Ale się cieszę, że mogę pokazać Wam moją ulubioną część świata! Zieloną, barwną, zupełnie inną! Nabieram tutaj potrzebnego mi dystansu i pokory. Jest taka książka profesora Obuchowskiego „Galaktyka potrzeb” i oprócz tych znanych z klasycznej piramidy, opowiada właśnie o potrzebie dystansu. Mam dystans do siebie, do swoich wpadek, do życia. Bez niego bym zwariowała! Ale nigdzie nie nabieram takiego dystansu jak właśnie w Azji. Traktuję tutaj życie tak, że nie mam szczegółowego planu, mówię TAK! wszystkiemu, co do mnie przychodzi i na co moje ciało nie spięło się w obronnym NIE. Dziękuję, że śledzicie moje przygody, wkładam mnóstwo czasu w złożenie relacji, dlatego dziękuję za ich wyświetlanie! ♥️
I jaram się ogromnie, że jest Was już tutaj 50 TYSIĘCY🎈 dziękuję każdemu, kto podsyłał moje stories albo mój profil dalej - czuję radochę, że mogę pokazać Wam to, czego doświadczam i jeszcze większą na myśl, że powoli kończę ebooka ze wskazówkami jak zorganizować sobie do A do Z podróż na własną rękę. Wiem, że wielu z Was wybiera biura podróży bo nie wie jak. Pokażę! 
W końcu jestem pedagożką, moją życiową misją jest stawanie się tym mostem, po którym można przejść dalej, do przodu.
Tak mi kiedyś napisał Nietzsche, tego się trzymam!
Dzięki raz jeszcze, uwielbiam Was🥰
#redress #czerwonasukienka #aniamaluje #travelbloger #solofemaletraveler #bali #wakacje #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #indonezja #azja #aniamaluje #szczerze_pisząc

Ale się cieszę, że mogę...

Ta #podróż jest fajna, bo nie wiem jaki będzie mój kolejny krok. Biorę, co daje mi życie. Nie oceniam, obserwuję. Jak zawsze założenia kompletnie rozjechały się z rzeczywistością - przez ten cały czas przeczytałam może ze 20 stron książki! Scenariusze pisane przez życie są ciekawsze. A ja jestem ciekawska. Pytam, dopytuję, wściubiam nos tam, gdzie nie powinnam. Szukam różnych perspektyw. Miałam odpocząć, a każdego dnia zasypiam kamiennym snem z nadmiaru wrażeń! I podoba mi się to bardzo. Jestem w Azji solo, bo chciałam wyjść poza swoją bańkę. Poznać ludzi z innych kultur, prowadzących inny styl życia niż ja, mających fajne pomysły. 
Często w DM-kach pytacie jak to jest, że poznaję tylu ludzi. Gdzie poznać przyjaciółkę, gdzie chłopaka.
Moja wskazówka? Wyjdź z tego domu sama, nie czekaj na towarzystwo. Jak wyjdziesz z koleżanką, to z dużym prawdopodobieństwem pozostaniesz w towarzystwie tej koleżanki. Pozbądź się tego myślenia „poszłabym na jogę, ale nie mam z kim” i idź! 
Ja idę!
#aniamamuje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #blogerka #canggu #beach #plaża 
#solotraveler #travelblogger

Ta #podróż jest fajna, bo...

Wielu ludzi w moim wieku nie godzi się na scenariusz studia-kredyt na 30 lat- praca do śmierci i chce od życia czegoś innego. Taki scenariusz też jest bardzo ok, czasami sama bym chciała być w stanie wykonywać prostą pracę, o której nie będę myśleć jak z niej wyjdę! Mój mózg tak nie potrafi, zawsze coś kombinuję! W moim pokoleniu mnóstwo ludzi nie szuka mało uczęszczanych ścieżek. Tworzymy własne. Ja nigdy nie sądziłam, że będę mogła utrzymywać się z bycia Anią. Każdego dnia jestem za to wdzięczna!
To zdjęcie zrobił mi Varin. Blade Runner (kocham! Ale jeszcze bardziej ostre pióro Philipa K. Dicka) odcisnął na nim takie wrażenie, że zajął się fotografią, której motywem są neony. Podkłada lusterko pod obiektyw i bach - gotowe. Zabawa trwa godzinę, kosztuje ok. 150 zł. Ze mną był jeszcze chłopak ze Słowacji. Varin ma ok. 20 bookingów miesięcznie i jest w stanie utrzymać się w Bangkoku z takiego pstrykania. Oznaczam go wam na zdjęciu!
Gdyby można było utrzymywać się ze wszystkiego, za co chciałbyś otrzymywać wynagrodzenie? Ja zawsze chciałam żyć z pisania. Jestem szalenie wdzięczna, że sobie taką możliwość stworzyłam a XXI wiek mi to umożliwił. 
A Ty? Może wystawisz na Airbnb za 200 zł naukę lepienia pierogów dla turystów? Why not! #neonbangkok #neonphotography #aniamaluje #travelgirl #podróże #podróżemałeiduże

