Archive Pages Design$type=blogging$count=7

Rower babci, nowy paszport i Warszawa [TYGODNIK]

Ten tygodnik rodzi się w bólu i cierpieniu :D Po pierwsze - potwornie, ale to potwornie boli mnie wszystko od kaszlu. Po drugie - abyście nie czekali na tygodnik i wyniki konkursu, zarywam niedzielę. Czeka mnie jeszcze napisanie jednego tekstu. Jutro mam pracę, uczelnię, potem podróż do Poznania, potem Londyn... Komputer zobaczę dopiero w czwartek.
Zatem, "kiedy pytają mnie..."
Ania, jak ty to robisz, że robisz to to i to i jeszcze piszesz często na bloga .. Odpowiadam, że kosztem innych rzeczy, niestety. Obecnie staram się ograniczać pracę, ale wychodzi mi to średnio.

W poniedziałek uczelnia, dyżur i... zepsuty rower babci. Kocham babcię, chociaż ma równie trudny charakter co ja. Może dlatego tak działamy sobie nawzajem na nerwy. Kiedyś przeczytałam takie zdanie, że to co myślimy o innych, tak naprawdę myślimy o nas samych. Na początku bardzo się przed tym zdaniem buntowałam, ale potem zrozumiałam jego sens. W innych ludziach denerwują mnie moje własne cechy lub niedostatki. Przemądrzała koleżanka przypomina mi czasy, gdy prowadziłam photobloga. Wtrącałam wtedy trudne słowa, by dać sobie satysfakcję i uczucie, że "wiem lepiej". Lenistwo ludzi w Kambodży boli mnie dlatego, że sama jeszcze nie podjęłam kilku ważnych decyzji i nie wycisnęłam z życia wszystkiego. A mogłabym. Gdybym robiła więcej, niż robię teraz. Zrezygnowała z niektórych rzeczy.

Wracając do babci - moja babcia ma 85 lat i porusza się na rowerze. Każdego dnia. Czy to zima, czy to lato - rower to żywioł mojej babci. No i się zepsuł, a babcia nie chce nowego. Nie wierzyłam, że uda się go naprawić. Tydzień zleciał na poszukiwaniach idealnego, starego jednośladu. Bez przerzutek, lekkiego, na dużych kołach. Jakimś cudem (zajęło to pięć dni!), udało się stary rower naprawić. Gdyby to potrwało trochę dłużej -  babcia by się odzwyczaiła. Mięśnie mogłyby nie dać rady. Rozumiem to, bo właśnie dlatego ZAWSZE wstaję z łóżka i staram się żyć normalnie. Jak raz zostanę w tym kokonie, w skorupce "lituj się nade mną", to już w niej zostanę na zawsze. Rower to dla mojej babci coś więcej niż środek lokomocji. To niezależność od tego, czy ktoś ją gdzieś zawiezie i ile tam będzie. To samodzielność. I wolność.
(Babcia ma problemy z chodzeniem).
Bardzo dziękuję za wszystkie trzymane kciuki ❤. 
Zbliża się sesja, studenci potrzebowali dodatkowego dyżuru - wyszłam im naprzeciw. Moja dewiza? Traktuj innych tak, jak sama chcesz być traktowana. Chodzę opatulona i jeszcze bardziej staram się powstrzymać problemy z oskrzelami. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest uświadomienie sobie, że to nie jest z zewnątrz. Wirus, bakteria, polip, cokolwiek. To moje geny mi to robią. To ja sama. Ostatnio podchodzę do tego z większym spokojem. Z całkowitym spokojem. Kiedyś gardziłam tym całym "to dzieje się po coś", "każde cierpienie ma sens". Dzisiaj jestem właśnie w tej drużynie. Czuję się płaszczak, z genialnej nowelki niesamowitego matematyka - Edwina Abotta. Jego książka opowiada o płaszczakach - istotach, które są płaskie i postrzegają tylko dwa wymiary - długość i szerokość. Nie mogą zobaczyć trzeciego (wysokości), ponieważ nie mają do tego "narzędzi". Mam na myśli możliwość dostrzeżenia czegoś "więcej". Nagle we Flatlandii (krainie płaszczaków) pojawia się kula.
Wspominałam o tej książce kilka razy. Pamiętam moją radość, gdy sięgnęła po nią jedna z czytelniczek:

