Dzisiaj świętujemy 30 lat od podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. UNICEF zaprosił mnie, żebym o tym opowiedziała. To się może wydawać dzisiaj takie oczywiste, że dzieci mają prawa, ale nad ich ustaleniem przywódcy państw debatowali całą dekadę! To dzięki temu dzisiaj żadne dziecko nie może być skazane na dożywocie (bez możliwości zwolnienia wcześniej) ani na karę śmierci. Wcześniej mogło.
Jestem pedagożką, terapeutką, tą od „dzieci z trudnościami”. Jednak najbardziej trudni są w tym wszyscy dorośli. 
Zapominający, że dzieci nie są ich własnością, tylko ludźmi.
Dlatego założyłam kanał, na którym opowiadam uczniom o ich prawach. Jestem przerażona jak często są łamane i z jaką lekkością dorosłym to przychodzi. Chciałabym żyć w świecie, w którym prawa dzieci są oczywistością i nie mam o czym nagrywać, bo nikt z tym nie dyskutuje.
Zostawiam Wam Korczaka pod rozwagę 👍🏻 „Bo dorosłemu nikt nie powie: ‘Wynoś się’, a dziecku często się tak mówi. Zawsze jak dorosły się krząta, to dziecko się plącze, dorosły żartuje, a dziecko błaznuje, dorosły płacze, a dziecko się maże i beczy, dorosły jest ruchliwy, dziecko wiercipięta, dorosły smutny, a dziecko skrzywione, dorosły roztargniony, dziecko gawron, fujara. Dorosły się zamyślił, dziecko zagapiło. Dorosły robi coś powoli,
a dziecko się guzdrze. Niby żartobliwy język, a przecież niedelikatny. Pędrak, brzdąc, malec, rak – nawet kiedy się nie gniewają, kiedy chcą być dobrzy. Trudno, przyzwyczailiśmy się, ale czasem przykro i gniewa takie lekceważenie.” Trudne pytanie - masz poczucie, że twoje prawa w dzieciństwie były szanowane? Mi dobierano notorycznie prawo do odpoczynku - od „dzwonek jest dla nauczyciela” po zadania na ferie. #world'schildren'sday #dlakażdegodziecka #dzieńprawdziecka #unicefpolska

Dzisiaj świętujemy 30 lat od...

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie odpuściłaś? Sama sobie.

Zastanawiałam się czemu podróż do Odessy była najfajniejszą tego roku. Odpaliłam macbooka raz, by nas odprawić. Nie zrobiłam zdjęć z myślą o blogu, nawet nie miałam jakiegoś tam poczucia, że coś muszę zobaczyć. Jednego dnia wykupiliśmy sobie takie wielkie łóżko z baldachimem i dogorywaliśmy na kacu na plaży, bez poczucia, że szkoda jednego z ledwie czterech dni. Nie szkoda!

Nie jestem wielką fanką alkoholu, ale rzadko mam poczucie, że mogę. Ostatni raz jak byłam na shotach w pijalni wódki z rok temu, to podeszła do mnie czytelniczka, powiedzieć że lubi mojego bloga. Cały następny dzień zastanawiałam się o czym ja wcześniej pijana rozmawiałam. Nie jestem jakąś rozpoznawalną osobą, ale miałam kilka takich sytuacji i nie do końca potrafię przez nie wyluzować🙈
Odessa była cudowna, bo wyluzowałam. bo nie było spiny w związku z niczym. Mieliśmy korzystać z ekscytującego życia nocnego, ale chyba zaszkodziły nam rapany? Spoko, pijąc gorący rumianek śpiewaliśmy utwory Cher huśtając się na hamaku i huśtawce w mieszkaniu.
Zero spiny!

Teraz zrobiłam wielki krok, bo ograniczyłam instagrama i pozbyłam się poczucia, że muszę odpowiadać na komentarze i wiadomości. Ogromnie dziękuję Wam za zaufanie jakim mnie obdarzacie, ale z problemami osobistymi i rodzinnymi i życiowymi zapraszam na grupę na fejsie albo (to lepiej!) na terapię. Ja po pierwsze nie jestem właściwą osobą, po drugie - nie czuję się spoko będąc obciążana waszymi przykrymi historiami. 
Wcześniej miałam poczucie winy, że powinnam być bardziej empatyczna, ale kurczę - jestem! Chcę zostawić tę część siebie dla przyjaciół i bliskich, bo każda taka wiadomość wysysa energię ze mnie.
Poczułam ulgę, odpuściłam sobie samej, bo jeszcze nikt na moje „nie” się nie obraził. Szanujecie moje granice, jesteście super ♥️
Jestem niemal pewna, że też robisz coś, czego wcale nie musisz i świat się nie zawali jak przestaniesz i sama sobie odpuścisz. Tak, sama sobie!
Padłaś? Poleż, nie poprawiaj korony i nie zasuwaj dalej.
#szczerze_pisząc #aniamaluje #wakacje #odessa #podróże #podróżemałeiduże #throwback

Dziewczyno, kiedy ostatni raz sobie...