Wielu ludzi w moim wieku...

Dla kogoś być może kolejna instagramerka z dupą na wierzchu, dla mnie zdjęcie na pamiątkę zachwytu nad cudownym wodospadem💧Z ekscytacji drżała mi cały czas łydka! Natura potrafi być majestatyczna!🌱
Sama wyspa ma różne oblicza. Na razie doświadczyłam #Bali dla lekko aroganckich młodych ludzi z lepszego (finansowo) świata, bujających się po instagramowych knajpkach. Bali komercyjnego i turystycznego, Bali pełnego przepięknej, dzikiej przyrody, Bali cudownych miejscowych ludzi i Bali mistycznego. Z pewnością perspektyw jest dużo więcej! Staram się patrzeć na świat pod różnymi kątami i zadawać wiele (czasami może ciut zbyt wścibskich) pytań. Ile ja się podczas takich podróży uczę, to o jeju!

A odnośnie pupy w bikini, to nie wrzucając takiego zdjęcia sama bym przyznała, że kobieta w bikini popełnia jakiś grzech, w odróżnieniu od mężczyzn z gołymi klatami. Nie postrzegam tak świata!😉 Pięknego piątku🌸
Fot: @czula.kaminska (mały spoiler tego, co jutro na stories)
#podróże #podróżemałeiduże #blogerka #wodospad #waterfall #bali #travelgirl #travelblogger #aniamaluje #szczerze_pisząc

Dla kogoś być może kolejna...

Nie wszystkie zdjęcia muszą być wymuskane ;) 🌸Moja pogadanka na temat „chłopak by mnie nie puścił” wywołała spore zamieszanie! Opisujecie swoje toksyczne relacje z partnerami, którzy „zabraniali” wam przeróżnych rzeczy. Czasami toksyczne byłyście Wy, w ciągłym strachu, że partner zdradzi. Dzisiaj jesteście w innych relacjach i wiecie, że to nie powinno tak działać i wyglądać. I wspaniale! Lepiej przejrzeć na oczy późno, niż wcale!
Szkoda życia na kogoś, kto podcina Ci skrzydła. Jeśli masz coś, przed czym chcesz ostrzec inne dziewczyny - dawaj śmiało! Czasami zaczyna się od „nie podoba mi się jak chodzisz w sukienkach”
Pozdrowienia z #Bali! 
#aniamaluje #szczerze_pisząc #balibowlsandsmoothies #relacje

Nie wszystkie zdjęcia muszą być...

Wyprawa solo jak dotąd:
👉🏻Ani jednego dnia nie spędziłam zupełnie sama! Poznałam mnóstwo ludzi, z innymi polubiłam się bardziej, bo miałam okazję lepiej ich poznać. 👉🏻Popełniłam sporo błędów organizacyjnych. Np. teraz jestem na #Bali i już czuję, że bez skutera będzie ciężko (mam problem z błędnikiem, nie będę ryzykować), ale jestem dobrej myśli.
👉🏻Do tej pory nie udało mi się popracować! Spędziłam na pracy może godzinę, no chyba, że liczyć składanie relacji na insta, to wtedy pracowałam ze 3h dziennie. Byłaby to jednak najmniej płatna praca świata, bo nic nie zarobiłam🤣🙈
👉🏻Jestem zupełnie nieprzygotowana na #Wietnam! Poranki i wieczory są podobno chłodne (16 stopni). Z polskiej perspektywy to się wyda śmieszne, ale ja mam tu 35 stopni i takie właśnie ubrania.
👉🏻Możliwe więc, że zamiast 2 tygodni w Wietnamie zmyję się szybciej na jakąś wyspę w Tajlandii (Ko Chang albo Ko Samui) albo na Koh Rong w Kambodży :) Ogólnie mordka mi się śmieje cały czas, jest fajnie, jest dobrze!
Teraz pora się trochę opalić.
Mam nadzieję, że podobają Wam się moje przygody na stories! Wielu rzeczy i ludzi też nie pokazuję, ale może wykorzystam te historie w jakiś luźniejszy dzień. Dzisiaj np. chciałabym nagrać krótką pogadankę 😁

Uściski z Bali!

