Ale się cieszę, że mogę pokazać Wam moją ulubioną część świata! Zieloną, barwną, zupełnie inną! Nabieram tutaj potrzebnego mi dystansu i pokory. Jest taka książka profesora Obuchowskiego „Galaktyka potrzeb” i oprócz tych znanych z klasycznej piramidy, opowiada właśnie o potrzebie dystansu. Mam dystans do siebie, do swoich wpadek, do życia. Bez niego bym zwariowała! Ale nigdzie nie nabieram takiego dystansu jak właśnie w Azji. Traktuję tutaj życie tak, że nie mam szczegółowego planu, mówię TAK! wszystkiemu, co do mnie przychodzi i na co moje ciało nie spięło się w obronnym NIE. Dziękuję, że śledzicie moje przygody, wkładam mnóstwo czasu w złożenie relacji, dlatego dziękuję za ich wyświetlanie! ♥️
I jaram się ogromnie, że jest Was już tutaj 50 TYSIĘCY🎈 dziękuję każdemu, kto podsyłał moje stories albo mój profil dalej - czuję radochę, że mogę pokazać Wam to, czego doświadczam i jeszcze większą na myśl, że powoli kończę ebooka ze wskazówkami jak zorganizować sobie do A do Z podróż na własną rękę. Wiem, że wielu z Was wybiera biura podróży bo nie wie jak. Pokażę! 
W końcu jestem pedagożką, moją życiową misją jest stawanie się tym mostem, po którym można przejść dalej, do przodu.
Tak mi kiedyś napisał Nietzsche, tego się trzymam!
Dzięki raz jeszcze, uwielbiam Was🥰
#redress #czerwonasukienka #aniamaluje #travelbloger #solofemaletraveler #bali #wakacje #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #indonezja #azja #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ale się cieszę, że mogę...

Ta #podróż jest fajna, bo nie wiem jaki będzie mój kolejny krok. Biorę, co daje mi życie. Nie oceniam, obserwuję. Jak zawsze założenia kompletnie rozjechały się z rzeczywistością - przez ten cały czas przeczytałam może ze 20 stron książki! Scenariusze pisane przez życie są ciekawsze. A ja jestem ciekawska. Pytam, dopytuję, wściubiam nos tam, gdzie nie powinnam. Szukam różnych perspektyw. Miałam odpocząć, a każdego dnia zasypiam kamiennym snem z nadmiaru wrażeń! I podoba mi się to bardzo. Jestem w Azji solo, bo chciałam wyjść poza swoją bańkę. Poznać ludzi z innych kultur, prowadzących inny styl życia niż ja, mających fajne pomysły. 
Często w DM-kach pytacie jak to jest, że poznaję tylu ludzi. Gdzie poznać przyjaciółkę, gdzie chłopaka.
Moja wskazówka? Wyjdź z tego domu sama, nie czekaj na towarzystwo. Jak wyjdziesz z koleżanką, to z dużym prawdopodobieństwem pozostaniesz w towarzystwie tej koleżanki. Pozbądź się tego myślenia „poszłabym na jogę, ale nie mam z kim” i idź! 
Ja idę!
#aniamamuje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #canggu #beach #plaża 
#solotraveler #travelblogger

Ta #podróż jest fajna, bo...

Wielu ludzi w moim wieku nie godzi się na scenariusz studia-kredyt na 30 lat- praca do śmierci i chce od życia czegoś innego. Taki scenariusz też jest bardzo ok, czasami sama bym chciała być w stanie wykonywać prostą pracę, o której nie będę myśleć jak z niej wyjdę! Mój mózg tak nie potrafi, zawsze coś kombinuję! W moim pokoleniu mnóstwo ludzi nie szuka mało uczęszczanych ścieżek. Tworzymy własne. Ja nigdy nie sądziłam, że będę mogła utrzymywać się z bycia Anią. Każdego dnia jestem za to wdzięczna!
To zdjęcie zrobił mi Varin. Blade Runner (kocham! Ale jeszcze bardziej ostre pióro Philipa K. Dicka) odcisnął na nim takie wrażenie, że zajął się fotografią, której motywem są neony. Podkłada lusterko pod obiektyw i bach - gotowe. Zabawa trwa godzinę, kosztuje ok. 150 zł. Ze mną był jeszcze chłopak ze Słowacji. Varin ma ok. 20 bookingów miesięcznie i jest w stanie utrzymać się w Bangkoku z takiego pstrykania. Oznaczam go wam na zdjęciu!
Gdyby można było utrzymywać się ze wszystkiego, za co chciałbyś otrzymywać wynagrodzenie? Ja zawsze chciałam żyć z pisania. Jestem szalenie wdzięczna, że sobie taką możliwość stworzyłam a XXI wiek mi to umożliwił. 
A Ty? Może wystawisz na Airbnb za 200 zł naukę lepienia pierogów dla turystów? Why not! #neonbangkok #neonphotography #aniamaluje #travelgirl #podróże #podróżemałeiduże

Wielu ludzi w moim wieku...

