Jak wejdziecie w lokalizację, to zobaczycie jak to POWINNO wyglądać. Cóż, być w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach miejscu i go nie zobaczyć, bo chmury - zdarza się! :D Potem zaczął padać deszcz, więc ja zaczęłam mieć z tego radochę😅
Pytacie, dlaczego tak mało się stresuję! Słuchajcie, ja kiedyś byłam tą osobą, którą ze stresu zawsze bolał brzuch. Przed egzaminem, zawodami, konkursem... dzisiaj stresik czuję tylko przed podróżą (czyli chyba długo nie poczuję🙈) a częściej towarzyszy mi EKSCYTACJA. Większy problem mam z napięciem, ono się silnie odbija na moim ciele. Zazwyczaj szłam je wybiegać, ale ponieważ wróciłam przed obowiązkową kwarantanną, narzuciłam sobie własną i... chodzę po ścianach, bo moje najlepsze sposoby na rozładowanie napięcia są niedostępne🙈Nie cierpię biegać. Ale lubię zgrzana wrócić do mieszkania i mieć ten uśmiech na twarzy, że już wszystko za mną😅

A nie stresuje się, bo nie pozwalam, by rzeczy, które są poza moją kontrolą władały moim umysłem. Poza moją kontrolą jest to, ile potrwa pandemia, ile osób umiera każdego dnia, jak wygląda stan opieki zdrowotnej w Polsce, czy będzie szczepionka albo kiedy będzie i ile potrwają obostrzenia.
Ale mam kontrolę nad najważniejszymi rzeczami: mogę ograniczyć do minimum wyjścia (spacerek do sklepu po jedną rzecz nigdy tak nie kusił, co?😉), poprawnie myć ręce, unikać dotykania buzi, dbać o odporność, być aktywna fizycznie, słuchać komunikatów GiS i dostosować swoją sytuację finansową do zmieniających się warunków (przyciąć wydatki? przebranżowić się? podnieść ceny usług czy obniżyć i iść na ilość?).
Skupiam się nad tym, nad czym mam kontrolę. Zawsze!
Nie wiem czy na egzaminie dostanę trudne pytania, nad tym nie mam kontroli. Ale mam kontrolę nad tym, jak przyswoję materiał.
A u Was jak? Stres? Czarne myśli? Czy spokój na myśl o tym, że cokolwiek przyniesie życie, będzie trzeba się do tego dostosować?
#stres #szczerze_pisząc #emocje #stacalm #stayhome #vietnam #goldenhandsbridge

Jak wejdziecie w lokalizację, to...

Ale mam dzisiaj kiepski dzień! Chyba będę ładną sumkę w plecy. Auć! Bolesna lekcja, by nie robić czegoś „jednym okiem”. Pomyślałam, że podzielę się kilkoma swoimi wpadkami i poproszę Cię o to samo 👉🏻 zatytułowałam oficjalny przelew „pieniądze za las”. Byłam rozkojarzona!
👉🏻 kilka razy wysłałam polecony do samej siebie, jakoś odruchowo wpisuje mi się mój własny adres 🤷🏻‍♀️
👉🏻 wybrałam się na basen i nie spakowałam stroju, zorientowałam się już w szatni
👉🏻 bez portfela to też wyszłam wiele razy
👉🏻 wysłałam klientowi plik o tytule „wersjaostatecznailetychpoprawekjapierdole.pdf”
👉🏻 wyszłam z knajpy i zapomniałam zapłacić. Biegłam przeprosić i uregulować należność ze zwieszonym jęzorem a oni się nawet nie zorientowali! Przeprosiłam chyba z 5x🙈

Teraz Ty, będzie mi raźniej!
Zdjęcie z Bali! Było pięknie, mam nadzieję, że Balijczycy dadzą sobie radę z kryzysem, żyli w dużej mierze z turystyki :( #wpadka #aniamaluje #szczerze_pisząc #wodospad #waterfall #podrozemaleiduze #podróże

Ale mam dzisiaj kiepski dzień!...

