Archive Pages Design$type=blogging$count=7

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego? +KONKURS

Prosiliście, prosiliście i wyprosiliście :) Zatem dzisiaj kilka słów o skutecznej nauce języka angielskiego.
Zdradzę, jakimi metodami ja się uczyłam, jakie mam do tego podejście i czy "znam" angielski. Aha, jeszcze jedna sprawa - na koniec mam dla Was konkurs z fajnymi (mam nadzieję:)) nagrodami.
W ogóle nie wiem skąd pytania o moją znajomość angielskiego... Fakt faktem, pisałam rozszerzoną maturę ale czy to wielki wyczyn? 
Uważam, że nie ma czegoś takiego jak "predyspozycje" w tym rozumieniu, że powiesz sobie "ja nie mam predyspozycji do języków" i to Cię rozgrzesza. Bzdura! Trzeba tylko znaleźć odpowiednią metodę nauki dla siebie.
w "głupim tekście" podzieliłam się historią która pokazuje, że chcieć, znaczy móc. Jak w ogóle zaczęła się moja "przygoda" z angielskim?
Moi rodzice mieli głowy we właściwych miejscach i na angielski chodziłam od przedszkola. W przedszkolu były to zajęcia nieobowiązkowe dodatkowo płatne, nie pamiętam jak wyglądała nauczycielka :D
Mojej mamie utkwiła w głowie taka scenka:
- Ania, jak angielski, był dzisiaj?
- A, tak , widziałam jak pani wychodziła z przedszkola.

Serio, tak wyglądał angielski w przedszkolu ;) Nauczyłam się tam (dosłownie!) tylko tego : I'm Jackie, I'm Sue, Red, Green, Yellow, Blue.
To była chyba jakaś rymowanka ;-) Pamiętam też, że angielski był prowadzony (jeśli już) wtedy, kiedy były inne fajne zajęcia. Zapamiętałam, że przez angielski nie mogłam robić maski "liska" :( Może śmieszne, ale musiałam to bardzo przeżyć, skoro o tym pamiętam ;-)
how to be a sex goddes book, praktyczna nauka angielskiego, jak czytać po angielsku, jak nauczyć sie angielskiego
Nie śmiejcie się z książki, wyjaśnię później o co chodzi ;-)))

