Dzisiaj świętujemy 30 lat od podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. UNICEF zaprosił mnie, żebym o tym opowiedziała. To się może wydawać dzisiaj takie oczywiste, że dzieci mają prawa, ale nad ich ustaleniem przywódcy państw debatowali całą dekadę! To dzięki temu dzisiaj żadne dziecko nie może być skazane na dożywocie (bez możliwości zwolnienia wcześniej) ani na karę śmierci. Wcześniej mogło.
Jestem pedagożką, terapeutką, tą od „dzieci z trudnościami”. Jednak najbardziej trudni są w tym wszyscy dorośli. 
Zapominający, że dzieci nie są ich własnością, tylko ludźmi.
Dlatego założyłam kanał, na którym opowiadam uczniom o ich prawach. Jestem przerażona jak często są łamane i z jaką lekkością dorosłym to przychodzi. Chciałabym żyć w świecie, w którym prawa dzieci są oczywistością i nie mam o czym nagrywać, bo nikt z tym nie dyskutuje.
Zostawiam Wam Korczaka pod rozwagę 👍🏻 „Bo dorosłemu nikt nie powie: ‘Wynoś się’, a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli,
a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc, malec, rak – nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie.” Trudne pytanie - masz poczucie, że twoje prawa w dzieciństwie były szanowane? Mi dobierano notorycznie prawo do odpoczynku - od „dzwonek jest dla nauczyciela” po zadania na ferie. #world'schildren'sday #dlakażdegodziecka #dzieńprawdziecka #unicefpolska

Dzisiaj świętujemy 30 lat od...

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie odpuściłaś? Sama sobie.

Zastanawiałam się czemu podróż do Odessy była najfajniejszą tego roku. Odpaliłam macbooka raz, by nas odprawić. Nie zrobiłam zdjęć z myślą o blogu, nawet nie miałam jakiegoś tam poczucia, że coś muszę zobaczyć. Jednego dnia wykupiliśmy sobie takie wielkie łóżko z baldachimem i dogorywaliśmy na kacu na plaży, bez poczucia, że szkoda jednego z ledwie czterech dni. Nie szkoda!

Nie jestem wielką fanką alkoholu, ale rzadko mam poczucie, że mogę. Ostatni raz jak byłam na shotach w pijalni wódki z rok temu, to podeszła do mnie czytelniczka, powiedzieć że lubi mojego bloga. Cały następny dzień zastanawiałam się o czym ja wcześniej pijana rozmawiałam. Nie jestem jakąś rozpoznawalną osobą, ale miałam kilka takich sytuacji i nie do końca potrafię przez nie wyluzować🙈
Odessa była cudowna, bo wyluzowałam. bo nie było spiny w związku z niczym. Mieliśmy korzystać z ekscytującego życia nocnego, ale chyba zaszkodziły nam rapany? Spoko, pijąc gorący rumianek śpiewaliśmy utwory Cher huśtając się na hamaku i huśtawce w mieszkaniu.
Zero spiny!

Teraz zrobiłam wielki krok, bo ograniczyłam instagrama i pozbyłam się poczucia, że muszę odpowiadać na komentarze i wiadomości. Ogromnie dziękuję Wam za zaufanie jakim mnie obdarzacie, ale z problemami osobistymi i rodzinnymi i życiowymi zapraszam na grupę na fejsie albo (to lepiej!) na terapię. Ja po pierwsze nie jestem właściwą osobą, po drugie - nie czuję się spoko będąc obciążana waszymi przykrymi historiami. 
Wcześniej miałam poczucie winy, że powinnam być bardziej empatyczna, ale kurczę - jestem! Chcę zostawić tę część siebie dla przyjaciół i bliskich, bo każda taka wiadomość wysysa energię ze mnie.
Poczułam ulgę, odpuściłam sobie samej, bo jeszcze nikt na moje „nie” się nie obraził. Szanujecie moje granice, jesteście super ♥️
Jestem niemal pewna, że też robisz coś, czego wcale nie musisz i świat się nie zawali jak przestaniesz i sama sobie odpuścisz. Tak, sama sobie!
Padłaś? Poleż, nie poprawiaj korony i nie zasuwaj dalej.
#szczerze_pisząc #aniamaluje #wakacje #odessa #podróże #podróżemałeiduże #throwback

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie...