Mam taką ulubioną grę, gdzie zadaję ludziom pytania w stylu „wolisz do końca życia jeść tylko sernik, czy tylko burgery?”. Nawet mam jej karcianą wersję (nazwa się „Dylematy” i pytania są w niej czasami na maksa odjechane!) ale i tak wolę zadawać własne😈. Zasady są proste! 👉🏻 odpowiadasz na dowolne pytanie z tego wątku (moje, cudze)
👉🏻 kupujesz sobie w ten sposób prawo, by zadać własne pytanie 
Można uzasadniać, wychodzą z tego super dyskusje!!! Uwielbiam w to grać! I na żywo i przez smsy jak na żywo nie można pogadać.
Więc ja zacznę, a Wy mam nadzieję, będziecie w komentarzach aktywni. Pytanie które wrzucam, pochodzi z gry „Dylematy”:
2 osoby zaproponowały ci namiętny pocałunek. Jedna z nich to 10 w Twojej osobistej skali, ale jest w związku. Druga to singiel, ale w twojej skali „5”. Kogo wybierasz? Napisz, a potem stwórz własny „dylemat”😉 Zawsze trzeba coś wybrać, nawet jak obie opcje są złe 🙃
Odpowiedz i zadaj swoje pytanie.

Możecie odpowiadać sobie nawzajem, będzie zabawnie! To jak, 5 czy 10? 
#gra #zostajewdomu #rozrywka #buivien #buivienstreet #vietnam #saigon #hochiminh #podróże #podróżemałeiduże #aniamaluje

Mam taką ulubioną grę, gdzie...

Idziesz do pracy, bo musisz? Źle, bo masz siedzieć na pupie. Bierzesz bezpłatny urlop, żeby siedzieć na pupie - źle, bo będzie kryzys, a w ogóle to ktoś musi w sklepach sprzedawać.
Wrzucasz związane w wirusem treści - źle, bo wszyscy już mają dość. Wrzucasz treści rozrywkowe - źle, bo jesteś ignorantem. Kupujesz papier dla siebie i rodziny - źle, bo panikujesz i „odbierasz innym”. Kupujesz tyle ile potrzebujesz - źle, bo nie myślisz o przyszłości.

Nie dajmy się zwariować. Jesteśmy różni! Przeżywamy sytuacje na swój sposób. Ktoś, kto lubi siedzieć w domu nie zrozumie kogoś, kto serio chodzi od tego po ścianach. za dzieciaka byłam często chora i 2 tygodnie na dupsku to dla mnie żadna nowość. Przyznam, że czasami wręcz chciałam mieć anginę, żeby oglądać na satelicie bajki na jakimś Rai due czy niemieckim RTL2, oglądać reklamy produktów, których w Polsce nie ma, układać puzzle, czytać książki, wpuszczać psa do łóżka (chora, to mama przymknie oko) i układać domki z kart. Przeszłabym się chętnie, marzę o zakupach w lidlu, żałuję, że nie mam balkonu, ale jakieś wielkie wyrzeczenie to nie jest. Dla kogoś innego może być niemal traumatyczne i nie mam prawa tego oceniać! Jeden będzie tańczył i śpiewał, drugi zwinie się w kulkę i będzie mu smutno.
Dlatego proszę, nie oceniajmy się! Jeśli tylko słuchasz się do zaleceń i oficjalnych komunikatów - nie czuj wyrzutów sumienia, że masz ochotę spać albo leżeć zamiast pisać ebooki i tworzyć genialne biznesy. Albo na odwrót, że w tej sytuacji przyszedł Ci do głowy genialny produkt  i wchodzisz w to jak opętany!
Nie miej wyrzutów sumienia, że czujesz radochę na myśl o gotowaniu, porządkach w szafie i wszystkich rzeczach, na które brakowało ci czasu. Albo na odwrót - że zamawiasz na wynos i marzysz o pracy w której odwiedza cię pan kanapka. Ale nie oceniaj. 
Polecam z  stories @evrdtrp która pokazuje, jak odmienne mamy perspektywy i sytuacje życiowe. To nie są rzeczy czarne albo białe, raczej tak niedookreślone jak moja skora na tym zdjęciu. Opalona, spalona, czy blada? Wszystko po trochu!
Wspieranie, nie ocenianie. Proszę🤗
#staystrong #siedzęwdomu ... bo mam ten przywilej, nie każdy może.
Doceniam! #szczerze_pisząc #aniamaluje

Idziesz do pracy, bo musisz?...