Dla kogoś być może kolejna instagramerka z dupą na wierzchu, dla mnie zdjęcie na pamiątkę zachwytu nad cudownym wodospadem💧Z ekscytacji drżała mi cały czas łydka! Natura potrafi być majestatyczna!🌱
Sama wyspa ma różne oblicza. Na razie doświadczyłam #Bali dla lekko aroganckich młodych ludzi z lepszego (finansowo) świata, bujających się po instagramowych knajpkach. Bali komercyjnego i turystycznego, Bali pełnego przepięknej, dzikiej przyrody, Bali cudownych miejscowych ludzi i Bali mistycznego. Z pewnością perspektyw jest dużo więcej! Staram się patrzeć na świat pod różnymi kątami i zadawać wiele (czasami może ciut zbyt wścibskich) pytań. Ile ja się podczas takich podróży uczę, to o jeju!

A odnośnie pupy w bikini, to nie wrzucając takiego zdjęcia sama bym przyznała, że kobieta w bikini popełnia jakiś grzech, w odróżnieniu od mężczyzn z gołymi klatami. Nie postrzegam tak świata!😉 Pięknego piątku🌸
Fot: @czula.kaminska (mały spoiler tego, co jutro na stories)
#podróże #podróżemałeiduże #blogerka #wodospad #waterfall #bali #travelgirl #travelblogger #aniamaluje #szczerze_pisząc

Dla kogoś być może kolejna...

Nie wszystkie zdjęcia muszą być wymuskane ;) 🌸Moja pogadanka na temat „chłopak by mnie nie puścił” wywołała spore zamieszanie! Opisujecie swoje toksyczne relacje z partnerami, którzy „zabraniali” wam przeróżnych rzeczy. Czasami toksyczne byłyście Wy, w ciągłym strachu, że partner zdradzi. Dzisiaj jesteście w innych relacjach i wiecie, że to nie powinno tak działać i wyglądać. I wspaniale! Lepiej przejrzeć na oczy późno, niż wcale!
Szkoda życia na kogoś, kto podcina Ci skrzydła. Jeśli masz coś, przed czym chcesz ostrzec inne dziewczyny - dawaj śmiało! Czasami zaczyna się od „nie podoba mi się jak chodzisz w sukienkach”
Pozdrowienia z #Bali! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #balibowlsandsmoothies #relacje

Nie wszystkie zdjęcia muszą być...

Wyprawa solo jak dotąd:
👉🏻Ani jednego dnia nie spędziłam zupełnie sama! Poznałam mnóstwo ludzi, z innymi polubiłam się bardziej, bo miałam okazję lepiej ich poznać. 👉🏻Popełniłam sporo błędów organizacyjnych. Np. teraz jestem na #Bali i już czuję, że bez skutera będzie ciężko (mam problem z błędnikiem, nie będę ryzykować), ale jestem dobrej myśli.
👉🏻Do tej pory nie udało mi się popracować! Spędziłam na pracy może godzinę, no chyba, że liczyć składanie relacji na insta, to wtedy pracowałam ze 3h dziennie. Byłaby to jednak najmniej płatna praca świata, bo nic nie zarobiłam🤣🙈
👉🏻Jestem zupełnie nieprzygotowana na #Wietnam! Poranki i wieczory są podobno chłodne (16 stopni). Z polskiej perspektywy to się wyda śmieszne, ale ja mam tu 35 stopni i takie właśnie ubrania.
👉🏻Możliwe więc, że zamiast 2 tygodni w Wietnamie zmyję się szybciej na jakąś wyspę w Tajlandii (Ko Chang albo Ko Samui) albo na Koh Rong w Kambodży :) Ogólnie mordka mi się śmieje cały czas, jest fajnie, jest dobrze!
Teraz pora się trochę opalić.
Mam nadzieję, że podobają Wam się moje przygody na stories! Wielu rzeczy i ludzi też nie pokazuję, ale może wykorzystam te historie w jakiś luźniejszy dzień. Dzisiaj np. chciałabym nagrać krótką pogadankę 😁

Uściski z Bali!

Wyprawa solo jak dotąd: 👉🏻Ani...