O tym, że wymyśliłam sobie zabrać @pranamat_polska do Gruzji i zrobić tam piękne zdjęcia w górach - wiecie. Że mimo przygotowania się do wyboru terminu trafiły nam się dwa dni srogiej kaukaskiej zimy i ze zdjęć nici - też wiecie. Czasami tak bywa! Zero stresu. 
Gdy muszę, to potrafię spakować się w podręczny, ale w zasadzie to opcja tych zdjęć sprawiła, że @pranamat_polska zasponsorowało mi bagaż rejestrowany😉. Mata przydała się po przemierzaniu kraju bardzo ciasnymi busikami, po których moje plecy były jeszcze bardziej spięte niż zawsze (tak, to możliwe🤪). Na fizjoterapii jestem co 2-3 tygodnie, na macie mogę leżeć codziennie i staram się to robić. Albo podkładać sobie poduszkę do akupresury pod kark. Wiecie, bo i tak często widać je gdzieś w tle moich stories, po prostu kocham to kolczaste cudo całym sercem i tak - to boli (jakby zaśpiewał Freddie - pain is so close to pleasure), ale ulga potem... nowe plecy. Staram się pamiętać o ruchu i gimnastyce ale jak mam wenę, to potrafię siedzieć przed komputerem od rana do 15-tej i dopiero po zerknięciu na zegarek zorientować się, że wypiłam tylko jedną herbatę, nic nie zjadłam, nie byłam nawet siku, co tu mówić o rozciąganiu😏🙈 Jeśli tak jak ja, nie jesteście idealni i dużo siedzicie - na hasło aniamaluje jest 30% na zestaw mata+poduszka albo 20% na pojedynczy element.
Jutro dowiem się do kiedy! Szczegółowy opis wrażeń ze stosowania tej maty jest na blogu - ja nie umiem już bez niej żyć! Serio, miłość! (Kiedyś nie dodałabym zdjęcia dokumentującego ciążę spożywczą z jaką chodziłam po Gruzji, ale to jedzenie było tego warte!) #zpoleceniaaniamaluje #pranamatpolska #pranamateco #pranamat #mójpranamat #mata #relaks #batumi #gruzja #współpraca #podróże #podróżemałeiduże

O tym, że wymyśliłam sobie...

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z @magdalena_komsta, jedną z najmądrzejszych kobiet jakie znam. Rozmawiałyśmy np. o tym, ile to razy zastanawiamy się, czy strój nie przyćmi kompetencji. Bo prowadzisz prelekcję do której się długo przygotowywałaś i jednak chcesz potem usłyszeć, że była dobra, a nie, że twój tyłek świetnie wygląda w tej sukience. Mężczyźni mają mniej seksualizowane ciała (aczkolwiek uważam, że Vladimir Putin nosi mistrzowsko skrojone garnitury🔥) i nie muszą się aż tak nad tym zastanawiać. I spoko, założysz mniej ładną sukienkę żeby „się dopasować” i „nie było gadania” ale przypadkiem utrwalisz dychotomię - ładna/sexy ALBO mądra i kompetentna.
Trudne wybory!

Miałam w życiu dwa takie przekorne momenty, gdy jednocześnie podkreślałam i talię i cycki i tyłek i nogi i jeszcze zakładałam szpilki. Wiele razy byłam oceniona powierzchownie jako niezbyt lotna laska, ale cholernie tych momentów potrzebowałam. Dzięki nim dzisiaj:
👉🏻 nikt nie jest w stanie mnie zawstydzić 👉🏻 mogę unieść brew pogardy, gdy na panelu inny panelista z niekrytym uznaniem pomieszanym ze zdziwieniem powie „ale ty jesteś mądra” po mojej wypowiedzi 👉🏻 kompletnie nie uzależniam swojego poczucia własnej wartości od tego, co mam na tyłku, bo tylko przeczołgawszy się przez etap skrajnie obcisłych sukienek mogę mieć pewność, że moje czucie się dobrze z samą sobą płynie z wewnątrz.

Bardzo często widząc kobiety oceniamy je przez pryzmat własnych wartości i poglądów. Że ubrała się tak by kogoś kusić, że na pewno jest jej niewygodnie na szpilkach i się poświęca, że to, że tamto.
Plx mniej oceniania ok? Może ta dziewczyna właśnie wyrwała się z toksycznego związku, w którym partner jej „nie pozwalał” wychodzić nigdzie w sukienkach i musi to sobie odbić? Może odeszła z jakiegoś ugrupowania oazowego albo ŚJ i ma potrzebę doświadczenia świata inaczej,by móc znaleźć swoją ulubioną wersję siebie? Nigdy nie wiesz!

Skłamię mówiąc, że nie mam z automatu założeń odnośnie nowo poznanych ludzi, bo jak każdy - mam, ale unikam tych amatorskich psychoanaliz i was też do tego namawiam. Jeśli coś nikogo nie krzywdzi - who cares!
#aniamaluje #szczerze_pisząc

Wczoraj miałam cudowną rozmowę z...