W podstawówce też chodziłam na angielski prywatnie - od pierwszej klasy. Długo miałam o nim bardzo dobre zdanie (o poziomie lekcji), ale wynikało to z tego, że moim punktem odniesienia był angielski "szkolny". Ja w szkole miałam niemiecki (poziom - żenada),druga grupa angielski (poziom także żenada). W połowie trzeciej klasy my (z prywatnego, który odbywał się w szkole) wynieśliśmy większe umiejętności niż Ci ze "szkolnego" po szóstej klasie.
Chociaż bardzo nie lubiłam nauczyciela od angielskiego, to na pewno świetnie dobierał podręczniki (czytanki były ciekawe!) i miał nie-nudne metody. Czasami oglądaliśmy teledysk i trzeba było po kawałku zatrzymywać, czasami był to "serial" po angielsku, dostosowany do poziomu młodzieży. Oprócz tego rozwiązywaliśmy (ze słownikami) krzyżówki po angielsku i nie można było nic mówić po polsku. Słowa "say it in english" czasami były moim koszmarem, ale dzięki temu - mówiłam. Cokolwiek.
Na ten prywatny angielski chodziłam aż do końca gimnazjum, bo w gimnazjum też wybrałam niemiecki.
how to be a sex goddes book, praktyczna nauka angielskiego, jak czytać po angielsku, jak nauczyć sie angielskiego
Aha, wyniosłam z lekcji jeszcze jedną ważną informację - jest coś takiego jak słownik angielsko-angielski.
Genialna rzecz. Dane słowo nie jest tłumaczone na polski, tylko za pomocą krótkiej definicji.
Przykład z internetu - definicja banana . Nauczyłam się nie tłumaczyć nic na polski. Bardzo praktyczne!
W dzieciństwie czytałam/słuchałam też OK.Jest ok, dwutygodnika z kasetą. Bohaterami byli królik Bugs, Tweety, kot Sylwester... Na kasecie były nagrane historyjki, duża część była po polsku, ale wplatano w to całe zwroty po angielsku. Były też piosenki, rymowanki... i zadania do rozwiązania. Wiele pamiętam do dzisiaj,np. zwykłe przesunięcie nazw dni tygodnia o jedno "oczko" pozwoliło stworzyć rymowankę - sandej-mandej,tjusdej-łensdej..." która miała swój określony rytm. Jak w czasach podstawówki zapominałam jak jest np. czwartek, to powtarzałam sobie w głowie melodyjkę ;-) Bardzo pomocne. Oprócz "Ok" czytałam jeszcze tylko "Przyjacioł z zielonego lasu". Napisałam też osobny tekst o moim podejściu do prasy i czasopism który przy okazji polecam ;)
Gdzieś w liceum zapolowałam na allegro na kolekcję segregatorów "konkurencji" i kupiłam pakiet "deutsch junior" za złotówkę! Byłam jedyną zainteresowaną osobą, a facet który to sprzedawał napisał mi maila, czy nie mam ochoty przyjąć w gratisie jeszcze "english junior". wszystko z kasetami. Przesyłka kurierska kosztowała mnie ok. 30 zł i był to jeden z najlepszych zakupów w życiu. Chociaż kaset słucha się teraz ciężko, to moja młodsza siostra miała fajną zabawę ;-)
W liceum mieliśmy dwa języki obce - angielski i niemiecki. Niemiecki jako kontynuacja z gimnazjum, angielski jako "nowy". Niestety, liczył się język obcy ze świadectwa z gimnazjum, co dla mnie było mocno bez sensu, bo chodziłam do grupy początkującej.
Muszę jednak przyznać, że to nauczycielka z liceum była najlepszą nauczycielką od angielskiego z jaką miałam kiedykolwiek kontakt.
Osoby które zaczęły uczyć się angielskiego w liceum wolały pisać z niego maturę, niż z niemieckiego. W dodatku - świetnie ją zdawały.
Moja "piekiełko" zaczęło się wtedy, kiedy oznajmiłam, że będę pisała maturę rozszerzoną. Pamiętam, że próbną maturę mogłam pisać tylko z podstawy (bezsens) i dostałam 98%, na co byłam wściekła, bo źle przeniosłam odpowiedź na kartę.
Byłam pierwszą (od lat lub w ogóle) osobą w tej szkole, która zdecydowała się na rozszerzenie. Napisałam je zresztą chyba na 86 lub 88%. Wyobraźcie sobie pisanie matury samemu :D Dziwne uczucie. Tym bardziej, że wtedy (nie wiem czy coś się zmieniło) ta matura trwała chyba 3 godziny, bo składała się z części.
Zanim doszło do egzaminu, czekała mnie długa droga. Pani od angielskiego przydzieliła mi dodatkową lekcję specjalnie do tej matury. Początkowo olewałam (jak wszystko w liceum) ale z czasem ilość prac jakie dostawałam do domu nie pozwalała mi na odwalanie ich na przerwach i nudnych lekcjach więc robiłam to na niemieckim i... ups, chyba na wszystkim poza matematyką :D  Przyznam jednak, że dopiero pani Wróbel (jak ktoś jest z Solca kujawskiego - nie zmarnujcie tego, że macie z tą panią lekcje, można się wiele nauczyć! ;-)) nauczyła mnie jak pisać eseje. Np. jak dobierać argumenty, żeby wbić się w klucz, jak być ocenianym w maksymalnej kategorii za styl językowy, także wiem, że bez tych lekcji nie napisałabym matury tak dobrze. A punkty straciłam na czymś totalnie głupim :D
Ok, o co chodzi z tymi książkami które tu wstawiam?
Jestem zwolenniczką jak najbardziej naturalnych metod przyswajania języka obcego. Zawsze lubiłam czytać po angielsku (już w podstawówce mogliśmy pożyczać od nauczyciela książeczki z serii "penguin reader", miały różne levele trudności i dzięki temu (zaczynając od najprostszych) szybko polubiłam czytanie po angielsku.
Później jakoś tak się potoczyło, że nie widziałam w tym problemu. Nie mogłam się doczekać przedostatniej części Harry'ego Pottera, więc przeczytałam w oryginale (ostatniej nie przeczytałam do dzisiaj :D).
Na początek polecam czytać :
Książki, które znacie po polsku. Rozumiejąc kontekst, łatwo się w obcojęzycznej książce odnaleźć.
Książki pisane bardzo prostym językiem, np. God father,czy Pismo Święte po angielsku. Jest totalnie proste w odbiorze, czyta się je lżej niż jakiekolwiek polskie tłumaczenie :) Warto też czytać czasopisma po angielsku. Czasami można coś taniej upolować na allegro :) ja czytałam w gimnazjum "lettermag young". Było to bezpłatne dwujęzyczne (angielski + niemiecki) czasopismo wysyłane dla klubowiczów "letternet" czyli takiego kluby stworzonego przez niemiecką pocztę. Wypełniało się ankietę i na jej podstawie przydzielany był "pen pal"z którym pisało się w wybranym języku. Uwielbiałam pisać listy, ja pisałam je po angielsku do Sabiny z Berlina ;-) Myślę, że dzisiaj z powodzeniem można robić coś takiego przez Internet, bardzo fajna metoda nauki.