Wciąż nie mogę uwierzyć, że smakował mi wege boczek🤯
To były bardzo intensywne dni w Bangkoku, pora na kolejną przygodę - co powinnam zrobić na Bali?
Jakieś rekomendacje? Nie mogę prowadzić skutera, mój błędnik nie ogarnia, więc pewnie będzie ciężko, ale nastawiam się pozytywnie do całej przygody😊
Poleżałabym ze dwa dni na plaży z jakąś książką, bo z nadmiaru wrażeń i emocji moja czaszka dymi😁.
Zastanawiam się też, którego dnia dopadnie mnie kryzys tej podróży, ale czas pokaże!
Podrzućcie swoje rekomendacje a ja powalczę z walizką i idę spać 😘
#Bangkok #vege #foodie #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Wciąż nie mogę uwierzyć, że...

Jestem wkurzona. Że musimy udawać, że mamy mężów i nosić fejkowe obrączki, aby pozbyć się niechcianych adoratorów. Że samo „nie” nie wystarcza i żaden argument nie ma takiej mocy, jak bycie „przypisaną” do jakiegoś faceta. Jakbyśmy same się nie liczyły jako jednostki ludzkie.
Chciałabym mieć poczucie, że mogę robić swobodnie wszystko to, co mężczyźni.
Moim kolegom nikt nie radzi, by dla bezpieczeństwa wracali po ciemku w towarzystwie kobiety.
Nie zwraca uwagi, że przebijają im przez t-shirt sutki. Nie szukają w podróży hosteli z pokojami tylko dla mężczyzn, podczas gdy „female dormitory” to nie jest pomysł, który wziął się z powietrza, a realnej potrzeby.
Ja nie chcę pieprzonych przywilejów. Chcę mieć poczucie, że jesteśmy takimi samymi jednostkami ludzkimi. Ale jak się naczytałam o Waszych fejkowych obrączkach i pierścionkach, to zrobiło mi się naprawdę przykro łamane na jestem wkurzona.

Kobieto, co robisz dla swojego bezpieczeństwa i spokoju, czego nie robią mężczyźni? Wyjdźmy z priv, napisz tutaj!
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #kobieta #wkurw

Jestem wkurzona. Że musimy udawać,...

Śmiesznie tu stoję, ale mam nadzieję, że widzicie - jestem w Azji na maksa szczęśliwa, wszystko mnie cieszy! W tym klimacie oddycha mi się wspaniale (nawet w Bangkoku!) każda drobna rzecz jest przygodą! Mnóstwo nowych bodźców, smaków, tekstur, zapachów. Tym razem zamiast wygodnego mieszkania z dostępem do basenu i siłowni wybrałam hostel i zbieram inne przeżycia. Poznaję ludzi z taką samą zajawką na doświadczanie podróży jak ja. Wymieniam setki uśmiechów dziennie, próbuję mówić „dziękuję” po tajsku, unikać jednorazowego plastiku, zachwycać się myjącym pupę kibelkiem i cieszyć z masażu, po którym chodzę lekkim krokiem. Tak lekkim, że zrobiłam ich dzisiaj 25 tysięcy😊. Kocham #Bangkok, kocham tę część Azji, uwielbiam wieczorem składać dla Was relację z tego wszystkiego, co mnie spotyka. Moim marzeniem jest zachęcić innych do tego samego! Chcę rozwiać Twoje obawy i uprzedzenia, pokazać, że to jest proste i da się na własną rękę bez stresu!
#podróże #podróżemałeiduże #travelgirl #femalesolotraveler #solotravel #bangkok #wakacje #aniamaluje #blogerka #blogerkapodróżnicza #pieszopomieście

Śmiesznie tu stoję, ale mam...

