Dzisiaj świętujemy 30 lat od podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. UNICEF zaprosił mnie, żebym o tym opowiedziała. To się może wydawać dzisiaj takie oczywiste, że dzieci mają prawa, ale nad ich ustaleniem przywódcy państw debatowali całą dekadę! To dzięki temu dzisiaj żadne dziecko nie może być skazane na dożywocie (bez możliwości zwolnienia wcześniej) ani na karę śmierci. Wcześniej mogło.
Jestem pedagożką, terapeutką, tą od „dzieci z trudnościami”. Jednak najbardziej trudni są w tym wszyscy dorośli. 
Zapominający, że dzieci nie są ich własnością, tylko ludźmi.
Dlatego założyłam kanał, na którym opowiadam uczniom o ich prawach. Jestem przerażona jak często są łamane i z jaką lekkością dorosłym to przychodzi. Chciałabym żyć w świecie, w którym prawa dzieci są oczywistością i nie mam o czym nagrywać, bo nikt z tym nie dyskutuje.
Zostawiam Wam Korczaka pod rozwagę 👍🏻 „Bo dorosłemu nikt nie powie: ‘Wynoś się’, a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli,
a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc, malec, rak – nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie.” Trudne pytanie - masz poczucie, że twoje prawa w dzieciństwie były szanowane? Mi dobierano notorycznie prawo do odpoczynku - od „dzwonek jest dla nauczyciela” po zadania na ferie. #world'schildren'sday #dlakażdegodziecka #dzieńprawdziecka #unicefpolska

Dzisiaj świętujemy 30 lat od...

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie odpuściłaś? Sama sobie.

Zastanawiałam się czemu podróż do Odessy była najfajniejszą tego roku. Odpaliłam macbooka raz, by nas odprawić. Nie zrobiłam zdjęć z myślą o blogu, nawet nie miałam jakiegoś tam poczucia, że coś muszę zobaczyć. Jednego dnia wykupiliśmy sobie takie wielkie łóżko z baldachimem i dogorywaliśmy na kacu na plaży, bez poczucia, że szkoda jednego z ledwie czterech dni. Nie szkoda!

Nie jestem wielką fanką alkoholu, ale rzadko mam poczucie, że mogę. Ostatni raz jak byłam na shotach w pijalni wódki z rok temu, to podeszła do mnie czytelniczka, powiedzieć że lubi mojego bloga. Cały następny dzień zastanawiałam się o czym ja wcześniej pijana rozmawiałam. Nie jestem jakąś rozpoznawalną osobą, ale miałam kilka takich sytuacji i nie do końca potrafię przez nie wyluzować🙈
Odessa była cudowna, bo wyluzowałam. bo nie było spiny w związku z niczym. Mieliśmy korzystać z ekscytującego życia nocnego, ale chyba zaszkodziły nam rapany? Spoko, pijąc gorący rumianek śpiewaliśmy utwory Cher huśtając się na hamaku i huśtawce w mieszkaniu.
Zero spiny!

Teraz zrobiłam wielki krok, bo ograniczyłam instagrama i pozbyłam się poczucia, że muszę odpowiadać na komentarze i wiadomości. Ogromnie dziękuję Wam za zaufanie jakim mnie obdarzacie, ale z problemami osobistymi i rodzinnymi i życiowymi zapraszam na grupę na fejsie albo (to lepiej!) na terapię. Ja po pierwsze nie jestem właściwą osobą, po drugie - nie czuję się spoko będąc obciążana waszymi przykrymi historiami. 
Wcześniej miałam poczucie winy, że powinnam być bardziej empatyczna, ale kurczę - jestem! Chcę zostawić tę część siebie dla przyjaciół i bliskich, bo każda taka wiadomość wysysa energię ze mnie.
Poczułam ulgę, odpuściłam sobie samej, bo jeszcze nikt na moje „nie” się nie obraził. Szanujecie moje granice, jesteście super ♥️
Jestem niemal pewna, że też robisz coś, czego wcale nie musisz i świat się nie zawali jak przestaniesz i sama sobie odpuścisz. Tak, sama sobie!
Padłaś? Poleż, nie poprawiaj korony i nie zasuwaj dalej.
#szczerze_pisząc #aniamaluje #wakacje #odessa #podróże #podróżemałeiduże #throwback

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie...