O tym, że wymyśliłam sobie zabrać @pranamat_polska do Gruzji i zrobić tam piękne zdjęcia w górach - wiecie. Że mimo przygotowania się do wyboru terminu trafiły nam się dwa dni srogiej kaukaskiej zimy i ze zdjęć nici - też wiecie. Czasami tak bywa! Zero stresu. 
Gdy muszę, to potrafię spakować się w podręczny, ale w zasadzie to opcja tych zdjęć sprawiła, że @pranamat_polska zasponsorowało mi bagaż rejestrowany😉. Mata przydała się po przemierzaniu kraju bardzo ciasnymi busikami, po których moje plecy były jeszcze bardziej spięte niż zawsze (tak, to możliwe🤪). Na fizjoterapii jestem co 2-3 tygodnie, na macie mogę leżeć codziennie i staram się to robić. Albo podkładać sobie poduszkę do akupresury pod kark. Wiecie, bo i tak często widać je gdzieś w tle moich stories, po prostu kocham to kolczaste cudo całym sercem i tak - to boli (jakby zaśpiewał Freddie - pain is so close to pleasure), ale ulga potem... nowe plecy. Staram się pamiętać o ruchu i gimnastyce ale jak mam wenę, to potrafię siedzieć przed komputerem od rana do 15-tej i dopiero po zerknięciu na zegarek zorientować się, że wypiłam tylko jedną herbatę, nic nie zjadłam, nie byłam nawet siku, co tu mówić o rozciąganiu😏🙈 Jeśli tak jak ja, nie jesteście idealni i dużo siedzicie - na hasło aniamaluje jest 30% na zestaw mata+poduszka albo 20% na pojedynczy element.
Jutro dowiem się do kiedy! Szczegółowy opis wrażeń ze stosowania tej maty jest na blogu - ja nie umiem już bez niej żyć! Serio, miłość! (Kiedyś nie dodałabym zdjęcia dokumentującego ciążę spożywczą z jaką chodziłam po Gruzji, ale to jedzenie było tego warte!) #zpoleceniaaniamaluje #pranamatpolska #pranamateco #pranamat #mójpranamat #mata #relaks #batumi #gruzja #współpraca #podróże #podróżemałeiduże

O tym, że wymyśliłam sobie...

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z @magdalena_komsta, jedną z najmądrzejszych kobiet jakie znam. Rozmawiałyśmy np. o tym, ile to razy zastanawiamy się, czy strój nie przyćmi kompetencji. Bo prowadzisz prelekcję do której się długo przygotowywałaś i jednak chcesz potem usłyszeć, że była dobra, a nie, że twój tyłek świetnie wygląda w tej sukience. Mężczyźni mają mniej seksualizowane ciała (aczkolwiek uważam, że Vladimir Putin nosi mistrzowsko skrojone garnitury🔥) i nie muszą się aż tak nad tym zastanawiać. I spoko, założysz mniej ładną sukienkę żeby „się dopasować” i „nie było gadania” ale przypadkiem utrwalisz dychotomię - ładna/sexy ALBO mądra i kompetentna.
Trudne wybory!

Miałam w życiu dwa takie przekorne momenty, gdy jednocześnie podkreślałam i talię i cycki i tyłek i nogi i jeszcze zakładałam szpilki. Wiele razy byłam oceniona powierzchownie jako niezbyt lotna laska, ale cholernie tych momentów potrzebowałam. Dzięki nim dzisiaj:
👉🏻 nikt nie jest w stanie mnie zawstydzić 👉🏻 mogę unieść brew pogardy, gdy na panelu inny panelista z niekrytym uznaniem pomieszanym ze zdziwieniem powie „ale ty jesteś mądra” po mojej wypowiedzi 👉🏻 kompletnie nie uzależniam swojego poczucia własnej wartości od tego, co mam na tyłku, bo tylko przeczołgawszy się przez etap skrajnie obcisłych sukienek mogę mieć pewność, że moje czucie się dobrze z samą sobą płynie z wewnątrz.