Wyprawa solo jak dotąd: 👉🏻Ani...

Wciąż nie mogę uwierzyć, że smakował mi wege boczek🤯
To były bardzo intensywne dni w Bangkoku, pora na kolejną przygodę - co powinnam zrobić na Bali?
Jakieś rekomendacje? Nie mogę prowadzić skutera, mój błędnik nie ogarnia, więc pewnie będzie ciężko, ale nastawiam się pozytywnie do całej przygody😊
Poleżałabym ze dwa dni na plaży z jakąś książką, bo z nadmiaru wrażeń i emocji moja czaszka dymi😁.
Zastanawiam się też, którego dnia dopadnie mnie kryzys tej podróży, ale czas pokaże!
Podrzućcie swoje rekomendacje a ja powalczę z walizką i idę spać 😘
#Bangkok #vege #foodie #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Wciąż nie mogę uwierzyć, że...

Jestem wkurzona. Że musimy udawać, że mamy mężów i nosić fejkowe obrączki, aby pozbyć się niechcianych adoratorów. Że samo „nie” nie wystarcza i żaden argument nie ma takiej mocy, jak bycie „przypisaną” do jakiegoś faceta. Jakbyśmy same się nie liczyły jako jednostki ludzkie.
Chciałabym mieć poczucie, że mogę robić swobodnie wszystko to, co mężczyźni.
Moim kolegom nikt nie radzi, by dla bezpieczeństwa wracali po ciemku w towarzystwie kobiety.
Nie zwraca uwagi, że przebijają im przez t-shirt sutki. Nie szukają w podróży hosteli z pokojami tylko dla mężczyzn, podczas gdy „female dormitory” to nie jest pomysł, który wziął się z powietrza, a realnej potrzeby.
Ja nie chcę pieprzonych przywilejów. Chcę mieć poczucie, że jesteśmy takimi samymi jednostkami ludzkimi. Ale jak się naczytałam o Waszych fejkowych obrączkach i pierścionkach, to zrobiło mi się naprawdę przykro łamane na jestem wkurzona.

Kobieto, co robisz dla swojego bezpieczeństwa i spokoju, czego nie robią mężczyźni? Wyjdźmy z priv, napisz tutaj!
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #kobieta #wkurw

Jestem wkurzona. Że musimy udawać,...

Śmiesznie tu stoję, ale mam nadzieję, że widzicie - jestem w Azji na maksa szczęśliwa, wszystko mnie cieszy! W tym klimacie oddycha mi się wspaniale (nawet w Bangkoku!) każda drobna rzecz jest przygodą! Mnóstwo nowych bodźców, smaków, tekstur, zapachów. Tym razem zamiast wygodnego mieszkania z dostępem do basenu i siłowni wybrałam hostel i zbieram inne przeżycia. Poznaję ludzi z taką samą zajawką na doświadczanie podróży jak ja. Wymieniam setki uśmiechów dziennie, próbuję mówić „dziękuję” po tajsku, unikać jednorazowego plastiku, zachwycać się myjącym pupę kibelkiem i cieszyć z masażu, po którym chodzę lekkim krokiem. Tak lekkim, że zrobiłam ich dzisiaj 25 tysięcy😊. Kocham #Bangkok, kocham tę część Azji, uwielbiam wieczorem składać dla Was relację z tego wszystkiego, co mnie spotyka. Moim marzeniem jest zachęcić innych do tego samego! Chcę rozwiać Twoje obawy i uprzedzenia, pokazać, że to jest proste i da się na własną rękę bez stresu!
#podróże #podróżemałeiduże #travelgirl #femalesolotraveler #solotravel #bangkok #wakacje #aniamaluje #blogerka #blogerkapodróżnicza #pieszopomieście

Śmiesznie tu stoję, ale mam...