Jak możesz być zadbana, będąc niezbadana?! Rzuciłam dzisiaj w żywej dyskusji z @kasia_coztymseksem. Kasia oczywiście jest mądra i się bada ale powiedziała, że mam to zapisać🙃
Rozmawiałyśmy o wielu rzeczach, np. o tym, że żyjemy w dziwnym kraju, w którym seks można uprawiać (nie lubię tego słowa, to nie pole) od 15-tego roku życia, a do ginekologa można iść od 18-ego. I tak sobie rozmawiamy o tym, co ja uważam, że Kasia fajnego robi dla kobiet ucząc je o tym, że seks może być fajny i przyjemny (a nie dla każdego niestety jest😥), i co Kasia uważa, że ja robię fajnego ucząc kobiety, że powinny mieć własne pieniądze a w relacje z innymi wchodzić bo chcą, a nie z ekonomicznej konieczności🙅🏻‍♀️💸
Gdzieś tam zawędrowałyśmy w odmęty relatywnie drogiego, szczególnie dla młodych ludzi dostępu do specjalistów.
I z jednej strony tak, totalnie się zgadzam. 15 minut wizyty bez żadnych badań to 150 zł (ja tyle płacę) a jak robisz przy okazji badania to kwota się zwiększa. To rzeczywiście może to boleć. Sama byłam w miejscu, w którym oglądałam każdą złotówkę 5x
✅ALE! Priorytety, dziewczyno, priorytety! Nigdy nie miałam problemu by określić, że są rzeczy ważne i ważniejsze.
Nie wiem i nie rozumiem, jak można co 3 tygodnie chodzić na rzęsy i hybrydy, a 3 lata nie być u ginekologa. Na tej samej zasadzie nie rozumiałam Gruzinów z nowymi telefonami, ale bez zębów🤯
Na studiach miałam stary model telefonu a mój pierwszy tablet, dzięki któremu mniej kserowałam i moglam czytać książki na legimi, nagrzewał się tak mocno, że musiałam go wkładać do lodówki by odpoczął. 
Ale zawsze mam zrobione badania i nie unikam lekarzy, bo to ważne❗️
Nie mówię zresztą tylko o finansach. Łatwiej jest „zadbać o siebie” idąc na te hybrydy niż pobiegać, prawda?
Don’t get me wrong, sama lubię mieć pomalowane paznokcie, lubię, a nawet uwielbiam Julię z @mayeye_warsaw , do której chodzę na rzęsy i chciałabym, aby jej biznes się rozkręcał.
Ale! First things first. Nie możesz być zadbana i niezbadana jednocześnie. Badaj się dziewczyno, ok? Gdy następnym razem gdy powiesz sobie „ale psycholog/ginekolog/terapeuta/fizjoterapeuta” jest drogi, zastanów się czy dobrze ustalasz priorytety. Nr 1 to Ty!

Jak możesz być zadbana, będąc...

Mój detoks od social mediów nadal trwa i dzielnie trzymam się narzuconej sobie maksymalnie godziny dziennie. Streszczając się powiem tylko, że wykorzystuję moment siedzenia na tyłku w Warszawie na spotkania z tymi wszystkimi cudownymi ludźmi, których przez ciągle bycie w rozjazdach nieco zaniedbałam. Podoba mi się to, chociaż dzisiaj naszło mnie na szybkie sklecenie „tygodnika”, więc macie coś do poczytania na blogu.
Zdjęcie w Tunezji zrobiła @ewaszabatin nie mam pojęcia kiedy, ale dobrze pokazuje mój mały problem z telefonem, który stał się przedłużeniem ręki. Kolory podkręciłam presetem Madryt, od @krzysztof_adamek i @instafiltry.pl, tylko zostawiłam po swojemu niebieski.

Pytanie za sto punktów: zerknij w zakładkę „twoja aktywność” na instagramie i napisz ile czasu dziennie spędzasz w tej aplikacji. Jestem ciekawa!
#aniamaluje #szczerze_pisząc #podróże #podróżemałeiduże #wakacje ##tunezja #zakochaniwtunezji #discovertunisia @discover_tunisia @sunfunholidays #lato #afryka #tunisia

Mój detoks od social mediów...

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i wzorzyste rajstopy to najpopularniejsze prezenty jakie dostaję. Prezentem jaki sama chciałabym sobie podarować jest czas⏳ Właśnie zamknęłam ogromny projekt🥳. Powinnam uczcić to kieliszkiem szampana i relaksem, tymczasem pierwsza myśl brzmiała „o cudownie! wreszcie będę miała czas na pisanie własnego ebooka i tekstów na bloga”. A potem uświadomiłam sobie, że ja zawsze mam nad sobą coś, co POWINNAM napisać. Nie pamietam kiedy miałam od tego wolną głowę. I tak jak cenię sobie szalenie dywersyfikację przychodów i wolność twórczą jaką mi daje, tak potrzebuję też wolności OD tworzenia. Nie da się tego streścić wpisem na IG, ale Fromm swoją genialną „Ucieczką od wolności” poukładał mi kiedyś w głowie. Potrzebuję powiedzieć sobie, że mogę bez konsekwencji dla swojej psychiki być wolna od bloga i instagrama i nie czynić z nich ważnych filarów mojej tożsamości. Ustawiam sobie jeszcze ostrzejszy limit czasowy na instagrama (godzinę dziennie!). Mam ochotę pisać i wrzucać tutaj coś tylko wtedy, gdy będzie mnie na to cisnąć jak na sikanie po siedmiogodzinnej jeździe z Tbilisi do Batumi.Może będę milczeć całymi dniami, może naparzać treściami jak szalona, dowiem się tylko postanawiając, że nie muszę! Pssst! Ograniczyłam na profilu komentowanie tylko dla osób; które mnie obserwują. Kompletnie wyzwoliłam się myśli o tym, że konto powinno rosnąć. Dałam sobie do końca roku czas na wolność także od zarabiania. Jestem ciekawa co będę CHCIAŁA robić czując, że mam ten cudowny komfort, że nie muszę.

