Jak wejdziecie w lokalizację, to zobaczycie jak to POWINNO wyglądać. Cóż, być w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach miejscu i go nie zobaczyć, bo chmury - zdarza się! :D Potem zaczął padać deszcz, więc ja zaczęłam mieć z tego radochę😅
Pytacie, dlaczego tak mało się stresuję! Słuchajcie, ja kiedyś byłam tą osobą, którą ze stresu zawsze bolał brzuch. Przed egzaminem, zawodami, konkursem... dzisiaj stresik czuję tylko przed podróżą (czyli chyba długo nie poczuję🙈) a częściej towarzyszy mi EKSCYTACJA. Większy problem mam z napięciem, ono się silnie odbija na moim ciele. Zazwyczaj szłam je wybiegać, ale ponieważ wróciłam przed obowiązkową kwarantanną, narzuciłam sobie własną i... chodzę po ścianach, bo moje najlepsze sposoby na rozładowanie napięcia są niedostępne🙈Nie cierpię biegać. Ale lubię zgrzana wrócić do mieszkania i mieć ten uśmiech na twarzy, że już wszystko za mną😅

A nie stresuje się, bo nie pozwalam, by rzeczy, które są poza moją kontrolą władały moim umysłem. Poza moją kontrolą jest to, ile potrwa pandemia, ile osób umiera każdego dnia, jak wygląda stan opieki zdrowotnej w Polsce, czy będzie szczepionka albo kiedy będzie i ile potrwają obostrzenia.
Ale mam kontrolę nad najważniejszymi rzeczami: mogę ograniczyć do minimum wyjścia (spacerek do sklepu po jedną rzecz nigdy tak nie kusił, co?😉), poprawnie myć ręce, unikać dotykania buzi, dbać o odporność, być aktywna fizycznie, słuchać komunikatów GiS i dostosować swoją sytuację finansową do zmieniających się warunków (przyciąć wydatki? przebranżowić się? podnieść ceny usług czy obniżyć i iść na ilość?).
Skupiam się nad tym, nad czym mam kontrolę. Zawsze!
Nie wiem czy na egzaminie dostanę trudne pytania, nad tym nie mam kontroli. Ale mam kontrolę nad tym, jak przyswoję materiał.
A u Was jak? Stres? Czarne myśli? Czy spokój na myśl o tym, że cokolwiek przyniesie życie, będzie trzeba się do tego dostosować?
#stres #szczerze_pisząc #emocje #stacalm #stayhome #vietnam #goldenhandsbridge

Jak wejdziecie w lokalizację, to...

Ale mam dzisiaj kiepski dzień! Chyba będę ładną sumkę w plecy. Auć! Bolesna lekcja, by nie robić czegoś „jednym okiem”. Pomyślałam, że podzielę się kilkoma swoimi wpadkami i poproszę Cię o to samo 👉🏻 zatytułowałam oficjalny przelew „pieniądze za las”. Byłam rozkojarzona!
👉🏻 kilka razy wysłałam polecony do samej siebie, jakoś odruchowo wpisuje mi się mój własny adres 🤷🏻‍♀️
👉🏻 wybrałam się na basen i nie spakowałam stroju, zorientowałam się już w szatni
👉🏻 bez portfela to też wyszłam wiele razy
👉🏻 wysłałam klientowi plik o tytule „wersjaostatecznailetychpoprawekjapierdole.pdf”
👉🏻 wyszłam z knajpy i zapomniałam zapłacić. Biegłam przeprosić i uregulować należność ze zwieszonym jęzorem a oni się nawet nie zorientowali! Przeprosiłam chyba z 5x🙈

Teraz Ty, będzie mi raźniej!
Zdjęcie z Bali! Było pięknie, mam nadzieję, że Balijczycy dadzą sobie radę z kryzysem, żyli w dużej mierze z turystyki :( #wpadka #aniamaluje #szczerze_pisząc #wodospad #waterfall #podrozemaleiduze #podróże

Ale mam dzisiaj kiepski dzień!...

