogę wyrzucić z głowy. Zostanę pewnie zjechana i już słyszę te komentarze pod tytułem „zdefiniuj kobiecość!!!1”, ale nie czuję, abym miała jakiś obowiązek coś tu definiować, tak samo jak nie umiem zdefiniować czym jest chemia między dwójką ludzi i czemu czasami nie ma jej z kimś, kto teoretycznie łapie się we wszystkie nasze kryteria a „to coś” ma ktoś, kto do nich nie pasuje😉
Więc myśl, która mnie dręczy to ta, że poza aktorkami czy piosenkarkami mało widzę kobiet odnoszących sukcesy czy dzierżących władzę, które nie ukrywałyby swojej - no właśnie - kobiecości.
I nie zrozumcie mnie źle, jestem na tym etapie, że czuję się świetnie gdy mam na sobie bluzę ze sponge bobem, ale co takiego sprawia, że kobiety w polityce ubierają się bardziej jak Angela Merkel czy Beata Szydło niż jak nie wiem, Angelina Jolie?
Może to, że gdy Magdalena Ogórek (nie głosowałam na nią!) kandydowała w wyborach prezydenckich, to nikt nie pytał jej o poglądy, a media opisywały wyłącznie jej sukienki i sposób układania włosów?
Co takiego sprawia, że mądra kobieta nie może podkreślić strojem swoich pośladków?
Nie, nie uważam jakoby tyłek i cycki były jedynym co mam do zaoferowania (w ogóle co za debilne określenie) więc nie czuję abym musiała to skrywać i „najlepsze zostawić na koniec”, ale drapie mnie to, gryzie i męczy. 
Jakieś spostrzeżenia?

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej...

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie, nie migam się od pracy i obowiązków. Jestem po prostu wygodna! Nie dla mnie 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, ale niestety przy wrażliwej cerze nie mogę sobie pozwolić na całkowite olanie tematu. Wrażliwa, skora do podrażnień cera szybko się na mnie zemści, jeśli nie poświęcę jej chwili uwagi wieczorem. Jeśli jesteś wrażliwcem jak ja - możesz śmiało zerknąć w drogerii na półkę z linią physio mikrobiom marki tołpa.
Moja cera nie ma ze mną lekko, bo ciągle podróżuję (zmieniam twardość wody i powietrze) a do tego nie śpię tyle ile powinnam. A z tymi kosmetykami się polubiłam, bo działają po prostu tak, jak trzeba! Na stories możecie zobaczyć jak wygląda. 
#tołpa #pielęgnacjatwarzy #physio #oczyszczanie #kosmetyki #uroda #makijaż #pielęgnacja #blogerka #zakupy #krem #blogkosmetyczny #twarz #polskiekosmetyki #kosmetyczka #blogurodowy #piękno #kosmetyk #dzieńdobry #nawilżenie #aniamaluje 
Post we współpracy z marką @tolpa_mniej_wiecej

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie,...

Czy jeśli w Gruzji podoba mi się nie tylko to, że jest pięknie, miło i pysznie, ale też tanio, to znaczy, że akceptuję wyjątkowo niefortunne geopolityczne położenie kraju?🤔🤯
Pierwszy raz ta myśl zastrzeliła mnie gdy odnotowałam w swojej głowie, że z roku na roku mój ukochany Lwów staje się wyraźnie droższy. 
A potem dałam sobie mentalnego plaska w twarz, bo w sumie fajnie, że ludzie się bogacą. Nie chciałabym, aby Polska słynęła wyłącznie z tego, że jest tanio i można się za grosze naj*bać. 
W 2000 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wynosiło 700 zł. Pamiętam jak rodzice wielkim wysiłkiem kupili mi za jednym zamachem dwa pierwsze tomy Pottera. To było super, zawsze na prezenty chciałam tylko książki, ale dopiero z perspektywy gruzińskich cen zaczynam to doceniać.

Gruzja jest niesamowita nie tylko dlatego, że jest tania. Jest niesamowita tak po prostu. Różnorodna, pyszna. Z przebogatą mitologią, kulturą, alfabetem i dumą, która nie pozwala się ugiąć przed wielkim, groźnym sąsiadem. Jasne, Gruzja jest najbliższym nam kulturowo krajem będącym w top15 pod kątem niskiego Consumer Price Index (w uproszczeniu: stosunek zarobków do kosztów życia) i rozumiem, że dla wielu ludzi to będzie kraj taniej najebki, ale dla mnie to była jedna z najciekawszych podróży w życiu. 
Przy okazji; 
Czy znacie jakąś dobrze wydaną wersję gruzińskich mitów? Może być po angielsku :). #georgia #georgia🇬🇪 #georgiatravel #gruzja #podróże #podróżemałeiduże #wakacje #aniapodróżuje

Czy jeśli w Gruzji podoba...

