Archive Pages Design$type=blogging$count=7

Dzień Babci - nietypowe pomysły na prezenty, także te DIY

 Niebawem Dzień Babci i Dziadka. Pomyślałam, że warto podzielić się spostrzeżeniami o tym, co dla babć jest ważne, dlaczego babcię trzeba cenić i jak jej to okazać. Będą nietypowe pomysły na prezenty (również DIY) i garść spostrzeżeń. Gotowi? 
Z moją babcią są same przeboje ;-) Miała trudne dzieciństwo i przez to posiada dwie osobowości... Nie każdy to wie, ale moja babcia doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mam bloga. Czasami prosi, bym powiększyła jej bardzo mocno i wytłumaczyła słowa, których nie rozumie ;-).  "Anusia, coś ty znowu powypisywałaś w tym komputerze? Poczytaj babci" - mawia. 
Od dawna mam pospisywane różne jej historie i śmieszne wpadki - jednym z większych marzeń babci jest to, aby wszystko to spisać i wydać. Jednak dopiero, jak odejdzie z tego świata.  Myślę, że byłby materiał lepszy niż na film typu Ida...
Wyobraźcie sobie wieś, gdzie Niemcy nie robią problemów, a nawet opatrują rany czy pomagają naprawić maszyny, a wszyscy boją się partyzantów, którzy wpadają i zabierają całe jedzenie, zostawiając wieśniaków bez żadnych środków do życia, skazanych na głód... A z drugiej strony wszyscy mówią, że to Niemcy są źli. Jak żyć w popranym świecie, gdy zły jest bardziej dobry od dobrego? Najwybitniejsi filozofowie by się zagubili....
Wyobraźcie sobie, jakie dziwne rzeczy robi z postrzeganiem siebie i świata obserwacja, jak zagania się ludzi do stodoły, by spalić ich żywcem...A widzisz to, gdy masz lat sześć. Albo siedem. Sam nie wiesz, bo rodzicom nie spieszyło się z zapisaniem w urzędzie, że urodziło się kolejne dziecko...
 Babcia chociaż fizycznie jest zdrowa*,  wymaga opieki z innego powodu.

Piszę o tym wszystkim, bo czasami ktoś krytykuje mnie, za wspominanie o "wybrykach" mojej babci. 
Bo trochę ich było - ołtarzyk na meblościance, który się zapalił, łapanie wody z pralki przez wyciąganie wtyczki w trakcie prania, wbicie wielkiego gwoździa pół centymetra od przewodów elektrycznych... Przyznaję, czasami brak nam sił i cierpliwości. Po pierwsze dlatego, że babcia powoduje zagrożenie da siebie i innych, po drugie dlatego, że takie zabawy jak wymiana elektryki tanie nie są. Ale babcia o tym wie, i naprawdę naiwne byłoby myślenie, że da się pisać te anegdoty bez jej wiedzy - żyję w miasteczku małym, na osiedlu raczej starych plotkar i wszyscy wiedzą wszystko :). WSZYSTKO. Trochę tylko ironiczne jest to, że Ci, którzy wydają opinie o tym, jaką jestem niedobrą wnuczką, nie dostrzegają, że chociaż babcia ma dokładnie trójkę dzieci (jedno swoje, dwoje wychowała po śmierci ich matki), siódemkę wnucząt i dwoje prawnucząt, to tylko my utrzymujemy z babcią kontakt, u nas mieszka i to my się nią opiekujemy. Pozostałe wnuki nawet nie zaprosiły jej na własne śluby, prawnucząt nigdy nie widziała na oczy... To znaczy widziała - w drugi dzień świąt pokazałam Jej  ich zdjęcia na fejsbuku.

