Dziewczyno, jeśli czekasz jak na szpilkach czy chłopak odpisze- wyłącz te cholerne powiadomienia! Za każdym razem jak słyszysz charakterystyczny dźwięk🔔, uwalnia się kortyzol a ty masz reakcję stresową. A potem i tak jesteś rozczarowana, że to 20% rabatu na sandały, a nie książę z tindera💁🏻‍♀️ PLUM-stres-PLUM-stres-PLUM-stres - zwariować można!
Plus może warto przemyśleć, czy to właściwa relacja? Nie fajniej dostawać niespodziewane wiadomości od których się rumienisz, niż czekać aż ktoś odpisze?
Oczywiście dotyczy to relacji nazwijmy to... romantycznych, nie takich bez zobowiązań!😉 Piszę o tym przy okazji zadania numer 16 w ramach wyzwania. Dopóki nie oddałam tej działki mojemu przyjacielowi i menadżerowi @troyann (takie 2w1 bywa wygodne!), cały czas byłam w trybie stand-by czekając na umowę, ustalenia, akcept, dalsze negocjacje. Piątkowy wieczór, daleka podróż - wieczny podryg na dźwięk powiadomienia, bo może to akurat to, na które czekam... Zawsze na jakieś czekałam!😏
Maciek przekonał mnie w Gruzji, bym się ich pozbyła. Na bieżąco migają mi tylko podczas korzystania z instagrama, co jest wygodne, szczególnie gdy odpowiadam na pytania do wyzwania. Ale uwolniłam się od maila! Lubię kontakt z Wami, ale z umiarem!
Prawie w ogóle nie odpowiadam już na messengerze, jeśli mam do kogoś coś pilnego - dzwonię lub piszę SMS. Wiem, że jeśli ktoś będzie miał coś pilnego do mnie - też wybierze taką formę!
I jasne, pierwszą rzeczą, którą kupię w Bangkoku będzie karta SIM i internet (ostatnio też tak było🙈), ale zrobię to by ogarnąć transport i nocleg, a nie by sprawdzić czy przez moją nieobecność w sieci świat czasem nie spłonął ;) Jeśli nie jesteś gotowa na krok o którym mówię, pomyśl o tych wszystkich razach, gdy czekałaś na kuriera z paczką i specjalnie nie wychodziłaś z domu, a on cię olał i zostawił paczkę w punkcie, albo napisał, że przyjedzie jutro🙄
Dziewczyno! Życie Ci przelatuje przez palce na tym czekaniu!
Napisałam to pod wpływem wiadomości z uczestniczką wyzwania, której smartfon przyrósł do ręki bo wiecznie czeka! ;) zdjęcie zrobiłam 3 lata temu po Azji, kojarzy mi się z wolnością!
#szczerze_pisząc #motywacja #wyzwanie #aniamaluje #powiadomienia #stres

Dziewczyno, jeśli czekasz jak na...

Nie wiem jak szybki musiałby być aparat, aby uchwycić ten uśmiech na mojej twarzy😅 niestety mam domyślny bitch face, co nie znaczy, że odpowiada on temu co dzieje się u mnie w środku ;). Faktem jest jednak, że ludzie zawsze zauważają „ty się uśmiechasz” gdy się uśmiecham, bo jak ten uśmiech długo jest na mojej twarzy, to znaczy, że jest mi dobrze i błogo.
Ale dzisiaj to się śmieję cały dzień🤣 Nie dość, że wszystko mi fajnie wyszło, to jeszcze rozbawiły mnie do łez wasze wiadomości o tym, co dziwnego zrobiłyście podczas PMS🤪. Chodźcie na stories, jest fajnie! (Serio ten uśmiech jest rzadki, nie umiem się tak uśmiechnąć sztucznie, musi być totalnie autentyczny!)
#aniamaluje #szczerze_pisząc #zamioculcas #plantlady #crazyplantlady #pms #blogerka #uśmiech #radocha #frajda

Nie wiem jak szybki musiałby...