ULUBIONE W MARCU

Subiektywna lista ulubionych przeróżności marca. Czyli wszystko to, co w marcu bardzo polubiłam.

1. Zajęcia z dziećmi przeróżne. Główny powód zaniedbywania bloga 🙂 Coś, co bardzo, bardzo mnie uskrzydla, dodaje powera do działania i przypomina o tym, że życie jest piękne. 


2. Koty.

Na zdjęciu Szary, kot babci. Marzec to taki czas, kiedy kocurom szaleją hormony i aż je nosi. Schwarz była ostatnią kotką w promieniu pewnie jakiegoś kilometra, która była potencjalną kandydatką na matkę, żonę i kochankę. Po operacji której potrzebowała, została też dla jej bezpieczeństwa wysterylizowana, aby nie miała chorego potomstwa. Przez kilka tygodni po operacji kocury wciąż czuły obecność kotki (zapach) z tym, że ich kotka….przestała być kotką, zanim zdążyła się nią stać. Jeden przesiaduje w naszej okolicy od dwóch miesięcy i pewnie po kociemu podśpiewywał sobie “girl….you’ll be a woman … soon”  a teraz nie wie, co się dzieje. Więc mam chwilowo bardzo dużo kocurów rzadziej lub częściej odwiedzających ogród, które nie wiedzą co z sobą począć, popiskując w krzakach niezaspokojone. Więc dokarmiam, obserwuję, czasem nawet któryś da się pogłaskać, po czym bezczelnie patrząc w oczy osika mury domu. Normalka.

3. Kuchenne zabawy

Lubię taplać się mąkach, przyprawach, siekać cebulę i kroić marchewkę. Lubię te wszystkie kuchenne zabawy, chociaż często zaliczam wielkie kuchenne wpadki. Jak np. ta z ciastkami które wyglądały…radioaktywnie. Nie wiem sama, czemu na blogu pochwaliłam się tylko śniadaniem 🙂 Czasami wrzucam coś na instagram,ale też nie jestem w tym jakoś wybitnie regularna, do poprawki :))!4. Muzyka

Tak, słucham jszcze czasem czegoś poza Queen. I nie jest to Freddie Mercury solo, Freddie Mercury w duecie z Jacksonem, Freddie Mercury i Bowie, ani nawet Freddie razem z Montserrat Caballé 😀 (chociaż to oczywiście też :)). W marcu wkręcił mi się głos Shakiry. I jak co wiosnę, ten kawałek:

5.Youtube. I nawet mnie tam przywiało, mój kanał znajdziecie tutaj 🙂 Ale wciągnęłam się przede wszystkim w oglądanie. Na YT jest wiele wspaniałych kanałów i wartościowych filmów, ostatnio pokazywałam nawet moje 3 typy, ale to, co bardzo mnie wciągnęło, to kanał FullyRawKristina. Kiedy ktoś mnie pyta, czy noszę soczewki (bo widzieliśmy się ostatnio ze 3 lata temu i miałam wtedy ciemniejsze oczy), zazwyczaj nie wierzy mi gdy odpowiadam, że nie. Jestem pewna, że to, jak się odżywiamy, i ile chemii w siebie ładujemy ma duży wpływ na nasz wygląd, także na oczy. Ten film warto obejrzeć:


Ja też kiedyś pisałam o “ocznej” mapie chorób i chociaż wiem, że masa ludzi traktuje to jak zabobon, to dobrze widzę po swoich oczach wszystkie znaki ostrzegawcze.