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja niestety ciągle! Czasami szybciej działam niż myślę, a refleksja nad głupotą przychodzi po fakcie. Osobiście za jedną z najgłupszych rzeczy na świecie uważam jednak palenie papierosów. Śmierdzą, trują, niszczą zęby i zdrowie - bez wahania zdecydowałam się dorzucić swoje 3 grosze do kampanii przeciwko paleniu!
Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy kiedyś paliliście (albo palicie) i czego wam najbardziej w związku z tym żal!
Więcej na : http://stopfejkfriends.pl/ 
Post w tamach kampanii społecznej: #stopfejkfriends i „Papierosy i e-papierosy to fałszywi przyjaciele”

#aniamaluje #szczerze_pisząc

Robicie czasami głupie rzeczy? Ja...

Na tym zdjęciu moja mina mówi „czy mogę już iść?” i nawet powiedziałam to na głos do @czula.kaminska bo obok latał jakiś szerszeń, a ja się panicznie boję🙈
Bo ja wcale nie jest odważna! 
Życie jest przewrotne. Pojechałam solo, żeby sama pobyć ze swoimi myślami - nie spędziłam sama ani jednego dnia! A teraz siedzę na tyłku jak wszyscy i mam to swoje wyciszenie, chociaż czas po wyjeździe miał być turbo intensywny🤪
🌱Fajnie jest być gdzieś z kimś. Dzielić zachwyt, czasami pokazać coś swoimi oczami, czasami rozproszyć poczucie odpowiedzialności by nie ciążyło tylko na jednej osobie, czasami by poczuć się bezpieczniej. 🌱Podróżowanie solo jest inne. Ludzie dzielą z Tobą jakieś fragmenty drogi, ale na Twoich zasadach. Zero kompromisów, dostosowywania się, szukania knajp gdzie będzie coś bez pszenicy albo gaszenia światła bo ktoś chce spać, a ty jeszcze nie. Omijania czegoś, bo komuś za gorąco albo za daleko, za blisko, za brzydko, za ładnie, zawsze coś.
🌱Łatwiej poznaje się ludzi. Ja na nowo uwierzyłam, że w ludziach jest dobro. Spotkałam się z wielką życzliwością, chęcią pomocy, wskazówkami. Ktoś mnie podwiózł, ktoś naprawił laptopa, ktoś pokazał fajne zakątki, ktoś zrobił zdjęcie, ktoś popilnował rzeczy. To było piękne!🥰
🌱Podróżowanie solo nie jest ani lepsze ani gorsze. Jest zupełnie inne. 
Polecam przeżyć chociaż raz w życiu, może jak wszystko się uspokoi? ☀️Ja lubię mieć jakąś nagrodę w perspektywie. Jeśli ogarnę to finansowo to po tej całej pandemii chciałabym wybrać się do Włoch i zjeść nieprzyzwoicie pyszną pizzę. I makaron. I potańczyć. I pośpiewać pijąc nad morzem ich domowe wino z plastikowej butelki.
Tak będzie, musi być! 
Każda burza się kiedyś kończy, w to chcę wierzyć!
Zabawmy się! Wyobraź sobie, że pandemia się skończyła, Twoje finanse i rodzina mają się dobrze.
Pierwsze co robisz „w nagrodę” aby to odreagować to?
Ja totalnie wybieram się na pizzę! #podróże #solo #solotravel #drzewo #szczerze_pisząc #aniamaluje #infinitydress #multiwaydress

Na tym zdjęciu moja mina...