Bardzo często widząc kobiety oceniamy je przez pryzmat własnych wartości i poglądów. Że ubrała się tak by kogoś kusić, że na pewno jest jej niewygodnie na szpilkach i się poświęca, że to, że tamto.
Plx mniej oceniania ok? Może ta dziewczyna właśnie wyrwała się z toksycznego związku, w którym partner jej „nie pozwalał” wychodzić nigdzie w sukienkach i musi to sobie odbić? Może odeszła z jakiegoś ugrupowania oazowego albo ŚJ i ma potrzebę doświadczenia świata inaczej,by móc znaleźć swoją ulubioną wersję siebie? Nigdy nie wiesz!

Skłamię mówiąc, że nie mam z automatu założeń odnośnie nowo poznanych ludzi, bo jak każdy - mam, ale unikam tych amatorskich psychoanaliz i was też do tego namawiam. Jeśli coś nikogo nie krzywdzi - who cares!
#aniamaluje #szczerze_pisząc

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z...

Jak możesz być zadbana, będąc niezbadana?! Rzuciłam dzisiaj w żywej dyskusji z @kasia_coztymseksem. Kasia oczywiście jest mądra i się bada ale powiedziała, że mam to zapisać🙃
Rozmawiałyśmy o wielu rzeczach, np. o tym, że żyjemy w dziwnym kraju, w którym seks można uprawiać (nie lubię tego słowa, to nie pole) od 15-tego roku życia, a do ginekologa można iść od 18-ego. I tak sobie rozmawiamy o tym, co ja uważam, że Kasia fajnego robi dla kobiet ucząc je o tym, że seks może być fajny i przyjemny (a nie dla każdego niestety jest😥), i co Kasia uważa, że ja robię fajnego ucząc kobiety, że powinny mieć własne pieniądze a w relacje z innymi wchodzić bo chcą, a nie z ekonomicznej konieczności🙅🏻‍♀️💸
Gdzieś tam zawędrowałyśmy w odmęty relatywnie drogiego, szczególnie dla młodych ludzi dostępu do specjalistów.
I z jednej strony tak, totalnie się zgadzam. 15 minut wizyty bez żadnych badań to 150 zł (ja tyle płacę) a jak robisz przy okazji badania to kwota się zwiększa. To rzeczywiście może to boleć. Sama byłam w miejscu, w którym oglądałam każdą złotówkę 5x
✅ALE! Priorytety, dziewczyno, priorytety! Nigdy nie miałam problemu by określić, że są rzeczy ważne i ważniejsze.
Nie wiem i nie rozumiem, jak można co 3 tygodnie chodzić na rzęsy i hybrydy, a 3 lata nie być u ginekologa. Na tej samej zasadzie nie rozumiałam Gruzinów z nowymi telefonami, ale bez zębów🤯
Na studiach miałam stary model telefonu a mój pierwszy tablet, dzięki któremu mniej kserowałam i moglam czytać książki na legimi, nagrzewał się tak mocno, że musiałam go wkładać do lodówki by odpoczął. 
Ale zawsze mam zrobione badania i nie unikam lekarzy, bo to ważne❗️
Nie mówię zresztą tylko o finansach. Łatwiej jest „zadbać o siebie” idąc na te hybrydy niż pobiegać, prawda?
Don’t get me wrong, sama lubię mieć pomalowane paznokcie, lubię, a nawet uwielbiam Julię z @mayeye_warsaw , do której chodzę na rzęsy i chciałabym, aby jej biznes się rozkręcał.
Ale! First things first. Nie możesz być zadbana i niezbadana jednocześnie. Badaj się dziewczyno, ok? Gdy następnym razem gdy powiesz sobie „ale psycholog/ginekolog/terapeuta/fizjoterapeuta” jest drogi, zastanów się czy dobrze ustalasz priorytety. Nr 1 to Ty!

Jak możesz być zadbana, będąc...