Nie zamierzam być na diecie RAW chociaż latem jest bardzo, bardzo fajna. Zimą mam dużo większe zapotrzebowanie energetyczne i jem dużo imbiru, kaszy jaglanej na ciepło 

(zobacz też: jedzenie które pozwoli przetrwać Ci zimę), natomiast w ubiegłe lato miałam eksperyment z dwoma tygodniami całkowicie RAW i… ma to mnóstwo zalet, budziłam się wyspana po 4-5 godzinach snu i czułam się bardzo lekko. W ogóle nie byłam głodna. Minusem było to, że traciłam na wadze i brakowało mi moich ostrych zup na gorąco 🙂 

Drugi kanał który mnie urzekł to MakeupChair


Wreszcie jakiś kanał z makijażem, którego autorka nie wygląda na zamalowaną, nie używa miliarda kolorów, mówi krótko, zwięźle i na temat i każdy makijaż który pokazuje nadaje się do skopiowania 😉 Ekstra!

Buszując po tym kanale znalazłam filmik o przezwyciężaniu nieśmiałości – ta popularna jutjuberka miała nawet mutyzm selektywny*


Może komuś ten film pomoże 🙂

*mutyzm selektywny to coś takiego, że człowiek może normalnie rozmawiać ze znajomymi itp. ale są sytuacje w których nie wydusi z siebie ani słowa. Miałam taką wpadkę na praktykach – pierwszego dnia jednym z zadań dla dzieci było czytanie wiersza z podziałem na role. To była chyba już druga czy trzecia lekcja, wybrałam dość żywą (patrząc po rozmowach na korytarzu) dziewczynkę do jednej z ról, a ona nie wydukała ni słowa. Dopiero po lekcji nauczycielka powiedziała mi, że dziewczynka ma mutyzm selektywny i to sukces, że są sytuacje w których w ogóle się odzywa. Mimo, że mam uprawnienia terapeuty, nigdy w toku studiów nie spotkałam się nawet ze wzmianką o mutyzmie. Warto o tym poczytać i nie ciągnąć na siłę za język takiej osoby.


6. Makijaż. Wreszcie polubiłam się malować. Wciąż bardzo delikatnie, wciąż malować się nie umiem, ale wreszcie to lubię. Makijaż jest moim odkryciem marca 😀7. Nie wiem co powiedzieć!

To marcowa sytuacja, która totalnie mnie bawi bo…wiem co chcę powiedzieć i NIGDY nie miałam z tym problemu, a nie umiem się ostatnio wysłowić 😀 Zawsze bez trudu zmierzałam do sedna, a teraz jest… coś dziwnego 😀 Myślę, że ma to jakiś związek z oczyszczaniem z rtęci, pewnie znów przegięłam bo trochę dłużej też śpię i jestem nieco rozkojarzona. Ale w środę podeszłam do pani dr od jednych zajęć, zapytać co w sytuacji, kiedy na 100% nie będzie mnie na kolejnych zajęciach a wszystkie grupy mają mieć prezentacje i zamiast powiedzieć to wprost, gadałam od rzeczy ze dwie minuty. Nie poznaję siebie 😀


8. DIY. Jednym z moich postanowień na ten rok było wyrównanie mocno zaburzonych proporcji między dwoma “Ce” czyli Create i Consume. Teraz staram się więcej inspiracji wcielać w życie (koniec z wieloma minutami spędzonymi na oglądaniu inspiracji na pinterest :). wątpię, aby ktoś zgadł co jest na zdjęciu, ale w tym miesiącu ukręciłam sobie też własny BB Cream spełniający wszystkie moje wymagania (bardzo, bardzo słabo kryje, wyrównuje koloryt, trzyma się długo i jest jaśniutki), wykombinowałam własny róż do policzków, wcierkę na suchą skórę głowy…

a nawet robiłam z dziewczynką o lekkim upośledzeniu ciastolinę:

Na którą pewnie wrzucę wkrótce przepis.

9. Zdjęcia. Od kiedy mam lustrzankę, staram się częściej chwytać momenty i sprawia mi to przyjemność, chociaż bez bicia przyznaję – pstrykam głównie na automacie.

Dzisiaj na spacerze uchwyciłam sarny, ale zanim zdążyłam zzoomować, uciekły :))

10. Plenery. Nadszedł taki czas, kiedy można już spokojnie posiedzieć na świeżym powietrzu, na powietrzu jeść, na powietrzu spotykać się ze znajomymi i wabić obce koty na przysmaki 😛 Uwielbiam wiosnę, kwitną już forsycje, pachną kwiatki, jest cudownie!


A co Ciebie zachwyciło w marcu?