Ależ ja miałam od kilku dni podły humor! Niczym kiepski detektyw chwytałam się banalnych tropów, jak osłabienie i rozdrażnienie po chorobie, ciśnienie, pełnia księżyca, zły stan powietrza... Ten stan narastał od kilku dni, a ja miałam takie „wtf, o co ci chodzi dziewczyno?” Wszystko w życiu idzie jak trzeba, niektóre rzeczy nawet lepiej, skąd ten nastrój?
Zrzuciłam wszystko co mi leżało na wątrobie i co mnie gniotło w różnych sytuacjach, ale nie pomogło.
W życiu bym nie wpadła na to, że z opóźnieniem trzepnęła mnie książka i czytanie o szalenie skomplikowanej sytuacji w Myanmarze (Birmie).
Tak już czasami mam, że reaguję z opóźnieniem. 
Czasami zadziwia mnie z jaką lekkością jednego dnia przeżywam frustrację, bo w żaden sposób nie mogę spuścić napięcia, a drugiego mam wyborny humor, uśmiecham się szeroko i zaśmiewam z prymitywnych memów.
Tylko czemu zawsze to uwolnienie przychodzi wtedy, gdy pozwolę sobie na te brzydkie emocje i przestanę z nimi walczyć?
Pewnie z tego samego powodu, dla którego ludziom wychodzi podryw gdy odpuszczą, a nie desperacko próbują bardziej.
Ale mi teraz dobrze po pozbyciu się tego dziwnego ładunku! Uczucie jak zdjęcie niewygodnych butów po całym dniu! Albo jak dobiegnięcie do domu i zrobienie siusiu po godzinie wstrzymywania resztką woli🙃

Super ważna lekcja dla mnie: bardziej poddawać się falom, nie walczyć z nimi, bo się utopię!

#tajlandia #thailand #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ależ ja miałam od kilku...

Którą Anią dzisiaj jesteś? 1 czy 2? I tak się zawsze kończy z nogami na ścianie🤣, ale taka mała refleksja, którą chcę się podzielić - jestem z siebie dumna! Kiedy bardziej chorowałam, wymyśliłam sobie, że muszę mieć w życiu coś, co da mi niezależność i pozwoli zarabiać nawet wtedy, gdy ja nie będę w stanie pracować. Aż do wczoraj nawalało mnie gardło, więc napakowałam czas spotkaniami towarzyskimi i nawet wciągnęłam serial, bo z pracką mimo chęci to jakoś nie szło. I super czuję się z tym, że:
- MOGŁAM.
Nie żyję bez poduszki finansowej, mogę powiedzieć sobie - Ania, teraz nie pracujesz, zluzuj
- nic nie robiąc* i tak zarabiałam. Moja wydana w 2013 książka, której w ogóle nie promuję bo mi się już nie podoba(!) jak co roku złapała się w styczniowe flow i dała mi hajs. 
I to jest super rzecz, za którą jestem bardzo wdzięczna, bo i tak pozwalam sobie na miesiąc w Azji (podczas którego nikt nie zwolni mnie z płacenia za mieszkanie itp), a tutaj niemiłe niespodzianki nie niszczą mojego komfortu.
Ogromnie mnie to cieszy, bo wiem, że wiele osób „nie może sobie pozwolić na L4” z grypą, bo niższa pensja oznacza kłopoty finansowe a normalnie jest na styk😪O ile w ogóle są ubezpieczonymi szczęśliwcami na etacie!
Cieszę się, że udało mi się od tego uchronić! *przesadziłam z tym „nic nie robiąc” bo believe me or not - pytania do wyzwania i wyzwanie sprawiają, że siedzę na IG 5h dziennie😰 ale robię to za darmo i od siebie, nigdy nie prosiłam o patronite itp, więc still - nie robię w styczniu nic zarobkowo.

Cholernie mnie to cieszy, że mam komfort życia bez strachu i chociaż nie zarabiam bardzo dużo, to mogę sobie pozwolić na luksus chorowania.
I przeraża mnie, że w 2020 chorowanie stało się luksusem. 
Strasznie! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #książka #czytam 
#parisvibes #neutralstyle #styledujour #lookdujour #parisstyle #classicstyle #womenwithstyle #theparisguru #frenchvibes #parismood #modeaparis  #aestheticlypleasing #aestheticoutfit #postitfortheaesthetics #ootdsubmit #darlingdaily

Którą Anią dzisiaj jesteś? 1...