Trochę hipokryzją zalatuje fakt, że ludzie wyśmiewający się z różnych profili na facebooku (Typu Faszyn from Raszyn, gdzie pewnie część prezentowanych osób jest upośledzona albo bardzo uboga, na pewno niektóre są czyimiś babciami!), uważają anegdotkę za dowód, że zwykła ze mnie bladź.
Babcia ma dobre serce i szczere intencje, ale czasami wychodzi śmiesznie, czasami groźnie. Niedawno zrobiłam jej zdjęcie tabletem (chciała zobaczyć, jak to wygląda). Następnego dnia mówi, że nie spała całą noc, bo nie była na zdjęciu uczesana ;-) Takie rzeczy są dla niej ważne i zawsze ma włosy spięte w kok, nawet wtedy, gdy zakłada beret.
Babcia lubi też laurki. Myślę, że wiele Waszych babć też - laurkę można postawić w widocznym miejscu. Koniecznie na pierwszej stronie musi być napisany rok z którego pochodzi ręcznie wykonana kartka.  Wtedy goście zobaczą, że babcię ktoś kocha...


Babcia uwielbia faworki/chruściki :) Oczywiście zawsze jak się je przyniesie, mówi : Po co, nie trzeba było ;-) Ale się cieszy. 

No właśnie - jedzenie. Sami wiecie, jak jedzą seniorzy... dlatego moim zdaniem, dobrym pomysłem w ramach prezentu jest przyniesienie babci czy dziadkowi czegoś zdrowego i wysokiej jakości. Ja robię to tak, aby nie naruszyć autonomii babci i nie urazić Jej dumy. Mieszkamy w domu jednorodzinnym, babcia ma na parterze tak jakby osobne mieszkanie z osobnym wejściem, więc gotuje sobie sama... Wojna babcię mocno zahartowała, nawet obierki ziemniaków nie mogły się zmarnować i czasem były jedynym posiłkiem. Dlatego pochłonięcie zawartości słoika z ogórkami przygotowanymi siedem lat temu, czy zjadanie olszówek, to dla babci norma. (Trujące? Jakie trujące, ja jem i nic mi nie jest! - wykrzykuje :)).

Jednak zahartowanie nie sprawia, że magicznym sposobem babcia staje się zwolniona z dostarczania sobie niezbędnych składników. Dlatego serdecznie polecam dokarmianie babć i dziadków ;-).

http://www.aniamaluje.com/2014/11/zdrowe-odzywianie-jest-tanie-konkretne.html

Pomysły na prezenty :

LINK do gazetki


Gazetka : LINK

Wybrałam nietypowe prezenty. Kliknięcie na obrazek przenosi do gazetki w serwisie okazjum, widać też ceny ;-).
Po akcji z postawieniem świeczki pod obrazkiem z Matką Boską, która doprowadziła do małego pożaru parteru, w domu znajduje się czujnik dymu - kupiony kiedyś babci na prezent bez okazji. Myślę, że babcia czy dziadek docenią, że dbacie o ich bezpieczeństwo...

Dobrze na osobowość seniora wpływa obecność kota. Felinoterapia jest dość skuteczna, pod warunkiem, że starsza osoba jest w stanie kotem się zaopiekować. Kot mojej babci "chodzi" do weterynarza na nasz koszt. Zwierzak sprawia, że człowiek czuje się potrzebny i bezwarunkowo kochany cały czas.... Ale to tylko wtedy, kiedy dana osoba chciałaby mieć zwierzę i podoła opiece (lub jesteś w stanie jej w tym pomóc). 

Myślę, że przeróżne masażery też są bardzo fajnym pomysłem. Moja babcia jest aktywna, dużo jeździ na rowerze, ale rozgrzewająca masująca poduszka przynosi ulgę...

Jest też kilka fajnych pomysłów na DIY, które zebrała Kasia. Odsyłam do Jej tekstu : 30 DIY pomysłów na prezent dla babci i dziadka

Ulubioną książką mojej babci jest "Chłopiec z nad Bzury" (Anusia, sama prawda w tej książce, sama prawda. Wszystko tak było jak w tej książce). Ja myślałam o kupieniu babci książki "Dziarski Dziadek", ale obejrzała filmiki pana Antoniego na moim laptopie i powiedziała, że starczy.