O tym, że wymyśliłam sobie zabrać @pranamat_polska do Gruzji i zrobić tam piękne zdjęcia w górach - wiecie. Że mimo przygotowania się do wyboru terminu trafiły nam się dwa dni srogiej kaukaskiej zimy i ze zdjęć nici - też wiecie. Czasami tak bywa! Zero stresu. 
Gdy muszę, to potrafię spakować się w podręczny, ale w zasadzie to opcja tych zdjęć sprawiła, że @pranamat_polska zasponsorowało mi bagaż rejestrowany😉. Mata przydała się po przemierzaniu kraju bardzo ciasnymi busikami, po których moje plecy były jeszcze bardziej spięte niż zawsze (tak, to możliwe🤪). Na fizjoterapii jestem co 2-3 tygodnie, na macie mogę leżeć codziennie i staram się to robić. Albo podkładać sobie poduszkę do akupresury pod kark. Wiecie, bo i tak często widać je gdzieś w tle moich stories, po prostu kocham to kolczaste cudo całym sercem i tak - to boli (jakby zaśpiewał Freddie - pain is so close to pleasure), ale ulga potem... nowe plecy. Staram się pamiętać o ruchu i gimnastyce ale jak mam wenę, to potrafię siedzieć przed komputerem od rana do 15-tej i dopiero po zerknięciu na zegarek zorientować się, że wypiłam tylko jedną herbatę, nic nie zjadłam, nie byłam nawet siku, co tu mówić o rozciąganiu😏🙈 Jeśli tak jak ja, nie jesteście idealni i dużo siedzicie - na hasło aniamaluje jest 30% na zestaw mata+poduszka albo 20% na pojedynczy element.
Jutro dowiem się do kiedy! Szczegółowy opis wrażeń ze stosowania tej maty jest na blogu - ja nie umiem już bez niej żyć! Serio, miłość! (Kiedyś nie dodałabym zdjęcia dokumentującego ciążę spożywczą z jaką chodziłam po Gruzji, ale to jedzenie było tego warte!) #zpoleceniaaniamaluje #pranamatpolska #pranamateco #pranamat #mójpranamat #mata #relaks #batumi #gruzja #współpraca #podróże #podróżemałeiduże

O tym, że wymyśliłam sobie...

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z @magdalena_komsta, jedną z najmądrzejszych kobiet jakie znam. Rozmawiałyśmy np. o tym, ile to razy zastanawiamy się, czy strój nie przyćmi kompetencji. Bo prowadzisz prelekcję do której się długo przygotowywałaś i jednak chcesz potem usłyszeć, że była dobra, a nie, że twój tyłek świetnie wygląda w tej sukience. Mężczyźni mają mniej seksualizowane ciała (aczkolwiek uważam, że Vladimir Putin nosi mistrzowsko skrojone garnitury🔥) i nie muszą się aż tak nad tym zastanawiać. I spoko, założysz mniej ładną sukienkę żeby „się dopasować” i „nie było gadania” ale przypadkiem utrwalisz dychotomię - ładna/sexy ALBO mądra i kompetentna.
Trudne wybory!

Miałam w życiu dwa takie przekorne momenty, gdy jednocześnie podkreślałam i talię i cycki i tyłek i nogi i jeszcze zakładałam szpilki. Wiele razy byłam oceniona powierzchownie jako niezbyt lotna laska, ale cholernie tych momentów potrzebowałam. Dzięki nim dzisiaj:
👉🏻 nikt nie jest w stanie mnie zawstydzić 👉🏻 mogę unieść brew pogardy, gdy na panelu inny panelista z niekrytym uznaniem pomieszanym ze zdziwieniem powie „ale ty jesteś mądra” po mojej wypowiedzi 👉🏻 kompletnie nie uzależniam swojego poczucia własnej wartości od tego, co mam na tyłku, bo tylko przeczołgawszy się przez etap skrajnie obcisłych sukienek mogę mieć pewność, że moje czucie się dobrze z samą sobą płynie z wewnątrz.