Czy nie możemy próbować być TROSZKĘ lepsi bez tej całej napinki?
Bez zawstydzania nastolatek na utrzymaniu rodziców, że nie mają każdej jednej rzeczy eko i zero waste i w ogóle instagramowa policja approved?
Bez wytykania komuś lotu na chrzciny kuzynki, bo ślad węglowy i straszne zło?
Komuś, kto zaczął przygodę z byciem wege, że robi za mało?
 Nie podoba mi się napinka wyzwalająca poczucie, że jeśli stać cię tylko na malutki kroczek, to jesteś ZŁY I NIEDOBRY. Nie jesteś!
Wrzucając  jakieś linki do swoich starych tekstów (powiedzmy do 2016) często zaznaczam: dzisiaj napisałabym to inaczej. Dlaczego? Bo jestem bardziej empatyczna i rozumiejąca, złagodniałam. Nie lubię rewolucji, wolę łagodną ewolucję i dojrzewanie do zmian. Dlatego chociaż sercem jestem np. za bardziej eko, tańszymi i zdrowszymi (może za rok ukażą się badania, że jednak nie!) kubeczkami menstruacyjnymi, to nie wyobrażam sobie zawstydzania kobiet, dla których ten krok to za dużo. Bo mogę edukować i wyjaśniać, ale jestem za wyborem. I rozumiem gdy jest inny niż mój!
Tak samo jak rozumiem, że ktoś kupi bikini za 50 zł, na aliexpress zamiast takiego samego za 150 w sieciówce, bo ma ogólnie po opłaceniu wszystkiego 400 zł w budżecie i o takim szytym w Polsce w duchu eko to może pomarzyć. 
Chciałabym abyśmy bardziej próbowali się rozumieć, a mniej oceniać i osądzać. Pokaz innym jak żyjesz, zainspiruj do czegoś fajnego, ale nie wywołuj poczucia, że jest gorszym człowiekiem. Po co?
Nie zawsze da się wybrać idealnie, warto pomyśleć, że inni dokonują najlepszych wyborów jakich potrafią.
#noshame #aniamaluje #szczerze_pisząc #piesek #dogsofinstagram #wakacje #lato #toniemojpies #niestety

Czy nie możemy próbować być...

Jakiś czas temu wróciłam do robienia sobie autoportretów. Kiedyś dawało mi to frajdę, potem uznałam za dziecinne i głupie. Dzisiaj uważam, że dziecinne to jest nazywanie rzeczy przynoszących frajdę dziecinnymi🙃

Gdyby nie samowyzwalacz i kilka serii, to pośród kilku całkiem niezamierzonych sexy póz, nie znalazłabym tej! Perełka🤣
Mama całe dzieciństwo mi mówiła: usiądź jak człowiek! 
Dzisiaj to samo mówi mi fizjoterapeuta. A moje nogi plączą się na przedziwne sposoby i na krześle i na tym legowisku, które zrobiłam sobie do czytania😅
Co jest ironiczne, bo mam szeroki parapet o którym zawsze marzyłam, że czytanie z kubkiem gorącej czekolady w oknie... kupiłam nawet piankę tapicerską na ten parapet by było miękko w tyłek i co? W ogóle na nim nie siadam! 
Fun fact: kiedyś potrafiłam założyć sobie nogi za głowę, ale raz nie mogłam się z tego potem rozplątać😅
Czy są tu jakieś osoby dzielące mój problem z nogami? Odezwijcie się, może moja mama zrozumie, że to nie jest moja złośliwość, że przy obiedzie zdarzyło mi się siedzieć po turecku🤦🏻‍♀️ #aniamaluje  #szczerze_pisząc #czytanie #książka #nogi #autoportret #interiordesign #zamioculcas #plants

Jakiś czas temu wróciłam do...