Kiedyś miałam problem ze znalezieniem towarzystwa do podróżowania - ja pracuję skąd chcę, innych ogranicza urlop. Szybciutko się to zmieniło i teraz nie mam najmniejszego problemu z ogarnięciem towarzystwa. I co zabawne - gdy jest w zasięgu ręki, mam ogromną potrzebę podróży solo. To zupełnie inny vibe, inne przygody, inny rodzaj doświadczenia!
Kiedyś bardzo chciałam wydać książkę z wydawnictwem. Dzisiaj co miesiąc jakieś  mi to proponuje. Wolę sama. I bardzo często gdy podobał mi się jakiś chłopak i okazało się, że z wzajemnością - automatycznie traciłam nim zainteresowanie🙈. To okropny sposób życia, wiecznie chcę tego, czego nie mam, a gdy mam, to już nie chcę😏. Staram się z tym walczyć, ale tez obserwować bacznie z czego wynikają te moje pragnienia.
Wow, dzisiaj zaczyna się moja podróż. Spędzę w niej 35 dni, planuję odwiedzić 3 kraje, w których jeszcze nie byłam i do jednego wrócić. Jak wyjdzie? Czas pokaże. Jedno jest pewne - ja zawsze sobie poradzę i zawsze znajdę sposób by mieć to, czego chcę. Tutaj np. chciałam zjeść śniadanie z widokiem na morze, ale nie było sensownej knajpy więc... przytargałam z @aleksandranajda stół i krzesła z mieszkania. 
Najbliższe 24h spędzę pewnie offline, bo mam cholernie długą przesiadkę, którą zamierzam przeznaczyć na zwiedzanie... sami zgadnijcie jakiego miasta 😉 mam czas aby wykombinować w jaki sposób chcę zamieszczać relacje i jednocześnie zachować bezpieczeństwo nie oznaczając się w czasie rzeczywistym😊 
Trzymajcie za mnie kciuki! #podróże #girlswhotravel #solotravel #solofemaletraveler #aniamaluje #karaiby #podróżemałeiduże

Kiedyś miałam problem ze znalezieniem...

Moje ulubione perfumy

Jestem jedną z tych nielicznych osób, które do niedawna nie miały “swojego” zapachu. Nie mam jakiegoś szczególnego nosa do perfum co w sumie nie jest dziwne (choroba układu oddechowego, heloł! :-)) ale… trafiłam na ideał. W każdym calu!

Z wszystkimi dotychczasowymi zapachami był jeden zasadniczy problem – każdy był już czyjś. Wszystkie te Diory J’adore, Addicty,Chanele i inne w mojej głowie już do kogoś były przypisane 🙂 Po drugie – każdy mnie po czasie męczył.
Więc albo pryskałam się Elizabeth Arden Green Tea (bo to świeży, orzeźwiający zapach), albo stawiałam na energetyczną Escadę Taj Sunset. To są skrajnie różne zapachy, wierzcie mi 🙂 Jestem człowiekiem pełnym sprzeczności…
Aż tu nagle… koleżanka zamawiając niemieckie proszki do prania z jakiejś strony, dorzuciła sobie do koszyka “białe piżmo” jakiejś nieznanej jej wcześniej marki. Matko, jak ona się tym piżmem spryskała, to od razu zapałałam do tego zapachu miłością. Mój jak nic! Święty Graal znaleziony!

Kliknęłam i stwierdziłam, że zamówię do pełnej kwoty, skoro kupuję przez Internet. Dobrałam sobie na chybił-trafił jeszcze jeden produkt firmy – Fiołek Nepalu.

Mój, mój, mój! Boski!


Wreszcie mam swój zapach! Te perfumy mam od niedzieli, a już je kocham. Pachną 10-12 godzin i są stworzone dla mnie.


Nie będę udawała znawcy którym nie jestem i nie napiszę co jest nutą głowy a co serca, bo zwyczajnie – nie znam się na tym. Wiem tylko, że wreszcie mam swój zapach 😉

Białe piżmo jest cięższe i bardziej zmysłowe, takie kobiece, dojrzałe. Uwielbiam 🙂


Fiołek Nepalu pachnie bardziej świeżo, zwiewnie. To mój codzienny zapach.


Jak dla mnie te perfumy są bez was – kosztują 20 zł (dałabym 300!) za 100 ml, mają metalowe, typowe dla dezodorantów opakowania, czyli sierota Ania może wrzucić do torebki i nic się nie stłucze, nie są jeszcze “opatrzone” więc nie mam wrażenia, że “mój” zapach nosi jeszcze 100 innych osób w pomieszczeniu.

Ktoś z Was miał kontakt z tą firmą? Polecacie jakiś zapach? W życiu nie pomyślałabym, że pokocham zapach za 20 zł!

PS. Czytelnicy donoszą, że można kupić je w Piotrze i Pawle 🙂

___________________________

I jesteście niesamowici, nie spodziewałam się takiej liczby głosów od Was! Jeśli ktoś ma ochotę zagłosować jeszcze na mojego e-booka, to zachęcam – klik 🙂

Uściski, Ania

96
Dodaj komentarz

avatar
57 Comment threads
39 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AnonimowyAniamalujekubekczekoladyAngelika JagłaKamila Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksandra Anna
Gość

nie znam tych zapachów, ale chętnie zapoznałabym się z nimi i ta cena 🙂 udo 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ostatnio Zmalowana pokazywała je na facebooku, kupiłam Hammam, boski! To moje najtańsze i najlepsze i perfumy zarazem. Pereptum Mobile jednak istnieje 🙂