Przypominam, że zostało trochę czasu do północy, aby zgłosić się na spotkanie w Poznaniu. Wyniki jutro! 🙂 


Będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na :

 

Follow on Bloglovin

lub polubisz na fejsie 😉

Uściski, Ania

47
Dodaj komentarz

avatar
32 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AnonimowySłonecznikAniamalujeOla O.Pani Dyrektor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

też uwielbiam makeup chair i chciałabym mieć kota 🙂 zaintrygowała mnie ciastolina 😉

BlingAlley
Gość

Sama chciałabym mieć kocura ale rodzice się nie dają.

Cookie
Gość

Ciekawych rzeczy się od Ciebie dowiedziałam 😀 Chociaż od kotów wolę psy 😀

Zielona wśród ludzi
Gość

Przyjdzie taki czas, kiedy nie będzie liczyło się nic oprócz trybu full manual:) Trzeba mieć tylko trochę odwagi 😛 Ja w swojej lustrzance dopiero po kilku latach odkryłam światłomierz…

Anna N Blog
Gość

Dla mnie też DIY i u siebie na blogu też czasem robię je 😉
Odwiedź i mnie czasem :)))

Anonimowy
Gość
Anonimowy

patrzę na czerwony box z boku i zazdroszczę tylu aktywnych użytkowników online 😛

ekaterinakozlova
Gość

Bardzo fajne filmy z YT. Chociaż znam całą masę polskich kanałów, które są w bardzo podobnym klimacie. Ja dopiero zaczynam i filmów mam niewiele, ale możesz zerknąć jakbyś miała ochotę 🙂 https://www.youtube.com/user/ekaterinakozlova/videos

Krasulka
Gość

Świetne ma te makijaże ta dziewczyna ! 🙂 Bardzo proste, jutro wypróbuję na pewno.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zaintrygowałaś mnie tą zmianą koloru oczu (nigdy o tym nie słyszałam!). Chociaż w sumie sama po sobie widzę, że od zawsze miałam żółte plamki na tęczówce, a od kiedy chodzę do lekarza z Mongolii i piję mongolskie zioła (głównie na wątrobę) tych plamek już nie mam! Swoją drogą to patrząc po swoim mieście dużo ludzi szuka pomocy, takiej holistycznej, u specjalisty, który nie będzie widział człowieka tylko przez swoją profesję i tylko w oparciu o nią stawiał diagnozy (np. specjalista od nerek, zobaczy tylko choroby nerek). Kolejki jakie są do tego lekarza są niesamowite, a moje miasto powiedziałabym wcale nie… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

tez lubie Shakire 😀

Viktoria Oszczanowska
Gość

Przeważnie na RAW traci się na wadze przez oczyszczanie organizmu, ale gdy to się unormuje, zaczynamy nabierać masę mięśniową. Też lubię Kristinę. Napawa optymizmem i energią!

A zupy zawsze możesz podgrzać do 42-45 st Celsjusza 😉

Justyna K
Gość

Nooo, zmiana koloru oczu też mnie zaskoczyła tym bardziej, że sama takową u siebie zauważyłam i zastanawiałam się co to jest i dlaczego tak się dzieje. ^.^ Lecę w google wgłębić się w temat 🙂

paranoJa
Gość

muszę poczytać o tej diecie, bo mnie zaciekawiłaś. jest opcja na przepis na krem BB? ;>

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Taaaaak! Właśnie mnie też najbardziej ten krem BB zainteresował! Ja nie mogę kompletnie znaleźć odpowiedniego dla mnie, więc może mi się uda taki stworzyć 😉

pidzamowa
Gość

Ajrisz to też moja wiosenna piosenka!!! 😀 Chociaż widziałaś pewnie na facebooku (;
Kwiecień, czerwiec, maj to najpiękniejsze miesiące! Hmm… co najbardziej podobało mi się w marcu? To że w 17 ratach przebiegłam dystans maratonu (; To był mój marcowy sukces!

Kangarooo
Gość

myślę, że to był dobry miesiąc, skoro pokochałaś makijaż :p przełomowy wręcz xd chyba też sobie zacznę robić takie podsumowania. wiecznie tylko planuję do przodu a nigdy nie patrzę wstecz. To niedobrze przecież.