No i jak, miała być realizacja postanowień „od nowego roku” a jakoś kacyk i zmęczenie nie sprzyjają treningowi a ze zdrowym odżywianiem też ciężko?
Startuję z czymś banalnym, bo cóż może być bardziej oklepanego niż wyzwanie styczniowe?🤪Ale na zachętę powiem, że miało wystartować rok temu, ale uznałam, że jest niedopracowane. Dałam je dziesięciu osobom, które przesłały mi swoje uwagi, podzieliły się trudnościami i je ulepszyłam.
UWAGA! To nie jest jedno z tych pięknych wyzwań, gdzie zapisujesz swoje wyniki w ślicznym notesie brokatowymi cienkopisami. Tu trzeba trochę pozasuwać w realu, nie w marzeniach!
Nie chciałam, by było jak te wszystkie rzeczy z pinteresta albo filmiki z pięciominutowymi DIY, które oglądasz, mówisz pod nosem, że fajne (a może nawet zapisujesz w zakładkach!) ale nigdy nie realizujesz🤫
Ono jest po prostu skuteczne.
30 zadań, na które jest 45 dni.
Lżejsze i trudniejsze.
Codziennie na stories! 
Aha, oczywiście wystartowałam z wyzwaniem, ale nie wymyśliłam nazwy, więc przygarnę propozycje 
#wyzwanie #nowyrok #motywacja #aniamaluje #szczerze_pisząc #nogi #nylons #rajstopy #kropki #kropeczki #polkadot #zamioculcas

No i jak, miała być...

Nadchodzi fala podsumowań  od tych, którym wszystko się udało (i fajnie!👏🏻) a przyznam, że nie zrealizowałam żadnego kluczowego celu na 2019🤪
I nie jestem zła! Ani trochę!😲
Miałam jakieś założenia odnośnie tego, co bym chciała osiągnąć.
A potem poczułam, że sama kasa jest dla mnie za małą motywacja i mogę to zrobić, ale nie czuję z tego radochy. 
W 2019 dałam sobie plaska w twarz i zastanowiłam się , czego NAPRAWDĘ CHCĘ. Nie zawsze to były fajne myśli! ✅przestałam uciszać ten głos, który mówił czego pragnę, a który uciszałam, bo nie pasował mi do moich wyobrażeń o mnie samej.
Ale kiedy ich posłuchałam, to o jeju! Zaczęło mi być fajniej w życiu. ✅ Np. niedziele tylko dla mnie (dzisiaj to święto ruchome). Nie zdawałam sobie sprawy jak ja bardzo potrzebuję przestrzeni TYLKO dla siebie! ✅ Jestem asertywna bez poczucia winy i strachu przed tym, że ktoś uzna mnie za niemiłą (nie muszę być miła!)✅ Piszę bloga znowu dla przyjemności, bo choć Wasze propozycje tematów są super, to ja muszę czuć moment i dać myślom dojrzeć, nie jestem wyrobnikiem tworzącym na zawołanie. Nie chcę być!
✅ Przestałam patrzeć  na liczby i zastanowiłam się, czy w ogóle chcę być instagramerką i blogerką. Nie chcę. Chcę być Anią, która ma bloga i instagrama.

To był naprawdę dobry rok, chociaż nie postawię spektakularnych ptaszków na kartce z celami! Jak ja mogłam w ogóle mieć cele, nie wiedząc czego chcę?🙈
To był mój taki gap year, w którym przypadkiem zarobiłam najwiecej w życiu (i większość przehulałam!) ale niczego nie żałuję!

#aniamaluje #szczerze_pisząc #barcelona #parkguell #sukienka #podróże #podróżemałeiduże #catalunya #cele #podsumowanieroku #podsumowanie2019 #motywacja

Nadchodzi fala podsumowań od tych,...

