Ale się cieszę, że mogę pokazać Wam moją ulubioną część świata! Zieloną, barwną, zupełnie inną! Nabieram tutaj potrzebnego mi dystansu i pokory. Jest taka książka profesora Obuchowskiego „Galaktyka potrzeb” i oprócz tych znanych z klasycznej piramidy, opowiada właśnie o potrzebie dystansu. Mam dystans do siebie, do swoich wpadek, do życia. Bez niego bym zwariowała! Ale nigdzie nie nabieram takiego dystansu jak właśnie w Azji. Traktuję tutaj życie tak, że nie mam szczegółowego planu, mówię TAK! wszystkiemu, co do mnie przychodzi i na co moje ciało nie spięło się w obronnym NIE. Dziękuję, że śledzicie moje przygody, wkładam mnóstwo czasu w złożenie relacji, dlatego dziękuję za ich wyświetlanie! ♥️
I jaram się ogromnie, że jest Was już tutaj 50 TYSIĘCY🎈 dziękuję każdemu, kto podsyłał moje stories albo mój profil dalej - czuję radochę, że mogę pokazać Wam to, czego doświadczam i jeszcze większą na myśl, że powoli kończę ebooka ze wskazówkami jak zorganizować sobie do A do Z podróż na własną rękę. Wiem, że wielu z Was wybiera biura podróży bo nie wie jak. Pokażę! 
W końcu jestem pedagożką, moją życiową misją jest stawanie się tym mostem, po którym można przejść dalej, do przodu.
Tak mi kiedyś napisał Nietzsche, tego się trzymam!
Dzięki raz jeszcze, uwielbiam Was🥰
#redress #czerwonasukienka #aniamaluje #travelbloger #solofemaletraveler #bali #wakacje #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #indonezja #azja #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ale się cieszę, że mogę...

Ta #podróż jest fajna, bo nie wiem jaki będzie mój kolejny krok. Biorę, co daje mi życie. Nie oceniam, obserwuję. Jak zawsze założenia kompletnie rozjechały się z rzeczywistością - przez ten cały czas przeczytałam może ze 20 stron książki! Scenariusze pisane przez życie są ciekawsze. A ja jestem ciekawska. Pytam, dopytuję, wściubiam nos tam, gdzie nie powinnam. Szukam różnych perspektyw. Miałam odpocząć, a każdego dnia zasypiam kamiennym snem z nadmiaru wrażeń! I podoba mi się to bardzo. Jestem w Azji solo, bo chciałam wyjść poza swoją bańkę. Poznać ludzi z innych kultur, prowadzących inny styl życia niż ja, mających fajne pomysły. 
Często w DM-kach pytacie jak to jest, że poznaję tylu ludzi. Gdzie poznać przyjaciółkę, gdzie chłopaka.
Moja wskazówka? Wyjdź z tego domu sama, nie czekaj na towarzystwo. Jak wyjdziesz z koleżanką, to z dużym prawdopodobieństwem pozostaniesz w towarzystwie tej koleżanki. Pozbądź się tego myślenia „poszłabym na jogę, ale nie mam z kim” i idź! 
Ja idę!
#aniamamuje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #canggu #beach #plaża 
#solotraveler #travelblogger

Ta #podróż jest fajna, bo...

Wielu ludzi w moim wieku nie godzi się na scenariusz studia-kredyt na 30 lat- praca do śmierci i chce od życia czegoś innego. Taki scenariusz też jest bardzo ok, czasami sama bym chciała być w stanie wykonywać prostą pracę, o której nie będę myśleć jak z niej wyjdę! Mój mózg tak nie potrafi, zawsze coś kombinuję! W moim pokoleniu mnóstwo ludzi nie szuka mało uczęszczanych ścieżek. Tworzymy własne. Ja nigdy nie sądziłam, że będę mogła utrzymywać się z bycia Anią. Każdego dnia jestem za to wdzięczna!
To zdjęcie zrobił mi Varin. Blade Runner (kocham! Ale jeszcze bardziej ostre pióro Philipa K. Dicka) odcisnął na nim takie wrażenie, że zajął się fotografią, której motywem są neony. Podkłada lusterko pod obiektyw i bach - gotowe. Zabawa trwa godzinę, kosztuje ok. 150 zł. Ze mną był jeszcze chłopak ze Słowacji. Varin ma ok. 20 bookingów miesięcznie i jest w stanie utrzymać się w Bangkoku z takiego pstrykania. Oznaczam go wam na zdjęciu!
Gdyby można było utrzymywać się ze wszystkiego, za co chciałbyś otrzymywać wynagrodzenie? Ja zawsze chciałam żyć z pisania. Jestem szalenie wdzięczna, że sobie taką możliwość stworzyłam a XXI wiek mi to umożliwił. 
A Ty? Może wystawisz na Airbnb za 200 zł naukę lepienia pierogów dla turystów? Why not! #neonbangkok #neonphotography #aniamaluje #travelgirl #podróże #podróżemałeiduże

Wielu ludzi w moim wieku...

Dla kogoś być może kolejna instagramerka z dupą na wierzchu, dla mnie zdjęcie na pamiątkę zachwytu nad cudownym wodospadem💧Z ekscytacji drżała mi cały czas łydka! Natura potrafi być majestatyczna!🌱
Sama wyspa ma różne oblicza. Na razie doświadczyłam #Bali dla lekko aroganckich młodych ludzi z lepszego (finansowo) świata, bujających się po instagramowych knajpkach. Bali komercyjnego i turystycznego, Bali pełnego przepięknej, dzikiej przyrody, Bali cudownych miejscowych ludzi i Bali mistycznego. Z pewnością perspektyw jest dużo więcej! Staram się patrzeć na świat pod różnymi kątami i zadawać wiele (czasami może ciut zbyt wścibskich) pytań. Ile ja się podczas takich podróży uczę, to o jeju!