Mam taką ulubioną grę, gdzie zadaję ludziom pytania w stylu „wolisz do końca życia jeść tylko sernik, czy tylko burgery?”. Nawet mam jej karcianą wersję (nazwa się „Dylematy” i pytania są w niej czasami na maksa odjechane!) ale i tak wolę zadawać własne😈. Zasady są proste! 👉🏻 odpowiadasz na dowolne pytanie z tego wątku (moje, cudze)
👉🏻 kupujesz sobie w ten sposób prawo, by zadać własne pytanie 
Można uzasadniać, wychodzą z tego super dyskusje!!! Uwielbiam w to grać! I na żywo i przez smsy jak na żywo nie można pogadać.
Więc ja zacznę, a Wy mam nadzieję, będziecie w komentarzach aktywni. Pytanie które wrzucam, pochodzi z gry „Dylematy”:
2 osoby zaproponowały ci namiętny pocałunek. Jedna z nich to 10 w Twojej osobistej skali, ale jest w związku. Druga to singiel, ale w twojej skali „5”. Kogo wybierasz? Napisz, a potem stwórz własny „dylemat”😉 Zawsze trzeba coś wybrać, nawet jak obie opcje są złe 🙃
Odpowiedz i zadaj swoje pytanie.

Możecie odpowiadać sobie nawzajem, będzie zabawnie! To jak, 5 czy 10? 
#gra #zostajewdomu #rozrywka #buivien #buivienstreet #vietnam #saigon #hochiminh #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Mam taką ulubioną grę, gdzie...

Idziesz do pracy, bo musisz? Źle, bo masz siedzieć na pupie. Bierzesz bezpłatny urlop, żeby siedzieć na pupie - źle, bo będzie kryzys, a w ogóle to ktoś musi w sklepach sprzedawać.
Wrzucasz związane w wirusem treści - źle, bo wszyscy już mają dość. Wrzucasz treści rozrywkowe - źle, bo jesteś ignorantem. Kupujesz papier dla siebie i rodziny - źle, bo panikujesz i „odbierasz innym”. Kupujesz tyle ile potrzebujesz - źle, bo nie myślisz o przyszłości.

Nie dajmy się zwariować. Jesteśmy różni! Przeżywamy sytuacje na swój sposób. Ktoś, kto lubi siedzieć w domu nie zrozumie kogoś, kto serio chodzi od tego po ścianach. za dzieciaka byłam często chora i 2 tygodnie na dupsku to dla mnie żadna nowość. Przyznam, że czasami wręcz chciałam mieć anginę, żeby oglądać na satelicie bajki na jakimś Rai due czy niemieckim RTL2, oglądać reklamy produktów, których w Polsce nie ma, układać puzzle, czytać książki, wpuszczać psa do łóżka (chora, to mama przymknie oko) i układać domki z kart. Przeszłabym się chętnie, marzę o zakupach w lidlu, żałuję, że nie mam balkonu, ale jakieś wielkie wyrzeczenie to nie jest. Dla kogoś innego może być niemal traumatyczne i nie mam prawa tego oceniać! Jeden będzie tańczył i śpiewał, drugi zwinie się w kulkę i będzie mu smutno.
Dlatego proszę, nie oceniajmy się! Jeśli tylko słuchasz się do zaleceń i oficjalnych komunikatów - nie czuj wyrzutów sumienia, że masz ochotę spać albo leżeć zamiast pisać ebooki i tworzyć genialne biznesy. Albo na odwrót, że w tej sytuacji przyszedł Ci do głowy genialny produkt  i wchodzisz w to jak opętany!
Nie miej wyrzutów sumienia, że czujesz radochę na myśl o gotowaniu, porządkach w szafie i wszystkich rzeczach, na które brakowało ci czasu. Albo na odwrót - że zamawiasz na wynos i marzysz o pracy w której odwiedza cię pan kanapka. Ale nie oceniaj. 
Polecam z  stories @evrdtrp która pokazuje, jak odmienne mamy perspektywy i sytuacje życiowe. To nie są rzeczy czarne albo białe, raczej tak niedookreślone jak moja skora na tym zdjęciu. Opalona, spalona, czy blada? Wszystko po trochu!
Wspieranie, nie ocenianie. Proszę🤗
#staystrong #siedzęwdomu ... bo mam ten przywilej, nie każdy może.
Doceniam! #szczerze_pisząc #aniamaluje

Idziesz do pracy, bo musisz?...