To, co dzisiaj wydaje się dramatem, kiedyś może okazać się cenną lekcją. Pamiętam jak z dnia na dzień straciłam źródło dochodu nie mając planu B. Bolało, ale od tej pory pamiętałam, że „najpierw płacę sobie”. No matter what! Budowałam poduszkę finansową, chociaż było bardzo ciężko. Za drugim razem gdy straciłam głównego klienta też bolało potwornie. Wtedy wyciągnęłam kolejną lekcję i postawiłam na dywersyfikację. Teraz przy okazji wirusa moje źródełka powysychały albo stały się mniejsze, ale jedno, zupełnie pasywne działa nadal i to lepiej niż wcześniej. Książka, którą napisałam w 2013! (Dostępna na legimi).
Kryzysy są ciężkie, ja się cieszę, że dostałam mocno po dupie bardzo młodo. Że przegadałam sobie kilka tematów i np. podjęłam trudną decyzję, że nie stać mnie na pracę w szkole, (wtedy byle ósemka do wyrwania oznacza tarapaty finansowe).
Czasami te bolesne lekcje po czasie okazują się bardzo cenne! 
Mam taką zasadę, że porażkę zawsze zamieniam w „teachable moment”. Wypisuję 10 rzeczy, których nauczyła mnie ta sytuacja i wdrażam wnioski w życie.
Z takim podejściem z wielu problemów wychodzimy silniejsi!
Gdybym nie przerobiła tego problemu 10 lat temu, dzisiaj też z przerażeniem patrzyłabym na topniejący stan konta😰ale czasami żeby było lepiej, przez chwilę musi być trochę gorzej! Dzisiaj widzę, że przez ten kryzys podjęłam decyzje, które zapewniają mi całkiem wygodne życie.
Teraz wydaje się ciężko, ale jeśli wyciągniemy z tego lekcje, to będzie lepiej.
Każdy zna chyba kogoś, kto załamał się po rozpadzie związku a potem poznał partnera pod każdym kątem nieporównywalnie lepszego, prawda?
Wierzę, że tak to się skończy! 
Masz jakąś historię życiowej tragedii, która okazała się potrzebną lekcją i chcesz się nią podzielić?
#aniamaluje #szczerze_pisząc #saigon #hochiminh #kryzys #staystrong

To, co dzisiaj wydaje się...

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców. To totalnie nie jest czas na te wszystkie wrogie spojrzenia i wytykanie innym co zrobili nie tak! W Tajlandii starsze małażeństwo z Chin pozarażało innych, bo bali się linczu i bali się iść do szpitala. U nas ludzie zatajają, że byli we Włoszech właśnie przez takie komentarze! Z kolei gdy restauratorka z Bangkoku dała znać klientom na fejsie, że ma wirusa, zamyka lokal i prosi osoby, które w nim były o sprawdzenie swojego zdrowia - ludzie pisali, że dziękują za jej odpowiedzialność i poinformowanie. Takie samo podejście ma Tajwan. Pisałam kiedyś, że wiara w „sprawiedliwy świat” sprzyja kulturze wtórnej wiktymizacji ofiar. Bo gdy wszyscy myślimy „jak będę ostrożna to nikt mnie nie zgwałci”, to z automatu cześć winy idzie zawsze na zgwałconą kobietę. „Mnie jakoś takie rzeczy nie spotykają a chodzę tedy 20 lat”🙄. To od naszego podejścia zależy, czy ludzie będą zgłaszać swoje objawy, czy nie. Wirus może przytrafić się każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu człowiekowi! To nie jest moment na „to przez tego, to przez tamtego”. To moment na słuchanie się do zaleceń i siedzenie w domu. Ja zdecydowałam się kontynuować relację z Azji z normalnym opóźnieniem (no, może ciut dłuższym, zbieram więcej info o ciemnych stronach Wietnamu😌). Czasy są ciężkie, miejcie u mnie trochę rozrywki i normalności! Pozostańmy silni, bez znaczenia, czy w Polsce czy gdzieś na świecie!♥️ Nie obwiniajmy się nawzajem, nikt nie przyniósł wirusa złośliwie! To i tak by się wydarzyło. Strach jest ok, panika nie. Panika to chaos. Potrzebujemy spokoju i opanowania😊 to nasze reakcje zadecydują o rozwoju wydarzeń.
#podróże #szczerze_pisząc #aniamaluje #wirus #zostajewdomu

Surowi rodzice wychowują najlepszych kłamców....