A odnośnie pupy w bikini, to nie wrzucając takiego zdjęcia sama bym przyznała, że kobieta w bikini popełnia jakiś grzech, w odróżnieniu od mężczyzn z gołymi klatami. Nie postrzegam tak świata!😉 Pięknego piątku🌸
Fot: @czula.kaminska (mały spoiler tego, co jutro na stories)
#podróże #podróżemałeiduże #blogerka #wodospad #waterfall #bali #travelgirl #travelblogger #aniamaluje #szczerze_pisząc

Dla kogoś być może kolejna...

Nie wszystkie zdjęcia muszą być wymuskane ;) 🌸Moja pogadanka na temat „chłopak by mnie nie puścił” wywołała spore zamieszanie! Opisujecie swoje toksyczne relacje z partnerami, którzy „zabraniali” wam przeróżnych rzeczy. Czasami toksyczne byłyście Wy, w ciągłym strachu, że partner zdradzi. Dzisiaj jesteście w innych relacjach i wiecie, że to nie powinno tak działać i wyglądać. I wspaniale! Lepiej przejrzeć na oczy późno, niż wcale!
Szkoda życia na kogoś, kto podcina Ci skrzydła. Jeśli masz coś, przed czym chcesz ostrzec inne dziewczyny - dawaj śmiało! Czasami zaczyna się od „nie podoba mi się jak chodzisz w sukienkach”
Pozdrowienia z #Bali! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #balibowlsandsmoothies #relacje

Nie wszystkie zdjęcia muszą być...

Wyprawa solo jak dotąd:
👉🏻Ani jednego dnia nie spędziłam zupełnie sama! Poznałam mnóstwo ludzi, z innymi polubiłam się bardziej, bo miałam okazję lepiej ich poznać. 👉🏻Popełniłam sporo błędów organizacyjnych. Np. teraz jestem na #Bali i już czuję, że bez skutera będzie ciężko (mam problem z błędnikiem, nie będę ryzykować), ale jestem dobrej myśli.
👉🏻Do tej pory nie udało mi się popracować! Spędziłam na pracy może godzinę, no chyba, że liczyć składanie relacji na insta, to wtedy pracowałam ze 3h dziennie. Byłaby to jednak najmniej płatna praca świata, bo nic nie zarobiłam🤣🙈
👉🏻Jestem zupełnie nieprzygotowana na #Wietnam! Poranki i wieczory są podobno chłodne (16 stopni). Z polskiej perspektywy to się wyda śmieszne, ale ja mam tu 35 stopni i takie właśnie ubrania.
👉🏻Możliwe więc, że zamiast 2 tygodni w Wietnamie zmyję się szybciej na jakąś wyspę w Tajlandii (Ko Chang albo Ko Samui) albo na Koh Rong w Kambodży :) Ogólnie mordka mi się śmieje cały czas, jest fajnie, jest dobrze!
Teraz pora się trochę opalić.
Mam nadzieję, że podobają Wam się moje przygody na stories! Wielu rzeczy i ludzi też nie pokazuję, ale może wykorzystam te historie w jakiś luźniejszy dzień. Dzisiaj np. chciałabym nagrać krótką pogadankę 😁

Uściski z Bali!

Wyprawa solo jak dotąd: 👉🏻Ani...

Wciąż nie mogę uwierzyć, że smakował mi wege boczek🤯
To były bardzo intensywne dni w Bangkoku, pora na kolejną przygodę - co powinnam zrobić na Bali?
Jakieś rekomendacje? Nie mogę prowadzić skutera, mój błędnik nie ogarnia, więc pewnie będzie ciężko, ale nastawiam się pozytywnie do całej przygody😊
Poleżałabym ze dwa dni na plaży z jakąś książką, bo z nadmiaru wrażeń i emocji moja czaszka dymi😁.
Zastanawiam się też, którego dnia dopadnie mnie kryzys tej podróży, ale czas pokaże!
Podrzućcie swoje rekomendacje a ja powalczę z walizką i idę spać 😘
#Bangkok #vege #foodie #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Wciąż nie mogę uwierzyć, że...

Jestem wkurzona. Że musimy udawać, że mamy mężów i nosić fejkowe obrączki, aby pozbyć się niechcianych adoratorów. Że samo „nie” nie wystarcza i żaden argument nie ma takiej mocy, jak bycie „przypisaną” do jakiegoś faceta. Jakbyśmy same się nie liczyły jako jednostki ludzkie.
Chciałabym mieć poczucie, że mogę robić swobodnie wszystko to, co mężczyźni.
Moim kolegom nikt nie radzi, by dla bezpieczeństwa wracali po ciemku w towarzystwie kobiety.
Nie zwraca uwagi, że przebijają im przez t-shirt sutki. Nie szukają w podróży hosteli z pokojami tylko dla mężczyzn, podczas gdy „female dormitory” to nie jest pomysł, który wziął się z powietrza, a realnej potrzeby.
Ja nie chcę pieprzonych przywilejów. Chcę mieć poczucie, że jesteśmy takimi samymi jednostkami ludzkimi. Ale jak się naczytałam o Waszych fejkowych obrączkach i pierścionkach, to zrobiło mi się naprawdę przykro łamane na jestem wkurzona.