Mój detoks od social mediów nadal trwa i dzielnie trzymam się narzuconej sobie maksymalnie godziny dziennie. Streszczając się powiem tylko, że wykorzystuję moment siedzenia na tyłku w Warszawie na spotkania z tymi wszystkimi cudownymi ludźmi, których przez ciągle bycie w rozjazdach nieco zaniedbałam. Podoba mi się to, chociaż dzisiaj naszło mnie na szybkie sklecenie „tygodnika”, więc macie coś do poczytania na blogu.
Zdjęcie w Tunezji zrobiła @ewaszabatin nie mam pojęcia kiedy, ale dobrze pokazuje mój mały problem z telefonem, który stał się przedłużeniem ręki. Kolory podkręciłam presetem Madryt, od @krzysztof_adamek i @instafiltry.pl, tylko zostawiłam po swojemu niebieski.

Pytanie za sto punktów: zerknij w zakładkę „twoja aktywność” na instagramie i napisz ile czasu dziennie spędzasz w tej aplikacji. Jestem ciekawa!
#aniamaluje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #wakacje ##tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia @discover_tunisia @sunfunholidays #lato #afryka #tunisia

Mój detoks od social mediów...

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i wzorzyste rajstopy to najpopularniejsze prezenty jakie dostaję. Prezentem jaki sama chciałabym sobie podarować jest czas⏳ Właśnie zamknęłam ogromny projekt🥳. Powinnam uczcić to kieliszkiem szampana i relaksem, tymczasem pierwsza myśl brzmiała „o cudownie! wreszcie będę miała czas na pisanie własnego ebooka i tekstów na bloga”. A potem uświadomiłam sobie, że ja zawsze mam nad sobą coś, co POWINNAM napisać. Nie pamietam kiedy miałam od tego wolną głowę. I tak jak cenię sobie szalenie dywersyfikację przychodów i wolność twórczą jaką mi daje, tak potrzebuję też wolności OD tworzenia. Nie da się tego streścić wpisem na IG, ale Fromm swoją genialną „Ucieczką od wolności” poukładał mi kiedyś w głowie. Potrzebuję powiedzieć sobie, że mogę bez konsekwencji dla swojej psychiki być wolna od bloga i instagrama i nie czynić z nich ważnych filarów mojej tożsamości. Ustawiam sobie jeszcze ostrzejszy limit czasowy na instagrama (godzinę dziennie!). Mam ochotę pisać i wrzucać tutaj coś tylko wtedy, gdy będzie mnie na to cisnąć jak na sikanie po siedmiogodzinnej jeździe z Tbilisi do Batumi.Może będę milczeć całymi dniami, może naparzać treściami jak szalona, dowiem się tylko postanawiając, że nie muszę! Pssst! Ograniczyłam na profilu komentowanie tylko dla osób; które mnie obserwują. Kompletnie wyzwoliłam się myśli o tym, że konto powinno rosnąć. Dałam sobie do końca roku czas na wolność także od zarabiania. Jestem ciekawa co będę CHCIAŁA robić czując, że mam ten cudowny komfort, że nie muszę.

#przerwa #aniamaluje #szczerze_pisząc #rajstopy #nogi #książka #kropki

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i...

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej memiczne momenty mojego życia (są w przypiętych!) i bezkonkurencyjnie wygrał gołąb, który leciał na mój tyłek😅. Naszła mnie przy tej okazji pewna myśl, której nie mogę wyrzucić z głowy. Zostanę pewnie zjechana i już słyszę te komentarze pod tytułem „zdefiniuj kobiecość!!!1”, ale nie czuję, abym miała jakiś obowiązek coś tu definiować, tak samo jak nie umiem zdefiniować czym jest chemia między dwójką ludzi i czemu czasami nie ma jej z kimś, kto teoretycznie łapie się we wszystkie nasze kryteria a „to coś” ma ktoś, kto do nich nie pasuje😉
Więc myśl, która mnie dręczy to ta, że poza aktorkami czy piosenkarkami mało widzę kobiet odnoszących sukcesy czy dzierżących władzę, które nie ukrywałyby swojej - no właśnie - kobiecości.
I nie zrozumcie mnie źle, jestem na tym etapie, że czuję się świetnie gdy mam na sobie bluzę ze sponge bobem, ale co takiego sprawia, że kobiety w polityce ubierają się bardziej jak Angela Merkel czy Beata Szydło niż jak nie wiem, Angelina Jolie?
Może to, że gdy Magdalena Ogórek (nie głosowałam na nią!) kandydowała w wyborach prezydenckich, to nikt nie pytał jej o poglądy, a media opisywały wyłącznie jej sukienki i sposób układania włosów?
Co takiego sprawia, że mądra kobieta nie może podkreślić strojem swoich pośladków?
Nie, nie uważam jakoby tyłek i cycki były jedynym co mam do zaoferowania (w ogóle co za debilne określenie) więc nie czuję abym musiała to skrywać i „najlepsze zostawić na koniec”, ale drapie mnie to, gryzie i męczy. 
Jakieś spostrzeżenia?