Korzystacie z moich poleceń w różny sposób. Czasem by mieć zniżkę na nocleg, czasem by kupić buty, czasem by przeczytać coś wartościowego. Taki jest mój cel. Stworzenie miejsca, przestrzeni, z której każdy czerpie ile chce i co chce. Rzeczy są jakie są. To jakimi je widzimy to tylko nasza interpretacja. Jeden powie, że ktoś jest arogancki, drugi - że pewny siebie. 
Wracając do książki - jak na opowieść o wielu wymiarach - jest bardzo wielowymiarowa. Z jednej strony to po prostu opowieść o płaszczakach. Z drugiej - to matematyczny esej o czwartym wymiarze. Z trzeciej - wysublimowana krytyka społeczeństwa współczesnego autorowi. Z czwartej - coś jeszcze więcej. Przypomniałam sobie o tej książce czytając "Postmodernizm i kabała", gdzie autor do nowelki matematyka nawiązał.

Gdy próbuję prześledzić w głowie wszystkie książki i filmy, które wywarły na mnie wielki wpływ, w jaskrawych barwach widzę, jak ciągnęło mnie dokładnie do tego źródła, z którego dzisiaj czerpię. 

Jeśli kogoś zainteresowała Flatlandia, to kiedyś podrzucałam ekranizację online. To trudna książka - moja wyobraźnia nie podołała. Musiałam obejrzeć i przeczytać jeszcze raz. Zastanowić się nad swoimi instrumentami postrzegania, przemyśleć i zrozumieć, że muszę wznieść się ponad siebie, by się z tym pogodzić. "Człowiek jest czymś, co pokonanym być powinno."
W każdym razie - przepotwornie kaszlę. I bardzo nie lubię litości. Ja jestem z tym naprawdę bardzo dobrze pogodzona.


Starałam się chociaż trochę gotować i piec, ale mam inne priorytety i stawiam na rzeczy łatwe i szybkie. Jak np. przekąski z ciasta francuskiego z kindziukiem i serkiem camembert. Przepis na nie znajdziecie tutaj.

Odebrałam też nowy paszport. Mam nadzieję, że moje stare zdjęcie dostarczyło Wam powodów do śmiechu i uśmiechu. Moja bekowa fotka idealnie pokazuje emocje jakie wtedy się we mnie kłębiły :)

Nabyłam też kilka par butów i cztery torebki. Skrzętnie zbierany punkty, zniżki inne przywileje zaczęły zbliżać się do końca ważności. Tak jak moje środki z Airbnb, które wygasają w maju :). Postawiłam na mocno przecenione superstary i kilka innych rzeczy, o których niebawem :). To nie jest rok bawełnianych gaci.
Widoczne na zdjęciu botki, to idealne, cieplutkie buty na zimę. Uwielbiam je! To moja druga para, wcześniej miałam ciemne. Wkładane, na grubej podeszwie, milusie, w przystępnej cenie.
Można je kupić tutaj, a jeśli jesteście sprytni - możecie skorzystać ze wspaniałej możliwości zrobienia zakupów ze zwrotem. Za pierwsze zakupy powyżej 50 zł otrzymacie z powrotem aż 25 zł!
Dostałam wiele wiadomości z podziękowaniami za informację o tym sposobie :). Mam nadzieję, że bonus na zachętę jeszcze trochę będzie działał:
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ania (@ana.mat.ada)

O tej i innych okazjach więcej w tekście darmowe okazje :