Bardzo często widząc kobiety oceniamy je przez pryzmat własnych wartości i poglądów. Że ubrała się tak by kogoś kusić, że na pewno jest jej niewygodnie na szpilkach i się poświęca, że to, że tamto.
Plx mniej oceniania ok? Może ta dziewczyna właśnie wyrwała się z toksycznego związku, w którym partner jej „nie pozwalał” wychodzić nigdzie w sukienkach i musi to sobie odbić? Może odeszła z jakiegoś ugrupowania oazowego albo ŚJ i ma potrzebę doświadczenia świata inaczej,by móc znaleźć swoją ulubioną wersję siebie? Nigdy nie wiesz!

Skłamię mówiąc, że nie mam z automatu założeń odnośnie nowo poznanych ludzi, bo jak każdy - mam, ale unikam tych amatorskich psychoanaliz i was też do tego namawiam. Jeśli coś nikogo nie krzywdzi - who cares!
#aniamaluje #szczerze_pisząc

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z...

Jak możesz być zadbana, będąc niezbadana?! Rzuciłam dzisiaj w żywej dyskusji z @kasia_coztymseksem. Kasia oczywiście jest mądra i się bada ale powiedziała, że mam to zapisać🙃
Rozmawiałyśmy o wielu rzeczach, np. o tym, że żyjemy w dziwnym kraju, w którym seks można uprawiać (nie lubię tego słowa, to nie pole) od 15-tego roku życia, a do ginekologa można iść od 18-ego. I tak sobie rozmawiamy o tym, co ja uważam, że Kasia fajnego robi dla kobiet ucząc je o tym, że seks może być fajny i przyjemny (a nie dla każdego niestety jest😥), i co Kasia uważa, że ja robię fajnego ucząc kobiety, że powinny mieć własne pieniądze a w relacje z innymi wchodzić bo chcą, a nie z ekonomicznej konieczności🙅🏻‍♀️💸
Gdzieś tam zawędrowałyśmy w odmęty relatywnie drogiego, szczególnie dla młodych ludzi dostępu do specjalistów.
I z jednej strony tak, totalnie się zgadzam. 15 minut wizyty bez żadnych badań to 150 zł (ja tyle płacę) a jak robisz przy okazji badania to kwota się zwiększa. To rzeczywiście może to boleć. Sama byłam w miejscu, w którym oglądałam każdą złotówkę 5x
✅ALE! Priorytety, dziewczyno, priorytety! Nigdy nie miałam problemu by określić, że są rzeczy ważne i ważniejsze.
Nie wiem i nie rozumiem, jak można co 3 tygodnie chodzić na rzęsy i hybrydy, a 3 lata nie być u ginekologa. Na tej samej zasadzie nie rozumiałam Gruzinów z nowymi telefonami, ale bez zębów🤯
Na studiach miałam stary model telefonu a mój pierwszy tablet, dzięki któremu mniej kserowałam i moglam czytać książki na legimi, nagrzewał się tak mocno, że musiałam go wkładać do lodówki by odpoczął. 
Ale zawsze mam zrobione badania i nie unikam lekarzy, bo to ważne❗️
Nie mówię zresztą tylko o finansach. Łatwiej jest „zadbać o siebie” idąc na te hybrydy niż pobiegać, prawda?
Don’t get me wrong, sama lubię mieć pomalowane paznokcie, lubię, a nawet uwielbiam Julię z @mayeye_warsaw , do której chodzę na rzęsy i chciałabym, aby jej biznes się rozkręcał.
Ale! First things first. Nie możesz być zadbana i niezbadana jednocześnie. Badaj się dziewczyno, ok? Gdy następnym razem gdy powiesz sobie „ale psycholog/ginekolog/terapeuta/fizjoterapeuta” jest drogi, zastanów się czy dobrze ustalasz priorytety. Nr 1 to Ty!

Jak możesz być zadbana, będąc...