Książka Dziarski Dziadek : KLIK

Dobrym pomysłem jest też nagranie babci jakiegoś pozytywnego serialu. Babcie nierzadko oglądają przekrzykujących się polityków, seriale pełne intryg, zdrad i karmią takimi smutnymi obrazami swoje umysły. Może by tak...Nagrać babci Ranczo? To serial o całkiem pozytywnej zmianie, gdzie grają aktorzy o typowo polskiej urodzie i problemy są bardzo...prawdziwe.

Albo kupić telefon z dużymi cyframi? Zrzucić się z innymi bliskimi na nowe okulary albo protezę?

Zachęcam też do przeczytania ciekawego artykułu o tym, jak dzisiaj zmieniła się rola babci (po więcej kliknij na obrazek lub w link pod nim)

więcej tutaj  : Ciekawy artykuł w Skarbie (bonus)   


Nie piszę o dziadku, bo wypadłam z obiegu i nie umiem czuć w dziadkowy umysł. Bardzo go kochałam i za nim tęsknię, więc odsyłam do tekstu : śmiałam się, gdy umarł mój dziadek. Wszystko wyjaśni.
Zdjęcia, które nie pochodzą z okazjum, wzięłam z pinterest.
Na koniec, kilka słów refleksji. Moja babcia jest okazem zdrowia i poza rzadkim bólem w krzyżu i krótkimi, acz intensywnymi epizodami, gdy nie jest moją babcią, a jest "Wiesławą" i rozsiewa złośliwe plotki, chowa różne rzeczy czy włamuje się do szafy w piwnicy, jest osobą o dobrych intencjach. Jeśli robi złe rzeczy, to zawsze pojmuje to jako coś w słusznej sprawie. I chociaż czasami niemożebnie mnie irytuje i mam jej serdecznie dość, to na swój sposób bardzo ją cenię i kocham.
Ostatnio zapisała się na rehabilitację, by pomóc sobie na krzyż, który czasami bardzo jej dokuczał. Ból zniknął. Ale kilka dni temu w pachwinie pojawiło się twarde "coś" wielkości jajka. Lekarze mówią, że albo babcia ma wyjątkowy paskudny ropień, albo ma od dawna guza, który zawsze był gdzieś w okolicy krzyża i się przemieścił.... Jutro pobierany jest wycinek.
I chociaż czasami babcia wybitnie działa mi na nerwy i zdarzało mi się rzucić w gniewie, że już "Jej czas" (kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem!...), to bardzo trzymam kciuki by to jednak był ropień... Bo wiele babci zawdzięczam.
Gdyby nie babcia, nie miałabym tak wielkiej siły do walki o swoje zdrowie. Bardzo długo trzymałam się przekonania, że "nie ma diagnozy-nie ma choroby". Być może to myślenie mnie ochroniło... pewnie mam to po babci, która wymusiła na lekarzach cesarskie cięcie bez uzasadnienia i dzień (!) po porodzie poszła pracować w pole.
Gdyby nie babcia i jej niektóre trudne zachowania, nigdy nie nauczyłabym się nieziemskiej cierpliwości, która bardzo przydaje się przy pracy z dziećmi. 
Gdyby nie babcia, być może wyżej ceniłabym dobra materialne. Babcia pochodzi ze szlacheckiej rodziny, która w momencie jej narodzin była już całkiem spłukana. Przyszło - poszło, wiem, że nic nie jest trwałe i nie ma co budować na taki kruchym fundamencie poczucia swojej wartości.
Gdyby nie babcia, być może bałabym się "co inni powiedzą". Może byłabym zależna od opinii innych, przejmowałabym się hejterami, albo nie podjęła niektórych decyzji ze strachu przed tym, jak zostaną odebrane? Dla babci jestem zawsze za chuda, albo za blada  następnego dnia za gruba i za rumiana. Nauczyłam się, że nie da się sprostać oczekiwaniom wszystkich wokół, więc warto spełniać SWOJE.
Dzięki babci nauczyłam się też nagrywać różne rzeczy i dążyć do tego, by były na piśmie ;-) Przydatne, gdy załatwiasz coś w dziekanacie!
 Babcia jednego dnia potrafi lamentować, że drzewo zasłania jej widok z okna, a po tym jak przyjedzie fachowiec do obcięcia gałęzi, wchodzi na drzewo (!) i krzyczy, że kocha przyrodę i po jej trupie. 
- Babciu, przecież sama mówiłaś?
- Ja?! jak Boga kocham, w życiu tak nie mówiłam!  W życiu!
A dzień później : czego to tego drzewa nie przytniecie? Nic z okna nie widzę... ;-)
Napisałam ten tekst, bo wiem, że babcia się o nim dowie i będzie chciała przeczytać. A wtedy się uśmieje i zapyta, czemu nie wstawiłam tego zdjęcia, gdzie nie miała fryzury, przecież tak pięknie wyszła ;-))).
Kochajcie swoje babcie! I trzymajcie kciuki za to, żeby to nie był nowotwór!