#przerwa #aniamaluje #szczerze_pisząc #rajstopy #nogi #książka #kropki

Uwielbiam to zdjęcie. Książki i...

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej memiczne momenty mojego życia (są w przypiętych!) i bezkonkurencyjnie wygrał gołąb, który leciał na mój tyłek😅. Naszła mnie przy tej okazji pewna myśl, której nie mogę wyrzucić z głowy. Zostanę pewnie zjechana i już słyszę te komentarze pod tytułem „zdefiniuj kobiecość!!!1”, ale nie czuję, abym miała jakiś obowiązek coś tu definiować, tak samo jak nie umiem zdefiniować czym jest chemia między dwójką ludzi i czemu czasami nie ma jej z kimś, kto teoretycznie łapie się we wszystkie nasze kryteria a „to coś” ma ktoś, kto do nich nie pasuje😉
Więc myśl, która mnie dręczy to ta, że poza aktorkami czy piosenkarkami mało widzę kobiet odnoszących sukcesy czy dzierżących władzę, które nie ukrywałyby swojej - no właśnie - kobiecości.
I nie zrozumcie mnie źle, jestem na tym etapie, że czuję się świetnie gdy mam na sobie bluzę ze sponge bobem, ale co takiego sprawia, że kobiety w polityce ubierają się bardziej jak Angela Merkel czy Beata Szydło niż jak nie wiem, Angelina Jolie?
Może to, że gdy Magdalena Ogórek (nie głosowałam na nią!) kandydowała w wyborach prezydenckich, to nikt nie pytał jej o poglądy, a media opisywały wyłącznie jej sukienki i sposób układania włosów?
Co takiego sprawia, że mądra kobieta nie może podkreślić strojem swoich pośladków?
Nie, nie uważam jakoby tyłek i cycki były jedynym co mam do zaoferowania (w ogóle co za debilne określenie) więc nie czuję abym musiała to skrywać i „najlepsze zostawić na koniec”, ale drapie mnie to, gryzie i męczy. 
Jakieś spostrzeżenia?

Wrzuciłam wczoraj na stories najbardziej...

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie, nie migam się od pracy i obowiązków. Jestem po prostu wygodna! Nie dla mnie 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, ale niestety przy wrażliwej cerze nie mogę sobie pozwolić na całkowite olanie tematu. Wrażliwa, skora do podrażnień cera szybko się na mnie zemści, jeśli nie poświęcę jej chwili uwagi wieczorem. Jeśli jesteś wrażliwcem jak ja - możesz śmiało zerknąć w drogerii na półkę z linią physio mikrobiom marki tołpa.
Moja cera nie ma ze mną lekko, bo ciągle podróżuję (zmieniam twardość wody i powietrze) a do tego nie śpię tyle ile powinnam. A z tymi kosmetykami się polubiłam, bo działają po prostu tak, jak trzeba! Na stories możecie zobaczyć jak wygląda. 
#tołpa #pielęgnacjatwarzy #physio #oczyszczanie #kosmetyki #uroda #makijaż #pielęgnacja #blogerka #zakupy #krem #blogkosmetyczny #twarz #polskiekosmetyki #kosmetyczka #blogurodowy #piękno #kosmetyk #dzieńdobry #nawilżenie #aniamaluje 
Post we współpracy z marką @tolpa_mniej_wiecej

Jestem dziewczyną leniwą. Chociaż nie,...

Czy jeśli w Gruzji podoba mi się nie tylko to, że jest pięknie, miło i pysznie, ale też tanio, to znaczy, że akceptuję wyjątkowo niefortunne geopolityczne położenie kraju?🤔🤯
Pierwszy raz ta myśl zastrzeliła mnie gdy odnotowałam w swojej głowie, że z roku na roku mój ukochany Lwów staje się wyraźnie droższy. 
A potem dałam sobie mentalnego plaska w twarz, bo w sumie fajnie, że ludzie się bogacą. Nie chciałabym, aby Polska słynęła wyłącznie z tego, że jest tanio i można się za grosze naj*bać. 
W 2000 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wynosiło 700 zł. Pamiętam jak rodzice wielkim wysiłkiem kupili mi za jednym zamachem dwa pierwsze tomy Pottera. To było super, zawsze na prezenty chciałam tylko książki, ale dopiero z perspektywy gruzińskich cen zaczynam to doceniać.