Generalnie nie jestem zwolenniczką "uczenia się" angielskiego. To samo przychodzi.
Ja oglądam jeszcze filmy bez napisów, słucham piosenek z tekstem - mam na myśli to co wyskoczy po wpisaniu na youtube np. Queen Under pressure + lyrics :) 
Sprawdzam też tłumaczenia na tekstowo.pl


Jak widać, książki które tu wklejam są bardzo proste w odbiorze. Obie przeczytałam "dla jaj" :) Lubię poznawać w tak naturalny sposób słownictwo.

Zachęcam do nauki, która jest przyjemnością.
Ps. nie interesuje mnie nauka gramatyki. Nigdy mi to nie szło, zdanie brzmi lub nie brzmi, umiem stosować konstrukcje, ale nie znam ich nazw i "regułek". Tutaj odsyłam do Izy która uczy się amerykańskim "High school" i opisuje swoje wrażenia odnośnie angielskiego.

A teraz obiecany konkurs:
Do wygrania są obie książki (przeczytane przeze mnie, ale bez śladów używania)

How to Be a Sex Goddes - Flic Everett (wartość nowej ok. 10 funtów)
Mr Concerned's Talking Book of Home Therapy - Steve Appleby (wartość nowej ok 13 funtów)

Ta druga "mówiła" po naciśnięciu na pola A-F ale bateryjki się wyczerpały a ja nie wiem, jak to się wymienia :) To chyba taki sam mechanizm jak kiedyś w urodzinowych kartkach z melodyjkami :) 

Co zrobić, aby wygrać?
Być publicznym obserwatorem bloga i napisać najciekawszy komentarz pod tym tekstem. Konkurs zamknę wtedy, jak opublikuję nowy post ;-) Pewnie w poniedziałek, ale nie wiem :)
Komentarz może dotyczyć Waszych metod nauki angielskiego, wpadek, śmiesznych przygód, czegokolwiek, co jest związane z tematem.
Nagrody wysyłam tylko do Polski.