Kobieto, co robisz dla swojego bezpieczeństwa i spokoju, czego nie robią mężczyźni? Wyjdźmy z priv, napisz tutaj!
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #kobieta #wkurw

Jestem wkurzona. Że musimy udawać,...

Śmiesznie tu stoję, ale mam nadzieję, że widzicie - jestem w Azji na maksa szczęśliwa, wszystko mnie cieszy! W tym klimacie oddycha mi się wspaniale (nawet w Bangkoku!) każda drobna rzecz jest przygodą! Mnóstwo nowych bodźców, smaków, tekstur, zapachów. Tym razem zamiast wygodnego mieszkania z dostępem do basenu i siłowni wybrałam hostel i zbieram inne przeżycia. Poznaję ludzi z taką samą zajawką na doświadczanie podróży jak ja. Wymieniam setki uśmiechów dziennie, próbuję mówić „dziękuję” po tajsku, unikać jednorazowego plastiku, zachwycać się myjącym pupę kibelkiem i cieszyć z masażu, po którym chodzę lekkim krokiem. Tak lekkim, że zrobiłam ich dzisiaj 25 tysięcy😊. Kocham #Bangkok, kocham tę część Azji, uwielbiam wieczorem składać dla Was relację z tego wszystkiego, co mnie spotyka. Moim marzeniem jest zachęcić innych do tego samego! Chcę rozwiać Twoje obawy i uprzedzenia, pokazać, że to jest proste i da się na własną rękę bez stresu!
#podróże #podróżemałeiduże #travelgirl #femalesolotraveler #solotravel #bangkok #wakacje #aniamaluje #blogerka #blogerkapodróżnicza #pieszopomieście

Śmiesznie tu stoję, ale mam...

Kiedyś miałam problem ze znalezieniem towarzystwa do podróżowania - ja pracuję skąd chcę, innych ogranicza urlop. Szybciutko się to zmieniło i teraz nie mam najmniejszego problemu z ogarnięciem towarzystwa. I co zabawne - gdy jest w zasięgu ręki, mam ogromną potrzebę podróży solo. To zupełnie inny vibe, inne przygody, inny rodzaj doświadczenia!
Kiedyś bardzo chciałam wydać książkę z wydawnictwem. Dzisiaj co miesiąc jakieś  mi to proponuje. Wolę sama. I bardzo często gdy podobał mi się jakiś chłopak i okazało się, że z wzajemnością - automatycznie traciłam nim zainteresowanie🙈. To okropny sposób życia, wiecznie chcę tego, czego nie mam, a gdy mam, to już nie chcę😏. Staram się z tym walczyć, ale tez obserwować bacznie z czego wynikają te moje pragnienia.
Wow, dzisiaj zaczyna się moja podróż. Spędzę w niej 35 dni, planuję odwiedzić 3 kraje, w których jeszcze nie byłam i do jednego wrócić. Jak wyjdzie? Czas pokaże. Jedno jest pewne - ja zawsze sobie poradzę i zawsze znajdę sposób by mieć to, czego chcę. Tutaj np. chciałam zjeść śniadanie z widokiem na morze, ale nie było sensownej knajpy więc... przytargałam z @aleksandranajda stół i krzesła z mieszkania. 
Najbliższe 24h spędzę pewnie offline, bo mam cholernie długą przesiadkę, którą zamierzam przeznaczyć na zwiedzanie... sami zgadnijcie jakiego miasta 😉 mam czas aby wykombinować w jaki sposób chcę zamieszczać relacje i jednocześnie zachować bezpieczeństwo nie oznaczając się w czasie rzeczywistym😊 
Trzymajcie za mnie kciuki! #podróże #girlswhotravel #solotravel #solofemaletraveler #aniamaluje #karaiby #podróżemałeiduże

Kiedyś miałam problem ze znalezieniem...

Moje ulubione blogi 2013 + GŁOSOWANIE

Cześć! 🙂 Na fali podsumowań, chciałabym zamieścić swoją mocną subiektywną listę dziecięciu blogów które najbardziej lubię i cenię.  Ostatnio zauważyłam, że subskrybuję wiele blogów które przestały mnie z różnych powodów interesować. Jestem też świadoma tego, że zapewne wielu inspirujących blogów nie znam, dlatego na końcu znajdziecie sondę do głosowania. Będzie można nadesłać też własne propozycje 😉 Ciekawi mojej top 10?


Długo zastanawiałam się nad kryteriami jakimi mam się posługiwać… w końcu przejrzałam w historii strony które najczęściej odwiedzam, zastanowiłam się nad swoimi zachowaniami na bloglovin – które blogi odwiedzam, a przy których często klikam “mark as read”? Dlaczego tak robię?

Doszłam do takich wniosków:

– lubię, kiedy bloger firmuje swój blog swoją twarzą i nie jest bezimiennym blogerem

– lubię, kiedy na blogu przeważają treści pozytywne. Jasne, życie nie składa się tylko z lukru, ale nie mam ochoty czytać cały czas o cudzych rozwodach i problemach

– chętnie zaglądam na blogi, gdzie znajduję konkret…do którego autor odnosi się na podstawie własnych doświadczeń. Nie lubię blogów gdzie otrzymuję suche informacje które znajdę (często w niemal identycznej formie!) na innych blogach…bo ileż można czytać o porowatości włosów? 😉

– lubię blogi które nie są prowadzone przez mdłe pipki i ciepłe kluchy

– nie lubię blogów na których autorzy się “mądrują”, stąd bardzo rzadko odwiedzam blogi skupiające się na krytykowaniu. Jeśli już, to dlatego, że widzę w danych blogerach potencjał, któremu nie bardzo pozwalają się ujawnić. Ja wiem, że takie teksty dobrze się “sprzedają”, ale sorry…nie mój klimat. Już nie mój.