Kiedyś miałam problem ze znalezieniem towarzystwa do podróżowania - ja pracuję skąd chcę, innych ogranicza urlop. Szybciutko się to zmieniło i teraz nie mam najmniejszego problemu z ogarnięciem towarzystwa. I co zabawne - gdy jest w zasięgu ręki, mam ogromną potrzebę podróży solo. To zupełnie inny vibe, inne przygody, inny rodzaj doświadczenia!
Kiedyś bardzo chciałam wydać książkę z wydawnictwem. Dzisiaj co miesiąc jakieś  mi to proponuje. Wolę sama. I bardzo często gdy podobał mi się jakiś chłopak i okazało się, że z wzajemnością - automatycznie traciłam nim zainteresowanie🙈. To okropny sposób życia, wiecznie chcę tego, czego nie mam, a gdy mam, to już nie chcę😏. Staram się z tym walczyć, ale tez obserwować bacznie z czego wynikają te moje pragnienia.
Wow, dzisiaj zaczyna się moja podróż. Spędzę w niej 35 dni, planuję odwiedzić 3 kraje, w których jeszcze nie byłam i do jednego wrócić. Jak wyjdzie? Czas pokaże. Jedno jest pewne - ja zawsze sobie poradzę i zawsze znajdę sposób by mieć to, czego chcę. Tutaj np. chciałam zjeść śniadanie z widokiem na morze, ale nie było sensownej knajpy więc... przytargałam z @aleksandranajda stół i krzesła z mieszkania. 
Najbliższe 24h spędzę pewnie offline, bo mam cholernie długą przesiadkę, którą zamierzam przeznaczyć na zwiedzanie... sami zgadnijcie jakiego miasta 😉 mam czas aby wykombinować w jaki sposób chcę zamieszczać relacje i jednocześnie zachować bezpieczeństwo nie oznaczając się w czasie rzeczywistym😊 
Trzymajcie za mnie kciuki! #podróże #girlswhotravel #solotravel #solofemaletraveler #aniamaluje #karaiby #podróżemałeiduże

Kiedyś miałam problem ze znalezieniem...

Co mnie ostatnio inspirowało (4)

 Inspiracje ostatnich dni raczej skromne. Jakoś tak wyszło, że inspirowałam się mało, bo
a) wkręciłam się w licencjat
b)skupiłam się na materiałach dot. Zespołu Aspergera, żeby wiedzieć jak pracować z pewnym chłopcem. Obie te rzeczy pochłonęły wiele czasu 🙂
Ale do rzeczy, a raczej – do inspiracji :))

Najbardziej chciałabym wypróbować, czy podpalanie dmuchawców rzeczywiście jest takie ładne dla oka jak głoszą legendy 🙂  Jakoś jeszcze nigdy nie próbowałam. Swoją drogą angielska nazwa dandelion brzmi dużo ładniej niż nasz rodzimy dmuchawiec  😉

spodobały mi się białe buty na obcasie
rozkloszowane spódnice i sukienki, ale ten płaszczyk też jest śliczny
Absolutnie przepięknie cieniowane włosy, chociaż te nadal mi się podobają 🙂
coś, o czym nigdy nie pomyślałam, a teraz wydaje się całkiem oczywiste 🙂
dzwony, szczególnie w połączeniu z obcasami albo koturnami
spódnice maxi
przepiękna sukienka
składany stolik, genialne!
i   to by było na tyle :))
Uściski, Ania

31
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
PattiAniamalujeAnonimowyGapaLaura Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szuszi
Gość

to już chyba 4 część, nie 3 🙂 widzę modowe inspiracje, fajnie, choć raczej mamy odmienny gust 🙂

Słonecznik
Gość

Uwielbiam rozkloszowane spódnice, a ten płaszczyk jest przesłodki <3
Na spódnicę maxi bez wzorów też teraz poluję, bo mam tylko wzorzyste 😉

A fotka nóg wygląda dziwnie – jakby 2 różne nogi, czyżby te rajstopy w sprayu aż tak wyszczuplały?!

Izis
Gość

Ostatnio tez podobają mi się dzwony i obcasy.Białe buty też świetnie wyglądają 🙂

ROXANNE
Gość

ten stolik jest naprawdę genialny;)

Peggy Brown
Gość

tak, płoną ładnie 😛 nie jestem piromanką, ale kilka lat temu latałam jak wariatka po łące i podpalałam dandeliony. ostudził mnie dopiero zdziwiony wzrok sąsiada. do tej pory czasami jakiegoś podpalę, a na każdego podpalonego jest jeden rozdmuchany 😛