Mój detoks od social mediów nadal trwa i dzielnie trzymam się narzuconej sobie maksymalnie godziny dziennie. Streszczając się powiem tylko, że wykorzystuję moment siedzenia na tyłku w Warszawie na spotkania z tymi wszystkimi cudownymi ludźmi, których przez ciągle bycie w rozjazdach nieco zaniedbałam. Podoba mi się to, chociaż dzisiaj naszło mnie na szybkie sklecenie „tygodnika”, więc macie coś do poczytania na blogu.
Zdjęcie w Tunezji zrobiła @ewaszabatin nie mam pojęcia kiedy, ale dobrze pokazuje mój mały problem z telefonem, który stał się przedłużeniem ręki. Kolory podkręciłam presetem Madryt, od @krzysztof_adamek i @instafiltry.pl, tylko zostawiłam po swojemu niebieski.

Pytanie za sto punktów: zerknij w zakładkę „twoja aktywność” na instagramie i napisz ile czasu dziennie spędzasz w tej aplikacji. Jestem ciekawa!
#aniamaluje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #wakacje ##tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia @discover_tunisia @sunfunholidays #lato #afryka #tunisia

Mój detoks od social mediów...

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i wzorzyste rajstopy to najpopularniejsze prezenty jakie dostaję. Prezentem jaki sama chciałabym sobie podarować jest czas⏳ Właśnie zamknęłam ogromny projekt🥳. Powinnam uczcić to kieliszkiem szampana i relaksem, tymczasem pierwsza myśl brzmiała „o cudownie! wreszcie będę miała czas na pisanie własnego ebooka i tekstów na bloga”. A potem uświadomiłam sobie, że ja zawsze mam nad sobą coś, co POWINNAM napisać. Nie pamietam kiedy miałam od tego wolną głowę. I tak jak cenię sobie szalenie dywersyfikację przychodów i wolność twórczą jaką mi daje, tak potrzebuję też wolności OD tworzenia. Nie da się tego streścić wpisem na IG, ale Fromm swoją genialną „Ucieczką od wolności” poukładał mi kiedyś w głowie. Potrzebuję powiedzieć sobie, że mogę bez konsekwencji dla swojej psychiki być wolna od bloga i instagrama i nie czynić z nich ważnych filarów mojej tożsamości. Ustawiam sobie jeszcze ostrzejszy limit czasowy na instagrama (godzinę dziennie!). Mam ochotę pisać i wrzucać tutaj coś tylko wtedy, gdy będzie mnie na to cisnąć jak na sikanie po siedmiogodzinnej jeździe z Tbilisi do Batumi.Może będę milczeć całymi dniami, może naparzać treściami jak szalona, dowiem się tylko postanawiając, że nie muszę! Pssst! Ograniczyłam na profilu komentowanie tylko dla osób; które mnie obserwują. Kompletnie wyzwoliłam się myśli o tym, że konto powinno rosnąć. Dałam sobie do końca roku czas na wolność także od zarabiania. Jestem ciekawa co będę CHCIAŁA robić czując, że mam ten cudowny komfort, że nie muszę.

#przerwa #aniamaluje #szczerze_pisząc #rajstopy #nogi #książka #kropki

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i...

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej memiczne momenty mojego życia (są w przypiętych!) i bezkonkurencyjnie wygrał gołąb, który leciał na mój tyłek😅. Naszła mnie przy tej okazji pewna myśl, której nie mogę wyrzucić z głowy. Zostanę pewnie zjechana i już słyszę te komentarze pod tytułem „zdefiniuj kobiecość!!!1”, ale nie czuję, abym miała jakiś obowiązek coś tu definiować, tak samo jak nie umiem zdefiniować czym jest chemia między dwójką ludzi i czemu czasami nie ma jej z kimś, kto teoretycznie łapie się we wszystkie nasze kryteria a „to coś” ma ktoś, kto do nich nie pasuje😉
Więc myśl, która mnie dręczy to ta, że poza aktorkami czy piosenkarkami mało widzę kobiet odnoszących sukcesy czy dzierżących władzę, które nie ukrywałyby swojej - no właśnie - kobiecości.
I nie zrozumcie mnie źle, jestem na tym etapie, że czuję się świetnie gdy mam na sobie bluzę ze sponge bobem, ale co takiego sprawia, że kobiety w polityce ubierają się bardziej jak Angela Merkel czy Beata Szydło niż jak nie wiem, Angelina Jolie?
Może to, że gdy Magdalena Ogórek (nie głosowałam na nią!) kandydowała w wyborach prezydenckich, to nikt nie pytał jej o poglądy, a media opisywały wyłącznie jej sukienki i sposób układania włosów?
Co takiego sprawia, że mądra kobieta nie może podkreślić strojem swoich pośladków?
Nie, nie uważam jakoby tyłek i cycki były jedynym co mam do zaoferowania (w ogóle co za debilne określenie) więc nie czuję abym musiała to skrywać i „najlepsze zostawić na koniec”, ale drapie mnie to, gryzie i męczy. 
Jakieś spostrzeżenia?