Obawiam się niestety jednego - oferta umożliwiająca zgarnięcie bonu na 400 zł do sieci Douglas kończy się ostatniego stycznia. Niestety jest to data, kiedy już musimy aktywować kartę. Aby mieć ją fizycznie warto wypełnić formularz jeszcze dzisiaj (poniedziałek), może wtorek. Potem może być ciężko :(No właśnie. Skąd banki mają na takie promocje? Ech, z naciągania ludzi. Przeczytałam książkę "Chciwość, jak nas oszukują wielkie firmy".  Nie dowiedziałam się niczego nowego pod kątem finansów (nigdy nie wierzyłam w polisolokaty itp.), ale była interesująca pod innym względem.  Aż mi się nuci Tell me lies, tell me sweet little lies.
Banki nie chcą mówić o ryzyku, ludzie o ryzyku nie chcą słuchać. Chcą większego mieszkania i mniejszej raty. Ludzie nie chcą czytać umów na kilkanaście stron. Brali we franku "bo we franku dawali". Ale nikt nie kazał brać. Można było naciskać na złote. Można było wybrać "ciasne ale własne". Kupić za gotówkę w Piździejewie wielkim.  Możliwości zawsze jest wiele. "Nie idź tam, dokąd idą wszyscy - popatrz jak na tym wyszli".
Nie ma oszusta bez jelenia.
Jeśli korzystasz z legimi (okazja numer 31 z mojego tekstu) - warto pobrać na półkę i przeczytać - może nie dokładnie, ale chociaż fragmentarycznie :). Za gotówkę bym książki nie kupiła :).
Polecam też pod rozwagę wszystkim młodym, którzy bawią się w marketing wielopoziomowy i inne takie - zawsze się zastanów, czy wolisz mieć 100 zł czy przyjaciela.
Ja osobiście jestem fanką takiego modelu, jaki ma strona fly4free - pokazują promocje lotnicze, odwalając kawał naprawdę niezłej roboty. To, że mają prowizje od zakupu biletu czy noclegu, to dla mnie żaden problem. Polecają naprawdę dobre okazje. Czasem, szczególnie gdy brak mi na coś kasy, podliczałam sobie potencjalnie utracony przychód za reklamy na blogu. Ostatnio pokazywałam na snapie ile dostaję propozycji.... myślę, że mogłabym zrezygnować z pracy by zająć się blogiem tylko w jednej sytuacji - gdybym miała oszczędności pozwalające na rok życia bez zaciskania pasa. Jeszcze nigdy nie postąpiłam wbrew swoim przekonaniom, ale nie chcę mieć takich dylematów. Utrzymywanie się poza blogiem jest dużo bezpieczniejsze.

Na szczęście kumpluję się z dziewczynami, które też rzetelnie podchodzą do blogowania. Gdy czytacie te słowa, właśnie jadę spotkać się z Natalią z BlondHairCare. W sobotę byłam natomiast w Warszawie na evencie Sinsay i Rimmel - porobiłyśmy z dziewczynami - Basią, Anią i Angeliką trochę zdjęć instaxem, poprzerabiałyśmy ciuchy, posłuchałyśmy o najnowszych trendach w makijażu i ubiorze. Wszystko relacjonowałam na instagram stories i na snapie. Niestety pomysł z dublowaniem contentu nie ma żadnego sensu - instagram się tnie. Zatem będę dublowała tylko część, a "pogadanki" będą albo w mocno okrojonej formie, albo tylko na snapie :( Liczę na jakąś rozsądną aktualizację apki.

Niestety instagram strasznie ogranicza widoczność moich zdjęć. Przybywa tam Was całkiem sporo, jednak przez algorytm zdjęcia nie wyświetlają się wszystkim :( Jeśli jesteś ze mną na insta i nie chcesz nic przegapić - niestety musisz serduszkować albo komentować. Cóż, taki mają model biznesu :( Na zdjęciu zajadam się pysznym burito w słynnych "Koszykach". Zabrakło tam miejsc, ale to nie stanowiło dla mnie wielkiego problemu. Na szczęście dla Angeliki również. Swoją drogą - wbijcie na jej najnowszy filmik na Youtube :).

A co jeszcze?
Pora rozwiązać konkurs książkowy.  Wyniki znajdziecie w tekście http://www.aniamaluje.com/2017/01/skora-fascynujaca-historia-czyli.html - Jak obiecałam - pojawiły się w niedzielę przed północą. Obecnie jest kilka minut do północy, a ja wciąż piszę dla Was ten tekst ;-)

Z drugim się chyba nie wyrobię!