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja niestety ciągle! Czasami szybciej działam niż myślę, a refleksja nad głupotą przychodzi po fakcie. Osobiście za jedną z najgłupszych rzeczy na świecie uważam jednak palenie papierosów. Śmierdzą, trują, niszczą zęby i zdrowie - bez wahania zdecydowałam się dorzucić swoje 3 grosze do kampanii przeciwko paleniu!
Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy kiedyś paliliście (albo palicie) i czego wam najbardziej w związku z tym żal!
Więcej na : http://stopfejkfriends.pl/ 
Post w tamach kampanii społecznej: #stopfejkfriends i „Papierosy i e-papierosy to fałszywi przyjaciele”

#aniamaluje #szczerze_pisząc

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja...

Na tym zdjęciu moja mina mówi „czy mogę już iść?” i nawet powiedziałam to na głos do @czula.kaminska bo obok latał jakiś szerszeń, a ja się panicznie boję🙈
Bo ja wcale nie jest odważna! 
Życie jest przewrotne. Pojechałam solo, żeby sama pobyć ze swoimi myślami - nie spędziłam sama ani jednego dnia! A teraz siedzę na tyłku jak wszyscy i mam to swoje wyciszenie, chociaż czas po wyjeździe miał być turbo intensywny🤪
🌱Fajnie jest być gdzieś z kimś. Dzielić zachwyt, czasami pokazać coś swoimi oczami, czasami rozproszyć poczucie odpowiedzialności by nie ciążyło tylko na jednej osobie, czasami by poczuć się bezpieczniej. 🌱Podróżowanie solo jest inne. Ludzie dzielą z Tobą jakieś fragmenty drogi, ale na Twoich zasadach. Zero kompromisów, dostosowywania się, szukania knajp gdzie będzie coś bez pszenicy albo gaszenia światła bo ktoś chce spać, a ty jeszcze nie. Omijania czegoś, bo komuś za gorąco albo za daleko, za blisko, za brzydko, za ładnie, zawsze coś.
🌱Łatwiej poznaje się ludzi. Ja na nowo uwierzyłam, że w ludziach jest dobro. Spotkałam się z wielką życzliwością, chęcią pomocy, wskazówkami. Ktoś mnie podwiózł, ktoś naprawił laptopa, ktoś pokazał fajne zakątki, ktoś zrobił zdjęcie, ktoś popilnował rzeczy. To było piękne!🥰
🌱Podróżowanie solo nie jest ani lepsze ani gorsze. Jest zupełnie inne. 
Polecam przeżyć chociaż raz w życiu, może jak wszystko się uspokoi? ☀️Ja lubię mieć jakąś nagrodę w perspektywie. Jeśli ogarnę to finansowo to po tej całej pandemii chciałabym wybrać się do Włoch i zjeść nieprzyzwoicie pyszną pizzę. I makaron. I potańczyć. I pośpiewać pijąc nad morzem ich domowe wino z plastikowej butelki.
Tak będzie, musi być! 
Każda burza się kiedyś kończy, w to chcę wierzyć!
Zabawmy się! Wyobraź sobie, że pandemia się skończyła, Twoje finanse i rodzina mają się dobrze.
Pierwsze co robisz „w nagrodę” aby to odreagować to?
Ja totalnie wybieram się na pizzę! #podróże #solo #solotravel #drzewo #szczerze_pisząc #aniamaluje #infinitydress #multiwaydress

Na tym zdjęciu moja mina...