Gruzja jest niesamowita nie tylko dlatego, że jest tania. Jest niesamowita tak po prostu. Różnorodna, pyszna. Z przebogatą mitologią, kulturą, alfabetem i dumą, która nie pozwala się ugiąć przed wielkim, groźnym sąsiadem. Jasne, Gruzja jest najbliższym nam kulturowo krajem będącym w top15 pod kątem niskiego Consumer Price Index (w uproszczeniu: stosunek zarobków do kosztów życia) i rozumiem, że dla wielu ludzi to będzie kraj taniej najebki, ale dla mnie to była jedna z najciekawszych podróży w życiu. 
Przy okazji; 
Czy znacie jakąś dobrze wydaną wersję gruzińskich mitów? Może być po angielsku :). #georgia #georgia🇬🇪 #georgiatravel #gruzja #podróże #podróżemałeiduże #wakacje #aniapodróżuje

Czy jeśli w Gruzji podoba...

Kogo powiadomić w przypadku śmierci?


Scenka rodzajowa :
Pokazuję w rejestracji w szpitalu specjalistycznym książeczki zdrowia, zakładają mi tam kartę i nagle słyszę :
Kogo powiadomić o przebiegu leczenia w przypadku śmierci?
– yyy co proszę?

Pani wręczyła mi druk oświadczenia…
Nie ma to jak optymistyczny początek dnia!

Po dzisiejszych badaniach straciłam całkiem nadzieję na znalezienie lekarza zainteresowanego zdiagnozowaniem pacjenta. 
Pacjent jest bowiem  tylko kolejną kartą do wypełnienia, kolejnymi punktami które NFZ przelicza na “ciężko zarobione” złotówki. Jak jeszcze raz usłyszę o protestach lekarzy to mnie przysłowiowy ch** strzeli. Serio.
A już najbardziej na świecie to nie lubię specjalistów którzy sami lepiej wiedzą w którym miejscu czuję ucisk. No cholera! 😀 
Recz jasna  w książeczce wpis na łatwiznę. 
Zawsze wpisują mi :
J42 Nieokreślone przewlekłe zapalenie oskrzeli

ewentualnie :
J06 Ostre zakażenie górnych dróg oddechowych o umiejscowieniu mnogim lub nieokreślonymewentualnie jeszcze J22/J39/J96/J98/J99

ZAWSZE : nieokreślone, inne, niesklasyfikowane.

Ok, dość narzekania.
Długo dojrzewałam do tej decyzji, ale – z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że olewam to. Przestaję brać leki (21 lat łykania i żadnej poprawy, wprost przeciwnie), skupiam się na sobie, ale w inny sposób. To będzie (już jest) całkiem inny wymiar troszczenia się o siebie.
Rzecz jasna nie mogę zrobić tego ot tak, na pstryknięcie, bo rzeczywiście zrobią użytek z mojego oświadczenia – np. glikokortykosteroidów odstawić z dnia na dzień sobie nie mogę, ale rozsądnie i z głową z tego zejdę. 
Może zima to zły czas na takie eksperymenty, ale dopóki schodzę z dawek sterydów zajmuję się dokładnym zbadaniem takich tematów jak oczyszczanie organizmu.
A lekarz? Wolę przedyskutować kwestię swojego zdrowia z własnym kotem!
Uściski, Ania

54
Dodaj komentarz

avatar
32 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AniamalujeAnonimowyKokosowa Kotka :]MatbazaPeggy Brown Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BERY
Gość

Polska..

kosmetyczny-przekladaniec
Gość

To nie kwestia kraju, a mentalności – polecam pójście do lekarza w Anglii i diagnozę stawianą na podstawie… google images!

Aniu, podziwiam Twoje podejście, życzę Ci dużo siły i wytrwałości, a przede wszystkim powodzenia w Twoim nowym troszczeniu się o siebie 🙂

Bambi
Gość

nie ma to jak bezpośrednie podejście do pacjenta :/

Let's Talk Beauty
Gość

nie strasz mnie. był taki okres w gimnazjum, kiedy non stop miałam zapalenie oskrzeli. jedyna choroba, na którą choruję. jakkolwiek to brzmi

BogusiaM
Gość

hmm chociaż lekarze są różni to nie wiem czy bym się zdecydowała na samoleczenie 😕

Zzielona
Gość

Dane mi jest pracować z lekarzami. Niestety w naszym cudownym kraju, współpraca z NFZ polega na spełnianiu jakichś ich gównianych procedur, które bardzo ograniczają pole do popisu. No i lekarzom niestety niezbyt mocno się chce. Próbowałaś leczyć się prywatnie? Spróbuj może poszukać informacji nt. lekarza, który zajmuje się problemami takimi, jak Twój i udaj się do niego na wizytę prywatną. Gwarantuję Ci, że płacąc za wizytę zostaniesz potraktowana o wiele bardziej indywidualnie i profesjonalnie. Wtedy nikt nie wpisze żadnego J22, ani co gorsza Z03.9 ;).