Święta święta i po świętach😅 zawsze chciałam wcisnąć gdzieś to  zdanie🤭
Gdy powiedziałam, że spędzam sylwestra w wannie, zetknęłam się z dwoma typami reakcji:
👉🏻 zapraszam do mnie/do nas, co będziesz sama siedzieć!
👉🏻 też bym tak chciała, ale jakoś nie umiem odmówić i się wykręcić 
Ja akurat z odmawianiem czegoś, czego nie chcę, NIGDY nie miałam problemu. Dziadek mnie nauczył, że mam nie uszczęśliwiać nikogo swoim kosztem i jestem mu za to wdzięczna. 
Inna sprawa, że odmawiałam w tak fatalnym stylu, że o jeju. Dzisiaj nie szukam wymówek, nie mam problemu by zamiast wymyślać pogrzeb ciotki albo zapalenie gardła powiedzieć „dzisiaj mam potrzebę poczytać książkę, ale dzięki za zaproszenie”.
I tyle.
Więc tak zupełnie szczerze, to ja naprawdę nie kumam tych wszystkich tekstów o kulturowej presji by coś robić, bo ja nigdy nie pozwoliłam jej wejść na głowę🙈 Nie  piszcie proszę, że wymaga to ode mnie jakiejś odwagi, bo co to za odwaga, gdy się nie boisz?🤪
Jestem jak ten egipski kapłan, który wiedział czym jest zaćmienie słońca, więc nie padał przestraszony na kolana. Zbyt wiele złych rzeczy na świecie dzieje się z powodu argumentu „bo tradycja”, bym uważała go za argument sensowny (niech obrzezanie dziewczynek tępymi żyletkami będzie przykładem).
Ciekawe jest też to, że wiele osób uważa, że ja będę w Sylwestra smutna i samotna😂 jeju, miałam w życiu kilka fajnych imprez, w tym zabawę na tajskiej plaży, po której wsiadłam w samolot i obudziłam się w Katarze. Ale nic nie przebije sylwestra z zeszłego roku, gdy leżałam w wannie z tak gorącą wodą, że aż parzyło, a po 5 minutach dolałam sobie jeszcze gorętszej. Cały dzień traktowałam się jak księżniczkę i rozkoszowałam się czasem ze sobą. Ale nie tak, że przeglądałam memy i chodziłam w rozciągniętym dresie, tylko jadłam pyszne rzeczy, paliłam pachnące świeczki, nałożyłam maseczkę na twarz i na włosy, delektowałam się książką.
Każdy ma swoją definicję radochy!
#grudzień #december #sukienka #sylwester #2020 #aniamaluje #szczerze_pisząc #presja #motywacja #radość #starezdjecie

Święta święta i po świętach😅...

Tak szczerze, to nigdy nie praktykowałam w sercu tej religijnej części świąt, bo najpierw byłam za mała, a potem mój dziecięcy umysł nie mógł uwierzyć w Boga, który pozwala mojemu dziadkowi umierać właśnie na raka.
Jeny, ja to umiem zrujnować atmosferę! 🤭
Więc tak wyszło, że ja się po prostu nigdy nie wkręciłam w religię i to się nie zmieniło. Trochę dziwią mnie te pytania o to, czy obchodzę święta. Robię tak jak zawsze! Lepię pierogi, robię sałatkę jarzynową, one nie mają wyznania😉 nie widzę powodu aby sprawić tego dnia przykrość babci i się z tego całkiem wymiksować. Podobnie jak wierzący ludzie chodzą przecież do lekarza, zamiast się jedynie modlić😊.
Jeśli dla kogoś święta to czas podziałów i rzuconego z pogardą „niewierzący nie powinni mieć wolnego”, to chyba źle zrozumiał coś z nauk Jezusa🤪
W każdym razie, ja mam wolne kiedy sobie wymyślę, bo taki sobie wykombinowałam styl pracy🤣

Dobra, wracając do milszych aspektów! Cieszycie się z małych rzeczy? Ostatnio widziałam filmik jak dziecko cieszyło się z zapakowanego w świąteczny papier banana🍌😅 jeju ja też taka byłam! Mój kochany dziadek dawał mi badziewne figurki albo paczkę żelków, a ja miałam radochę cały dzień. Dawał mi je z taką radością i całą celebracją, tym „zgaduj zgadula, w której ręce złota kula” albo „ence pence w której ręce”, że po prostu mordka sama się śmiała. 
Napisz mi tu proszę jaki prezent sprawił Ci największą radość w dzieciństwie.
Lubię czytać takie rzeczy!♥️
#święta #prezenty #radość #choinka #xmass #dzieciństwo #dziecko #aniamaluje #dziewczynka #dzieci

Tak szczerze, to nigdy nie...

Ninka+ spotkanie blogerek.