To, co dzisiaj wydaje się dramatem, kiedyś może okazać się cenną lekcją. Pamiętam jak z dnia na dzień straciłam źródło dochodu nie mając planu B. Bolało, ale od tej pory pamiętałam, że „najpierw płacę sobie”. No matter what! Budowałam poduszkę finansową, chociaż było bardzo ciężko. Za drugim razem gdy straciłam głównego klienta też bolało potwornie. Wtedy wyciągnęłam kolejną lekcję i postawiłam na dywersyfikację. Teraz przy okazji wirusa moje źródełka powysychały albo stały się mniejsze, ale jedno, zupełnie pasywne działa nadal i to lepiej niż wcześniej. Książka, którą napisałam w 2013! (Dostępna na legimi).
Kryzysy są ciężkie, ja się cieszę, że dostałam mocno po dupie bardzo młodo. Że przegadałam sobie kilka tematów i np. podjęłam trudną decyzję, że nie stać mnie na pracę w szkole, (wtedy byle ósemka do wyrwania oznacza tarapaty finansowe).
Czasami te bolesne lekcje po czasie okazują się bardzo cenne! 
Mam taką zasadę, że porażkę zawsze zamieniam w „teachable moment”. Wypisuję 10 rzeczy, których nauczyła mnie ta sytuacja i wdrażam wnioski w życie.
Z takim podejściem z wielu problemów wychodzimy silniejsi!
Gdybym nie przerobiła tego problemu 10 lat temu, dzisiaj też z przerażeniem patrzyłabym na topniejący stan konta😰ale czasami żeby było lepiej, przez chwilę musi być trochę gorzej! Dzisiaj widzę, że przez ten kryzys podjęłam decyzje, które zapewniają mi całkiem wygodne życie.
Teraz wydaje się ciężko, ale jeśli wyciągniemy z tego lekcje, to będzie lepiej.
Każdy zna chyba kogoś, kto załamał się po rozpadzie związku a potem poznał partnera pod każdym kątem nieporównywalnie lepszego, prawda?
Wierzę, że tak to się skończy! 
Masz jakąś historię życiowej tragedii, która okazała się potrzebną lekcją i chcesz się nią podzielić?
#aniamaluje #szczerze_pisząc #saigon #hochiminh #kryzys #staystrong

To, co dzisiaj wydaje się...

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców. To totalnie nie jest czas na te wszystkie wrogie spojrzenia i wytykanie innym co zrobili nie tak! W Tajlandii starsze małażeństwo z Chin pozarażało innych, bo bali się linczu i bali się iść do szpitala. U nas ludzie zatajają, że byli we Włoszech właśnie przez takie komentarze! Z kolei gdy restauratorka z Bangkoku dała znać klientom na fejsie, że ma wirusa, zamyka lokal i prosi osoby, które w nim były o sprawdzenie swojego zdrowia - ludzie pisali, że dziękują za jej odpowiedzialność i poinformowanie. Takie samo podejście ma Tajwan. Pisałam kiedyś, że wiara w „sprawiedliwy świat” sprzyja kulturze wtórnej wiktymizacji ofiar. Bo gdy wszyscy myślimy „jak będę ostrożna to nikt mnie nie zgwałci”, to z automatu cześć winy idzie zawsze na zgwałconą kobietę. „Mnie jakoś takie rzeczy nie spotykają a chodzę tedy 20 lat”🙄. To od naszego podejścia zależy, czy ludzie będą zgłaszać swoje objawy, czy nie. Wirus może przytrafić się każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu człowiekowi! To nie jest moment na „to przez tego, to przez tamtego”. To moment na słuchanie się do zaleceń i siedzenie w domu. Ja zdecydowałam się kontynuować relację z Azji z normalnym opóźnieniem (no, może ciut dłuższym, zbieram więcej info o ciemnych stronach Wietnamu😌). Czasy są ciężkie, miejcie u mnie trochę rozrywki i normalności! Pozostańmy silni, bez znaczenia, czy w Polsce czy gdzieś na świecie!♥️ Nie obwiniajmy się nawzajem, nikt nie przyniósł wirusa złośliwie! To i tak by się wydarzyło. Strach jest ok, panika nie. Panika to chaos. Potrzebujemy spokoju i opanowania😊 to nasze reakcje zadecydują o rozwoju wydarzeń.
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #wirus #zostajewdomu

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców....