Jedna z moich największych obaw odnośnie podróży solo?
„Ale jak ja pójdę na plażę?!”🤣
Biegam szybko, ale jednak nie chciałabym wyskakiwać z morza aby dogonić  złodzieja, który połasił się na mój telefon.
Tymczasem moje  obawy okazały się zupełnie bezzasadne! Poznałam wielu spoko ludzi, którym postanowiłam zaufać i rzadko bywałam sama. Ale czasami chciałam! I co wtedy? Raz ratownik zaproponował, że wrzuci moje „belongings” do swojej łódki. Raz wrzuciłam telefon, kasę i klucz do woreczka strunowego i zakopałam pod palmą. A kilka razy wyszłam zupełnie bez niczego. Zostawiałam klucz na recepcji i odcinałam się.
Było super! 
Chcę bardziej być niż mieć. Nie wiem jak mogłam kiedyś pozwolić na to, aby strach o durne rzeczy mnie blokował.
Dzisiaj widzę, jak był irracjonalny 🙈 nie mam za wielu zdjęć z plaży, ale było fajnie! Jestem za to na wielu zdjęciach wietnamskich chłopców (na Bali też mi się zdarzyło)🤣 Widzą białą dziewczynę i pytają, czy mogą fotkę. I czy mogą mnie do tej fotki objąć. Przedmiotowe? Szczerze? Ja też robię fotki lokalsom i chociaż sami zachęcają, to w pewien sposób czuję, że pozując do zdjęć spłacam jakiś dług. Chłopcy są zawsze bardzo grzeczni i mili. Nie spotkało mnie tu nic „disrescpectful”. Po fakcie zawsze dziękują, chwilę pogawędzimy. To dla mnie ok, bez względu na to, co opowiedzą kolegom pokazując zdjęcie. W mojej opowieści też każdy pająk jest 3 razy większy, a każdy z nas ma koleżankę, do której idol na koncercie puścił oczko😉

Nigdy w życiu nie uśmiechałam się tyle, co na tym wyjeździe!!! Nie wiem jak mogła mnie blokować myśl o tym, że ktoś mnie okradnie🙈
„Pod łóżka włażą, złodzieja węszą, 
Łbem o nocniki chłodne trącając.
I znowu sprawdzą kieszonki, kwitki, 
Spodnie na tyłkach zacerowane, 
Własność wielebną, święte nabytki, 
Swoje, wyłączne, zapracowane.”
#wietnam #azja #podróże #podróżemałeiduże #vietnam #aniamaluje #szczerze_pisząc #plaża

Jedna z moich największych obaw...

Typowa ja! Nie pamiętam jak na imię miał właściciel piesełka, ale piesek miał na imię Tom i spędziliśmy razem kilka miłych chwil! 
Nie każde zdjęcie z podróży musi być wymuskane! To wywołuje we mnie miłe emocje, bo Tom był kuleczką radości.
Przy okazji - bycie opiekunem (nie lubię słowa „panem”) pieska to +100 do charyzmy i zwiększa szanse podrywu. Albo ułatwia kontakt. Lubię czytać książki w parku i w zeszłym roku kilkadziesiąt (!) razy zdarzyło się, że wbiegł we mnie albo mój koc czyjś piesek, co dało opiekunowi oczywisty pretekst do zagajenia rozmowy bez jakiejś niezręczności. Z trzema z tych osób się koleguję, jednego poznałam ze swoją koleżanką i są parą ;).
Pieski są super!!!
Pytanie do ludzi, którzy mają (albo kiedyś mieli) zwierzaka - jak się wabił? Imię typowo zwierzęce, czy ludzkie?
Ja miałam: kota o imieniu Trampek, owczarka szkockiego collie o imieniu Zija, (Zia) aka Ruda, drugiego psa o imieniu „Mała” (zwana Zazdrośnicą), kota Kiko i kotkę Ninę. Teraz w mojej rodzinie jest kotka Schwarz i piesek Niunio.
Każde imię z innej bajki!
Jak u Was?
#piesek #dogsofinstagram #wakacje #wietnam #vietnam #podróże #podrozemaleiduze #zwierzaki

Typowa ja! Nie pamiętam jak...