Peggy Brown
Gość

a może poszukaj informacji poza granicami naszego kraju? może akurat uda ci się znaleźc jakieś alternatywy. w końcu trzeba wykorzystać fakt, że żyjemy w srajunii. ostatnio mój kolega jeździł po lekarzach z watą w uchu i wymyślają mu co rusz jakieś skierowania i mówią, że można z nią żyć 2 miesiące 😛 tak więc ten tego. szkoda że dr house nie istnieje

Zzielona
Gość

Ciesz się… Z03.9 to obserwacja w kierunku nieokreślonych chorób i stanów ;).

Izabela Pyz
Gość

Marzy mi sie tak szpital jak w Dr. Housie. Indywidualne podejscie do pacjenta, wyciagniecie z niego i jego otoczenia wszystkich informacji aby dojsc do przyczyny, ktora zazwyczaj jest blaha. Gdzies musza byc tacy lekarze!
Probowalas moze prywatnie? Albo leczenia niekonwencjonalnego?
Moge zapytac czy wykluczyli mukowiscydoze?
Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia! 🙂

paranoJa
Gość

z tym powiadomieniem w przypadku śmierci, to zdaje się standardowa procedura, więc się nie przejmuj. 😉

Mirielka
Gość

Ja to pytanie usłyszałam rejestrując się u lekarza rodzinnego 😉

Nie wiem, czy lepiej się decydować na samoleczenie. Oni mimo wszystko studiowali. Nie ten, to inny. Może lepiej spróbować prywatnie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pisz o swojej chorobie czy rozwoju ale pomiń tematy, w których nie jesteś kompetentna. Kolejny raz wypowiadasz się na temat służby zdrowia nie mając zielonego pojęcia o tym, jak ten system funkcjonuje. A studiowanie medycyny to dużo cięższa harówka niż żonglowanie ryżem czy Twoja pedagogika. Będziesz się leczyła sama, skończy się na tym, że i tak lekarz będzie naprawiał konsekwencje Twojej samowolki. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

sory ale wydaje mi się że oni to tylko na studiach harują a później co g****. moja mamka była kiedyś chora a lekarz do niej to co pani mam przpisać to jest żal

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a ja Ci powiem, że jak najbardziej Cię wspieram w decyzji o 'samoleczeniu'. to Twoje zdrowie i do Ciebie powinna należeć decyzja, co z nim będziesz robić. wiadomo, będzie to też w pełni Twoja odpowiedzialność, ale taka już cena wolności;) trzymaj się i dużo zdrowia życzę!:)

n.
Gość

nie wiem, czy to dobra decyzja.. sama chyba bym się nie odważyła na Twoim miejscu. zbyt poważnie to wygląda..
ale mam nadzieję, że jesteś świadoma tej decyzji ;*

kobiece szufladki
Gość

Polska służba zdrowia to jest, jeszcze nigdy im dobrze nie było a co ma powiedzieć zwykły szary człowiek

Remedy
Gość

Może i dla innych Twój pomysł o powolnym odstawieniu leków wyda się kompletne idiotyczny, niedojrzały itp, ale szczerze? też bym tak zrobiła na Twoim miejscu! Bo skoro po tak długim czasie poprawy nie widać, a wręcz jest co raz gorzej to po kiego pierona faszerować swoje ciało tymi lekami? Chociaż z 2 nigdy nie wiadomo co się stanie jak je odstawisz, ale jak będziesz robiła to pomalutku i obserwowała efekty to wszystko powinno być ok. Tak więc trzymam kciuki!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wiem jak się czujesz, czasami jak Cię czytam myślę, że kradniesz myśli z mojej głowy 🙂 Ostatnio też już straciłam cierpliwość do szpitali, lekarzy i diagnoz, bo nikt chyba nie potrafi pomóc mojemu organizmowi. Mam dosyć i przestałam się leczyć. Różnicy właściwie nie widzę, ani nie wyszło mi to na złe, ani na dobre. Stwierdziłam, że muszę korzystać z życia, zamiast ciągłego martwienia się o siebie. Do wiecznego wyczerpania, braku sił i ciągłych potrzeb złapania oddechu i siedzenia zamiast nawet chwili stania, można się przyzwyczaić. Pozdrawiam i życzę zdrowia, a przede wszystkim dobrego samopoczucia! 🙂

Ki@
Gość

Może moja historia to nie ten kaliber, co Twoja choroba, lecz mi również lekarze nie potrafili pomóc. Najsilniejsze antybiotyki całkowicie rozwaliły moją odporność i nie odpuściły wątrobie. Cel: zlikwidowanie paskudnej ropnej anginy (siejącej na serce i stawy), która nie poddawała się żadnej farmakologii. Postawiłam na oczyszczenie organizmu, zgodnie z książeczką dr Ewy Dąbrowskiej "Ciało i ducha ratować żywieniem". 6 tygodni na zielsku. Już 2 wystarczyły – aby gardło samoczynnie się oczyściło! 🙂 Lekarze nie mogli w to uwierzyć. Od tamtego czasu zmieniłam swój styl życia i odżywiania. Już od 3,5 roku nie jem słodyczy i "śmieci". Myślę, że w Twoim,… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Oj skąd ja to znam. Pierwsza wizyta w Centrum Onkologii na Ursynowie w Wawie i co…Jakoś tak fartem nie musiałam czekać do gabinetu pacjentów pierwszorazowych więc wchodzę i niecałe 5 minut a pielęgniarka do mnie czy w przypadku śmierci chcę księdza…i kogo poinformować no to ja już na amen mało tam nie padłam…Dobrze że była moja mama która mnie jakoś doprowadziła do porządku i wzięła tą kartkę i wtedy się jakoś ocknęłam i wypełniłam. Dla nich to formalność ale dla mnie to był szok. Tym bardziej, że szłam tam z konkretnego powodu i tak po głowie mi chodziło że to… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

wypełnienie takie druczku to normalna sprawa, formalność… a ty na pewno jesteś mądrzejsza od lekarza po 6 latach studiów i XX latach praktyki, gratuluję