Miracidium
Gość

Takie coś do obniżania stanu biustonosza można kupić w sklepach z bielizną 🙂 wiem, bo sama takie coś kupowałam na swoją studniówkę kilka lat temu.
Działa dokładnie tak samo jak to na obrazku, dopina się do haftek biustonosza i hula 🙂
Pozdrawiam ! 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sa zwykle staniki do kupienia zapinane w taki wlasnie sposob, bez kombinowania

Kokodylek
Gość

Ale cudnie wygląda ten dmuchawiec w ogniu 😀

Iv
Gość

te maxi wyglądają ekstra:D

Leany
Gość

Oglądałam ostatnio świetny film o chłopaku chorym na zespół Aspergera – "W kosmosie nie ma uczuć". 😉

Zielone Serduszko
Gość

Też polecam ten film 🙂 Oglądaliśmy w zeszłym roku w ramach jednych zajęć na uczelni :))

Ania Maciąg
Gość

rozkloszowane spódnice <3 a o paleniu dmuchawców nigdy wcześniej bym nie pomyślała. a pomysł z biustonoszem – przydatny, żebym tylko nie zapomniała! 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeżeli chodzi o składane stoliki : http://allegro.pl/ikea-norbo-biurko-stolik-skladany-scienny-2-kolory-i3136026058.html . Sama od pół roku mam go kupić, ale zawsze są inne wydatki.

BogusiaM
Gość

składany stolik super;)

mam rajstopy w sprayu i używam od imprezy typu wesela itd. wtedy się sprawdzają na moje blade nogi, ale nie polecam do częstego stosowania bo lubią przesuszać skórę

HappyHolic
Gość

Hmm nie powiem, mi też spodobał się pomysł rajstop w sprayu – mimo, że już dawno o nich słyszałam, to zawsze wydawały mi się dziwną fanaberią – ale na tym zdjęciu naprawdę wyglądają świetnie 🙂

Imprevisivel
Gość

spódnice maxi są swietne 🙂

kajkosz
Gość

W spódniczce z pierwszego spódniczkowego zdjęcia jestem zakochana od dawna:) właściwie to w zdjęciu ogólnie też, jest takie 'miękkie', chciałabym umieć osiągać ten efekt. I długie spódnice! Chyba niedługo jakąś zdobędę, tylko muszę znaleźć coś odpowiedniego, bo połączenie moich szerokich bioder i takiej długości kończy się dość tandetnym efektem 'cyganka stajl' (i nie ma to nic wspólnego z całkiem przyjemnym boho) 😉

Laura
Gość
Laura

Dziewczyny, nie jesteście przypadkiem wobec siebie zbyt krytyczne? 😉 Ja mam szerokie biodra i uważam, że świetnie wyglądam w długich spódnicach (byleby nie były węższe dołem niż górą, bo wtedy to wyglądam karykaturalnie). Wystarczy wyeksponować talię i efekt matrony znika. 🙂
A spódniczkowe zdjęcie jest rzeczywiście przepiękne i właśnie takie miękkie, ale wydaje mi się, że właśnie dlatego, że to tylko zdjęcie, a na żywo ani stylizacja nie prezentowałaby się tak dobrze, ani efektu tej miękkości by nie było…
Wyjątkowo fajny wpis, może dlatego, że też szukam ciuchowych inspiracji na wiosnę.

Gapa
Gość

Wszelkie kobiece połączenia, kroje – ach!:)
A cieniowań się boję – mam wrażenie, że wybitnie trudno zapanować wtedy nad stanem końcówek krótszych warstw.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=638546439505245&set=a.421639601195931.118935.202813439745216&type=1&relevant_count=1&ref=nf

właśnie znalazłam świetny rysunek sałatkę widziany oczami dziecka z autyzmem, daje do myślenia..

Patti
Gość

Zainspirowana Twoją listą, która Ciebie zainspirowała, podpaliłam w tym roku kilka dmuchawców i palą się pięknym fioletowym płomieniem. Niestety bardzo szybko, więc żeby się dokładnie przyjżeć, trzeba podpalić ich kilkanaście 🙂

Patti
Gość

Zainspirowana Twoją listą, która Ciebie zainspirowała, podpaliłam w tym roku kilka dmuchawców i palą się pięknym fioletowym płomieniem. Niestety bardzo szybko, więc żeby się dokładnie przyjżeć, trzeba podpalić ich kilkanaście 🙂

Previous
Licencjat w toku czyli wyzwanie tygodnia
Co mnie ostatnio inspirowało (4)