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej...

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie, nie migam się od pracy i obowiązków. Jestem po prostu wygodna! Nie dla mnie 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, ale niestety przy wrażliwej cerze nie mogę sobie pozwolić na całkowite olanie tematu. Wrażliwa, skora do podrażnień cera szybko się na mnie zemści, jeśli nie poświęcę jej chwili uwagi wieczorem. Jeśli jesteś wrażliwcem jak ja - możesz śmiało zerknąć w drogerii na półkę z linią physio mikrobiom marki tołpa.
Moja cera nie ma ze mną lekko, bo ciągle podróżuję (zmieniam twardość wody i powietrze) a do tego nie śpię tyle ile powinnam. A z tymi kosmetykami się polubiłam, bo działają po prostu tak, jak trzeba! Na stories możecie zobaczyć jak wygląda. 
#tołpa #pielęgnacjatwarzy #physio #oczyszczanie #kosmetyki #uroda #makijaż #pielęgnacja #blogerka #zakupy #krem #blogkosmetyczny #twarz #polskiekosmetyki #kosmetyczka #blogurodowy #piękno #kosmetyk #dzieńdobry #nawilżenie #aniamaluje 
Post we współpracy z marką @tolpa_mniej_wiecej

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie,...

Czy jeśli w Gruzji podoba mi się nie tylko to, że jest pięknie, miło i pysznie, ale też tanio, to znaczy, że akceptuję wyjątkowo niefortunne geopolityczne położenie kraju?🤔🤯
Pierwszy raz ta myśl zastrzeliła mnie gdy odnotowałam w swojej głowie, że z roku na roku mój ukochany Lwów staje się wyraźnie droższy. 
A potem dałam sobie mentalnego plaska w twarz, bo w sumie fajnie, że ludzie się bogacą. Nie chciałabym, aby Polska słynęła wyłącznie z tego, że jest tanio i można się za grosze naj*bać. 
W 2000 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wynosiło 700 zł. Pamiętam jak rodzice wielkim wysiłkiem kupili mi za jednym zamachem dwa pierwsze tomy Pottera. To było super, zawsze na prezenty chciałam tylko książki, ale dopiero z perspektywy gruzińskich cen zaczynam to doceniać.

Gruzja jest niesamowita nie tylko dlatego, że jest tania. Jest niesamowita tak po prostu. Różnorodna, pyszna. Z przebogatą mitologią, kulturą, alfabetem i dumą, która nie pozwala się ugiąć przed wielkim, groźnym sąsiadem. Jasne, Gruzja jest najbliższym nam kulturowo krajem będącym w top15 pod kątem niskiego Consumer Price Index (w uproszczeniu: stosunek zarobków do kosztów życia) i rozumiem, że dla wielu ludzi to będzie kraj taniej najebki, ale dla mnie to była jedna z najciekawszych podróży w życiu. 
Przy okazji; 
Czy znacie jakąś dobrze wydaną wersję gruzińskich mitów? Może być po angielsku :). #georgia #georgia🇬🇪 #georgiatravel #gruzja #podróże #podróżemałeiduże #wakacje #aniapodróżuje

Czy jeśli w Gruzji podoba...