Nie piszcie : obserwuję jako.... bo to bez sensu, jak wygrasz, sprawdzę jako kto obserwujesz i poproszę Cię o dane :) Chcę nagrodzić kogoś, kto czyta ten blog :)

Jestem ciekawa Waszych metod, historii i wpadek. A może są wśród Was zwolennicy nauki gramatyki? :)


Będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na :
  Follow on Bloglovin
lub polubisz na fejsie ;-)
PS. Zachęcam do głosowania na moją książkę, to jeden klik ;-) tytuł "Jak stać się szczęśliwym człowiekiem", pierwsza na liście :)

KOMENTARZE

BLOGGER: 155
Loading...

ceneo

Nazwa

-40% drogeria natura -49% rossman -50% na kosmetyki #Koniecznie przeczytaj 100 dni bez spodni 15 hair project 2015 2016 2017 2018 2019 218 4-godzinny tydzień pracy 5+ 50 list afro akceptacja akcesoria aktualizacja włosów aktywne słuchanie aliexpress Amalfi Andrea anemia Angkor wat Ania poleca aniamaluje anime ankieta aplikacja aplikacje apple asertywność astor ateizm Avon Azja babcia bakterie bataty bądź duży bez pieczenia bezglutenowe biała czekolada biały laptop biblia bicie bieganie biel bingo spa biust biustonosz BLOG blogi blogowanie blond błędy bob body-shaming bohaterki botki boże narodzenie ból ucha - naturalne metody bridal hairstyles brwi buty cele cele życiowe celia ceny w Tajlandii cera Chiny chwalenie się ciało ciastka ciasto bez pieczenia ciasto francuskie ciasto kinder country ciasto snicker ciekawe blogi cienie cieniowane Claudia Shiffer co co było co jest za damo co kupić babci co kupić dziadkowi co kupić na dzień matki co kupić na promocji w rossmanie co kupić na wieczór panieński co na prezent co powiedzą inni co przywieźć z Ukrainy co przywieźć ze Lwowa co robić jesienią co robić w grudniu co robić w kwietniu co robić w lipcu co robić w listopadzie co robić w lutym co robić w maju co robić w marcu co robić w październiku co robić w sierpniu co robić w styczniu co robić we wrześniu co warto kupić na promocji rossman co warto kupić na promocji w drogerii natura co warto przeczytać co warto zrobić na studiach co zjeść w tajlandii co zobaczyć w londynie co zrobić by rude włosy nie płowiały co zrobić żeby włosy szybciej rosły creaclip cruelty-free curls Cypr cytaty czarna rzepa czas czasopisma czcionki czekolada czekolada z żelkami czekoladki czereśnie czerwiec czerwona królowa czkawka czy książki są drogie czy można narzucać wiarę czy można zmuszać do chodzenia na religię czy można zmuszać dziecko do chodzenia do kościoła czy warto lecieć na Cypr czy warto obchodzić halloween czy zapłacę cło czytanie czytnik za złotówkę ćwiczenia daktyle darmowe e-booki darmowy planer death note decubal delia demakijaż depilacja depilacja laserowa depilacja pach depresja deser desery design detoks dieta dieta śródziemnomorska diy dla dojrzałych kobiet dlaczego nie piję mleka dlaczego warto wyparzać i wymieniać szczoteczkę do zębów do 100 zł Dobre Bakterie dobre nawyki dobro dochód domodi domowe sposoby domowy sernik dowody naukowe drinki duplo dusza dzieci dzień babci dzień matki easy hairstyle edukacja egzamin egzaminy eksperci eksperymenty eld elfen lied emocje energia essence etykiety eyeliner fanatyzm FAQ farbowanie feminizm figa figi figura film filmy filozofia finanse first7jobs fit Fitocell freddie fryzura fryzura na ślub fryzury fryzury ślubne fryzury z grzywką gadżety gdańsk gdzie kupić biustonsz 65e gdzie pojechać w maju gdzie tanio kupować meble gliceryna golden blonde golden rose gotowanie Grecja gronkowiec złocisty