Zachęcam do udziału w akcji #zpoleceniaaniamaluje. Zabawa trwa do końca stycznia 2017. Można dodawać hashtag do zdjęć zamieszczonych od 1 grudnia 2016. Rozdam dwa ostatnie, drukowane egzemplarze mojej książki.

Na blogu w tym tygodniu:


A w sieci?
Psst! Nie skorzystałeś z okazji zebranych w moim tekście? Wciąż wolisz opowiadać, że życie jest niesprawiedliwe, że do wszystkiego potrzebne są pieniądze, znajomości i tak dalej? Przemyśl to jeszcze raz i zastanów się nad sobą, proszę. Bo będzie niefajnie. Np. tak niefajnie.

When Killing a Spider Goes Wrong


Hej! Uprzedzałam! :))


Miłego dnia!
Ja w sobotę byłam na evencie pod hasłem #UnlockYourLondonLook a jutro wybieram się właśnie do Londynu ;) Dawno nie byłam tak nieogarnięta, jeśli chodzi o wyjazd :D
Wpis opublikował się automatycznie.


Bądź na bieżąco! 
  INSTAGRAM ❤ FACEBOOK 
❤ FACEBOOK MONIKI 
Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na "głównej") -
 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin :) A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem :)
Follow on Bloglovin

Komentując oświadczasz, że znasz regulamin

KOMENTARZE

BLOGGER

ceneo

Nazwa

-40% drogeria natura -49% rossman -50% na kosmetyki #Koniecznie przeczytaj 100 dni bez spodni 15 hair project 2015 2016 2017 2018 2019 218 4-godzinny tydzień pracy 5+ 50 list afro akceptacja akcesoria aktualizacja włosów aktywne słuchanie aliexpress Amalfi Andrea anemia Angkor wat Ania poleca aniamaluje anime ankieta aplikacja aplikacje apple asertywność astor ateizm Avon Azja babcia bakterie bataty bądź duży bez pieczenia bezglutenowe biała czekolada biały laptop biblia bicie bieganie biel bingo spa biust biustonosz BLOG blogi blogowanie blond błędy bob body-shaming bohaterki botki boże narodzenie ból ucha - naturalne metody bridal hairstyles brwi buty cele cele życiowe celia ceny w Tajlandii cera Chiny chwalenie się ciało ciastka ciasto bez pieczenia ciasto francuskie ciasto kinder country ciasto snicker ciekawe blogi cienie cieniowane Claudia Shiffer co co było co jest za damo co kupić babci co kupić dziadkowi co kupić na dzień matki co kupić na promocji w rossmanie co kupić na wieczór panieński co na prezent co powiedzą inni co przywieźć z Ukrainy co przywieźć ze Lwowa co robić jesienią co robić w grudniu co robić w kwietniu co robić w lipcu co robić w listopadzie co robić w lutym co robić w maju co robić w marcu co robić w październiku co robić w sierpniu co robić w styczniu co robić we wrześniu co warto kupić na promocji rossman co warto kupić na promocji w drogerii natura co warto przeczytać co warto zrobić na studiach co zjeść w tajlandii co zobaczyć w londynie co zrobić by rude włosy nie płowiały co zrobić żeby włosy szybciej rosły creaclip cruelty-free curls Cypr cytaty czarna rzepa czas czasopisma czcionki czekolada czekolada z żelkami czekoladki czereśnie czerwiec czerwona królowa czkawka czy książki są drogie czy można narzucać wiarę czy można zmuszać do chodzenia na religię czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła czy warto lecieć na Cypr czy warto obchodzić halloween czy zapłacę cło czytanie czytnik za złotówkę ćwiczenia daktyle darmowe e-booki darmowy planer death note decubal delia demakijaż depilacja depilacja laserowa depilacja pach depresja deser desery design detoks dieta dieta śródziemnomorska diy dla dojrzałych kobiet dlaczego nie piję mleka dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów do 100 zł Dobre Bakterie dobre nawyki dobro dochód domodi domowe sposoby domowy sernik dowody naukowe