Najlepsze teksty 2013

Cześć,czytasz to jeszcze 2013? Czy dopiero na lekkim kacyku? 🙂 Ja przyznam, że jak co roku, mam Sylwestra już za sobą. Zawsze urządzamy sobie ze znajomymi tzw. nie-sylwestra, anty-sylwestra lub przed-sylwestra (funkcjonuje to pod różnymi nazwami) z 28 na 29 grudnia ;). Zazwyczaj 31 grudnia wybieram się na zwykłego Sylwestra w innym gronie ale… w tym roku wcale nie miałam na to ochoty. Potrzebuję raczej odpoczynku.Dlatego zabawę sobie odpuściłam i nie, nie jestem hipsterką ;)). W 2013 roku chciałam wsłuchiwać się w siebie, w swoje ciało i w swoje prawdziwe potrzeby i pragnienia. Potrzebą dzisiejszego dnia był spokojny odpoczynek 😉 Korzystają z tego, że na Internetach cisza, zamieszczę listę tekstów z tego roku,  które były przez Was najczęściej czytane.

Ale najpierw kilka słów podziękowań.

W tym roku licznik odwiedzin dobił (prawie) do miliona i pięciuset tysięcy. Z czego milion nabiliście mi właśnie w 2013! Dziękuję!

Wciąż nie mogę się nadziwić jak to możliwe, że dostaję od Was wiele maili…nierzadko więcej niż komentarzy. Często są to maile bardzo osobiste, wielu z Was pisze mi swoich zdrowotnych perypetiach, wielu czuje się zmotywowanych moją historią olania lekarzy i ich przedmiotowego patrzenia na pacjentów (czasami mam wrażenie, że klienci bardziej angażują się w stosunki z prostytutkami niż lekarze w leczenie pacjentów!). 

Jednym z takich tekstów, w związku z którym CODZIENNIE dostaję od Was jakiś e-mail, jest tekst

JAK (NATURALNIE) WYLECZYŁAM SIĘ Z GRONKOWCA ZŁOCISTEGO.

Pisze do mnie wiele osób z podziękowaniami, że sposób zadziałał. Schemat prawie zawsze jest taki sam, był sobie ktoś zdrowy, nagle po zwykłym zabiegu/badaniu w jakimś szpitalu zaczął się słabo czuć, albo wyjątkowo długo trzymał go kaszel, sam poprosił o badanie na bakterie, wyszedł gronkowiec, lekarze zapisali antybiotyki, nie podziałały, kolejny antybiotyk, kolejny, w końcu lekarz powiedział “taka pani/pana uroda” i dany delikwent w desperacji trafiał na mój blog. Nawdychał się brzozy i o dziwo zmiany skórne lub gronkowce ze środka poszły sobie precz.

Cieszę się, że mogłam pomóc w ten sposób sobie oraz wielu, naprawdę wielu osobom. Najbardziej cieszą mnie maile matek (i dwóch ojców) którzy usunęli w ten sposób bakterie z organizmów swoich pociech.

To bardzo motywujące! 😉

Chętnie czytaliście też recenzję porównawczą tangle-teezer i jej chińskiej podróbki Niestety, od napisania tego tekstu Chińczyków podrabiających szczotkę się namnożyło i niektóre są dużo bardziej sztywne niż ta moja 😉

Interesowała Was też poziomica do włosów, a bardzo wiele emocji wywołał tekst o odrobaczaniu ludzi. W związki z nim posypało się także wiele maili, były osoby które zdecydowały się na kurację lub badania i dowiedziały się niefajnych rzeczy. Cóż, niestety, większość z nas ma w sobie pasożyty. Być może Ty także.

Baaaaardzo wiele osób trafiło na tekst 45 rzeczy które można robić za darmo – ja sama do niego chętnie wracam 😉