Makijaż u dwunastolatki…+ apel

Paskudztwo, prawda?
Osobiście nie widziałam jeszcze nastolatki z takim makijażem, ale zdarzały się inne paskudztwa.
Dziewczyny kończące podstawówkę, z ciemnym jak smoła obrysem oka (przy braku pomalowanych rzęs), gimnazjalistki z ogromnymi plackami ceglastego różu na policzkach, rzęsy – owadzie nóżki i wiele, wiele innych. Aż strach wymieniać!
Zastanawiałam się kiedyś, skąd to się bierze. Ja wiem, że często na usta ciśnie się aż “gdzie są rodzice?!”, ale nie jestem za kategorycznym nie dla makijażu nastolatki (nawet tej bardzo młodej). Jako młoda gówniara, może z siedmioletnia, podkradałam mamie oranżową szminkę nieistniejącej już chyba firmy Paloma. W odpowiedzi dostałam w prezencie zestaw do makijażu dla dziewczynek, coś mniej więcej takiego :

 W moim były różne cienie, mini tusz do rzęs i 4 szminki. Mama pokazała mi jak się z tego korzysta i pozwoliła mi czasami w domu i w ten sposób pobawić.
Zaliczyłam dwie epickie wpadki – raz pomalowałyśmy się obie z kuzynką jak bazarowe lale 😛 Za drugim razem ktoś zrobił mi zdjęcie w takim pełnym makijażu i miałam dość na dłuuuugie lata 🙂 Wyglądałam podobnie jak ta dziewczynka

Zakazy zawsze działały na odwrót. I pewnie zawsze będą tak działać! Tak długo, jak długo matki będą zabraniać nastolatkom się malować, tak długo one będą robić makijaż w szkolnej toalecie, podkładem za ciemnym o 10 tonów.

 I po co to? Myślę, że wszystko jest dla ludzi. Pewnie wiele osób nie zgodzi się z moim zdaniem, ale uważam, że kiedy córka zaczyna interesować się makijażem, to rodzic, który chce budować dobrą i trwałą więź powinien to zauważyć i wykorzystać moment. Nie wiem, kupić krem tonujący? 

Opowiedzieć, o tak ważnych detalach, jak posmarowanie także szyi, czy nawet pokazać na zdjęciach, jak wygląda naprawdę kiepski makijaż. Ustalić zasady, np. połyskująca pomadka ochronna w podstawówce i bezbarwna odżywka do rzęs, (czy cokolwiek innego).
Ale ja w zasadzie nie o tym.

Wczoraj koleżanka podesłała mi link do profilu dwunastoletniej dziewczynki która nagrywa filmiki na Youtube. I jestem pod wrażeniem!
Mała wykonuje cudowne makijaże, i jest cudownie optymistyczna, a w dodatku pełna życia, jak na kogoś, kto zmaga się tym okropnym nowotworem jakim jest rak.
Zobaczcie jej filmiki, oto Taliajoy18!Dlaczego tak bardzo mi na tym zależy?
Mała całkowicie mnie urzekła! Na swoim kanale emituje reklamy, więc chciałabym, aby wiele osób go obejrzało. Rozesłałam już to znajomym!
Jest jeszcze jedna sprawa, Talia marzy o występie w programie Ellen Degeneres. To, co możecie dla niej zrobić, to wypełnić formularz na stronie Ellen i napisać kilka słów o tym, że powinna zaprosić dziewczynkę do swojego programu.
To może być np. 
Dear Ellen,
I think You should see amazing Youtube chanel : http://www.youtube.com/user/taliajoy18Wiem, że zdjęcie z początku wpisu jest trochę prowokacyjne i pewnie część z Was liczyła na to, że popsioczymy tu na gimnazjalistki, ale serio, historia tej dziewczynki jest dla mnie ważna więc zróbmy coś dobrego!
http://www.youtube.com/watch?v=0DJmjzCwalM&feature=plcp

możecie też kliknąć lubię to

Uściski, Ania

39
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
gorzkakokoszkaEmIvAniamalujeAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mentoska
Gość