 Kto kojarzy mojego dawnego photobloga “atete”, ten wie, że sama od “dissów” zaczynałam i wiem, że przez ten etap po prostu trzeba przejść (nawet, jak robi się  to w myślach czy papierowym pamiętniku). Czytałam gdzieś mądre słowa, że jak zatrudnia się nowego dziennikarza, to najpierw pozwala mu się napisać o tym, co go boli i co mu leży na wątrobie, a jak już z niej wszystko zrzuci, wtedy zaczyna się prawdziwe, dojrzałe dziennikarstwo…. to był bardzo stary tekst i chyba nikt się do niego stosuje a szkoda. To jeden z powodów dla których nie czytam prasy.

Jak masz ochotę, zajrzyj na mój stary tekst : BLOGI vs. CZASOPISMA

Ok, nie przynudzam dłużej.

Oto moja subiektywna lista top10 blogów. Są to blogi na które zawsze wchodzę z przyjemnością, blogi, które odwiedzam często i mam z nimi same (lub większość) pozytywnych skojarzeń. Nie zrobiłam tego celowo, po prostu tak wyszło, że moje ulubione blogi prowadzą same kobiety ;-)) Z blogów facetów odwiedzam tylko Kominka i Michała Szafrańskiego. W dodatku…czasem. Jakoś nie znalazłam większej ilości blogów prowadzonych z jajem i polotem. Znacie?

I hmm…aż 8/10 blogerek z tej listy miałam okazję poznać osobiście… Czy miało to wpływ na ranking? Pewnie tak, bo utwierdziło mnie w przekonaniu, że blogi które piszą są autentyczne 🙂 

KOLEJNOŚĆ PRZYPADKOWA!

1. http://www.edytazajac.pl/

Bardzo profesjonalnie prowadzony blog o…rozwoju osobistym? Zupełnie inny niż wszystkie z tej dziedziny, do Edyty zaglądam z przyjemnością i jeszcze nigdy chyba się nie zawiodłam. Bardzo motywujące, pozytywne miejsce sieci 🙂

2.http://www.blondhaircare.com/

Od kiedy w mało odpowiedzialny sposób stałam się blondynką, zaglądam wyjątkowo często. Natalia jest bardzo sympatyczną dziewczyną o ogromnej wiedzy, poza tym – bardzo lubię jej podejście do zdrowia i to, że również nie daje się zbyć słowami “nieuleczalne” -> znalazła dobry i tani domowy sposób na Atopowe Zapalenie Skóry… a Ty jak chcesz nadal możesz wierzyć, że do końca życia będziesz musiał kąpać się w bardzo drogo sprzedawanym w aptece oleju sojowym ;-))))) 

3. Design Your Life

Pierwsze słowo jakie przychodzi mi do głowy to profesjonalizm. Alina prowadzi blog na bardzo wysokim poziomie i odwiedzam go z przyjemnością, nawet wtedy kiedy wiem, że i tak nie zrobię choinki z jej instrukcji 😉 Czasem lubię czytać, czasem popatrzeć. Na blogu są same pozytywne treści, jest bardzo dopracowany. Podoba mi się konsekwencja i świadomość celów. Uwielbiam 🙂

4.http://jest-rudo.blogspot.co.uk/

Blog Natalii znam od niedawna a mimo to….wyczekuję na każdy nowy wpis. Podoba mi się to, że Natalia jest rozsądną babką, prowadzi własny biznes poza krajem i…zna się na rzeczy. Bardzo łopatologicznie i co najważniejsze – na swoich zdjęciach – pokazuje jak fotografować.

Jak trafiłam na blog Natalii? Kilka razy mądrze u mnie skomentowała. Serio, czytam wszystkie komentarze i odwiedzam blogi osób, które komentują z sensem 😉

5. http://poczujsielepiej.pl/ 

Agata z bloga Poczuj Się lepiej to kolejna osoba która mnie ciągle zachwyca. To w zasadzie jedyny fit blog (o ile mogę go tak nazwać, sorry za nadużycie Agato! ;)) który odwiedzam często. Agata pokazuje, że nie ma ograniczeń, wyjechała do Indii na kurs instruktorów Jogi (szacun!) i mimo kontuzjowanej nogi i tego, że “nigdy nie będzie mogła ćwiczyć” , trenuje Pole dance… tylko błagam, nie sprowadzajcie tego do tańca na rurze i zerknijcie na filmik niżej 😉 Do tego potrzeba ogromnej siły, świadomości swojego ciała i zdyscyplinowania.

6. Anwen

Lubię oglądać włosowe historie, lubię to, że jest baaaaardzo dużo wiedzy, która nie jest bezimienna 😉 Zresztą, o tym blogu nie ma co pisać bo KAŻDY go zna 😉

7.http://filozofiajazdy.pl/

Blog Małgosi dotyczy głównie filozofii jazdy samochodem. Są przepisy drogowe i inne smaczki, ale podane w tak fajny sposób, że nawet ja podczytuję! A nigdy nie zapisałam się na prawko ;-)) W dodatku Małgosia jest fajną babką i pokazuje wszystko z jajem i w bardzo przystępny sposób. Uwielbiam!