Dawno nie czułam się szczęśliwsza, niż wczoraj o pierwszej w nocy, kiedy usłyszałam jak kot wskakuje na parapet. Tak, wiem, koty poruszają się niemal bezszelestnie. Tym bardziej małe, roczne kotki.
Kiedy jestem w stresie, mam lekki sen.
 Zgodnie  z przepowiednią jednego z anonimowych komentatorów, Ninka od razu na mnie skoczyła i z euforii trzęsła się jak młot pneumatyczny. 
Była ciepła (mimo temperatury mocno no minusie!), bardzo głodna i spragniona… więc nic z tego nie rozumiem. Albo ktoś ją sobie “porwał” i źle ją karmił, albo ktoś niechcący zamknął ją  w jakimś garażu. Tyle, że szczerze wątpię, aby siedziała tam tydzień… a tyle jej nie było.
 W każdym razie, bardzo cieszę się, że jest z powrotem u nas. Z wielką ulgą pozdejmowałam wszystkie te ogłoszenia o jej zaginięciu! Wiem, że mocno świruję na punkcie tego zwierzaka, ale czuję się odpowiedzialna za to słodkie, rude maleństwo.
 Od razu wrócił mi zapał do wszystkiego. A czeka mnie dużo, bo w tym tygodniu poprowadzę aż cztery terapie ( w tym dwie grupowe). Mam wrażenie, że wreszcie wróciłam do obiegu! 
 Ponieważ z powodu praktyk nieco zmieniły się godziny mojej aktywności, miałam mały przestój w życiu towarzyskim. W zasadzie, to mam aż do piątku… W każdym razie zauważyłam, że do tej pory dzieliłam zawsze swoje życie na dwie części. Coś, co muszę odbębnić i cała reszta. Nie zrozumcie mnie źle, lubię swoje studia (chociaż niektóre zajęcia były totalnym nieporozumieniem…). Lubię zarówno część wczesnoszkolną jak i tą terapeutyczną. Słowo odbębnić odnosi się raczej do czegoś stałego w rozkładzie dnia. W każdym razie, po powrocie z uczelni wkraczałam w inną czasoprzestrzeń, wskakiwałam w inne ciuchy i zaczynałam żyć. 
Spokojnie, to nie znaczy, że po uczelni zmieniałam imię  na Natasza i tańczyłam w klubie ze striptizem. Raczej mam na myśli to, że odgradzałam  grubą kreską to, co robię w czasie A, od tego, co robię w czasie B.
 Myślę, że przez to całe bieganie po szpitalach i leczenie trochę się zgubiłam w swoim życiu i nadeszła pora, by znowu wskoczyć na właściwy tor.
Po prostu muszę pozwolić dwóm światom, aby zaczęły się przenikać i zatrzeć między nimi granice. Nie można iść w dwie strony jednocześnie. W dodatku w jedną z nich idąc na obcasach i sukience, a w drugą w jeansach baletkach.
dowiedziałam się dzisiaj o spotkaniu blogerek z Kujawsko-Pomorskiego
wklejam, nich więcej osób zobaczy!
Zgłoszenia do końca marca.
Uściski, Ania

43
Dodaj komentarz

avatar
30 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AnonimowyKatar(z)ynkaAniamalujeDorARTtheaBlondHairCare Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

od początku wiedziałem, że ruda wróci! Z kocurem miałaś uczucie, że coś się stało,a teraz mówiłaś, że nic takiego nie czujesz, to się zazwyczaj sprawdza. Ktoś ją pewnie sobie wziął i wypuścił jak zobaczył ile toto je 😛 Albo uciekła przy pierwszej lepszej okazji.
z tym dzieleniem życia, to chyba norma? ja tez po pracy zrzucam te ciuchy jakbym symbolicznie zrzucal z siebie ciezar dnia :F
Pozdro, K.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mi się wydaje, że mogło byś tak, że Nina nie jadła z tęsknoty. I dlatego ktoś ją w końcu wypuścił, jak stwierdził, że jest nieszczęśliwa.

Słonecznik
Gość

Super, że kotek wrócił cały i zdrowy 😀

paranoJa
Gość

jaki ma jęzor słodki! 🙂

co do spotkania – hm… łaj nat? będziesz? 🙂

paranoJa
Gość

łeee… doczytałam, że kosmetyczne. nie to nie! 😀

Anonimowy
Gość
Anonimowy

jaka słodziutka kotka 😉 cudownie, że wróciła, od razu widać, że jesteś o niebo w lepszym nastroju! 🙂 tak trzymać! 🙂

fellogen
Gość

Uff, wróciła! Domyślam się, jak bardzo byłaś szczęśliwa, jak ją zobaczyłaś 🙂
Mam nadzieję, że się zobaczymy na spotkaniu blogerek 😀