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej...

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie, nie migam się od pracy i obowiązków. Jestem po prostu wygodna! Nie dla mnie 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, ale niestety przy wrażliwej cerze nie mogę sobie pozwolić na całkowite olanie tematu. Wrażliwa, skora do podrażnień cera szybko się na mnie zemści, jeśli nie poświęcę jej chwili uwagi wieczorem. Jeśli jesteś wrażliwcem jak ja - możesz śmiało zerknąć w drogerii na półkę z linią physio mikrobiom marki tołpa.
Moja cera nie ma ze mną lekko, bo ciągle podróżuję (zmieniam twardość wody i powietrze) a do tego nie śpię tyle ile powinnam. A z tymi kosmetykami się polubiłam, bo działają po prostu tak, jak trzeba! Na stories możecie zobaczyć jak wygląda. 
#tołpa #pielęgnacjatwarzy #physio #oczyszczanie #kosmetyki #uroda #makijaż #pielęgnacja #blogerka #zakupy #krem #blogkosmetyczny #twarz #polskiekosmetyki #kosmetyczka #blogurodowy #piękno #kosmetyk #dzieńdobry #nawilżenie #aniamaluje 
Post we współpracy z marką @tolpa_mniej_wiecej

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie,...

Czy jeśli w Gruzji podoba mi się nie tylko to, że jest pięknie, miło i pysznie, ale też tanio, to znaczy, że akceptuję wyjątkowo niefortunne geopolityczne położenie kraju?🤔🤯
Pierwszy raz ta myśl zastrzeliła mnie gdy odnotowałam w swojej głowie, że z roku na roku mój ukochany Lwów staje się wyraźnie droższy. 
A potem dałam sobie mentalnego plaska w twarz, bo w sumie fajnie, że ludzie się bogacą. Nie chciałabym, aby Polska słynęła wyłącznie z tego, że jest tanio i można się za grosze naj*bać. 
W 2000 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wynosiło 700 zł. Pamiętam jak rodzice wielkim wysiłkiem kupili mi za jednym zamachem dwa pierwsze tomy Pottera. To było super, zawsze na prezenty chciałam tylko książki, ale dopiero z perspektywy gruzińskich cen zaczynam to doceniać.

Gruzja jest niesamowita nie tylko dlatego, że jest tania. Jest niesamowita tak po prostu. Różnorodna, pyszna. Z przebogatą mitologią, kulturą, alfabetem i dumą, która nie pozwala się ugiąć przed wielkim, groźnym sąsiadem. Jasne, Gruzja jest najbliższym nam kulturowo krajem będącym w top15 pod kątem niskiego Consumer Price Index (w uproszczeniu: stosunek zarobków do kosztów życia) i rozumiem, że dla wielu ludzi to będzie kraj taniej najebki, ale dla mnie to była jedna z najciekawszych podróży w życiu. 
Przy okazji; 
Czy znacie jakąś dobrze wydaną wersję gruzińskich mitów? Może być po angielsku :). #georgia #georgia🇬🇪 #georgiatravel #gruzja #podróże #podróżemałeiduże #wakacje #aniapodróżuje

Czy jeśli w Gruzji podoba...