8.http://stayy-positive.blogspot.com/

Iza z bloga http://stayy-positive.blogspot.com/ ma po prostu bardzo ciekawy temat – uczy się w Stanach, więc opisuje jak to wszystko wygląda od środka. Jest to dla mnie szalenie inspirujące, bo mam szansę poznać tamtejszą kulturę nie przekształconą przez filmy i to, co serwują media. W dodatku bardzo fascynuje mnie edukacja na świecie 😉

9.http://ameliowy.pl/

Znacie Amelię Zioło? Jeśli nie, to macie co nadrabiać. Z czasów, kiedy była jeszcze szafiarką, zaglądałam sporadycznie (ale z przyjemnością, bo poza zdjęciami pojawiał się też tekst! ;-), po przebranżowieniu się, zaglądam częściej i z jeszcze większą przyjemnością

10. http://www.krufkowa.pl/

Krufka (niedługo przenosi się na nowy blog (can’t wait! :)) pisze o pięknie, akceptacji… bardzo lubię podczytywać, tym bardziej, że mam wrażenie, że blog jest w jakiejś części zapisem jej własnych poszukiwań. Polecam 🙂

______________________

Inne blogi które odwiedzam z przyjemnością, ale nie tak często….wymieniać mogłabym długo,

ale moje ostatnie perełki to ” http://azu-usagi.blogspot.com/ – dziewczyna ma budowę oka bardzo podobną do mojej i wykonuje ładne makijaże 😉

Zaglądam też do StyleDigger i na http://raspberryandred.blogspot.com/ – bo to mądre dziewczyny z fajnym wyczuciem stylu i nie uwikłane w hiperkonsumpcję.

A ponieważ wiszę koleżance przysługę, wrzucam link do 3 je blogów. Nie są moimi ulubionym (sorry! :)), ale może złapie wiatr w żagle jak ją odwiedzicie?

http://waciki.blogspot.com/ , http://fryzurki.blox.pl/html,  http://www.wlosy.es/

Tymczasem obiecana ankietka :

Jestem ciekawa Waszych typów 🙂

Tylko błagam, nie piszcie mi w komentarzach, że na mojej liście brakuje bloga xyz bo nie brakuje. To jest MOJA lista 🙂 Jeśli Tobie brakuje, to napisz w komentarzu za co cenisz danego blogera 😉 Pod tym postem można spamować do woli…

chociaż tak, brakuje mi… nie znam żadnego super dobrego bloga fit ani bardzo dobrego bloga o zdrowiu. Znacie? Polecicie?

Będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na :

 

Follow on Bloglovin

lub polubisz na fejsie 😉

Uściski, Ania

127
Dodaj komentarz

avatar
71 Comment threads
56 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Marzena z MalinowejTvKokoroAniamalujeAnonimowyagnieszka | flow coach Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hexxana
Gość

Najbardziej zainteresował mnie blog Natalii 🙂 Trafia do mnie z tematyka i layoutem, co do reszty? zobaczymy 🙂
Przejrzę jeszcze Design Your Life, lecz ten pierwszy to mój typ :)))

Hexxana
Gość

Jest rudo 🙂

Daisy K
Gość

Chętnie zajrzę na te blogi, choć blog Anwen już znam, ale z chęcią jak wstanę, zajrzę na pozostałe.. 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

BlingAlley
Gość

Nie znałam chyba z połowy blogów i kilka z tych nowych dla mnie blogów bardzo przypadło mi do gustu 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

hehehe, ciekawe ile osób wpisze siebie 🙂 ja nie publikuję takich list, bo boję się, że komuś będzie przykro że go nie umieściłam, stąd komentuję anonimowo i piszę, że najbardziej z wymienionych lubię Alinę z Design i Krufkę za którą tęsknię 🙂

megirosa
Gość

Ja znałam tylko blogi Anwen i blond hair care 🙂 Generalnie blogi zaczęłam czytać ze względu na włosy (np. Twój znalazłam w spisie włosomaniaczek) ale powoli zaczynam śledzić także te bardziej ogólne. Sama też chciałabym poszerzyć tematykę swojego, bo ile można z tymi włosami xD W każdym razie koniecznie muszę przejrzeć Twój ranking.

Alicja
Gość
Alicja

Cudowne diety to chyba jedyny blog o zdrowiu który da się czytać; ciekawy typ, te zdrowotne blogi, zazwyczaj z paskudnym designem, bez komentrarzy, aktualizowane raz w miesiącu, takie biedne zupełnie i od blogosfery oderwane. Chociaż, jest jeszcze Pepsi Eliot. O, ona ci się może spodobać myślę. Fajna lista, w sumie same bardzo popularne blogi, ale większości nie śledzę, a tylko o nich słyszę, więc akurat sobie popatrzę. Ciekawym blogiem który ostatnio widzę jest http://karodos.blogspot.com/ – uważam że znajdują się tam bardzo ciekawe treści, problem z blogiem jest tylko taki, że ma słabe zdjęcia, słaby szablon, i ogólnie zupełnie nie zapada… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Koniecznie Pepsi Eliot, bardzo ciekawy blog 😉