Jedna z moich największych obaw odnośnie podróży solo?
„Ale jak ja pójdę na plażę?!”🤣
Biegam szybko, ale jednak nie chciałabym wyskakiwać z morza aby dogonić  złodzieja, który połasił się na mój telefon.
Tymczasem moje  obawy okazały się zupełnie bezzasadne! Poznałam wielu spoko ludzi, którym postanowiłam zaufać i rzadko bywałam sama. Ale czasami chciałam! I co wtedy? Raz ratownik zaproponował, że wrzuci moje „belongings” do swojej łódki. Raz wrzuciłam telefon, kasę i klucz do woreczka strunowego i zakopałam pod palmą. A kilka razy wyszłam zupełnie bez niczego. Zostawiałam klucz na recepcji i odcinałam się.
Było super! 
Chcę bardziej być niż mieć. Nie wiem jak mogłam kiedyś pozwolić na to, aby strach o durne rzeczy mnie blokował.
Dzisiaj widzę, jak był irracjonalny 🙈 nie mam za wielu zdjęć z plaży, ale było fajnie! Jestem za to na wielu zdjęciach wietnamskich chłopców (na Bali też mi się zdarzyło)🤣 Widzą białą dziewczynę i pytają, czy mogą fotkę. I czy mogą mnie do tej fotki objąć. Przedmiotowe? Szczerze? Ja też robię fotki lokalsom i chociaż sami zachęcają, to w pewien sposób czuję, że pozując do zdjęć spłacam jakiś dług. Chłopcy są zawsze bardzo grzeczni i mili. Nie spotkało mnie tu nic „disrescpectful”. Po fakcie zawsze dziękują, chwilę pogawędzimy. To dla mnie ok, bez względu na to, co opowiedzą kolegom pokazując zdjęcie. W mojej opowieści też każdy pająk jest 3 razy większy, a każdy z nas ma koleżankę, do której idol na koncercie puścił oczko😉

Nigdy w życiu nie uśmiechałam się tyle, co na tym wyjeździe!!! Nie wiem jak mogła mnie blokować myśl o tym, że ktoś mnie okradnie🙈
„Pod łóżka włażą, złodzieja węszą, 
Łbem o nocniki chłodne trącając.
I znowu sprawdzą kieszonki, kwitki, 
Spodnie na tyłkach zacerowane, 
Własność wielebną, święte nabytki, 
Swoje, wyłączne, zapracowane.”
#wietnam #azja #podróże #podróżemałeiduże #vietnam #aniamaluje #szczerze_pisząc #plaża

Jedna z moich największych obaw...

Typowa ja! Nie pamiętam jak na imię miał właściciel piesełka, ale piesek miał na imię Tom i spędziliśmy razem kilka miłych chwil! 
Nie każde zdjęcie z podróży musi być wymuskane! To wywołuje we mnie miłe emocje, bo Tom był kuleczką radości.
Przy okazji - bycie opiekunem (nie lubię słowa „panem”) pieska to +100 do charyzmy i zwiększa szanse podrywu. Albo ułatwia kontakt. Lubię czytać książki w parku i w zeszłym roku kilkadziesiąt (!) razy zdarzyło się, że wbiegł we mnie albo mój koc czyjś piesek, co dało opiekunowi oczywisty pretekst do zagajenia rozmowy bez jakiejś niezręczności. Z trzema z tych osób się koleguję, jednego poznałam ze swoją koleżanką i są parą ;).
Pieski są super!!!
Pytanie do ludzi, którzy mają (albo kiedyś mieli) zwierzaka - jak się wabił? Imię typowo zwierzęce, czy ludzkie?
Ja miałam: kota o imieniu Trampek, owczarka szkockiego collie o imieniu Zija, (Zia) aka Ruda, drugiego psa o imieniu „Mała” (zwana Zazdrośnicą), kota Kiko i kotkę Ninę. Teraz w mojej rodzinie jest kotka Schwarz i piesek Niunio.
Każde imię z innej bajki!
Jak u Was?
#piesek #dogsofinstagram #wakacje #wietnam #vietnam #podróże #podrozemaleiduze #zwierzaki