Ja chciałabym serdecznie polecić Wam tekst (a w zasadzie interaktywny program) który pomoże Ci znaleźć życiową pasję. Jeśli podejmiesz wyzwanie i go przerobisz. Oferuję Ci go całkiem za darmo 😉 Mam nadzieję, że skorzystasz, docenisz. Znajduje się tutaj
Wiem, że część z Was czyta to Pierwszego stycznia. Być może Ty też. Jeśli wstałeś dzisiaj późno, nie przejmuj się, to wyjątkowy dzień. Mimo to, gorąco polecam Wam tekst o tym, jak wstawać wcześnie rano i dlaczego warto to robić. Nie przeceniając siły porannego wstawania – to między innymi dzięki niemu znalazłam czas na napisanie książki 😉
Tym bardziej cieszę się, że tak chętnie odwiedzaliście tekst : Jak przeczytać moją książkę za darmo 😉 No i miło mi ogłosić, że druk powinien wyjść już w lutym 😉
Wiele osób zainteresował też tekst o tym, jakie efekty dało mi kręcenie hula hoop , czy też o rozjaśnianiu włosów z czerni na blond. Dużo osób interesowało się dzieciństwem w latach 90-tych,  i moją życiową filozofią
I tutaj zabawnie, bo najbardziej popularne teksty wcale nie mają najwięcej komentarzy 😉 
Najmniej osób przeczytało tekst o jednym z lakierów do paznokci – wygenerował 602 odsłony. To dla mnie znak, aby w przyszłości nie tworzyć osobnych tekstów z jednym lakierem.
W 2014 roku zmieni się trochę kierunek bloga. Nic nie zniknie, ale trochę poszerzę tematykę (delikatnie ;)).
Do niedawna miałam też opory z pokazywaniem się na blogu – prosta sprawa, chciałam pracować w szkole, a szkoła to jedna z bardziej “czepiajających się” instytucji. I to nie tego, czego należy się czepiać, czyli np. beznadziejnych nauczycieli. Jednak mam to teraz…gdzieś 😉 Nadal zamierzam pracować z dziećmi, ale mam na siebie już nieco inny pomysł 🙂
Chciałam Ci podziękować za to, że byłeś ze mną w tym 2013 roku. Że czytałeś, komentowałeś. Czasem na głos, czasem w myślach. Że czasem się ze mną nie zgadzałeś. Ale to nawet lepiej, bo lubię myślących czytelników. Myślących samodzielnie.
Dziękuję Ci!
Ania

Będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na :

 

Follow on Bloglovin

lub polubisz na fejsie 😉

Uściski, Ania

38
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
apteka marzenieAniamalujeAnita PiątekAnonimowyMila Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

a mi trochę głupio że nigdzie nie poszłam w tym roku na sylwestra i wszędzie wypowiadam się anonimowo, na facebooku też offline 😀 Uwielbiam Twój blog, zaraz poczytam starsze posty których jeszcze nie widziałam 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A czego tu się wstydzić? Każdy robi to co chce, nie warto aż tak się przejmować ludźmi. Wstydzić to się trzeba złych rzeczy. Ja sama wybrałam że w tym roku w domu 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja spędziłam Sylwester z polsatem, w rodzinnym gronie ;D

Eternity
Gość

ja jako podsumowanie 2013 napiszę:
za motywację do działania i za pokazanie, że się da: d z i ę k u j ę! 🙂 i czekam na więcej :))

Paula
Gość

Szczęśliwego nowego roku! Nie ma to jak spędzić ten dzień w domu, w spokoju! 🙂

Margerytka
Gość

Wszystkiego najlepszego w nowym roku! :*

Wiktoria Ardilla
Gość

Gratuluję wytrwałości i ciekawych, wartościowych tekstów, i życzę wielu nowych pomysłów i inspiracji w Nowym Roku 🙂 I zdrowia 🙂 Długo już Cię odwiedzam, czasem komentuję, czasem się czepiam, ale lubię tu wchodzić 🙂
Sylwestra już tradycyjnie spędzam w domu, tak mi chyba lepiej. Właściwie to, że wchodzimy w kolejny rok jakoś nie robi na mnie wrażenia, kiedyś dotrwanie do północy było wyzwaniem, a fajerwerki wielkim wydarzeniem, a teraz zupełnie tego nie czuję, ale może to dlatego, że jestem poza tym szaleństwem, szykowaniem się na imprezę i otwieraniem szampana. Sama nie wiem. Pozdrawiam 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czytam całkiem trzeźwa, no jedynie upita herbatą 😀 Nowe tematy na blogu, już jestem ciekawa 😉
Zdaje się że muszę się przebadać, bo ja kaszle od 4 lat, nagle nie wiadomo skąd, a lekarze wolą zwalać to na moją alegorię zamiast mnie jakoś przebadać. Powodzenia w pracy 😉