drinki duplo dusza dzieci dzień babci dzień matki easy hairstyle edukacja egzamin egzaminy eksperci eksperymenty eld elfen lied emocje energia essence etykiety eyeliner fanatyzm FAQ farbowanie feminizm figa figi figura film filmy filozofia finanse first7jobs fit Fitocell freddie fryzura fryzura na ślub fryzury fryzury ślubne fryzury z grzywką gadżety gdańsk gdzie kupić biustonsz 65e gdzie pojechać w maju gdzie tanio kupować meble gliceryna golden blonde golden rose gotowanie Grecja gronkowiec złocisty gry grzywka gule podskórne gwiazda dnia hair trends hairstyles halloween a wszystkich świętych haloween hejt hemofobia henna historyjka motywacyjna Horchata Hot hotel hula-hoop humor hybrydy ile idzie przesyłka z Aliexpress imbir impreza inne inne. inni inspiracje inspiracje tygodnia instagram inteligencja iOS iphone iphone7 isadora italia jak aplikować wcierki jak być lepszym chrześcijaninem jak być sobą jak być szczęśliwym jak dorobić jak efektywnie czytać Jak efektywniej korzystać z sieci jak jeść figi jak kupić idealną ramoneskę jak kupować na aliexpress Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze? jak mieć więcej przyjaciół jak napisać pracę licencjacką jak napisać pracę magisterską jak naturalnie wyleczyć anemię jak nauczyć się angielskiego jak nie chorować jak nie marnować czasu w sieci jak nie przejmować się zdaniem innych jak oszczędzać jak oszczędzać. jak ozdobić zeszyt jak pobrać the sims 2 za darmo jak pokonać strach przed tym jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie? jak poprawić koncentrację jak poradzić sobie ze złym dniem jak poszerzyć horyzonty jak powiększyć biust jak prawidłowo czyścić uszy jak przyspieszyć porost włosów jak radzić sobie z gniewem jak radzić sobie z krytyką jak radzić sobie ze stresem jak realizować cele jak rozładować napięcie jak się skupić jak się uczyć jak się wyspać jak skutecznie notować jak sprawić by inni nas lubili jak stać się bardziej lubianym jak stać się lubianym jak stać się optymistą jak stosować olej kokosowy jak stosować wcierki do włosów jak szybko podejmować decyzje jak szybko zapuścić włosy jak tanio czytać książki jak tanio podróżować jak tanio zorganizować wakacje Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa jak uczyć się na własnych błędach jak usprawnić mózg jak utrzymać rudy kolor jak uzyskać loki jak wybrać tablet Jak wykorzystać instagram w rozwoju jak wzmocnić odporność jak zacząć zmieniać swoje życie jak zarobić jak zarobić na monetach jak zbudować dom z butelek jak zdać maturę jak zdobyć przyjaciół jak zmotywować się do nauki jak zmotywować się do pisania pracy jak zmotywować się do sprzątania jak znaleźć znajomych jak znaleźć życiową pasję jak zorganizować wypad na Maltę jak zrobić frytki z batatów jak zrobić loki jak zrobić rosół jak zrobić smoothie jak zrobić tortillę jak zrobić własną czekoladę jak zwalczyć ból ucha jak zwalczyć stres jak zwiększyć poczucie własnej wartości Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta jaką książkę przeczytać jaką lokówkę wybrać jaki blender wybrać jaki film obejrzeć Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015 jakie właściwości ma figa jantar january to do list jednodniówka londyn jedzenie jesień języki joanna kalendarz kalendarz adwentowy kalendarze Kambodża kampania kampanie kanapki kasa kasza kasza jaglana kaszel kasztany katar Khao Sok kino klasyczny sernik kłos kobiecość kobiety kochamżycie komedia kompleksy koncentracja konkurs konkursy kontrowersje korektor kosmetyki koszule kot kotlety kotlety z kaszy