Mała wredota
Gość

Pogratuluj lekarzom, którzy nie potrafią Ani wyleczyć, a wręcz pogarszają sprawę 🙂

Anonimowy
Gość
Anonimowy

nie każdą chorobę się da rozpoznać ot tak o. To nie jest tak, że skoro w średniowieczu wszyscy umierali na ch. infekcyjne to już do końca świata tak bedzie. Świat się zmienia, zanieczyszczenia się zmieniają, popatrzcie, że jeszcze 20 lat temu nie byliśmy tak otoczeni elektroniką jak teraz… Rak płuc przed pojawieniem się papierosów był bardzo rzadki a teraz jest najczęstszym nowotworem. Trudno w to uwierzyć, ale na prawdę na świecie pojawiają się nowe choroby, to nie jest tak, że wszystko co istnieje zostało już odkryte. Jeśli tylu specjalistów nie wie, co dolega Ani niekoniecznie trzeba interpretować tego tak, że… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

aha, jeszcze gdybym mogła Ci coś poradzić, to znajdź sobie jakiegoś młodego, ambitnego lekarza pracującego koniecznie w szpitalu Klinicznym, przy jakimś Uniwersytecie Medycznym. Oni na prawdę mają trochę szerszy pogląd na medycynę i pacjentów oraz dużo większą wiedzę na temat rzadkich chorób. P.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

DOKŁADNIE! Jako studentką lekarskiego w Wwie jestem świadkiem tego, że TU pacjentów leczy się naprawdę dobrze. Świetni specjaliści, ciągle doszkalający się poza granicami kraju, niejednokrotnie są krajowymi konsultantami i uwierz mi, przypadki jakie tu widzę są naprawdę nierzadko ewenementami w skali nawet światowej.. Nie wiem jak jest u Ciebie, podejrzewam, że leczysz się w Bydgoszczy? Nie chcę twierdzić, że tam kadra jest mniej "ogarnięta", ale może warto byłoby spróbować właśnie w Warszawie? Oczywiście jest to Twoja decyzja, ale nie mogę czytać jak osoby, które nie mają zielonego pojęcia o medycynie (mówię tu o niektórych komentujących) doradzają Ci, albo co gorsza,… Czytaj więcej »

Kokodylek
Gość

Mam nadzieję, że nie będzie powikłań po odstawieniu leków. Trzymam kciuki 🙂

Ninja Beauty Blog
Gość

będzie dobrze, tylko próbuj 🙂 trzymam kciuki mocno!

Publiczna Pralnia
Gość

Właśnie idę niedługo do pewnej poleconej osoby, która dużo studiowała na temat żywienia i różnych czynników na ludzki organizm – wizyta u niej trwa około dwóch godzin i wszyscy, którzy wręcz kazali mi tam iść – są niesamowicie zadowoleni – więc idę, bo też jakoś mam dość sposobu, w jaki lekarze leczą – objawy, w dupie miejąc przyczyny 😉 nie mam żadnych poważnych schorzeń, za to idę z osobą, która ma duże problemy ze skórą rąk, na które też wszyscy dermatolodzy rozkładają ręce z niewiedzy. Także do rzeczy – nie chciałabyś spróbować? 🙂 To co prawda we Wrocławiu, ale nie… Czytaj więcej »

Słonecznik
Gość

Fajne są takie osoby, niektóre naprawdę mogą pomóc.

Ja raz byłam o bioenergoterapeuty z koleżanką, dla towarzystwa, ale bardzo miło wspominam tę wizytę, bo dużo nam wytłumaczył odnośnie właśnie odżywiania itp.

Peggy Brown
Gość

kojarzy mi się z tym film "jesteś tym co jesz". mowa tam o samouzdrawianiu organizmu, oczywiście jesli zapewnimy mu wszystkie niezbedne witaminy i minerały, oraz zrezygnujemyt z przetwarzanego jedzenia. rówiez jest tam opisany ciekawy przypadek kobiety w głębokiej depresji, która zablokowana na silne leki, po bardzo wysokiej dawce niacyny wyszła całkowicie z kąta. tak więc polecam ci Aniu ten film, może ugruntuje cię w twojej decyzji. ale zachecam też szukania za granica pomocy- ostatnio rozmawialam z kobieta ktora miala zlamany kregoslup- chodzila, byla w 100 % zdrowa, kiedy zrobilam oczy jak dwa talerze, odpowiedziala "..nie w polsce, tutaj bylabym roslina"

Słonecznik
Gość

Przykro mi :przytul:
Szkoda, że nie udało Ci się jeszcze trafić na jakiegoś kompetentnego specjalistę 🙁
Odstawienie leków to Twoja decyzja – mam nadzieję, że wyjdzie Ci to na dobre 🙂 Ale pamiętaj też o zdrowym odżywianiu itp.