Mama Muminka
Gość

I jeszcze kanał YouTube Kae and Lucy: http://www.youtube.com/user/kaelynandlucy/videos <3
albo ich tumblr: kaeandlucy.tumblr.com

akwarelaplus
Gość
akwarelaplus
Gość
akwarelaplus
Gość

Tak, tez mam blogi na które wpadam na chwilę 🙂
Mam ŁZS i lubię horrory, dlatego też tak wyglądało moje skrócone zestawienie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja polecam
1. http://fitness-all-day.blogspot.com/
Agata mega pozytywna trenerka, duzo porad propozycji cwiczen etc
2. http://nawsiwjaponii.blogspot.com/ japonia, prawdziwa, szczera, zyciowa. Bez sciemy i sztucznych zachwytow
3. http://kuraakademicka.blogspot.com/ ahhh moja milosc, zaden blog mnie tak nie odstresowuje jak ten. Chcialabym zeby nowy post pojawial sie co 5 min 😉 kuraaa 4eva <3

Jako ze nie mam blogaska, musialam zostawic tutaj moja opinie. Thx.

bloo.
Gość

też bardzo lubię bloga Agaty i jej gify z ćwiczeniami 🙂

Marta
Gość

Kurcze, tak wielu blogów z Twojej listy nie znam 🙂 Już pootwierałam w zakładkach i zaraz będę przeglądać.

Marta
Gość

PS zdajesz sobie sprawę, że pewnie wiele osób wpisze siebie w ankiecie lub anonimowo w komentarzach, prawda? 😀

mari
Gość

Michała czytam od początku. Podoba mi się droga jego rozwoju. Brakuje Happyholic, Tattwy, Bieleckiego, Zombi Samuraja, jesykutury, mo bloguje, więcej luzu no i mnie;)

Nelly
Gość

Fajny post♥

raybanlol.blogspot.com

Ania || Myhellolife
Gość

Znam kilka blogów z Twojej listy (z resztą muszę się zapoznać.!), ale zagłosowałam na Design your life, bo to po prostu pełny profesjonalizm. Nie tylko miło się czyta, ale i ogląda. I tak samo jak Ty nawet jeśli wiem, że nie zrobię jakiegoś DIY to i tak czytam bo lubię ten blog i tyle 😉 Jeśli chodzi o bloga fit to przyszło mi do głowy http://www.bycidealna.pl . Nie zaglądam tam często, ale to też kawałek dobrej roboty, może Cię zainteresuje 🙂

supergirl
Gość

już od razu na nie zaglądam 😀 zainspirowalas mnie do pokazania twarzy,ale jeszcze to przemyśle, chyba nie jestem gotowa aby sie ujawnic, pozatym od poczatku zakładałam, że moj blog bedzie w 100procentach anonimowy abym mogła pisac tam szczerze o wszystkim, nawet tym co niekoniecznie chce aby wiedzieli moi znajomi 🙂

apteka marzenie
Gość

widzę, że już w komentarzach padł adres mojego ulubionego fit bloga, ale ja się powtórzę bo na prawdę warto http://fitness-all-day.blogspot.com Agata jest świetna ! 🙂

BERY
Gość

dzieki za nie !chetnie zagladne;]

Aelling
Gość

Chyba udało Ci się pokazać mi tym postem czego brakuje na moim bezpłciowym blogu i czego powinnam szukać. 🙂 Dziękuję Ci, ostatnio mam za dużo prywatnych problemow aby myśleć racjonalnie i odpowiednimi kategoriami. Trzeba w końcu wziąć się za siebie. 🙂

Natalia Slawek
Gość

Aniu Kochana, to mi miły poniedziałkowy poranek zafundowałaś!
Nawet nie wiesz ile znaczy dla mnie tak duże wyróżnienie, dziękuję całym serduchem i będę pracować na maxa, co by nie zawieść !

=*

PS dzięki temu zestawieniu widzę już kilka potencjalnie fajnych blogów

paranoJa
Gość

bliżej znałam 4 na 10, ze słyszenia niemalże wszystkie (o boże, boże, boże, robię się uzależniona od blogosfery :P)… o rany, brak snu mi nie służy, bo totalnie nie wiem, co chciałam powiedzieć. ale u mnie też niedługo pojawi się wpis o blogowych hitach 2013. 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pierwsze kroki z dietą eliminacyjną zrobiłam dzięki tlustezycie.pl- to lektura tego bloga uświadomiła mi, że moja alergia i problemy z trawieniem (zwłaszcza po imprezach, alkohol bardzo nasila moje AZS) mogą się brać z niewłaściwej diety.
Poza tym uwielbiam azjatyckicukier.blogspot.com, za opisy azjatyckiej kultury piękna oraz za to, że dzięki niej dowiedziałam się o chociażby masażu twarzy:).

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Domyślałam się, że Tobie tamtejszy przekaz nie jest potrzebny, bo z tego co u Ciebie czytam, to sama już świetnie wiesz co Ci pomaga a co szkodzi. Miałam nadzieję, że ktoś z problemem podobnym do mojego przeglądając te komentarze skusi się i tam zajrzy, i nabierze nadziei, że uciążliwej alergii można się pozbyć:)

lacquer-maniacs
Gość

Muszę przyznać, że znam 3 blogi spośród tych, które podałaś: Design your life, Anwen i Blondhaircare. Anwen odwiedzam sporadycznie, Design your life częściej i rzeczywiście mogę powiedzieć tyle – Alina wkłada w to, co robi dużo pracy i naprawdę mam wrażenie, że wszystko u niej jest dopracowane, a sama ona dąży do swoich wyznaczonych celów. Blondhaircare odwiedzam mniej niż design your life (sama nie wiem dlaczego, jestem blondynką, ale w sumie nie włosomaniaczką ;). Podałam w formularzu mój typ, który moim zdaniem przypadnie Ci do gustu, skoro lubisz blogi z tzw. "jajami". To króliczek Doświadczalny: http://www.króliczek-doświadczalny.blogspot.com. I rozumiem, że jest… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kominek? 🙁 tylko nie on………

Edyta Zając
Gość

<3 Aniu!