Typowa ja! Nie pamiętam jak...

Szybka i tania pizza dla studenta

Z cyklu – tani studencki obiad, przepis na pizzę którą robi się tak samo szybko jak mrożoną, w dodatku taniej i smaczniej 😉

Zamiast wydawać 5 zeta na tanią i średnio smaczną, lepiej wydać taką samą kasę na tanią i bardzo smaczną 😉

Potrzebne składniki:

Umknął mi sos pomidorowy 🙂
Spód do pizzy, zawsze kupowałam  alfredo z lidla (tani, duży, smaczny), ale od pewnego czasu nie mogę go dostać, zatem przerzuciłam się na pełnoziarnisty spód henglein. Na zdjęciu jest zwykły.

dowolny ser, dowolne składniki.

To co widzicie na zdjęciu to aż nadto na całą pizzę, jeden plaster szynki dostał kot 🙂

Składniki biedne, ale cóż, życzenie gości.

Przygotowanie jest proste jak konstrukcja cepa:

Ciasto rozkładamy na blaszce i kładziemy na nie dowolne dodatki

Wkładamy do piekarnika na jakieś 10 minut

i gotowe

Na zdjęciu szału nie robi, ja zazwyczaj decyduję się na hawajską z ananasem 🙂 Taka blacha to za dużo dla jednej osoby. Zawsze trzymam ciasto w lodówce, w razie gdyby zjawili się niespodziewani goście albo gdyby zachciało mi się zjeść coś typu fast food. Zazwyczaj żywię się inaczej :))

Oczywiście najlepiej jest ciasto zrobić samemu, ale to nie zabawa na 10 minut 😉
Jakie są Wasze ulubione patenty na szybkie obiady? A może wiecie co zrobić, żeby pizza na placku tortilli nie wyschła na wiór? 🙂

Zdjęcie tytułowe : diekatrin

Będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na :

 

Follow on Bloglovin

lub polubisz na fejsie 😉

Uściski, Ania

59
Dodaj komentarz

avatar
26 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
NiezapominajkaMilaAnonimowyOla Jakwarelaplus Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

dobry pomysł na ekpresowe danie 😉 ostatnio kupilam pizze inferno za ostra

Aelling
Gość

Kiedyś widziałam nawet na cieście francuskim. 🙂 Szkoda, że to nie jest opcja dla mnie i na szybko pizzy nie zjem.

Karolina
Gość

Na francuskim – pychota! <3 Koniecznie z serem feta i sosem czosnkowym 😉

Helena
Gość

Prosty pomysł, ale bardzo pyszny. 😉
Chociaż nie widuję za często w sklepach takiego ciasta. :c Ja jak potrzebuję szybko zjeść to mam przepis na pizze bez wyrastania, którą robi się dłużej niż te 10 minut, ale i tak nie zajmuje dużo czasu.
To ten przepis: http://www.wielkiezarcie.com/recipe57987.html 😉

Safona
Gość
Safona

Zawijam w tortill tuńczyka z puszki, mieszankę meksykańska,cebulę, plasterki żółtego sera i ketchup.Jak już za pakuje ten farsz kładę na wierzchu plasterki sera i do piekarnika.

