Instagram has returned invalid data.

2

Ok, rozumiem, nie każdy ot tak, z kapelusza wyczaruje pięć mocnych stron…ale ja Ci w tym pomogę. Po pierwsze – odrzuć myślenie, że mocna strona to musi być coś naprawdę ciężkiego kalibru. Otóż nie, nie musi. 
Mocną stroną jest np. umiejętność negocjacji – mam kolegę, który (prawie) wszystkie sprawy w urzędach czy innych instytuacjach załatwia od ręki i zawsze znajdzie się dla niego miejsce u lekarza. Jak on to robi? Nie, nie daje łapówek. Genialnie bajeruje panie które siędzą za okienkami. Wystarczy dodać do tego trochę uroku osobistego i… mamy przepis na sukces. Gdzie się tego nauczył? Pewnego dnia znalazł się w finansowej czarnej dupie i został telemarketerem. Pasjonowało go to, jak to się dzieje, że niektórzy mają fane prowizje i duży obrót, a u niego ludzie się rozłączają. Zaczął o tym czytać, ćwiczyć i… wypracował sobie tę przydatną umiejętność. Przestaw się na lżejsze myślenie i nie myśl o swoich mocnych stronach w sztywnych kategoriach.
____________________
Ok, wiem, to nie takie proste. Zastanów się, jakie sukcesy udało Ci się ostatnio osiągnąć. Sukcesem może być wszystko. Udało Ci się zrobić wspaniałą, domowę pizzę którą wszyscy byli oczarowani? Brawo! Być może to jest właśnie Twoja mocna strona! A może masz jakieś sukcesy na które “masz papier” ? Zastanów się, kiedy ostatnio usłyszałeś “gratuluję” i pomyśl o kontekście tej sytuacji.
….
A może umiesz opowiadać tak dobre żarty, że nawet największe ponuraki brzuch boli od śmiechu? Gdybym ja to potrafiła, pewnie bez wahania uznałabym taką umiejętność za swoją mocną stronę.
_______________________
Hmm, rzeczywiście, ciężko się z Tobą pracuje 🙂 To nic, poradzimy sobie. Na początek zapisz na kartce którą masz przed sobą, że jak tylko dobrniesz do końca tego “kursu”, przygotujesz sobie słoik sukcesów. Bez głupich wymówek! Nie masz słoika, użyj szklanki, nie masz szklanki, przetnij plastikową butelkę, nie masz butelki, wyjdź na spacer i wyciągnij jakąś ze śmietnika! Jeśli wiecznie będziesz szukał powodów aby czegoś nie zrobić, zamiast sposobów które Ci to umożliwią, nigdy nie będziesz cieszyć się życiem.
Zapisałeś?
To teraz zastanów się, co sprawia, że jesteś z tego dumny.
Jeśli Ci ciężko, cofnij się myślami aż do dzieciństwa. MUSI być coś, co zawsze napawało Cię dumą. Może zawsze masz super czysto w mieszkaniu? Są tacy, których mocną stroną jest wynajdywanie fajnych pomysłów na zorganizowany, czysty dom. Mają masę idei, wymyślają nowe sposoby , triki….
_____________________
Ech, trudny z Ciebie zawodnik. I tak spróbujemy odnaleźć Twoją pasję… ale najpierw wpisz do swoich mocnych stron, że zawsze umiesz znaleźć problem. Byłbyś idealnym pracownikiem Sanepidu 😉 Albo kontrolerem z Urzędu Skarbowego ;-)) 
Aby taka sytuacja nie powtórzyła się nigdy więcej, uszykuj w komórce stoper…. i przejdź do tego ćwiczenia. Pamiętaj, że jeśli w jakimkolwiek innym momencie przyjdzie Ci do głowy mocna strona, wpisz ją na listę i kontynuuj zabawę ścieżką którą już wybrałeś (nie cofaj się)