Kurde, ta mała jest fenomenalna!

imprevisivel
Gość

Faktycznie jest swietna ! ja juz wysylam 🙂

maxcom
Gość

myślałam, że obejdzie się bez danych kontaktowych. niestety mimo chęci nie wysyłam moich danych gdzie podanie i nie zabiorę udziału w takim "głosowaniu" , jesli jest coś bez podawania danych (w tym mojego prywatnego numeru telefonu, czy adresu) to z chęcią zagłosuję. Po angielskich stronach też nie potrafię się poruszać, nie znam aż tak tego języka i boję się ze kliknę w coś co potem okaże się reklamą, umową, podpuchą. Wiem, ze mamy 21 wiek, ale unikam takich "obcych" stron

la6
Gość

świetna jest 🙂
a co do dziwnie umalowanych nastolatek – nie wszystkie matki same umieją o siebie zadbać, więc nie potrafią doradzić córkom, i biedne eksperymentują..

GoodForYouDP
Gość

Widziałam jej filmiki, według mnie wykonuje makijaż 1000 razy lepiej niż nie jednak osoba w moim wieku(w tym także ja:D) hehe
Fajnie, że są jeszcze tacy ludzie- optymistyczni i tacy, którzy się nie poddają chorobie. Jestem pełna podziwu dla tej małej, bo nie jeden z nas na pewno by się załamał w takiej sytuacji.

marquisdered
Gość

Faktycznie jest cudowna! Ja pamiętam, jak jako mała dziewczynka UWIELBIAŁAM mazać długopisem po skórze innych, tworząc autorskie "tatuaże", dlatego też gdy kiedyś w domu mojej nauczycielki zobaczyłam jej córki biegające z pomadką pozwoliłam im… na moim tradycyjnym makijażu zrobić swój! 😀 Miałam czerwone policzki, wyglądałam jak połączenie clowna oraz matrioszki i… w takim wydaniu wracałam do domu! 😀 Ale radość, jaką sprawiłam dziewczynkom-niesamowita! Mi tylko parę osób pozwalało tworzyć coś na ramionach, dlatego też pamiętając poprzednie doświadczenia tym chętniej zgodziłam się na bycie królikiem doświadczalnym… 😀 A odnośnie nieumiejętnego nakładania makijażu-wydaje mi się, że jeżeli mama by pokazała co i… Czytaj więcej »

Remedy
Gość

Jestem zdania, że z makijażem nie można przesadzać w każdym wieku, a niestety od dłuższego czasu można zauważyć, że właśnie młode dziewczyny z podstawówki czy tam gimnazjum malują się, że strach patrzeć.. Ja zaczęłam się malować też w podstawówce, ale moimi kosmetykami był wtedy chyba jedynie błyszczyk i tusz do rzęs i to dopiero chyba pod koniec 6 klasy. Co do małej to kurcze śliczna jest i jakie makijaże robi! Ja stara dupa 20 lat na karku mam i problemy sprawiają mi najprostsze makijaże więc jestem pełna podziwu 😀 Oczywiście wypełnię formularz lub wejdę na fb Ellen Degeneres 🙂

Alex
Gość

niestety ja na te zestawy dla małych dziewczynek dostałam uczulenia … :/

lacquer-maniacs
Gość

Niezła jest!
Mnie wkurzają szczerze mówiąc małolaty, które robią się na o wiele starsze od siebie dziewczyny. Zgadzam się z tym, że powinno się ograniczyć np. do pomadki ochronnej i bezbarwnej odżywki do rzęs w podstawówce. Nie wiem w jaki sposób stało się tak, że takie dziewczynki chodza z np. grubymi krechami na oczach. prawdpodobnie to wina mediów, a rodzice nie potrafią dopilnowac swoich dzieci.