Safona
Gość
Safona

W rulonik ale końcówki pod spod

Słonecznik
Gość

Też jadłam takie coś, ale z gotowanym kurczakiem w środku 🙂 Pycha!!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja zupełnie z innej beczki napisałam tu bo liczyłam na odp. chodzi o migrenę—przeczytałam twój artykuł na ten temat i mam pytanie czy nadal nie masz bólu stosując się do twych zasad, zastanawiam się nad rozpoczęciem diety eliminacyjnej i co z tym imbirem kiedy go się żuje jak migrena nadchodzi czy np. cały czas prawie…. z góry dziękuje za odpowiedz

Remedy
Gość

Często robię podobną pizzę 🙂 Gotowy spód + pieczarki+ ser żółty 🙂 Jako dodatki daję keczup albo majonez, trochę papryki w proszku, curry, czasem trochę listków bazylii 🙂 Aczkolwiek nieco znudziła mi się już taka pizza i muszę ją troche urozmaicić o np kawałki jakiejś wędliny czy np kurczaka 🙂

Mudi
Gość

Ja zawsze jem pizze z majonezem!

Remedy
Gość

Sporo też zależy od tego jaki majonez się wybierze 😉 Mi smakuje jedynie z Kieleckim, bo inne psują smak pizzy 😀

Karina
Gość

jak dla mnie idealna ; ) szybko, smacznie, wygodnie!

Panna Licho
Gość

… Czytasz mi w myślach… Akurat myślałam, że zjadłabym sobie pizze 😀 Na pewno wykorzystam ten pomysł z gotowymi spodami 🙂

Ewa Bl
Gość

Bardzo lubie pizze na gotowych spodach 🙂 Ja jeszcze dodaje papryke, przyprawiam oregano i papryka slodka, pychotka 😉

Wiktoria Ardilla
Gość

A jak się ma trochę czasu np. w weekend, to można samemu zrobić też ciasto, ja korzystam z przepisu youtube'owicza 'paei100' ("mega zajebiste ciasto na pizze" wpisz na YT, to Ci się pojawi :)), a potem to ciasto po prostu trzymam w lodówce na czarną godzinę, parę dni może postać 🙂
Uwielbiam pizzę, a przyszły rok spędzam na Erasmusie we Włoszech, wrócę dwa razy szersza 😀

Pani od Kotów
Gość

Zamrożone może czekać w lodówce w nieskończoność (to znaczy, u mnie pizza nigdy długo nie czeka). Wręcz specjalnie robię go więcej i zostawiam na później. Trzeba tylko rano je wyjąć z zamrażalnika i na późny obiad będzie gotowe.

Joanna
Gość
Joanna

Dobry pomysł. 🙂 Ja od jakiegoś czasu przymierzam się do pizzy na gotowym cieście, ale jakoś nie byłam przekonana, że nadają się one do jedzenia. Po Twoim wpisie chyba jednak się skuszę. 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czytanie takiego posta o pizzy o północy nie jest najlepszym pomysłem ; (

Anonimowy
Gość
Anonimowy

muszę kiedyś spróbować tego ciasta. dobry pomysł, żeby mieć je w lodówce – szczególnie wtedy gdy głodny brat lubi zaskoczyć i wpaść na obiad 🙂
gdy chcę szybko coś zjeść to robię jajecznicę 😉 lub gdy wracam do domu zmęczona i bardzo głodna to mieszam (co może wydać się niektórym obrzydliwe) ugotowany makaron z rybą w sosie pomidorowym (taka puszka zawsze się w domu znajdzie) 🙂
proszę o odpowiedz, czy to nienormalne jeść takie "danie" ? 🙂

Oleandrra
Gość

Kiedyś, jeszcze za czasów gdy nie lubilam gotować i zywilam się byle czym, zalewalam makaron z zupki chińskiej a potem podsmasalam go razem z ryba z puszki. Także można jeszcze bardziej nie normalnie ;d

Pani od Kotów
Gość

Jeśli ryba w sobie jest przyzwoitej jakości, to nic w tym obrzydliwego 🙂 Sama mieszam makaron z resztkami z lodówki, kiedy nie mam czasu i energii. Ostatnio znalazłam serek topiony, brokuł i kawałek dyni i wyszło to naprawdę przepysznie. A w dzieciństwie uwielbiałam odsmażany makaron (jak został ugotowany do zupy na obiad) z jajkiem, serem i przyprawami.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sprobuj zrobic pizze na "placku" tortilli!