Niektóre teksty widzą tylko subskrybenci (nie lądują na "głównej") -
 jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem w google lub na bloglovin :) A jeśli dany tekst Ci pomógł, sprawisz mi przyjemność, jeśli klikniesz +1 w g+ pod tekstem :)
Follow on Bloglovin

KOMENTARZE

BLOGGER: 78
Loading...

ceneo

Nazwa

-40% drogeria natura -49% rossman -50% na kosmetyki #Koniecznie przeczytaj 100 dni bez spodni 15 hair project 2015 2016 2017 2018 2019 218 4-godzinny tydzień pracy 5+ 50 list afro akceptacja akcesoria aktualizacja włosów aktywne słuchanie aliexpress Amalfi Andrea anemia Angkor wat Ania poleca aniamaluje anime ankieta aplikacja aplikacje apple asertywność astor ateizm Avon Azja babcia bakterie bataty bądź duży bez pieczenia bezglutenowe biała czekolada biały laptop biblia bicie bieganie biel bingo spa biust biustonosz BLOG blogi blogowanie blond błędy bob body-shaming bohaterki botki boże narodzenie ból ucha - naturalne metody bridal hairstyles brwi buty cele cele życiowe celia ceny w Tajlandii cera Chiny chwalenie się ciało ciastka ciasto bez pieczenia ciasto francuskie ciasto kinder country ciasto snicker ciekawe blogi cienie cieniowane Claudia Shiffer co co było co jest za damo co kupić babci co kupić dziadkowi co kupić na dzień matki co kupić na promocji w rossmanie co kupić na wieczór panieński co na prezent co powiedzą inni co przywieźć z Ukrainy co przywieźć ze Lwowa co robić jesienią co robić w grudniu co robić w kwietniu co robić w lipcu co robić w listopadzie co robić w lutym co robić w maju co robić w marcu co robić w październiku co robić w sierpniu co robić w styczniu co robić we wrześniu co warto kupić na promocji rossman co warto kupić na promocji w drogerii natura co warto przeczytać co warto zrobić na studiach co zjeść w tajlandii co zobaczyć w londynie co zrobić by rude włosy nie płowiały co zrobić żeby włosy szybciej rosły creaclip cruelty-free curls Cypr cytaty czarna rzepa czas czasopisma czcionki czekolada czekolada z żelkami czekoladki czereśnie czerwiec czerwona królowa czkawka czy książki są drogie czy można narzucać wiarę czy można zmuszać do chodzenia na religię czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła czy warto lecieć na Cypr czy warto obchodzić halloween czy zapłacę cło czytanie czytnik za złotówkę ćwiczenia daktyle darmowe e-booki darmowy planer death note decubal delia demakijaż depilacja depilacja laserowa depilacja pach depresja deser desery design detoks dieta dieta śródziemnomorska diy dla dojrzałych kobiet dlaczego nie piję mleka dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów do 100 zł Dobre Bakterie dobre nawyki dobro dochód domodi domowe sposoby domowy sernik dowody naukowe drinki duplo dusza dzieci dzień babci dzień matki easy hairstyle edukacja egzamin egzaminy eksperci eksperymenty eld elfen lied emocje energia essence etykiety eyeliner fanatyzm FAQ farbowanie feminizm figa figi figura film filmy filozofia finanse first7jobs fit Fitocell freddie fryzura fryzura na ślub fryzury fryzury ślubne fryzury z grzywką gadżety gdańsk gdzie kupić biustonsz 65e gdzie pojechać w maju gdzie tanio kupować meble gliceryna golden blonde golden rose gotowanie Grecja gronkowiec złocisty gry grzywka gule podskórne gwiazda dnia hair trends hairstyles halloween a wszystkich świętych haloween hejt hemofobia henna historyjka