gry grzywka gule podskórne gwiazda dnia hair trends hairstyles halloween a wszystkich świętych haloween hejt hemofobia henna historyjka motywacyjna Horchata Hot hotel hula-hoop humor hybrydy ile idzie przesyłka z Aliexpress imbir impreza inne inne. inni inspiracje inspiracje tygodnia instagram inteligencja iOS iphone iphone7 isadora italia jak aplikować wcierki jak być lepszym chrześcijaninem jak być sobą jak być szczęśliwym jak dorobić jak efektywnie czytać Jak efektywniej korzystać z sieci jak jeść figi jak kupić idealną ramoneskę jak kupować na aliexpress Jak łatwiej się skupić i wyeliminować rozpraszacze? jak mieć więcej przyjaciół jak napisać pracę licencjacką jak napisać pracę magisterską jak naturalnie wyleczyć anemię jak nauczyć się angielskiego jak nie chorować jak nie marnować czasu w sieci jak nie przejmować się zdaniem innych jak oszczędzać jak oszczędzać. jak ozdobić zeszyt jak pobrać the sims 2 za darmo jak pokonać strach przed tym jak pomóc dziecku molestowanemu seksualnie? jak poprawić koncentrację jak poradzić sobie ze złym dniem jak poszerzyć horyzonty jak powiększyć biust jak prawidłowo czyścić uszy jak przyspieszyć porost włosów jak radzić sobie z gniewem jak radzić sobie z krytyką jak radzić sobie ze stresem jak realizować cele jak rozładować napięcie jak się skupić jak się uczyć jak się wyspać jak skutecznie notować jak sprawić by inni nas lubili jak stać się bardziej lubianym jak stać się lubianym jak stać się optymistą jak stosować olej kokosowy jak stosować wcierki do włosów jak szybko podejmować decyzje jak szybko zapuścić włosy jak tanio czytać książki jak tanio podróżować jak tanio zorganizować wakacje Jak tanio zorganizować wycieczkę do Londynu Jak tanio zorganizować wyjazd do Lwowa jak uczyć się na własnych błędach jak usprawnić mózg jak utrzymać rudy kolor jak uzyskać loki jak wybrać tablet Jak wykorzystać instagram w rozwoju jak wzmocnić odporność jak zacząć zmieniać swoje życie jak zarobić jak zarobić na monetach jak zbudować dom z butelek jak zdać maturę jak zdobyć przyjaciół jak zmotywować się do nauki jak zmotywować się do pisania pracy jak zmotywować się do sprzątania jak znaleźć znajomych jak znaleźć życiową pasję jak zorganizować wypad na Maltę jak zrobić frytki z batatów jak zrobić loki jak zrobić rosół jak zrobić smoothie jak zrobić tortillę jak zrobić własną czekoladę jak zwalczyć ból ucha jak zwalczyć stres jak zwiększyć poczucie własnej wartości Jaka jest najlepsza dieta? Najzdrowsza dieta jaką książkę przeczytać jaką lokówkę wybrać jaki blender wybrać jaki film obejrzeć Jakie buty kupić na wiosnę? Przegląd wiosna/lato 2015 jakie właściwości ma figa jantar january to do list jednodniówka londyn jedzenie jesień języki joanna kalendarz kalendarz adwentowy kalendarze Kambodża kampania kampanie kanapki kasa kasza kasza jaglana kaszel kasztany katar Khao Sok kino klasyczny sernik kłos kobiecość kobiety kochamżycie komedia kompleksy koncentracja konkurs konkursy kontrowersje korektor kosmetyki koszule kot kotlety kotlety z kaszy jaglanej kozi ser kozieradka kreatywność kredki kremy krok po kroku krótka piłka krótkie fryzury krótkie włosy krytyka krzywe nogi książka książka do przeżycia książki ksometyki kuchnia kultura kwiecień kwiecień 2016 kwiecień 2017 lakier laminowane laptop laptop do 2000 zł Larnaka lato leczenie led legimi lekcje lemoniada lęk przed ludźmi lęk przed pobraniem krwi licencjat linki linki tygodnia lista lista