Kasia
Gość

Aniu, a co na to wszystko Twoi rodzice/opiekunowie? Ogolnie na cala te absurdalna sytuacje ze sluzba zdrowia i na fakt, ze odmawiasz brania lekow?

Duzo zdrowia zycze :*
Szkoda, ze doktor House to postac fikcyjna…

Kazik z Mazur
Gość

polska służba zdrowia…

k-rocka
Gość

Żenada.. strasznie mi przykro, że taka jest sytuacja w naszym kraju;/ Mam nadzieję, że sobie poradzisz z tym problemem;/
Niestety choruję na astmę i kiedyś od Pani doktor dostałam taką diagnozę i takie leki, że kolejne wizyty u innych lekarzy kończyły się komentarzami typu: "To Pani jeszcze żyje?!"

Wiktoria Ardilla
Gość

Ojej, jak przykro czytać tak smutne posty. Trzymaj się! I rozpieszczaj się, dobry humor potrafi uzdrawiać! 🙂
Może poczytaj na różnych forach, na pewno są ludzie, którzy mieli podobny problem, może coś Ci doradzą. Trzymam kciuki!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

co Ty kurde jesz że masz taki CYC coo?;/:P
Tylko weś Anka tam nie szalej i może bierz lekki (choć te po których widzisz jakies efekty) bo jak nam się rozchorujesz jeszcze bardziej??;((

anonimowa czytelniczka:*:)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Polecam ci ksiązki Słoneckiego, Ewy Dąbrowskiej, Andrzeja Janusa, Budwig- znajdziesz je łatwo na chomiku. 3 ostatni autorzy takze są lekarzami, ale traktują ciało holistycznie, podstawą leczenia jest wg nich dostarczenie składników odzywczych (zdrowa zywnosc, glownie warzywa), eliminacja tego co szkodliwe (przetworzona zywnosc, uzywki) i oczyszczenie ciała z toksyn, martwych komorek i candidy, a wtedy organizm powinien sam poradzzic sobie z chorobą. Dla mnie brzmi to sensownie, i staram sie ograniczyc szkodliwy cukier, laktoze i gluten- niestety marnie mi idzie. Od jakiegos czasu pije tez Miksture Oczyszczającą Słoneckiego, Koktaile Błonnikowe (zblenowany shake z siemienia lnianego, jakichs owocow i warzyw), jem wiecej… Czytaj więcej »

Wiktoria Ardilla
Gość

Miałam pisać, żebyś poczytała o dr. Budwig i oleju lnianym, ale koleżanka wyżej mnie ubiegła 🙂
Powodzenia Aniu, pisz nam o efektach.

Pola Zas
Gość

W książce, którą ostatnio czytam zaprezentowano teorię, że przez choroby nasz organizm przekazuje problemy duszy/ducha. Jak przeczytam, napiszę pełniejsza informację 🙂

Matbaza
Gość

Otóż to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie znoszę lekarzy, tych bufonów i konowałów. Wrrrrrrrrrr.
A gdy napisałam co myśle na swoim blogu, ktoś mnie skomentował, że uogólniam!
http://matbaza.blogspot.com/2011/11/uwaga-lekarze-juz-nie-lecza.html
A tak kurka, uogólniam, bo jesli sa wyjątki, to to sa wyjątki od reguły.

Bardzo dobry jest Twój blog. Trafiłam tu niedawno i dopiero sie rozglądam, ale bardzo mi się podoba. Czwartki są super! Pozdrowienia!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pewien odsetek ludzkiej populacji cierpi na choroby których nie da się wyleczyć, a tylko można łagodzić objawy, niestety trafiło też na Ciebie.Przykro mi strasznie, że chorujesz, ale przemyśl dobrze to odstawianie leków. Ja też na coś choruję (wrodzony przerost kory nadnerczy i przeciwciała przeciw elementom jajnika).Gdy sobie uświadomiłam ten fakt o którym wspomniałam w pierwszym zdaniu, wtedy moje życie stało się łatwiejsze, trzeba to zaakceptować, to po prostu część nas. Nie każdy jest zdrowy, niektórzy rodzą się bez kończyn, inni niewidomi, bądź z mukowiscydozą, są ludzie produkujący przeciwciała przeciw własnym tkankom, taki jest świat……….

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mój partner jako dzieciak chorował na liczne alergie i astmę. Dziesiątki leków nie pomagały. W wieku gimnazjalnym powiedział że ma dość ciągłego leczenia, biegania po lekarzach i odstawił leki. Z początku było mu ciężko bo choroba dawała bardziej o sobie znać. Z czasem obiawy słabły. Teraz jedynie łapie go katar przy styczności z kotem, chociaż gdy przebywa z nim dłuższy okres czasu to organizm się przyzwyczaja.

Previous
Jak minął mi tydzień ze szminką i takie tam gadanie
Kogo powiadomić w przypadku śmierci?