Daisy K
Gość

NIe znam, ale już mnie ciekawi. 🙂

Olfaktoria
Gość

O- a dlaczego ja nie znam tych zapachów? O.O

Anonimowy
Gość
Anonimowy

znam i też bardzo lubię białe piżmo, reszty nigdy nie wąchałam, ale zrobię to na pewno;) w rossmanie są żele pod prysznic z tej serii

Yvaine92
Gość

są w Piotrze i Pawle, w tym bydgoskim na pewno 😉 ostatnio zastanawiałam się nad kupnem jednego, bodajże Aegyptus się zwał, piękny <3

Yvaine92
Gość

mięsiąc temu jeszcze były, wypsikaliśmy się z kumplem 😛 idę jtr do galerii pomorskiej i tkmaxx'u, to zajdę i też sprawdzę 😉

Seldirima
Gość

Moimi do niedawna były letnie Escady (lub ich tańsze odpowiedniki), ale trochę mi się przejadły 😉 Ogólnie to lubię słodkie zapachy, od pewnego czasu Secret Fantasy z Avonu 😉 Wytrawne nie są dla mnie, ale orientalne – czemu nie? 😉

Lilit
Gość

Pierwszy raz o nich slysze i musze napisac, ze bardzo mnie zaciekawily 🙂 Chetnie powachala bym te cuda 🙂

Owca
Gość

Przeczytałam Twój post, Aniu, przejrzałam zdjęcia i… okazało się, że opakowanie Białego Piżma z czymś mi się kojarzy… otwieram szafkę i – tak! – mydełko o tym właśnie zapachu, które dostałam kiedyś tam od mamy mojego chłopaka, a że wolę mydła w płynie (ze względu na wygodę), a to jest w kostce, to tak sobie leżało i czekało na swój moment ;). No i właśnie – zainspirowałaś mnie ;). Otworzyłam, powąchałam i… przepadłam! Matko, jak ono pachnie! Przypomina mi trochę Eternity CK, za którym przepadam. 🙂Zastosowane kąpielowo nie pozostawiło uczucia "ściągniecia" skóry, super się pieniło, łatwo spłukiwało. i zapach, który… Czytaj więcej »

Izabela
Gość

A ja nadal nie mam swojego zapachu! Nic mi nie podchodzi i żaden mnie nie jeszcze urzekł. Ale ciesze się że ty znalazłaś swój 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

mój kuzyn kiedyś je przywiózł mojej mamie, jako prezent z włoch.
podkradałam jej piżmaka, bo też mi podpasował.

i którejś wizyty w rossmanie widziałam jej i sobie pomyśłałam: no to typowo włoski prezent 😀

więc może jeszcze sa w rossmanach?

Ania.

Mila
Gość

Tesori D'Oriente *.* uwielbiam ich wszystkie zapachy!!! Mają też balsamy i płyny pod prysznic/do kąpieli o tych samych zapachach, te ostatnie widziałam w Rossmannie. To włoska firma i kiedy tam mieszkałam, to każda wizyta w drogerii kończyła się obwąchiwaniem każdego zapachu 😀 We Włoszech to bardzo znana firma, oczywiście wszystko tam kosztuje znacznie mniej 😉 Często mają też promocje i takie zapachy kosztuję wtedy około 2 euro, chociaż trzeba przyznać, że Polska cena nie jest taka straszna 🙂

Mila
Gość

The Verde, czyli zielona herbata, mój ulubiony *.* poza tym Muschnio Bianco też uwielbiam (ale ten akurat masz :))no i Papavero del Tibet (mak z tybetu) jest bardzo ciekawym, ślicznym zapachem

Mila
Gość

A i jeszcze miałam napisać, że ja perfum nigdy nie noszę. Mam chyba tylko dwie mgiełki do ciała (jedną cytrusową a Avonu i jedną od Beyonce), no i perfumy od Naomi Campbell. Wszystkie zapachy mi się podobają, ale jakoś po prostu nie czuję potrzeby 😀 wolę siebie w wersji bezzapachowej, zwłaszcza, że moja skóra pachnie ziemią po deszczu 😀 i ten zapach najbardziej lubię! 😛

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Używałam Białego Piżma kilka miesięcy – przy okazji okazało się, że działa jak feromony 😉

Agata Fedko
Gość

Ja widziałam te kosmetyki w sklepie spożywczo – przemysłowym typu delikatesy i nawet zastanawiałam się nad zakupem żelu pod prysznic, mają fajne intensywne zapachy, ale dla mnie bardziej na sezon zimowy, na lato wole lżejsze nuty.