Króliczek Doświadczalny
Gość

Super że wróciła, ale to prawie jak cud – taki mały kotek nie znika sobie ot tak na tydzień.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cieszę się,że Ninka się znalazła ;] Kiedy byłam młodsza miałam również małego, rudego kotka. Niestety pewnego dnia nie wrócił i nie było go przez około 4 dni. Bardzo za nim tęskniłam i też nie mogłam spać po nocach (małe dzieci jak wiadomo odczuwają wszystko bardziej ;D ). Okazało się,że "przesiadywał" sobie u kobiety mieszkającej kilka domów dalej. I nie miał tam wcale źle ;P Dobrze,że zaczepiła moją mamę i zapytała się czy nie wie do kogo kociak należy xD
/mo

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"/mo" od monika ;P

Joanna i Pan Lew
Gość

Aniu czy zastanawiałaś się nad ograniczeniem wkotom wychodzenia? Wiem, że dla niektóych to sprawa tylko organizacyjna, dla innych powiedzmy światopoglądowa. Moje koty są niewychodzące z konieczności. Ale chyba gdybym miała dom bardzo kontrolowałabym ich wychodzenie.

Tak czy inaczej super, ze zguba się znalazła.

A co do dzielenia świata na dwie sfery, to dla mnie jest to zjawisko korzystne. Oczywiście, jeśli nie wiąże się z robieniem czegoś przeciw sobie i udawaniem kogoś kim się nie jest. Ale w pracy muszę byc pracownikiem, osobą profesjonalnie wykonującą swoje obowiązki, przestrzegającą pewnych reguł dotyczących wyglądu. W domu jestem osoba prywatną z całym dobrodziejstwem tego statusu.

Joanna i Pan Lew
Gość

Rozumiem. Kotka moich rodziców jest wychodząca. Ma już 12 lat, cieszy się dobrym zdrowiem i nic jej nie powstrzyma przed wychodzeniem. Ale cały czas pamiętam koty, które mieszkały tam przed nią. I nie wracały z eskapad. W sumie cieszę się, że nie mam takich dylematów. Moje potwory sa kotami urodzonymi dziko, ale zabranymi z ulicy na tyle szybko, że nie pamiętają wolności.

Wygłaszcz małego rudzielca 😉

Ania Maciąg
Gość

Cieszę, że że Nina wróciła:) Sama zawsze miałam stadko kociaków i pamiętam co to za uczucie, kiedy któryś z nich nie wracał ..

Kokodylek
Gość

Wspaniała wiadomość, że kotek wrócił! Naprawdę sama aż poczułam ulgę ^^

Aniako
Gość

To piękne, że tak kochasz swojego kota 🙂 Cieszę się, że Nina wróciła 🙂
A podział na pracę i życie osobiste nie jest moim zdaniem czymś złym. Ważne, żebyś zawsze była sobą 🙂

Margolcia
Gość

Śliczny kotek. Dobrze, że wrócił 😉
O to bardzo fajnie, że jest spotkanie w naszym województwie.
Ja się raczej nie pojawie, ale dobrze wiedzieć,
że coś zaczyna się dziać 🙂

Linka
Gość

Wiedziałam że Ninka wróci!:) mojego Ryśka (kot) też już ktoś chciał zabrać mimo że miał obroże na karku dobrze że sąsiadka go poznała to zwróciła temu komuś uwagę że to czyjś kot jest.. a też jest rudy 😀Oddzielanie życia prywatnego od pracy według mnie jest całkiem w porządku.. u mnie jest inna sytuacja i nie lubię swojej pracy więc oddzielam jedno od drugiego automatycznie i z tego się cieszę 🙂 I zazdroszczę Ci tych praktyk w poradni i prowadzenia terapii, bo ja sama jestem po pedagogice opiekuńczo-wychowawczej z terapią pedagogiczną z tym że byłam na studiach zaocznych wiec całkiem to… Czytaj więcej »

Eveline
Gość

Cieszę się, że kotek wrócił:) Jaki on śliczny!
Ja też zrzucam ciuchy i zakładam coś wygodnego po powrocie do domu:)