życzeń listopad lob loczki lody loki loki bez lokówki loki bez użycia ciepła lokówka z biedronki Londyn ludzie luksus lumpeksy lunchbox luźne Lwów macbook macbook air 13 Magia sprzątania maj majówka makijaż makijaż oczu maliny Malta mały biust mam problem Mani manicure Marie Kondo marzec masaż mascarpone maska maść ichtiolowa maść z witaminą A matura maxi meble meddiet medycyna medytacja MEGAFON metale ciężkie meteoryty męskie miasta miesiąc migrena miód mleko mleko kokosowe mleko owsiane młodzież moda modne modne buty 2015 modne fryzury modne fryzury 2015 modne fryzury 2016 modne fryzury 2017 modne fryzury 2018 moja historia moje cechy moje ulubione produkty spożywcze moment.pl monety kolekcjonerskie morze motywaca motywacja mrożona kawa muffinki muzyka my secret myśli myśli rozwój na wesele na studniówkę nails najlepsza dieta najlepsza zupa NAJNOWSZE najzdrowsza dieta najzdrowszy olej świata naked 3 naked 3 podróbka naprawa zniszczonych włosów naturalna pielęgnacja naturalne metody naturalny makijaż nauka nauka języków obcych nawyki nie lubię sprzątać nieśmiałość nocleg notowanie nowe nuda nuggetsy o mnie obcasy obiad obuwie oczy oczyszczanie odchudzanie odkładanie marzeń na później odrobaczanie odżywianie odżywienia oferty okazje okulary olej kokosowy olej rycynowy olejek olejek z drzewa herbacianego olejowanie opakowania opinia opinie optymalizm organizacja orszada osobiste oszczędzanie owoce pakowanie paletka pamiętniki z wakacji pancakes panini party Paryż pasje pastele paznokcie pedagogika penne all' arrabbiata perfumy pewność siebie pędzle pielęgnacja pieniądze pierogi piersi pies pilomax pisanie pizza placenta planer planer pdf planowanie pobierz organizer pobranie krwi poczucie własnej wartości podkład podpłomyk podróże podsumowanie podsumownaie Pogoda pokój polecane książki południowe włochy pomidorowa pomoc Pompeje pomysły poniedziałkowy motywator poradnik porost włosów post sponsorowany post we współpracy z marką postanowienia postanowienia noworoczne pot potliwość Poznań PR praca praca zdalna prawa człowieka presja prezenty profile które warto śledzić na instagramie prom promocja promocja rossman promocja super pharm promocje prostownica prywata przedłużane rzęsy przedłużanie rzęs przekąski przekąski do wódki przekąski na urodziny przemoc przemoc psychiczna przemoc symboliczna przepis przepis na pomidorówkę przepis na sernik przepis na tartę przepis na tartę z białą czekoladą i mascarpone przepis na zupę pomidorową przepisy przepisy na smoothie przepisy z figami przyrost przysmaki na imprezę psychologia pudelek pull through braid PUPA pycha pytania Qatar Airways queen quiz rabaty rady recenzja regeneracja regulamin reklamy relacje relaks religia remington resentyment retusz rimmel rok szkolny rosół rossmann rozdanie rozjaśnianie rozkiminki rozkminki rozrywka rozwoj rozwojowe czwartki rozwojownik rozwój równowaga rtęć ruch rude rude włosy rzesy jedwabne rzęsy Rzęsy 1:! rzęsy 2d rzęsy metoda objętościowa Bydgoszcz rzęsy przed i po Safari Salerno samodoskonalenie samoleczenie sandwich sandwicz Seboradin self-love sen Sensique sephora seriale sernik sesja shake Siem Reap się działo silikonowy lunchbox siwe włosy skorupki skupienie słoik z uchem i słomką słowiański blond smartfon smoothie snap snapchat softsticks soraya Soumda społeczne sport sposoby na odporność sposoby na wypadające włosy sposób na pryszcze sposób na tabliczkę mnożenia spotkanie sprytna dziewczyna