Potworek
Gość

Nie moge jakos sie przekonac, na mojej skorze sie brzydko rozwijaja chyba. Bede wierna verze wang princess, nie spotkalam poki co nikogo, kto je nosi, nie sa tez dostepne w polsce takze nie narzekam jak pachniecie jak wszystkie kolezanki 😉

maugomaugo
Gość

ja lubię różne zapachy, ale chyba takie najbardziej moje moje to Chanel – Mademoiselle – uwielbiam je.
Inne, które lubię i stosuję zamiennie, to Halle Berry – "Halle".
Teraz czekam na dostawę jabłkowych DKNY – Be Delicious (zamiennika z FM póki co – zobaczymy jak sie sprawdzą).
A te Twoje zapachy to tylko przez internet można zamówić? Chętnie bym sobie "powąchała" 😀 A buteleczkę już gdzieś widziałam, tylko pewnie myślałam, że to dezodorant 😀

Tanika i Wojtas
Gość

Ojej! Jaka cena! śmieszna… 🙂 Czuje że mi by przypadły do gustu obydwa, chętnie rozejrzę się za tymi cudeńkami – opakowania mi bardzo podobają się 😉 Zapachów nigdy dość 🙂

Marianna Greenleaf
Gość

Kurcze, w życiu bym nie powiedziała, że zapach w takiej cenie może być trwały i udany – jestem mocno zaintrygowana 🙂
Ja jestem fanką Kenzo (oprócz tego najbardziej znanego – Flower, bo śmierdzi okrutnie). Do niedawna non stop kolor używałam Kenzo Indigo, teraz przerzuciłam się na Versace Crystal Noir (dość ciężkie ale bardzo kobiece). Ale na półce czeka mój nowy "Złoty Graal" – Kenzo Le Monde Est Beau <3 Jestem w nich zakochana, ale to lżejszy zapach, więc czeka na wiosnę/lato 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Le Monde Est Beau jest cudny. Zapach liści pomidora wprawia mnie w euforie.

Puszyslawa Kot
Gość

Ja przez blog Arsenic {http://arsenicmakeup.blogspot.com/2014/02/magiczne-hipnotyczne-perfumy-w-olejku.html} trafiłam na sklep/perfumerię Yasmeen, mają tam arabskie perfumy w olejkach 15-25 złotych. I sklep stacjonarny w Krakowie. Jakoś nie mogę tam trafić, a tak perfumy, przez Internet… Ale pewnie kiedyś kupię, ten wpis mi o nich przypomniał.

Dajcie znać, jak znajdziecie, te opisywane przez Anię! Możliwość powąchania przed zakupem, byłoby super.

Puszyslawa Kot
Gość

Czytałam, ale u mnie nie ma Piotra i Pawła. Nigdzie, nawet w Sosnowcu nie widziałam. Może gdzieś w Kato by był?

Czarne Espresso
Gość

Kusisz tymi zapachami 🙂 A Elizabeth Arden Green Tea też lubię 😀

ona
Gość

Ja wczoraj z koleżanką przegadałam prawie 2 godziny w autobusie o perfumach, bo ona maniaczka, wywąchała już chyba wszystko w perfumeriach, a kupuje odlewane podobne do oryginalnych w internecie i mnie namówiła na dwa. Ale też nie mam jeszcze swoje zapachu i do tego ta alergia na perfumy i nie mogę psikać na skórę :(, jeśli te co poleca Ania jest w Piotrze i Pawle chętnie powącham. Nie wiem czy Ania i wy znacie bloga Olfaktoria, od niej wiem, że skóra musi być dobrze nawilżona lub nakremowana, muszę spróbować. Polecam, film lub książkę Pachnidło, oj te zapachy 🙂

Natalia Slawek
Gość

Opakowania takie trochę w stylu retro – lubię bardzo. Ciekawe, czy na ebay'u będzie coś tej firmy. Właśnie znudziły mi się wszystkie moje pryskacze, muszę coś nowego znaleźć dla siebie. 🙂

Uwielbiam Twoją naturalność na zdjęciu w prawej kolumnie !