Miśka Grabowska
Gość

ja niestety nigdzie nie poszłam na sylwka..siedzę w domu;/
a szkoda…
szczęśliwego Nowego Roku…
Pozdrawiam ;*

Miśka

Daisy K
Gość

Też nigdzie nie byłam, jestem w domu sama z kotami. Dobrze że mam fb, przynajmniej było z kim wypić szampana. 🙂 Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku. 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czytam jeszcze nietrzeźwa, więc chciałabym jedynie ci podziękować za to, że zmieniłaś moje życie na lepsze!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ok Aniu, ja jednak poszłam na sylwestra, jestem little drunk ale wiedz, że Cie uwielbiam 🙂 Moje rozliczenie roku czeka przede mną, plany a kolejny rok się mnożą 🙂 trzymaj kciuki za brak kaca 😀

Natalia Slawek
Gość

Twój blog to jedna z perełek, na które zaglądam regularnie i zawsze wynoszę coś dla siebie. Zaraz dopiszę "Ania maluje" do listy dziękczynienia za 2013 🙂

buźka!

Anita Piątek
Gość

Ja w ostatnim czasie przeczytałam całego Twojego bloga od początku do końca 😀 Tak mnie coś naszło. Teraz już jestem na bieżąco i życzę Ci wspaniałego kolejnego roku 🙂

Anita Piątek
Gość

Naprawdę – wszystkie posty od pierwszego do ostatniego 😉 Chyba jestem nienormalna 😀
Swoją drogą podoba mi się zmiana szablonu. U mnie też w tym miesiącu szykują się bardzo duże zmiany w tej materii 🙂

BlingAlley
Gość

Bardzo spodobało mi się twoje podsumowanie bo czytam twojego bloga od niedawna i na większość wspomnianych w tym poście wpisów jeszcze nie widziałam i bardzo mnie zainteresowały 🙂

Mańka
Gość

Bardzo lubię Twojego bloga 🙂 Ma bardzo różnorodną tematykę, powiem szczerze, że nie wszystkie teksty mnie interesują, ale są takie do których wracam 😀 Niektóre ćwiczenia motywacyjne bardzo mi pomogły 😀

http://pedagog-pomaga-aupair.blogspot.com/
Gość

Skąd ja znam konieczność anonimowości przy pracy z dziećmi 😉

Pooky
Gość

Wchodzę na Twój blog,żeby przeczytać o czymś ciekawym i jak zwykle się nie zawiodłam 🙂

aGwer
Gość

Niby nic a tekst jednak bardzo dobry 🙂
Jak już wiesz uwielbiam Cię czytać i na pewno Cię nie opuszczę w 2014 roku 😀

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na bloga trafiłam niedawno i od tej pory zaglądam codziennie. Przyciąga mnie fakt, że jesteś ciekawą osobą i masz dużo do powiedzenia. Ciekawią mnie tematy związane z medycyną niekonwencjonalną, zwłaszcza jeśli pisze o nich ktoś, kto je zastosował na sobie.
Czekam na wydanie książki i życzę wszystkiego dobrego w 2014 roku.

Mila
Gość

Strasznie się cieszę, że trafiłam na twojego bloga 😀 Uwielbiam do niego wracać i czytam kilkukrotnie twoje teksty 🙂 A 2014 rok przywitałam w rodzinnym gronie, niby nic specjalnego, ale dobrze się bawiłam 🙂 Oby ten rok był jeszcze lepszy od poprzedniego!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

większość z tekstów, które tu wymienione są, to są naprawdę wartościowe posty, za które wiele osób (w tym i ja) jest ci wdzięcznych aniu 😉 jednakże, zdarza ci się wrzucić tu jakiś nic nieznaczący chłam, w stylu lakieru do paznokci czy 'powiedzcie-mi-w-której-sukience-wyglądam-najlepiej-bo-nie-wiem-w-co-się-ubrać' – jak to zobaczyłam, to nic tylko czym prędzej uciekać, bo myślałam, że blog zszedł na psy przysłowiowo mówiąc 😛

apteka marzenie
Gość

Ja Ci również dziękuję za to że byłaś z nami i tak bardzo inspirowałaś 🙂

Previous
7 powodów aby pokochać mysie włosy
Najlepsze teksty 2013