sprzątanie sprzęt ssanie oleju stopy strach strach przed oceną strach przed pobraniem krwi stres studia studiowanie studniówka styl suche włosy sukces sukienka sukienki suknie ślubne syrop z pędów sosny szacunek szampon szczęście szkoła szminka szpilki szpotawe kolana sztuczki sztutowo ślimaczki ślub śmiech śniadanie średnie włosy święta tablet tablet do 500 zł tablet na studia tag Tajlandia tangle teezer tania lokówka tanie tanie buty tanie czytanie tanie dodatki do mieszkania tanie loty tanie zwiedzanie tarta tarta snickers tartinki tech Tekst powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Otwartym. tekst sponsorowany tekst we współpracy z marką GOSH telefon telewizja Tesori d'oriente test the sims todo torebka torebki tortilla toruń trendy triki trolling trwałe loki tusz twarz tydzień tygodnik tygodniowe love ubrania ubranie uczucia udawany warkocz Ukraina ulubieńcy updo upięcia upięcie urban decay urlop uroda urodzinowe menu urodziny usta venita vipera w co się ubrać w szystkie w11 wady wakacje wakacje jesienią walentynki Warszawa warsztaty wazelina ważne wcierka wdzięczność wegańskie wegetariańskie weltschemerz wiara wibo wieczór panieński więcej wigilia wilno wiosna wishlist Włochy włosy wnętrza wob woda woda brzozowa wolontariat worth following instagram profiles for better life wpływ wrapy wrażenia Wrocław wsparcie współpraca wszystkich świętych wszystkie wtyczki wybór wybrzeże amalfitańskie wychowanie wycieczka wydawnictwo wygodne wałki wymiary wyniki wypadanie włosów wyszukiwania wyzwania wyzwanie wyzwanie - bycie miłym wyzwanie30dni xiaomi youtube za darmo zabawy zaczrwienienia zakupy zakupy na Ali zapach zapalenie oskrzeli zarobki zawijaski zawiść zdejmowanie hybryd zdjęcia zdrowa dieta zdrowie zdupy zerowaste zeszyt zima zioła złoty blond zły humor znajomi zupa zupa dyniowa zupa krem zupy zwierzęta zyski żółta sukienka życzenia życzenia noworoczne
false
ltr
item
Aniamaluje - blog o życiu po swojemu: Jak szybko nauczyć się języka angielskiego? +KONKURS
Jak szybko nauczyć się języka angielskiego? +KONKURS
Zatem dzisiaj kilka słów o skutecznej nauce języka angielskiego. Zdradzę, jakimi metodami ja się uczyłam, jakie mam do tego podejście i czy "znam" angielski. Aha, jeszcze jedna sprawa - na koniec mam dla Was konkurs z fajnymi (mam nadzieję:)) nagrodami.
http://4.bp.blogspot.com/-yVs8PzRaGtQ/UyRwxiGKfyI/AAAAAAAALpg/Am0P2EP925Q/s1600/indijap.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-yVs8PzRaGtQ/UyRwxiGKfyI/AAAAAAAALpg/Am0P2EP925Q/s72-c/indijap.jpg
Aniamaluje - blog o życiu po swojemu
http://www.aniamaluje.com/2014/03/jak-szybko-nauczyc-sie-jezyka.html
http://www.aniamaluje.com/
http://www.aniamaluje.com/
http://www.aniamaluje.com/2014/03/jak-szybko-nauczyc-sie-jezyka.html
true
3538531450758840466
UTF-8
Nic nie ma :( ZOBACZ WSZYSTKO Czytaj dalej Odpowiedz Anuluj Usuń By Główna STRONY POSTY ZOBACZ WSZYSTKO POLECANE TAGI ARCHIWUM SEARCH WSZYSTKIE Nic nie ma :( Back Home NIEDZIELA PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA PON WT ŚR CZW PT SO STYCZEŃ LUTY MARZEC KWIECIEŃ MAJ CZERWIEC LIPIEC SIERPIEŃ WRZESIEŃ PAŹDZIERNIK LISTOPAD GRUDZIEŃ Jan Feb Mar Apr MAJ Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec teraz minutę temu $$1$$ minutes ago godzinę temu $$1$$ hours ago Wczoraj $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago więcej niż 5 tygodni temu Followers Follow Artykuł premium Kliknij Share aby odblokować dostęp