Tygodniowe love #1

Lubię podsumowywać, więc od dzisiaj, co poniedziałek pojawi się tekst z krótkim podsumowaniem tygodnia. Co w nim będzie? Wszystko to, co chciałabym pokazać, ale z różnych powodów nie zasługiwało aż na osobną notkę 😉

#Zakup tygodnia

A raczej 1/4 zakupu. Centro ma super promocję na buty, ale tylko do jutra. A ponieważ to jeden z niewielu sklepów których buty są zgodne z budową mojej stopy… kupiłam 4 pary 😉

#Food porn tygodnia

W większość przypadków było bardzo zdrowo, ale lubię też (z umiarem) wprowadzać rozpustę 😉

Samodzielnie robiony sok pomarańczowy, kocham :))

Pasta z awokado na śniadanko

Lubię czasami zjeść biały makaron (coraz rzadziej w sumie), ale szukam wtedy równowagi w składnikach, więc był i czosnek, i imbir i kolendra i…ogólnie przegląd lodówki 😉

Miałam zabrać dzisiaj siostrę do kina, ale stanęło na zakupach i pizzy. Obie jesteśmy łasuchami, ale nie dałyśmy jej rady! Dla Bydgoszczan, pizzeria daVinci na Lelewela, bardzo smaczna i sycąca 🙂

#Teksty tygodnia

1. Ranking najlepszych blogów

2. Kosmetyczni ulubieńcy grudnia

3. Ssanie oleju jako forma oczyszczania organizmu, obalam mit, że to mit

4.Czego nauczyły mnie chińskie bajki, czyli najlepsze anime

5.Rozwojowy czwartek z planem działania ułożonym przez jedenastolatkę. Zawstydzające!

6. Jak wyceniać współprace na blogu

7. Mity o szkole i życiu w USA okiem Izy która zna to od środka

# Żaba tygodnia

Były trzy – ogarnięcie dokumentów

Kolokwium z antropologii kulturowej

Prezentacja z Andragogiki

# Najgłupsze zdjęcie tygodnia

#Film tygodnia

Nie było. Więc polecam serial który obejrzałam wcześniej i…jest bardzo dobry 🙂 Rodzina Borigów

Szkoda, że nie nakręcili czwartego sezonu, bo Cezare dopiero się rozkręcał 🙁

Jak interesują Was intrygi, trucizny, zdobywanie władzy, przekupstwa, kupczenie odkupieniem grzechów to polecam ;)) Tym bardziej, że Jeremy Irons wspaniale zagrał papieża który w pewnym momencie sam sobie wkręcił że jest powołany przez Boga.
#Cytat tygodnia

“The more you let yourself go, the less others let you go”

– Nietzsche
#Matematyka tygodnia(chcę w tym roku pokochać matematykę ;))
SPIROGRAFIA. Wiecie, że spirograf wymyślił Polak? (i jak wielu zdolnych, nie zrobił nic, by świat o tym pamiętał, więc potem opatentowali sobie to inni :))
Bawię się już drugi tydzień, harmonia w matematyce jest piękna, a rysowanie cykloid i takich tam działa podobnie jak rysowanie mandali 🙂 Harmonia

Idę poodpowiadać na maile i komentarze 😉

Będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na :

 

Follow on Bloglovin

lub polubisz na fejsie 😉

Uściski, Ania

68
Dodaj komentarz

avatar
39 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AniamalujeAnwenAnonimowyPandaBerciuch Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Daisy K
Gość

Piękne buty, pokażesz pozostałe? 🙂 Uściski dla kotka. 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

piękne buty, lubię centro, bo mają połówki numerów

Natalia
Gość

Kicia najlepsza :* 😀

Anonimowy
Gość
Anonimowy

osz wy kociary;D

Lekko Chaotyczna
Gość

Super buty i kot 😉

Potworek
Gość

Centro lubię, bo mają duży wybór rozmiarówki, ale kiedyś kupiłam buty bez mierzenia (mój pierwszy zakup u nich) i okazało się, że są za duże, chociaż wzięłam pół rozmiaru mniejsze, niż noszę. Niestety, nie mogłam ich zwrócić, bo były wyprzedarzowe.