Turkusoowa
Gość

W naszych Rossmannach są żele pod prysznic i płyny do kąpieli z tej serii-mojej mamie co roku kupuję inny zapach,pamiętam że właśnie white musk bardzo polubiła 🙂 sama miałam ochotę na zapach bo widziałam kiedyś na allegro,ale musiałabym najpierw potestować z próbek 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Moje zapachy to od lat DKNY be delicious (zielony) i Moschino i love love. /mo

aladriela
Gość

Uwielbiam zapach piżma 😉

Blanka
Gość

Do mnie lecą 3 sztuki. ;))

Diggerowa
Gość

Swego czasu testowałam całą gamę (w ramach niegdysiejszego prowadzenia perfumeryjnego bloga) i muszę przyznać, że w tej kategorii cenowej to absolutnie najciekawsze zapachy oferowane przez rynek. Podoba mi się idea zapachów monoskładnikowych (większość oferty TdO), a nie silenia się na kompozycje pseudo-górnolotne przy niewielkim budżecie. Z mojej przygody z poznawaniem marki ostał się flakonik Białego Piżma właśnie, ale raczej w ramach uroczej ciekawostki, a nie częstego używania. Nie przepadam nosić tego zapachu, mydlany akcent mnie przytłacza.

Pamiętam też coś, co się bodajże nazywało Afrykański Wetiwer i to było naprawdę dobre.

Ściskam!

ania notuje
Gość

Ja cały czas szukam swojego zapachu. Ostatnio zwróciłam uwagę na to jakie zapachy najczęściej w buteleczkach się przewijają i jest i tam piżmo 😉

Agata Tarkowska
Gość

Mam te szare od kilku lat i są najlepsze! <3

Pauline
Gość

Szukam i szukam swojego zapachu, więc chyba się przejdę do Piotra i Pawła 🙂 I to za 20zł? Będą moje!!

Ksandra
Gość

umiałabyś opisać ten zapach? jeśli jest "mydlany" to muszę go dorwać! uwielbiam takie delikatne, mydlane, prawie że naturalne zapachy, kojarzą mi się z dzieciństwem i…bezpieczeństwem :p moja mama zawsze tak pachnie, no a mama=bezpieczenstwo, więc pewnie dlatego 🙂 obie mamy fioła na punkcie dior j'adore, ale to tylko na specjalne okazje, bo ta cena…no i o dziwo na każdej z nas pachnie inaczej, czy to może być zasługa diety?? w Zarze idzie dorwać świetne, trwałe perfumy, od 20-50 zł, miałam tam swoje ulubione, podobne do j'adore, ale przestali produkować 🙁 polecam też zapach marki Tous, tylko w Sephorze, baaardzo delikatny… Czytaj więcej »

pidzamowa
Gość

Też długo szukałam swojego zapachu, ale jak już go znalazłam to zakochałam się od pierwszego powąchania! (;

Łatwo się zżyć z perfumami, niestety nieswoimi także… są takie zapachy które wywołują skok adrenaliny w autobusie, zanim zdąży się zobaczyć kto tak pachnie…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Aniu 🙂 to moj pierwszy komentarz tutaj wiec serdecznie pozdrawiam 🙂 A pisze by uprzejmnie doniesc iz perfumy tej marki są dostępne w Makro oraz od niedawna w wrocławskim Auchanie czyli pewnie w innych rowniez 🙂 Sama też je uwielbiam i pryskam sie nimi namietnie od roku juz 🙂

MyMirrorOfBeauty
Gość

Ania powinnaś dostać za reklamę, bo teraz te perfumy zaczną się sprzedawać jak świeże bułeczki 😀 sama właśnie zamówiłam dwa 😀

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mimo, iż mam parę swoich ulubionych zapachów: Avon:black dress, infinite moment, bruno banani oraz bi es sexy girl(miłe zaskoczenie-zapłaciłam 5zł za małą buteleczkę
podczas ostatniej wyprzedaży w naturze, a są mega trwałe.. I cóż moje ulubione:)), Twój opis, Aniu zachęcił mnie do ich wypróbowania:) Pozdrawiam!

supergirl
Gość

rodzice z Włoch mi przywożą balsamy do ciała tej firmy (dostępne tez w rossmannie) rewelacja! A perfumy polecam rownież z bottega verde świetne naturalne zapachy idealne na codzien 😉

rocktechnika
Gość

Ja swój zapach znam od gimnazjum – do gazety "Filipinka", którą pewnie niewiele osób pamięta, dołączyli kiedyś miniaturową buteleczkę z fioletową zawartością. Była to wierna minikopia dużego flakonu Halloween marki Jesus del Pozo. Przepadłam! Idealny dla mnie – słodki, ale niemdlący, taki świeżo-słodki, od tamtej pory kojarzący mi się z fioletem 🙂 Niestety – zapach był trudno dostępny i dość drogi, jak na kieszeń uczennicy, dlatego przez całe liceum moim zapachem była Pur Blanca z Avonu – mój chłopak uwielbia ją do dziś, kojarzy mu się z początkiem naszego związku 🙂