Oczuchmurność (Czarna Orchidea)
Gość

Ty byś zobaczyła co u mnie w lo sie dzieje…typiara wygląda podobnie jak panie z pierwszego zdjęcia. Ma przezwisko "placki" ew "tranwestyta" w mojej klasie… A dumna chodzi, jakby była conajmniej make up artist 😀

Anonimowy
Gość
Anonimowy

mała świetna, już kiedyś trafiłam na jej kanał 😉 a co do Twoich opinii na temat makijażu dla nastolatek – zgadzam się w 100%. delikatnie pomalowane rzęsy, błyszczyk lub pomadka ochronna na usta, krem tonujący i jest pięknie 😉

Mudi
Gość

O ja dziewczynka jest niesamowita! I ma takie piękne oczy! I makijaże obłędne..
aż mnie przytkało trochę 🙂

Mudi
Gość

Haha, no wróciłam dzisiaj rano i jestem tak zmęczona tym całym wyjazdem że chyba tydzień będę odsypiała haha.

luthienn
Gość

Jak widzę te wysmarowane makijażem 13/14 latki to mi się żyć odechciewa, dramat.

frombodytohair
Gość

słyszłam o tej dziewczynce,jest naprawde świetna!

Lallane
Gość

ja wczoraj po twoim wpisie na FB pół dnia ją oglądałam.. jest cudowna, jej humor mimo jej stanu się udziela, napisałam tej ellen że mała ją kocha:D

Lallane
Gość

Mam nadzieje że w niedługim czasie zobaczymy ją u Ellen 😀

Złotowłosa
Gość

Też nie pochwalam makijażu u młodych dziewcząt, ale mała jest genialna i zdecydowanie zasługuje na szansę, na pewno też poświęcę jej posta i rozgłoszę sprawę wśród znajomych.

Giusta
Gość

Oglądam tą małą od dłuższego czasu i zawsze, ale to zawsze daje mi tyle pozytywnej energii… Mam takiego wielkiego banana na twarzy dzięki niej…
Poza tym, uwielbiam oglądać Ellen, śmieję się do łez… 😉
Co do nieumiejętnego makeup'u myślę że 'podkładowe' zdjęcie mówi wszystko.
Pozdrawiam 😉

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj,
Moim zdaniem jesteś niekonsekwentna. Najpierw wyrażasz swoją niepochlebną opinię (w kulturalny jednak sposób) na temat przerysowanych makijaży u dwunastolatek. Później chwalisz makijaże dziewczynki chorej na nowotwór, ile ona ma lat? nie więcej niz 10. Jej makijaże są po prostu karykaturalne. Rozumiem- jest chora, ma marzenia…ale zdziwił mnie fakt, że chwalisz jej nieodpowiednie jak na jej wiek, zbyt mocne makijaże.
Pozdrawiam

Iv
Gość

Niestety na jej fanpage'u pojawiła się właśnie wiadomośc, że nowotwór wygrał…

Iv
Gość

Niestety właśnie na jej fanpage'u pojawiła się wiadomośc, że nowotwór wygrał..

Em
Gość

To Talia Castellano. Zmarła w lipcu tego roku. Mówiła, że makijaż to jej peruka i faktycznie była zarażająco pozytywna.

gorzkakokoszka
Gość

Sliczna ta dziewcznka. Tylko mała uwaga, podkładem nie samrujemy szyji, tylko tak dobieramy podkład, żeby kolor nie odróżniał sie od szyji. Dlatego kolor podkładu powinno sie testowac na lini rzuchwy 🙂

Previous
Jak wygładzić włosy? Tanie wygładzanie, czyli moje LAMINOWANIE
Makijaż u dwunastolatki…+ apel