Publiczna Pralnia
Gość

fajnie, że przypomniałaś o borgiach, już jakiś czas temu chciałam to obejrzeć 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

polecam chociażby dla scen z Katarzyną 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

oglądałam the borgias i spojrzałam na kosciół nieco inaczej, potem przeczytałam książkę o Lukrecji i niby są rozbieżności ale film to przecież film. Zgadzam się, ze papież w pewnym momencie sam uwierzył, ze jest wysłannikiem Boga, bardzo dobrze zbudowano charaktery. Ciesze sie, ze w filmie to Juan zabil ojca dziecka Lukrecji, bo inaczej nie lubilabym tak Cezara, Francois <3

Beautyicon.pl
Gość

Jedzenie pycha, buty ładne, zainteresowania zacne 😉 Tego ostatniego najbardziej Ci ''zazdroszczę'', oczywiście z pozytywnym tego słowa znaczeniu. Sama chciałabym rozwinąć swoje ''horyzonty'' w tym roku, wiele rzeczy mnie ciekawi i Twój blog stanowi dla mnie inspirację. Wczoraj czytałam np. post o anime 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie znam ani filmu ani serialu, ale znam osobę która przeczytała najpierw ksiażkę a potem obejrzała film, i film nie umywa się do książki. Więc polecam Ci ją przeczytać 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

napisz coś o matematyce, pamiętam jak jeszcze na starym blogu napisałas kiedyś, że zmieniłaś do niej podejście, bardzo mnie to ciekawi 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

myślę, że to pomorze maturzystom którzy nie lubią matematyki 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ja Cię podziwiam, że jak byłaś u mnie w Gda to cały dzień chodziłaś na obcasach i to dość szybkim krokiem 😀 zdradź sekret jak to robisz!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jako kobieta oszalala na punkcie obcasow Pozwole sie wtracic, lol.
Jak ze wszystkim to jest kwestia wprawy i treningu.
Ja uczylam sie chodzic na szpilkach pierwsze tylko po domu, bo nie chcialam wygladac jak idiotka na miescie. Pelno jest dziewczyn ktore nie potrafia/ucza sie dopiero chodzic w szpilkach.
Wiec zawsze po powrocie ze szkoly zamienialam baleriny na obcasy, pierwsze te 5cm, pozniej 10, 12 stopniowo. Nie pamietam ile mi zajeo nauczenie sie, bylo to dosc dawno, ale teraz potrafie przetanczyc cala noc w szpilkach i praktycznie wszedzie w nich chodze.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja mam 16 lat, kozaki mam na 7cm koturnie, bardzo wygodne i wyprofilowane. Potrafię w nich biegać 😀 Dodam, że są to moje pierwsze buty na obcasie.
Pokochałam koturny <3

Więc szybkie chodzenie to kwestia wprawy i wygodnego buta 🙂

pedagogpomaga.pl
Gość

Pizza wygląda smakowicie 🙂

Paulina Ch.
Gość

Chyba się skuszę kiedyś na tę pizzę! 😀 Wygląda smakowicie 🙂

Anwen
Gość

za to ostatnie masz u mnie ogromnego plusa 😉

Anwen
Gość

za matematykę 🙂 ja ją kocham od dziecka, a wszystko przez mojego tatę :)) już w przedszkolu robiłam działania na ułamkach 😀

aneta - bo pięknie jest :)
Gość

antropologia kulturowa, andragogika – brzmi znajomo 😉
pizza wygląda pysznie. próbowałaś kiedyś robić sama? ja spróbowałam i od tego czasu kupujemy tylko w dniu lenia 😉 polecam 🙂

Balbina Ogryzek
Gość

narobiłaś mi smaka na awokado 🙂 ale od pewnego czasu codziennie rano jem owsiankę i strasznie to polubiłam, więc awokado dopiero na wieczór 😀 wczoraj też wyciskałam sok pomarańczowy i dodałam sporo imbiru – pycha 🙂 miłego dnia!