BERY
Gość

ja ja sie od ciebie duzo potrafie dowiedziec;]

tlusta_papuzka
Gość

O proszę, od rana dziś mi po głowie chodzi 'Ajrisz', telepatia czy co? 🙂

Na zdjęciu pt. 'Plenery' wyglądasz jak w / z / na Mulholland Drive…

tlusta_papuzka
Gość

Komplement miał to być 🙂

Mudi
Gość

Dzięki za filmik z dziewczyną która mówi o przezwyciężaniu nieśmiałości. Myślałam że tylko ja jestem taka nienormalna. Przez dużą część mojego życia nie byłam w stanie zrobić zakupów w sklepie ( w sumie do teraz mam z tym jeszcze mały problem, jak dobrze że są sklepy samoobsługowe ). Ale poczułam się lepiej z myślą że są ludzie tacy jak ja. Wierze że kiedyś będę w stanie normalnie funkcjonować! 😀

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ten kawałek Shakiry też ostatnio przypadł mi do gustu. 🙂 Jest taki lekki i cieszy ucho kiedy np. łazi się po sklepie z ubraniami.

Pozytywka

Pani Dyrektor
Gość

minus rhianna i byłoby idealnie ;]

żaneta serocka
Gość

w marcu bardzo przerzuciłam się na zdrowe odżywianie, mocno w to wsiąknęłam i kupiłam nawet sokowirówkę, codziennie piję świeże soki! polecam

Fitterka
Gość

Ja też tak czasem mam, że próbuję coś powiedzieć – a nie mogę. U mnie to może wynikać też z braku pewności siebie w niektórych sytuacjach…
Uwielbiam Twoje zdjęcia, szczególnie z Twoim wizerunkiem – masz w sobie coś takiego magicznie przyciągającego w sobie 🙂

MalinowaPanna
Gość

Ale się u Ciebie dzieje! 🙂

Niemoralna
Gość

Ten rysunek z kotkiem jest świetny <3
Taa… mnie też często się zdarza zapomnieć języka w gębie. Teraz przynajmniej wiem, jak to się nazywa.
😀
Więc biorę głęboki oddech i staram się tym nie przejmować.
Pozdrawiam.!

ps ślicznie wyglądasz na tym pierwszym zdjęciu

Czarownicująca
Gość

Zaintrygowała mnie przemiana oczu!
Moje oczy przestały być niebieskie jakieś 2-3 lata temu, ciekawe, czy to ma związek z zasyfieniem organizmu. I ciekawe, czy będę mieć kiedyś z powrotem niebieskie oczy.

kreconowlosa
Gość

Twoje zdjęcia robione nowym aparatem są sliczne 😉

Enwa
Gość

Kurczę, obejrzałam Twój filmik i chociaż na co dzień nie mam problemu z pewnością siebie, to słoik i tak wydaje mi się świetnym pomysłem, żeby zebrać wszystkie rzeczy, z których jestem dumna, zanim po prostu o nich zapomnę. 🙂 Niektóre rzeczy wydają mi się tak oczywiste, że w ogóle o nich nie myślę w tych kategoriach, a fajnie będzie kiedyś je powspominać! 🙂

2PlanetFromSun
Gość

Ostatnio zgłębiam wiedze na temat wegańskiej diety (nie aspekt etyczny, bo to oczywiste, ale zdrowotny) i Kristine oglądam już jakiś czas. Jeszcze kilka kanałów w tej tematyce, ale Kristina rzeczywiście się wyróżnia na ich tle i te jej oczy, pierwszy raz jak ją oglądałam tez myślałam, że to soczewki.

Ola O.
Gość

Piosenka jest super 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aniu, a mogłabyś powiedzieć jak przygotowujesz tą zupkę??
Stała czytelniczka 😉

Słonecznik
Gość

Fajnie, że się polubiłaś z makijażem 🙂 Ta szara kreska na oku jest świetna 🙂

Ciekawi mnie przepis na ciastolinę.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Skąd ja znam Twoją twarz…? Pewnie minęłam Cię gdzieś na ulicy internetu. Może inny blog, może photoblog. Nurtuje mnie to pytanie.
Co do bloga, jestem pod wrażeniem. Ostatnio przeczytałam tekst o sukcesie, w którym starsza pani zadała pytanie Twojej znajomej "z czego się tak cieszysz?". Bardzo życiowe i zarazem przygnębiające… Przez taką "starszyznę" mam ochotę stworzyć im miasto Happyland i wszystkich tam ulokować.
Jestem początkująca, fruwam po blogach i próbuję wykreować swoje "know how".

Previous
3 wartościowe filmiki które warto obejrzeć na Youtube
ULUBIONE W MARCU