motywacyjna Horchata Hot hotel hula-hoop humor hybrydy ile idzie przesyłka z Aliexpress imbir impreza inne inne. inni inspiracje inspiracje tygodnia instagram inteligencja iOS iphone iphone7 isadora italia jak aplikować wcierki jak być lepszym chrześcijaninem jak być sobą jak być szczęśliwym jak dorobić jak efektywnie czytać Jak efektywniej korzystać z sieci jak jeść figi jak kupić idealną ramoneskę jak kupować na aliexpress Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze? jak mieć więcej przyjaciół jak napisać pracę licencjacką jak napisać pracę magisterską jak naturalnie wyleczyć anemię jak nauczyć się angielskiego jak nie chorować jak nie marnować czasu w sieci jak nie przejmować się zdaniem innych jak oszczędzać jak oszczędzać. jak ozdobić zeszyt jak pobrać the sims 2 za darmo jak pokonać strach przed tym jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie? jak poprawić koncentrację jak poradzić sobie ze złym dniem jak poszerzyć horyzonty jak powiększyć biust jak prawidłowo czyścić uszy jak przyspieszyć porost włosów jak radzić sobie z gniewem jak radzić sobie z krytyką jak radzić sobie ze stresem jak realizować cele jak rozładować napięcie jak się skupić jak się uczyć jak się wyspać jak skutecznie notować jak sprawić by inni nas lubili jak stać się bardziej lubianym jak stać się lubianym jak stać się optymistą jak stosować olej kokosowy jak stosować wcierki do włosów jak szybko podejmować decyzje jak szybko zapuścić włosy jak tanio czytać książki jak tanio podróżować jak tanio zorganizować wakacje Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa jak uczyć się na własnych błędach jak usprawnić mózg jak utrzymać rudy kolor jak uzyskać loki jak wybrać tablet Jak wykorzystać instagram w rozwoju jak wzmocnić odporność jak zacząć zmieniać swoje życie jak zarobić jak zarobić na monetach jak zbudować dom z butelek jak zdać maturę jak zdobyć przyjaciół jak zmotywować się do nauki jak zmotywować się do pisania pracy jak zmotywować się do sprzątania jak znaleźć znajomych jak znaleźć życiową pasję jak zorganizować wypad na Maltę jak zrobić frytki z batatów jak zrobić loki jak zrobić rosół jak zrobić smoothie jak zrobić tortillę jak zrobić własną czekoladę jak zwalczyć ból ucha jak zwalczyć stres jak zwiększyć poczucie własnej wartości Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta jaką książkę przeczytać jaką lokówkę wybrać jaki blender wybrać jaki film obejrzeć Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015 jakie właściwości ma figa jantar january to do list jednodniówka londyn jedzenie jesień języki joanna kalendarz kalendarz adwentowy kalendarze Kambodża kampania kampanie kanapki kasa kasza kasza jaglana kaszel kasztany katar Khao Sok kino klasyczny sernik kłos kobiecość kobiety kochamżycie komedia kompleksy koncentracja konkurs konkursy kontrowersje korektor kosmetyki koszule kot kotlety kotlety z kaszy jaglanej kozi ser kozieradka kreatywność kredki kremy krok po kroku krótka piłka krótkie fryzury krótkie włosy krytyka krzywe nogi książka książka do przeżycia książki ksometyki kuchnia kultura kwiecień kwiecień 2016 kwiecień 2017 lakier laminowane laptop laptop do 2000 zł Larnaka lato leczenie led legimi lekcje lemoniada lęk przed ludźmi lęk przed pobraniem krwi licencjat linki linki tygodnia lista lista życzeń listopad lob loczki lody loki loki