jaglanej kozi ser kozieradka kreatywność kredki kremy krok po kroku krótka piłka krótkie fryzury krótkie włosy krytyka krzywe nogi książka książka do przeżycia książki ksometyki kuchnia kultura kwiecień kwiecień 2016 kwiecień 2017 lakier laminowane laptop laptop do 2000 zł Larnaka lato leczenie led legimi lekcje lemoniada lęk przed ludźmi lęk przed pobraniem krwi licencjat linki linki tygodnia lista lista życzeń listopad lob loczki lody loki loki bez lokówki loki bez użycia ciepła lokówka z biedronki Londyn ludzie luksus lumpeksy lunchbox luźne Lwów macbook macbook air 13 Magia sprzątania maj majówka makijaż makijaż oczu maliny Malta mały biust mam problem Mani manicure Marie Kondo marzec masaż mascarpone maska maść ichtiolowa maść z witaminą A matura maxi meble meddiet medycyna medytacja MEGAFON metale ciężkie meteoryty męskie miasta miesiąc migrena miód mleko mleko kokosowe mleko owsiane młodzież moda modne modne buty 2015 modne fryzury modne fryzury 2015 modne fryzury 2016 modne fryzury 2017 modne fryzury 2018 moja historia moje cechy moje ulubione produkty spożywcze moment.pl monety kolekcjonerskie morze motywaca motywacja mrożona kawa muffinki muzyka my secret myśli myśli rozwój na wesele na studniówkę nails najlepsza dieta najlepsza zupa NAJNOWSZE najzdrowsza dieta najzdrowszy olej świata naked 3 naked 3 podróbka naprawa zniszczonych włosów naturalna pielęgnacja naturalne metody naturalny makijaż nauka nauka języków obcych nawyki nie lubię sprzątać nieśmiałość nocleg notowanie nowe nuda nuggetsy o mnie obcasy obuwie oczy oczyszczanie odchudzanie odkładanie marzeń na później odrobaczanie odżywianie odżywienia oferty okazje okulary olej kokosowy olej rycynowy olejek olejek z drzewa herbacianego olejowanie opakowania opinia opinie optymalizm organizacja orszada oszczędzanie owoce pakowanie paletka pamiętniki z wakacji pancakes panini party Paryż pasje pastele paznokcie pedagogika penne all' arrabbiata perfumy pewność siebie pędzle pielęgnacja pieniądze pierogi piersi pies pilomax pisanie pizza placenta planer planer pdf planowanie pobierz organizer pobranie krwi poczucie własnej wartości podkład podpłomyk podróże podsumowanie podsumownaie Pogoda pokój polecane książki południowe włochy pomidorowa pomoc Pompeje pomysły poniedziałkowy motywator poradnik porost włosów post sponsorowany post we współpracy z marką postanowienia postanowienia noworoczne pot potliwość Poznań PR praca praca zdalna prawa człowieka presja prezenty profile które warto śledzić na instagramie prom promocja promocja rossman promocja super pharm promocje prostownica prywata przedłużane rzęsy przedłużanie rzęs przekąski przekąski do wódki przekąski na urodziny przemoc przemoc psychiczna przemoc symboliczna przepis przepis na pomidorówkę przepis na sernik przepis na tartę przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone przepis na zupę pomidorową przepisy przepisy na smoothie przepisy z figami przyrost przysmaki na imprezę psychologia pudelek pull through braid PUPA pycha pytania Qatar Airways queen quiz rabaty rady recenzja regeneracja regulamin reklamy relacje relaks religia remington resentyment retusz rimmel rok szkolny rosół rossmann rozdanie rozjaśnianie rozkiminki rozkminki rozrywka rozwoj rozwojowe czwartki rozwojownik rozwój równowaga rtęć ruch rude rude włosy rzesy jedwabne rzęsy Rzęsy 1:! rzęsy 2d rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz rzęsy przed i po Safari Salerno samodoskonalenie samoleczenie sandwich sandwicz Seboradin self-love sen Sensique sephora seriale