Ala
Gość

To bardzo dobra wiadomość i wielka ulga 🙂 Sama mam dwa koty przygarnięte z ulicy więc empatia zadziałała 🙂
Z rozdwojeniem światów doskonale Cię rozumiem. Moich chyba jeszcze nie umiem pokleić, a może w ogóle nie zawsze się da?

madzia monika
Gość

szeroko uśmiecham się do Ciebie i do "powróconej" kici 🙂

Melle Coccinelle
Gość

Tak jak wszyscy, cieszę się, że kotka się odnalazła i wróciła cała do domku 🙂

Ja chyba nie umiałabym oddzielić życia zawodowego od prywatnego, tzn. jak znajdę pracę, to zobaczymy, ale mam nadzieję, że pracę znajdę w tym, co studiowałam, bo tym po prostu przez ostatnich kilka lat żyłam 🙂 gorzej, jak będzie to praca, której nie będę lubiła – ale wtedy postaram się zrobić wszystko by a) ją zmienić lub b) znaleźć jednak w niej coś satysfakcjonującego 🙂

Linka
Gość

W dzisiejszych czasach jest trudno cokolwiek znaleźć nie wspominając o satysfakcjonującej pracy 🙂 ale może to tylko ja mam takiego pecha a Tobie może się uda 🙂

Gatta
Gość

Cieszę się że wróciła cała i zdrowa. Swoją droga na tym zdjęciu wygląda na maluszka, a piszesz że ma rok!
Z tym "bezszelestem" bym nie przesadzała – moja zeskakuje z szafy jak małe słoniątko 😛
Też chciałabym ją wypuszczać, ale mieszkamy w mieście przy samej ulicy, dosyć ruchliwej, a ona jest taka narwana…że byłby placek na jezdni jak nic. Miotam się…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej Ania, dowiedziałam się o Ninie na Facebooku. Trzymałam za Was kciuki i wierzyłam, że kotka się znajdzie i widzisz 🙂Sama mam 2 koty, a bywały okresy, że u nas na podwórku (i w domu) było po 6-8 kotów. My mieszkając w domku jednorodzinnym "wychowujemy" tak koty, że wychodzą kiedy chcą i jak siedzą pod oknem to je wpuszczamy, uwierz, były takie dni, że nie było ich 2-4 dni i człowiek się martwił, a były dni, gdy nie było ich 2 tygodnie, a jednak wróciły.Twój kotek na pewno był trochę zmieszany, ale jak widzisz nic jej się nie stało 🙂… Czytaj więcej »

Kasia
Gość

Jaka śliczna! 🙂

AnisseQ13
Gość

słodka jest <3
Mój kiciuś ponad dwa lata temu sobie gdzieś poszedł i nie wrócił ;(

Anonimowy
Gość
Anonimowy

wiedziałam że się znajdzie, bylam pewna! 😉 chyba wszystkie koty po takim traumatycznym przezyciu reagują tak samo.. zresztą stesknieni właściciele również 😀 wiem co czujesz, znam doskonale tą sytuację, opisalam ja pod poprzednim postem. i jeszcze wspomnę, że od tamtego czasu takie dłuższe wyprawy sie nie zdażają, na szczęście ;]

Biche
Gość

Urocza kotka. Szczęście, że wróciła 😉

BlondHairCare
Gość

Ninka jest cudowna :*** Cieszę się, że wróciła :* Jest piękna, zresztą jak wszystkie kicie 🙂

DorARTthea
Gość

Bezszelestnie? to w takim razie moje koty to nie koty tylko…hmmm futrzaste tupiące cosie 😉 z zamiłowaniem do galopów łomoczących jak stado koni!
Fajnie, że się kicia znalazła, dziwnie mi ją nazywać imieniem mojej koleżanki 😉

Katar(z)ynka
Gość

Aniu a może "zaczipujesz" Ninkę? Nie znam się na tym, być może łatwiej byłoby ją znaleźć?

Katar(z)ynka
Gość

A tak w ogóle to śliczna kocica 🙂 :-*

Katar(z)ynka
Gość

A i mam nadzieję, że jednak nie zrobisz sobie wolnego od blogowania. Twój blog jest dla mnie (i zapewne dla wielu innych czytelników) wzorem do pracy nad sobą, swoimi słabościami 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

super, ze wrocila! : ))

Previous
Szukając plusów
Ninka+ spotkanie blogerek.