bez lokówki loki bez użycia ciepła lokówka z biedronki Londyn ludzie luksus lumpeksy lunchbox luźne Lwów macbook macbook air 13 Magia sprzątania maj majówka makijaż makijaż oczu maliny Malta mały biust mam problem Mani manicure Marie Kondo marzec masaż mascarpone maska maść ichtiolowa maść z witaminą A matura maxi meble meddiet medycyna medytacja MEGAFON metale ciężkie meteoryty męskie miasta miesiąc migrena miód mleko mleko kokosowe mleko owsiane młodzież moda modne modne buty 2015 modne fryzury modne fryzury 2015 modne fryzury 2016 modne fryzury 2017 modne fryzury 2018 moja historia moje cechy moje ulubione produkty spożywcze moment.pl monety kolekcjonerskie morze motywaca motywacja mrożona kawa muffinki muzyka my secret myśli myśli rozwój na wesele na studniówkę nails najlepsza dieta najlepsza zupa NAJNOWSZE najzdrowsza dieta najzdrowszy olej świata naked 3 naked 3 podróbka naprawa zniszczonych włosów naturalna pielęgnacja naturalne metody naturalny makijaż nauka nauka języków obcych nawyki nie lubię sprzątać nieśmiałość nocleg notowanie nowe nuda nuggetsy o mnie obcasy obiad obuwie oczy oczyszczanie odchudzanie odkładanie marzeń na później odrobaczanie odżywianie odżywienia oferty okazje okulary olej kokosowy olej rycynowy olejek olejek z drzewa herbacianego olejowanie opakowania opinia opinie optymalizm organizacja orszada osobiste oszczędzanie owoce pakowanie paletka pamiętniki z wakacji pancakes panini party Paryż pasje pastele paznokcie pedagogika penne all' arrabbiata perfumy pewność siebie pędzle pielęgnacja pieniądze pierogi piersi pies pilomax pisanie pizza placenta planer planer pdf planowanie pobierz organizer pobranie krwi poczucie własnej wartości podkład podpłomyk podróże podsumowanie podsumownaie Pogoda pokój polecane książki południowe włochy pomidorowa pomoc Pompeje pomysły poniedziałkowy motywator poradnik porost włosów post sponsorowany post we współpracy z marką postanowienia postanowienia noworoczne pot potliwość Poznań PR praca praca zdalna prawa człowieka presja prezenty profile które warto śledzić na instagramie prom promocja promocja rossman promocja super pharm promocje prostownica prywata przedłużane rzęsy przedłużanie rzęs przekąski przekąski do wódki przekąski na urodziny przemoc przemoc psychiczna przemoc symboliczna przepis przepis na pomidorówkę przepis na sernik przepis na tartę przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone przepis na zupę pomidorową przepisy przepisy na smoothie przepisy z figami przyrost przysmaki na imprezę psychologia pudelek pull through braid PUPA pycha pytania Qatar Airways queen quiz rabaty rady recenzja regeneracja regulamin reklamy relacje relaks religia remington resentyment retusz rimmel rok szkolny rosół rossmann rozdanie rozjaśnianie rozkiminki rozkminki rozrywka rozwoj rozwojowe czwartki rozwojownik rozwój równowaga rtęć ruch rude rude włosy rzesy jedwabne rzęsy Rzęsy 1:! rzęsy 2d rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz rzęsy przed i po Safari Salerno samodoskonalenie samoleczenie sandwich sandwicz Seboradin self-love sen Sensique sephora seriale sernik sesja shake Siem Reap się działo silikonowy lunchbox siwe włosy skorupki skupienie słoik z uchem i słomką słowiański blond smartfon smoothie snap snapchat softsticks soraya Soumda społeczne sport sposoby na odporność sposoby na wypadające