Dora L.
Gość

Ania! Dzięki za ten post! Nie wiem, jak mogłam ominąć tyle ciekawych blogów, znałam tylko blog Anwen i Izy.
"Design your life"-już zabieram się za nadrabianie!

Agata Ucińska
Gość

Ania dziękuję, niesamowicie mi miło i bardzo to motywujące:) Co do piszących facetów to ja uwielbiam jestkultura.pl. Andrzej jest mega pozytywny!

ania notuje
Gość

Postawiłam na Anwen, bo od niej i Twojego bloga rozpoczęła się moja przygoda z blogowaniem 😉

Edyta
Gość

Design Your Life jest niesamowity!

Olga Cecylia
Gość

Ja już w ogóle nie mam blogów, które oznaczam "mark as read". Wyrzucam je z listy. Szkoda mojego czasu 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Polecam Ci dwa ciekawe blogi o rozwoju osobistym prowadzone przez facetów 🙂
Mój ukochany http://www.rozwojowiec.pl/ oraz niedawno odkryty http://wizjoner.org/
Polecam Ci zwłaszcza rozwojowca, jego autor przygotowuje prezentacje z mnóstwem interesujących, popartych naukowo rzeczy na temat mózgu, motywacji, samodyscypliny, pewności siebie, stresu i wielu innych, o których większość ludzi prawdopodobnie nigdy nie słyszała. Np. jak zwiększyć pewność siebie w 2minuty, jak szybko podwoić swoją koncentrację, jak mieć lepsze i bardziej kreatywne pomysły, jak pozbyć się z głowy myśli o jakimś przykrym wydarzeniu itp.
Miłej lektury:)
Pozdrawiam

Krufka
Gość

Kilka dni temu odkryłam "jest rudo" i przepadłam. Przejrzałam chyba całe archiwum! W zeszłym roku najbardziej wierna byłam Alinie z Design Your Life, choć, muszę przyznać, że Twoja "9" (swojego nie liczę, bo jak to tak – zastąpiłabym go Twoim) zawiera same inspirujące blogi 🙂 a Amelię poznałam osobiście!

Krufka
Gość

Głos oddany na Alinę! Tak niezwykłej, kreatywnej osoby nie znałam do tej pory, a w jej blogu zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Podoba mi się jej podejście do blogowania, do życia, do pracy, różnorodna, a zarazem bardzo spójna tematyka. Poza tym to naprawdę pozytywna, zakręcona osoba, z którą od razu znalazłam wspólny język 🙂 Wiesz, Aniu, gdy zaczęłam prowadzić blog, złapałam się na tym, że prawie przestałam czytać blogi. Wcześniej obserwowałam ich naprawdę mnóstwo, później, prawdopodobnie przez mniejszą ilość czasu, moje sympatie się wyklarowały i regularnie odwiedzałam zaledwie kilkanaście blogów. To była dla mnie znacząca różnica. Zdałam sobie sprawę, że… Czytaj więcej »

Czekolada
Gość

Amelia potwierdza, poznała obie fajne blogerki :)))
Zrobiłyście mi na chwilę dobrze, bo od razu poczułam się tak, jakby ktoś się chwalił, że zna TĘ! Amelię 😀

crr
Gość

Moje ulubione blogi (poza Anwen która już jest w tym spisie 🙂 )
http://teatimeandwhiterabbits.blogspot.com/ świetna dziewczyna! fajne przepisy kulinarne, dużo pozytywnej energii, girlpower 🙂
http://kokardka-mysi.blogspot.com/
http://kosmostolog.blogspot.com/
http://cudownediety.blogspot.com/
http://www.italianablog.com/
http://misscferreira.blogspot.com/

Panna Licho
Gość

Zdecydowanie Stayy-positive! Przeczytałam jej bloga i bardzo mi się podoba 🙂 Spełniła moje ciche marzenie z okresu szkolnego, przeprowadzka, nowy kraj i nowa szkoła. Miło się czyta jej notki i jednocześnie konfrontuje rzeczywistość z stereotypami i 'faktami' przedstawianymi nam przez media 🙂

Gabrysia
Gość

Jak trafiłam na Twojego bloga? Nie mam pojęcia. Ale zostałam na dłużej. Sama nadal zmagam się z tym, że kiedyś chciałam być anonimowa, a przecież blog, to jak przedłużenie naszej ręki i czemu nie pisać tam o sobie? Nadal sie tego ucze, a Ty mi w tym pomagasz. Bardzo doceniam twoją odwagę i spokój 🙂

Karina
Gość

Lubię takie subiektywne listy ; ) część blogów znam, resztę już otworzyłam w zakładkach i zaraz nadrobię zaległości. dzięki za dawkę inspiracji, czasami tak ciężko znaleźć mi jakiś sensowny blog, a dzisiaj czuję ich przypływ. pozdrawiam!