Inez
Gość

kociak cudowny 🙂

Czmiel
Gość

Oj, a do mnie centro jakoś wybitnie nie przemawia 🙁

Słonecznik
Gość

Ja kupiłam sobie raz buty w Centro, ale miałam potem duże problemy z reklamacją, więc teraz omijam ten sklep szerokim łukiem 😉
A ten spirograf tata kupił mi jak byłam mała 😉

katiuszek
Gość

wow jaka wielka pizza! mniem! 🙂 słodki kociak 🙂
pozdrawiam i zapraszam do mnie 🙂

Eternity
Gość

dobrze, że nie trafiłam do Centro bo z moją miłością do butów mogłabym wynieść stamtąd i z 5 par 😀

Grimme aelling
Gość

Nie lubię Cię, zrobiłaś mi apatyty na pizze. 🙂 Nie wiem czy się cieszyć, czy płakać, że nie mogę jej po prostu zamówić. Tak po za lekkimi smutami, ciekawe buty. ładnie prezentują się na Twojej nodze.

Aleksandra Zdanowicz
Gość

Nawet nie wiedziałam,że jest duża promocja w Centro, a ostatnio widziałam tam tłumy. Co do pizzy, to wczoraj miałam taką mega chęć zrobienia, mam nadzieję, że w najbliższych dniach uda mi się to zrealizować 😉

tlusta_papuzka
Gość

Skoro juz jestesmy przy matematyce, to na pierwszym zdjeciu jes 1/8 zakupow 😉

Niegłupia Panienka
Gość

Też uwielbiam wszelkiego rodzaju podsumowania, mam na tym punkcie niezłego bzika 😉
Pozdrawiam!

Usia
Gość

Wolę pizzę domową:)

aladriela
Gość

Ja też uwielbiam ten serial i też jestem fanką Cezarego 😀

pavliniak
Gość

chlebek domowy? 🙂

Kasia
Gość

Kiciuś <3

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Serial bardzo dobry, najlepiej ogladalo mi sie kardynala rovere, nie lubilam jego postaci, ale swietnie nakreslono sylweke bohatera. Cezare ma w sobie jakis magnetyzm 🙂 ladne buty i piekny kotek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Świetne buty! 😉 Pierwsze zdjęcie ze Spirografii podziałało na mnie niczym iluzja i przez chwilę miałam wrażenie, że się porusza. 😀 O serialu nie słyszałam, choć wydaje się ciekawy.

Adrianna S.
Gość

świetny kociak a ten serial wydaje się być fajny może obejrzę 😉

Donnalavita
Gość

Ale butyyyy! Pokazuj wszystkie 😉

Ola O.
Gość

Bardzo fajny post 🙂 4 pary butów naraz?! wow!!!!

Mimi K.
Gość

4 pary butów? Istna rozpusta! Co do spirali, pamiętam, ze miałam taki cały zestaw w dzieciństwie i zabawy było co niemiara;)

Networkerka
Gość

Zainteresowała mnie budowa stopy o której piszesz, czym różni się od "pozostałych"? Pytam, bo też mam problem z dobraniem butów i może akurat to jest to czego szukam 😉

Mila
Gość

Piękna kocia, ja zostałam niedawno kocią mamą dwóch sióstr 😀 chociaż typowa ze mnie psiara, to zaczynam doceniać koty 😉
Poza tym super pomysł, uwielbiam podsumowania (u innych, u siebie nigdy nie daję rady zrobić 😉 )!

Berciuch
Gość

The Borgias? Jeśli mnie pamięć nie myli, to wspominasz o tym serialu już któryś raz (albo po prostu spotykałam ten tytuł na innych blogach, ale… nieee, chyba nie :)). Ciągle się zastanawiam, co mi to mówi… i nagle eureka, przecież wątek tej rodziny był poruszony w grze Assassin's Creed II 🙂

Panda
Gość

miałam taki plastikowy spirograf jako dziecko. kochałam się nim bawić. teraz odziedziczyła go moja kuzynka, ale go nie docenia 🙁 😀

Previous
Mity o życiu/szkole w USA w które wierzycie
Tygodniowe love #1