sernik sesja shake Siem Reap się działo silikonowy lunchbox siwe włosy skorupki skupienie słoik z uchem i słomką słowiański blond smartfon smoothie snap snapchat softsticks soraya Soumda społeczne sport sposoby na odporność sposoby na wypadające włosy sposób na pryszcze sposób na tabliczkę mnożenia spotkanie sprytna dziewczyna sprzątanie sprzęt ssanie oleju stopy strach strach przed oceną strach przed pobraniem krwi stres studia studiowanie studniówka styl suche włosy sukces sukienka sukienki suknie ślubne syrop z pędów sosny szacunek szampon szczęście szkoła szminka szpilki szpotawe kolana sztuczki sztutowo ślimaczki ślub śmiech śniadanie średnie włosy święta tablet tablet do 500 zł tablet na studia tag Tajlandia tangle teezer tania lokówka tanie tanie buty tanie czytanie tanie dodatki do mieszkania tanie loty tanie zwiedzanie tarta tarta snickers tartinki tech Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym. tekst sponsorowany tekst we współpracy z marką GOSH telefon telewizja Tesori d'oriente test the sims todo torebka torebki tortilla toruń trendy triki trolling trwałe loki tusz twarz tydzień tygodnik tygodniowe love ubrania ubranie uczucia udawany warkocz Ukraina ulubieńcy updo upięcia upięcie urban decay urlop uroda urodzinowe menu urodziny usta venita vipera w co się ubrać w szystkie w11 wady wakacje wakacje jesienią walentynki Warszawa warsztaty wazelina ważne wcierka wdzięczność wegańskie wegetariańskie weltschemerz wiara wibo wieczór panieński więcej wigilia wilno wiosna wishlist Włochy włosy wnętrza wob woda woda brzozowa wolontariat worth following instagram profiles for better life wpływ wrapy wrażenia Wrocław wsparcie współpraca wszystkich świętych wszystkie wtyczki wybór wybrzeże amalfitańskie wychowanie wycieczka wydawnictwo wygodne wałki wymiary wyniki wypadanie włosów wyszukiwania wyzwania wyzwanie wyzwanie - bycie miłym wyzwanie30dni xiaomi youtube za darmo zabawy zaczrwienienia zakupy zakupy na Ali zapach zapalenie oskrzeli zarobki zawijaski zawiść zdejmowanie hybryd zdrowa dieta zdrowie zdupy zerowaste zeszyt zima zioła złoty blond zły humor znajomi zupa zupa dyniowa zupy zwierzęta zyski żółta sukienka życzenia życzenia noworoczne
false
ltr
item
Aniamaluje - blog o życiu po swojemu: Rower babci, nowy paszport i Warszawa [TYGODNIK]
Rower babci, nowy paszport i Warszawa [TYGODNIK]
https://1.bp.blogspot.com/-a1_xUt_ySLw/WIUR5kQze-I/AAAAAAAAr-Q/1am74DHFs-QyiFidSHrfA3vZ_T4f-qMkwCLcB/s1600/tygodnik3.png
https://1.bp.blogspot.com/-a1_xUt_ySLw/WIUR5kQze-I/AAAAAAAAr-Q/1am74DHFs-QyiFidSHrfA3vZ_T4f-qMkwCLcB/s72-c/tygodnik3.png
Aniamaluje - blog o życiu po swojemu
http://www.aniamaluje.com/2017/01/rower-babci-nowy-paszport-i-warszawa.html
http://www.aniamaluje.com/
http://www.aniamaluje.com/
http://www.aniamaluje.com/2017/01/rower-babci-nowy-paszport-i-warszawa.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Nic nie ma :( ZOBACZ WSZYSTKO Czytaj dalej Odpowiedz Anuluj Usuń By Główna STRONY POSTY ZOBACZ WSZYSTKO POLECANE TAGI ARCHIWUM SEARCH WSZYSTKIE Nic nie ma :( Back Home NIEDZIELA PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA PON WT ŚR CZW PT SO STYCZEŃ LUTY MARZEC KWIECIEŃ MAJ CZERWIEC LIPIEC SIERPIEŃ WRZESIEŃ PAŹDZIERNIK LISTOPAD GRUDZIEŃ Jan Feb Mar Apr MAJ Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec teraz minutę temu $$1$$ minutes ago godzinę temu $$1$$ hours ago Wczoraj $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago więcej niż 5 tygodni temu Followers Follow Artykuł premium Kliknij Share aby odblokować dostęp