Little Glam Dress
Gość

znam i też lubie na te blogi zaglądać 🙂

Pauline
Gość

Edytę Zając i Alinkę z Design Your Life czytam od kilku miesięcy i jestem nimi zachwycona 🙂 Świetne, inspirujące kobiety. Prosiłaś o dobry blog fit, więc łap: fitness-all-day.blogspot.com 🙂 Wszystko genialnie pokazane i wyjaśnione, polecam każdemu.

Lucyna M
Gość

Bardzo zainteresował mnie blog "Filozofia jazdy". Nigdy nie spotkałam bloga o takiej tematyce. Myślę, że to objaw kreatywności. Nie lubię blogów o tym jak żyć, jak stać się lepszym itp. Dla mnie to takie per….o niczym. Ciekawe może też być o wyleczeniu z jakiejś choroby – może być pomocne dla wielu ludzi.

Małgorzata Breczko
Gość

Aniu wielki buziak dla Ciebie <3

Anonimowy
Gość
Anonimowy

najlepszy blog o zdrowiu, odżywianiu, chorobach i ich leczeniu z atlernatywnym podejściem ale popartym badaniami to tlustezycie! polecam, bo warto poczytać

ew

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej 🙂 Ja polecam z kolei nikotynamid.blogspot.com, za-wysoko.blogspot.com, klarka.blog.onet.pl oraz niebalaganka.pl:) Pozdrawiam,
M.

bloo.
Gość

jeśli chodzi o blogujących mężczyzn to lubię zajrzeć do Konrada z http://mojadziewczynaczytablogi.blogspot.com/. Lubię też Tattwę, ale raczej starsze teksty niż to co się ostatnio pojawia. A ostatnio odkryłam jeszcze tego bloga: http://tldrtldr.wordpress.com/

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Moje ulubione blogi to :
http://dbamyonaszewlosy.blogspot.com/ – lubię ją właściwie nie wiem za co, poprostu ciekawie pisze

http://mudidudi.blogspot.com/ bardzo ciekawy blog którego strasznie ci polecam !

http://www.wiedzmabloguje.com/ pewnie znasz jest dość znana, jest mądra i ma bardzo dużą wiedzę

http://brown-hair-secrets.blogspot.com/ znalazłam się przypadkiem dzięki konkursowi, ale zostalam już na dobre

http://standardowa21.blogspot.com/ blog świetny dużo różnorodności

Podałam blogi, które nie są tak sławne jak np. Anwen jednak również mogłyby gościć w twojej liście, bo w mojejj już goszczą.

ona
Gość

Dzięki za filozofiajazdy.pl, niby widziałam ale teraz wiem, że zostanę na dłużej, Designyourlife.pl, bo lubię DIY, włosomaniaczki te najpopularniejsze znam i dzięki nim poznałam też ciebie aniamaluje.com. A tak w ogóle to też chce mieć taki ładny blog, albo muszę się nauczyć, albo kupić szablon, eh 😉

Czarne Espresso
Gość

Ooo, kilka z tych blogów znam, a na blog Izy ze Stanów trafiłam chyba przez Twojego bloga i teraz też podczytuję 🙂

Every Single Day
Gość

Kilka pozycji znanych, kilka nie.
Głos oddany na Alinę (Design Your Life), ponieważ jest to jedyny blog, na którym nie przegapiłam ani jednej notki 🙂

Lubię takie zestawienia, ponieważ dzięki nim można trafić na ciekawe blogi 🙂 Np na Alinę trafiłam dzięki zestawianiu Kominka w zeszłym roku, więc wniosek z tego jeden: proszę częściej o takie zestawiania 🙂

Design your life
Gość

Bardzo, bardzo, BARDZO dziękuję Ci Aniu za wyróżnienie! <3
I muszę przyznać, że nieźle się zaczerwieniłam czytając niektóre komentarze pod tym wpisem… Dziękuję za tyle miłych słów!

Kasia Gdańsk
Gość
Michal Szafranski
Gość

Hej Aniu,

Bum! Szczęka mi walnęła w biurko i tak już została. Bardzo się cieszę, że mój blog i twórczość wpadły Ci w oko… i to bez względu na to, że tylko czasem – doskonale Cię rozumiem :). Dziękuję Ci bardzo za wyróżnienie i wymienienie w tym samym zdaniu z Kominkiem 😉

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej. A gdyby czegokolwiek Ci brakowało w tematach / kwestiach finansowych, to wiesz, gdzie mnie szukać.

Pozdrawiam 🙂

Michal Szafranski
Gość

Dziękuję. Doskonale rozumiem. Ja to nawet czasami nie mam ochoty o nich pisać 😉

Pozdrawiam Aniu

Natalia
Gość

Oj Aniu, ale mnie zaskoczyłaś :* dziękuję :))) i czekam na luty 😀

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a ja się zapytam na Twoim blogu, czy może ktoś mi poleci blog o tematyce filmowej, kinie, teatrze… nie tylko recenzje ale właśnie ten świat od wewnątrz, ciekawe historie;) o ile takie blogi istnieją 😉

a Twoje wybory bardzo mi się podobają, znałam 5;)

akwarelaplus
Gość

http://sielski-ja.bloog.pl, http://frampolanin.bloog.pl Tylko od dawna bloger na tym drugim nic nie pisał. Za dużo pracy albo za mało czytelników.
http://piotrweresniak.com

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dzięki:)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

najbardziej w moim guście jest ten ostatni blog:) przynajmniej wizualnie, bo nie lubię czarnego tła;)

Previous
Podpłomyk, nasza polska tortilla – przepis
Moje ulubione blogi 2013 + GŁOSOWANIE