Oleandrra
Gość

Zrobilas mi smaka, mimo ze wczoraj jadlam… Ja jednak lubie taka na tradycyjnym cieście, polana oliwa z oliwek. Nie jest dla mnie dużym problemem poświęcenie jej więcej czasu, poza tym wszystko co "studenckie" mnie odpycha, no ale z twojego rozwiązania tez zdarza mi się korzystać 🙂

Justyna K
Gość

Gdzie można dostać taki spód do pizzy ;>

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ja robię domową pizzę w 10 minut! 😀 przepis pochodzi z bloga Agnes (fasterbetternicer) – żeby nie było, że sobie przywłaszczam zasługi 😛 pizza na spodzie z mąki owsianej: szklanka mąki owsianej + 1/3 szklanki ciepłej wody + na oko ze dwie łyżki zmielonego siemienia lnianego (ja mielę w młynku). zagnieść w 3 minuty i gotowe 😀 piec w piekarniku ok 20-25 minut. ciasto z mąki owsianej smakuje inaczej niż tradycyjne drożdżowe, ale ma takie zalety jak większa wartość odzywcza, błyskawicznie się wyrabia i nie trzeba czekać aż wyrośnie 😛 ze szklanki mąki wychodzi akurat porcja dla jednej osoby. Agnes… Czytaj więcej »

Monika | RefreshYourDaily
Gość

Muszę wypróbować, bo czasami nie ma czasu na robienie ciasta samemu, a w brzuchu burczy.

Pani od Kotów
Gość

Ciasto na pizzę akurat zwykle robię sama, za to można je podzielić i zamrozić na później. Za to z podobnych wariacji polecam gotowe ciasto francuskie. Do tego ser, szpinak, pomidor, podsmażony kurczak, cukinia, dynia, itp. – i jest efektowne błyskawiczne jedzonko na nieoczekiwane spotkania towarzyskie 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo dobre ciasto na pizze jest w aldi, dodatkowo jest gratis sos pomidorowy.Pizza jest zapakowana jakby w taka tubę bardzo polecam jest przepyszna 🙂

Słonecznik
Gość

Nie wiedziałam, że są takie spody 😉 Ja jednak wolę zrobić sama ciasto na pizzę, samo robienie to tylko wymieszanie składników, jedynie trzeba poczekać aż wyrośnie 😉

Moim hitem na studiach były warzywa na patelnię z parówką i serem 😉

akwarelaplus
Gość

Dzięki za prosty, smaczny przepis 🙂

Ola J
Gość

ja sama robię bardzo dobre ciasto na spód 🙂
drożdże+cukier+mleko/woda+sól+mąka ;))
z ciasta z użyciem jednej szklanki mleka wychodzą dwie duże, kwadratowe blachy (Te z piekarnika) ciasta :)) Także polecam 😀

Ola J
Gość

łyżka oleju jeszcze 😛

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mniam mniam pizza dobra w kazdym wydaniu!

Mila
Gość

Ja sama robię spody, a ciasto przed formowaniem dzielę i część zamrażam 🙂

Niezapominajka
Gość

Mmm, aż ślinka cieknie…

W moim studenckim mieszkaniu hitem było ciasto francuskie. Nadziewaliśmy je szpinakiem z fetą, pieczarkami z kurczakiem lub szynką itd., mniam! Do tego obowiązkowo sos czosnkowy zrobiony z jogurtu i łyżki majonezu 🙂

Previous
Jak dorabiałam będąc w liceum? Sposoby także dla Ciebie
Szybka i tania pizza dla studenta