włosy sposób na pryszcze sposób na tabliczkę mnożenia spotkanie sprytna dziewczyna sprzątanie sprzęt ssanie oleju stopy strach strach przed oceną strach przed pobraniem krwi stres studia studiowanie studniówka styl suche włosy sukces sukienka sukienki suknie ślubne syrop z pędów sosny szacunek szampon szczęście szkoła szminka szpilki szpotawe kolana sztuczki sztutowo ślimaczki ślub śmiech śniadanie średnie włosy święta tablet tablet do 500 zł tablet na studia tag Tajlandia tangle teezer tania lokówka tanie tanie buty tanie czytanie tanie dodatki do mieszkania tanie loty tanie zwiedzanie tarta tarta snickers tartinki tech Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym. tekst sponsorowany tekst we współpracy z marką GOSH telefon telewizja Tesori d'oriente test the sims todo torebka torebki tortilla toruń trendy triki trolling trwałe loki tusz twarz tydzień tygodnik tygodniowe love ubrania ubranie uczucia udawany warkocz Ukraina ulubieńcy updo upięcia upięcie urban decay urlop uroda urodzinowe menu urodziny usta venita vipera w co się ubrać w szystkie w11 wady wakacje wakacje jesienią walentynki Warszawa warsztaty wazelina ważne wcierka wdzięczność wegańskie wegetariańskie weltschemerz wiara wibo wieczór panieński więcej wigilia wilno wiosna wishlist Włochy włosy wnętrza wob woda woda brzozowa wolontariat worth following instagram profiles for better life wpływ wrapy wrażenia Wrocław wsparcie współpraca wszystkich świętych wszystkie wtyczki wybór wybrzeże amalfitańskie wychowanie wycieczka wydawnictwo wygodne wałki wymiary wyniki wypadanie włosów wyszukiwania wyzwania wyzwanie wyzwanie - bycie miłym wyzwanie30dni xiaomi youtube za darmo zabawy zaczrwienienia zakupy zakupy na Ali zapach zapalenie oskrzeli zarobki zawijaski zawiść zdejmowanie hybryd zdjęcia zdrowa dieta zdrowie zdupy zerowaste zeszyt zima zioła złoty blond zły humor znajomi zupa zupa dyniowa zupa krem zupy zwierzęta zyski żółta sukienka życzenia życzenia noworoczne
false
ltr
item
Aniamaluje - blog o życiu po swojemu: Dzień Babci - nietypowe pomysły na prezenty, także te DIY
Dzień Babci - nietypowe pomysły na prezenty, także te DIY
Dzień Babci - nietypowe pomysły na prezenty, także te DIY
http://1.bp.blogspot.com/-D2r_BSN_LDI/VLxXJrAAS4I/AAAAAAAAX7U/LUXif9l556s/s1600/IMG_59164783821542.jpeg
http://1.bp.blogspot.com/-D2r_BSN_LDI/VLxXJrAAS4I/AAAAAAAAX7U/LUXif9l556s/s72-c/IMG_59164783821542.jpeg
Aniamaluje - blog o życiu po swojemu
http://www.aniamaluje.com/2015/01/dzien-babci-nietypowe-pomysy-na.html
http://www.aniamaluje.com/
http://www.aniamaluje.com/
http://www.aniamaluje.com/2015/01/dzien-babci-nietypowe-pomysy-na.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Nic nie ma :( ZOBACZ WSZYSTKO Czytaj dalej Odpowiedz Anuluj Usuń By Główna STRONY POSTY ZOBACZ WSZYSTKO POLECANE TAGI ARCHIWUM SEARCH WSZYSTKIE Nic nie ma :( Back Home NIEDZIELA PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA PON WT ŚR CZW PT SO STYCZEŃ LUTY MARZEC KWIECIEŃ MAJ CZERWIEC LIPIEC SIERPIEŃ WRZESIEŃ PAŹDZIERNIK LISTOPAD GRUDZIEŃ Jan Feb Mar Apr MAJ Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec teraz minutę temu $$1$$ minutes ago godzinę temu $$1$$ hours ago Wczoraj $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago więcej niż 5 tygodni temu Followers Follow Artykuł premium Kliknij Share aby odblokować dostęp