Owca
Gość

No tak, powinnam bić się w piersi, ale to nic nie daje – wenę mam w pracy, a jak tam się z ludźmi nagadam, to po powrocie do domu pustka w głowie. I co obiecam, to… "jak krew w piach" ;). Więc wolę nie. Chociaż komentowanie to i tak już u mnie wieeeelki postęp, bo śledzę Cię na bieżąco od 1,5 roku ;D.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

och Anka! jej, niesamowite! pamiętam, że kiedyś, het het w odmętach internetu znalazłam Twojego bloga, pamiętam jak uwielbiałam zaczytywać się w Twym słowie pisanym, zawsze potrafiłaś mnie oczarować. Po jakimś czasie ślad po Tobie zaginął… A teraz, po tylu latach odnajduję Cię znowu! Szaleję ze szczęścia 🙂

Panna-Kokosowa
Gość

"Jak dla mnie te perfumy są bez was" 🙂

Mi ciężko dogodzić jeśli chodzi o perfumy… wiele osób zachwyca się konkretnymi zapachami a mi się one zwykle nie podobają. Mam może kilka które lubię, jeden który bardzo lubię:) Zapachu na który mogłabym wydać majątek raczej nie mam. Chociaż…kliknęłam dziś mam nadzieję swój idealny zapach, ale to się okaże po dłuższym stosowaniu, bo też czesto mam tak, że zużyję jedną buteleczkę i miłość mija.

Słonecznik
Gość

Ciekawe 🙂
Ja mam swoje ulubione z Avonu, ale ten fiołek kusi 😉

aGwer
Gość

Z tego co kojarzę ten drugi zapach miała moja mama i nawet mi się podobał 😉

Kira
Gość

Swego czasu były też w rossmanie 🙂 Uwielbiam ten w srebrnej butelce, znajomy przywiózł mi je kiedyś z Włoch i właśnie mi się skończyły…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No nie, nie wierze wlasnym oczom…. Pani Aniu, na pierwszym planie sa MOJE perfumy!!! Zartuje oczywiscie – uzywam "Muschio bianco" (biale pizmo) od lat – juz nawet nie pamietam, od kiedy. Na moich polkach w lazience stoja Chanel 5, J'adore i inne cuda, wszystkie otrzymane w prezencie ale "Muschio bianco" jest czescia mnie, na co dzien i od swieta i nie zamienie ich na nic innego. Poznalam tez inne zapachy marki "Tesori d'Oriente", ale tylko ten jedyny mi odpowiada.
Mysle, ze perfumy uzupelnieja kobiete, ale tez wazne jest jak sie z nimi czuje.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Te włoskie perfumy są od wielu, wielu lat w Polsce- można kupić w normalnym markecie jak Tesco, Real czy L'elcerc lub w Rosmanie. Oprócz alpejskiego fiołka, piżma jest też zapach jaśminy i storczyków. Są jeszcze dwa, ale nie pamiętam zapachu- jeden męski, drugi jakiś egipski. Jak i inne produkty jak balsamy do ciała, masła do ciała czy mydło pod prysznic. Rewelacyjne, zachwycona jestem i jeszcze mi się nie znudziło (a korzystam z nich już ponad 6 lat).

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To są perfumy czy dezedorant? Bo w opisie napisałaś, że opakowanie typowe dla dezedorantów:-)

Artinowy Świat
Gość

Brzmi fajnie, jednak ja przed zakupem muszę powąchać 😀 nie lubię tak na chybił trafił ;D Skoro są w Piotrze i Pawle to może zobaczę ;D

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Narobiłaś mi ochoty na spróbowanie ich 🙂 Ja niestety jeszcze swojego zapachu nie znalazłam, choć bambusowy z YR jest blisko mojego ideału 🙂 Jutro udam się do Piotra i Pawła 🙂 Widziałam, że na allegro jest kilka innych rodzajów.

Toyad Mordovnick
Gość

Kuźwa, niuchałam wczoraj Aegyptus i cośtam jeszcze w krakowskim Realu, ale to były chyba jakieś takie "wymęczone" ostatnie egzemplarze, więc nie wzięłam nic. Białe Piżmo dla mnie zbyt mydlane… 🙂 Ale orientalne aromaty uwielbiam, więc poszukam jeszcze po leclercach i tescach.
Jednak dla mnie numerem jeden na dzień dzisiejszy jest Alien Thierry'ego Muglera. Boski.

Previous
Gdy pocisz się jak świnia…
Moje ulubione perfumy